115
részletek majd később
  • Jrex
    #115
    Sziasztok, szeretném ezt a könyvet a figyelmetekbe ajánlani. Ajándéknak is remek, és a megrendelésével, még a hazai kutatást is támogatod.
    itt
  • greggorius
    #114
    Sziasztok,

    rengeteg SCI-FI, FANTASY könyvem és művészeti albumom várja új tulajdonosát.

    Írjatok, küldök listát.
  • lpmorpheus
    #113
    Sok izgalmas regényt találhattok nagyon olcsón az alábbi oldalon: http://hasznalt-konyvek.hu/!
  • Nuki
    #112
    Dan Brown könyvei mesterművek :)
    Angyalok és démonk - DIgitális erőd - Da Vinci Kód.... ilyen sorrendben is :)
  • Brankley
    #111
    Megtaláltam a könyvem: Futball Faktor. A film tetszett, mert ugye már hónapokkal ezelött ment Angliában, és most a könyvről is tudomást szereztem, úgyhogy már pont az utolsó darab pott várt engem a Westendben Remélem, jobb lesz, mint a film, mert ebbe több helyet leírnak, hogy mi történt
  • Kocyak
    #110
    Sziasztok!

    Keresek egy könyvet:

    E. A. Poe összes művei II.

    Esetleg ha valaki tudna segíteni hol tudom beszerezni, akkor azt megköszönném.

    kösz

  • MikX
    #109
    Helló mindenkinek!
    Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy hol lehetne megszerezni Harrison Fawcett: A Katedrális Legendája c. könyvet?
    nem találom sehol, de reménykedem, mert nagyon kellene...
    Előre is köszi!
  • zakika
    #108
    ugy gondoltam, hogy enm olyan scifi mint a sw (tavoli vilagok, bolygok...) hanem ugy indul mintha normalis realista konyv lenne (krimi) csak utana derul ki hogy valami termeszetfeletti van a dologban
  • Xboxman
    #107
    Szerinted mi a tipikus sw könyv?Azért vannak ott is gyöngyszemek(a 2 han solo trilógia,Timothy Zahn könyvek,etc)
  • Xboxman
    #106
    Salgó László >>Viszont látásra tábornokom<< A Dien Bien Phu-i csata

    Kicsit logikátlan felépítésű de részletes iromány,talán a legjobb a témában(az epilógusban személyes tapasztalatok is vannak)!Elég idegesítő hogy többször visszaútal apróságokra a könyv elejéről amikre a 130. oldalon már nem emlékszik az ember fia ,ezeket leszámítva érdekes olvasmány:D
  • CLINT EASTWOOD9
    #105
    utállok olvasni de a kötelezők nagyobb részét azér kiolvasom
  • praksi
    #104
    a Nagy mészárlás meg a Kő fiai az télleg nagyon jó.
  • Mike
    #103
    Frank Herbert könyvei elég húzósak :)
  • Mike
    #102
    aki a nyelvét akarja pallérozni olvasson Jókait meg Illyést
  • Mike
    #101
    szerintem meg nem vérciki

    hanem iskola válaogatja

    pl. ahova én jártam gimibe, ott bizony nem volt vérciki tanulni sem, sőt
  • akyyy
    #100
    Hö, ték
  • zakika
    #99
    hat nem az a tipikus star wars konyvek amiket ir, hanem peldaul a Fold alaltti piramis, Nagy meszarlas, Ko fiai, Uvolto bika, Kicsik es ide tartozik az emlitett Kez a sziklan is, ami egy hetvegen bevagtam egypar eve.
  • Dzsini
    #98
    én a TOTC (Klánok Alkonya) sorozat előtt magyarul megjelent összes könyvet olvastam, azok érdekesek voltak. kellemesen vegyítette a scifit, az intrika/politika vonalat, meg úgy sokmindent :) aztán valahogy kiveszett belőlem az érdeklődés irántuk.
  • hen-tes
    #97
    "scifijei"
    melyikek ?
    címet plz :)
  • hen-tes
    #96
    én :)))
    Miranda kopórsólya nemrég
    no meg még egy kettő csak már régebben, most a Kéz a sziklán van a kezem ügyébe, de valahogy nem fogott meg az első pár oldal, talán majd..
  • Ottto
    #95
    Most egy Battletech könyvet olvasok. A "Sólyom gárdát". Olvasott valaki ilyen alapú könyvet?
  • zakika
    #94
    mostanaba a scifijei jobbak mint a ... a nevem Lawrence, Leslie L. Lawrence... typusu konyvei,de azert elolvasom oket (ha van ra idom)

    masik typus amit olvasni szoktam az a Ludlum/Meade fele kem/krimi. Forsythot nem kedvelem, valahogy unalmasnak tunik.

    valamikor regen olvastam egypar Anne Rice konyvet, de az is nehezen olvashato (southern gothic)
  • nemcsakfeel
    #93
    szvsz attól függ h ki mit olvas..
    haveromat én is kiröhögtem amikor mondta hogy analízist olvasott ( nyári szünet .. )
  • praksi
    #92
    hát, ha a letöltés tovább szarakodik, akkor nekikezdek egy Móricz-kötetnek... :-D
  • z0ty #91
    GÁZVAGY!
  • The Garrett
    #90
    mondjuk konkrétan kritika emiatt (is) érte ;P
  • The Garrett
    #89
    Oliviero Toscani - reklám, te mosolygó HULLA c. könyvét olvasom most.
    Aki nemismerné a szerzőt, de látott már United Colors of Benetton reklámot (ilyen és az ehhez kapcsolódó/hasonló témájú fotósorozat.) az már tudhatja kiről van szó.


