100
Dokufilm
  • Jano
    #20
    LOÁL
  • FREAK
    #19
    az a szerencséd, hogy semmi nem olyan jó, mint a Rudi (az sem érdekel, ha műtúró) :D
  • Jano
    #18
    Ha adnék egy tízest, akkor izé? :D

    [SZERETETHIÁNYÁT TÚLZOTT ÉDESSÉGFOGYASZTÁSSAL PRÓBÁLJA ELLENSÚLYOZNI]
  • Dynamic
    #17
    "a hangsúly a túladagoláson van"

    Egyértelmű.Valahol ki van számolva, hogy napi 5000 kcal, amit elfogyaszt!Az átlag ember napi kalóriaszükséglete 2000-2500 kcal.Ettől a mennyiségtől jó hogy dagat lesz.
  • FREAK
    #16
    mellesleg az amcsik sem csak a hambitól puffadnak, odaát szinte ingyen van az édesség.... nagyanyám hármoszor volt kint az elmúlt években, és nem viccelek, minden alkalommal legalább 10-15 kiló édességet hozott haza

    5 dollár egy 3 kilós zsák mini Snickers, a Haribo gumimacit egy kilós zacsikban kapni szinte ingyen, a különböző csokis meg karamellás cuccokat meg egyszerűen odadobják egy doboz tej mellé... A bevásárlóközpontokban ingyenes a kóstoló, és nem 2 cent teát adnak, hanem a virslitől a marcipántortáig mindent, öreglány mesélte, hogy minden hétvégén ott ebédelt nulla centből... Na EZÉRT dagadtak meg betegek a jenkik.
  • FREAK
    #15
    "És oké lehet, hogy Amerikában túl sokan és sokszor kajálnak gyorsétteremben"

    Tény, hogy ezt teszik, de a lényeg, hogy akkor is dagadt gecik lennének, ha a nagymama legfinomabb majonézes szendvicsét lehetne ott kapni, a hangsúly a túladagoláson van, nem magán az ételen. Úgy látszik, ez az új amcsi divat, kamu dokfilmet csinálni, jól feltárni az "igazságot". Sok buta fasz meg elhiszi...
  • Dynamic
    #14
    Naná, hogy kamu.Ez így ebben a formában arra hasonlít mintha egymás után meginnék 100 csésze kávét és utána koffeinmérgezésben megdöglenék.Persze, hogy egy kávés is megiszik annyit, de mint lentebb mondtam, messze nem ugyanaz, mint ha ezt mondjuk fél év alatt fogyasztanám el.És oké lehet, hogy Amerikában túl sokan és sokszor kajálnak gyorsétteremben, de mondjuk kb. napi egyszer és nem egész nap.
  • FREAK
    #13
    magamról is csinálhattam volna filmet, amikor 20 kilót szedtem fel napi 1 pizza megevése mellett, csak abból a filmből is kimaradna, hogy mellette leszoktam a mozgásról, kétszer annyit rejszoltam, és azért jártam szakadt ruhákban, mert minden pénzemet PC-re költöttem

    a filmen csak annyi látszana, hogy pizzaevés=hízás, lepukkanás...... persze lehet, hogy ez a szürke autómmal is összefüggésben van (ez lesz az EP 2.)

    Gyanítom, hogy a srácot kibaszták a Mekiből egy hét próbaidő után, és úgy döntött, visszavág, persze ezt elismerésre méltóan tette.
  • FREAK
    #12
    ez meg a másik, a közértben kapható termékekről sem tudsz semmit, vagyis két választás van, vagy szarsz az egészre, és eszed, ami ízlik, vagy végigparázod az egész életedet, és azzal hülyíted magad, hogy bizonyos termékek egészségesek, holott azt is emberek árulják anyagi haszon reményében......

    mellesleg egy ilyen filmet össze lehet hozni akármilyen témában, már el is képzeltem a művészúr következő sikerdarabját: "Halálos Száguldás, avagy hogyan lettem hererákos a sárga hullámvasúton".... Jó kis zavaros felvételek, amik azt mutatják, hogy egy hónapig hullámvasutazott valahol (egy sárga fémszerkezeten), majd az urológiai zárójelentés, és a döbbenetes végkövetkeztetés...


    pénzért sokan bármit, mások meg hajlamosak fizetni is ezeknek
  • Jano
    #11
    Ennyire hitetlen azért nem lennék.
    Úgysem tudod mit raknak a szarba, amit megeszel, hacsak nem magadnak termeled meg.
  • FREAK
    #10
    emberek, ti mindent elhisztek?

    tök mindegy, hogy hamburgert kólával, vagy cézársalátát Eviannal fogyasztasz egy hónapig, ugyanolyan beteg leszel, ez semmit nem bizonyít

    mellesleg mi baj lenne a hamburgerrel, van benne protein, szénhidrát, keményítő, minden, amit amúgy isennél

    max az üdítő egészségtelen, de azt meg nem a Meki találta fel....
  • Tetsuo
    #9
    A Music Television nem hajlandó reklámozni azt a dokumentumfilmet, amelynek főhőse egy hónapon keresztül csak a McDonald's-ban eszik, és csúnyán elhízik.

    Az MTV letiltotta műsoráról a gyorséttermi étkezés egészségkárosító hatásairól szóló "Super Size Me!" című nagysikerű amerikai dokumentumfilm reklámját. A VH1 és az MTV szóvivője a döntést nem indokolta, csak annyit árult el, hogy nézeteltérésük támadt a film forgalmazójával. Egyes híresztelések szerint viszont a zenei csatornákat üzemeltető Viacom óriásvállalat azért nem engedte a reklámfilm sugárzását, mert nem akart vitába keveredni a csatornák egyik legnagyobb hirdetőinek számító gyorsétteremláncokkal.

    Hambrugeren tengődve

    Morgan Spurlock
    A "Super Size Me!" című dokumentumfilm készítője Morgan Spurlock egy hónapon keresztül a McDonald's éttermeiben evett, és eközben az eladók minden kérdésére igennel válaszolt, nagyobb sült krumplit és nagyobb kólát kért és mindig evett desszertet is. Eközben folyamatosan dokumentálta testének változásait, a hónap végén pedig orvoshoz ment, aki megállapította általános egészségi állapotának romlását.

    A dokumentumfilm több alternatív filmfesztiválon is nagy sikert aratott, és három hét alatt majdnem 3 millió dolláros forgalmat ért el, és ezzel a sikerlista tizedik helyén végzett, pedig mindössze 148 moziban vetítették. A mozitermek kihasználtságát figyelembe véve ráadásul sokkal jobban szerepelt, hiszen vetítésenként 6759 dolláros forgalmat ért el, és ezt az eredményt a héten csak a Trója szárnyalta túl a maga 7014 dollárjával.

    A film forgalmazója éppen azért akarta tévéreklámmal megtámogatni a "Super size me!" vetítéseit, mert a háborús hősök emléknapjának hétvégéjén a filmet már 165 moziban fogják vetíteni a nagy érdeklődésre való tekintettel.
  • fm
    #8
    és mi a helyzet a burger king-el? ott nem super size van,hanem go large és az egészséges ;)
  • Dynamic
    #7
    Nem rossz dolog, hogy felhívják a figyelmet az egészségtelen táplálkozás veszélyeire, de messze nem ugyanaz egy hónapig egyfolytában csak mekis kaját zabálni, mint ugyanazt a mennyiséget mondjuk 1-2 év alatt elfogyasztani.Szóval véleményem szerint egy ilyen kísérlet mondhatni értelmetlen.
  • Sadun Tryst
    #6
    pedig en hogy szeretem a gyorsettermi kajakat... :)
  • Jano
    #5
    (Ha igaz, ha nem, akkor is :))
  • Jano
    #4
    Egy rövid cikket olvastam csak róla, de gyanítom, hogy meg fogom nézni.
  • Bandee1987
    #3
    A film premierje Magyarországon július 29-én lesz, ha jól tudom.
  • Bandee1987
    #2
    Amugy pedig arról szól a film, hogy a csávó tesztképpen 1 hónapig meki super size menün él, és ezt dokumentálja, orvosilag megvizsgáltatja magát, riportokat készít, és persze...hízik. Az eredmény drasztikus.
  • Bandee1987
    #1
    Hi! Nemtom, ki hallott már erről a dokufilmről, sztem érdekes és tanulságos film.
    Ha vki nem tudná, hogy miről beszélek: http://www.origo.hu/filmklub/20040609nagyobb.html
    a film hivatalos honlapja pedig: a film hivatalos honlapja