    1 reklám/riport fotós illető írta, lényegében arról szól miért lett a benetton kampánya olyan amilyen, miért kritizálták/kritizálhatták stb. Van benne 1-2 dolog a reklámok pszichológiai hátteréről, hatásairól stb...

  • Ottto
    #88
    Én szeretek olvasni. Vagy inkább szeretnék. Inkább türelmem nem nagyon van hozzá. Persze legutóbb volt egy könyv ami megfogott és órákon átolvastam mert érdekelt (Tolkien:A Babó)
  • Eye-scream
    #87
    Egyetértek! Bár ez csak az eredeti trilógiára vonatkozik, sajnos a későbbiek nekem erőltetettnek tűntek, de az eredeti trilógia igenis több mint egy egyszerű laza kalandregény...
    Persze lehet, hogy más meg pont, hogy nem találja annak, dehát ízlések és pofonok....
  • Dzsini
    #86
    én régen igen, nagyon hamar egyhangú-unalmassá váltak a könyvei számomra, azóta nem próbáltam...
  • praksi
    #85
    ha már tudomány, Lőrinc L. Lászlót vki olvasott már?
  • Voltan
    #84
    Szerintem a Dragonlance trilógia ennél azért több. Nagyon jó a stílusa, szépen, művészien ír a szerzőpáros, jó a jellemformálás, a sztori sem épp egyszerű. Szerintem van olyan jó, mint A gyűrűk ura, "irodalmi értékét" tekintve is.
  • Lacc
    #83
    Én most az Asimov-gyűjteményt olvasom, és csak ajnálani tudom. Irodalmi értéke az nem hiszem hogy sok lenne, azonban nagyon szórakoztató és érdekes. Talán az Asimov történeteinek olyan egyedi hangulatot, hogy ő főleg mint tudós/fizikus írt, és így általában meg is vannak magyarázva a dolgok, jelenségek.
    Volt szó itt a fordításról is, szvsz nagyon igényesen le lettek fordítva a történetek, bár volt 1-2 szó amit máshogy fordítottam volna mert kicsit furcsán hangzottak, de meg lehet szokni. A kötés is nagyon igényes, ami ugye sajna maga után vonja a magas árat is.
    Én csak ajánlani tudom.
  • Dzsini
    #82
    azért arra is kell gondolni, hogy milyen célból készült a könyv.. egy Dragonlance sorozat sose akart Frank Herbert-i (csak hogy még egy nagy nevet felemlegessünk) szintet elérni sem filozófiában, sem mondanivalóban. egy laza, szórakoztató, kalandos regénynek írták, és annak nagyon jól megfelel. fordulatos, humoros, könnyen olvasható akár 10perces szakaszokban is... "ideális" utazós könyv, és van belőle a rengetegnél is sokkal több, vagyis lehet hosszú távon megszeretni/megutálni szereplőket.
    és ilyen szempontból a helikopter (harry potter) könyvek többet is nyújtanak, azokban azért nemkevés társadalomkritika, és "helyes irányba nevelés" van - ami a mai ifjú olvasóközönségre rá is fér rendesen. én is olvastam mind az 5 kötetet idáig, és nagyon élveztem, érdekes, fordulatos sztorik, a mai olvasási igényeknek megfelelően egyszerű szerkezettel, könnyű olvashatósággal, viszont aki beleássa magát azoknak elég mély tartalommal és összefüggésrendszerrel, ami esetleg csak a sokadik olvasásnál derül ki.
  • Voltan
    #81
    Mondjuk a Dragonlance alap trilógia szerintem nagyon jó.
  • Voltan
    #80
    Dede!
  • Takezó
    #79
    Mivel néhol az író/fordító sem teljesen profi, ezért a magyar nyelvezete se lesz az igazi! Teljesen off, hogy szvsz a helyesírás egyáltalán nem számít, csak a kommunikációs szerep betöltéséig... Kultúra: nem hinném, hogy a szépirodalomnak tekintett összes könyv kulturális élmény lenne, viszont azt igen, hogy legtöbbjük elgondolkoztat és ez az, ami nem mondható el a Dragonlance féle könyvekről.
  • Takezó
    #78
    Robert E. Howard: nem Conan? :D szorri, ha tévedek, de ez ugrik be róla
  • Takezó
    #77
    nos kérlek, én kiolvastam az első 4 kötetet és bátran állíthatom, hogy ugyan szórakoztató, irodalmi értéke vajmi kevés ;) persze talán nem az én tisztem ezt megítélni, de mégis :D
  • Eye-scream
    #76
    Nem tudom, szvsz nincs bennük kevesebb kultúra és nem fejlesztik kevésbé a nyelvérzékedet mint akármelyik másik könyv... Mondjuk az ilyen Warcraft, Diablo, Baldur kapuja stb. játékból átírt könyveket nem kell nézni mert azok olyanok is... Bár még talán a Diablo nem is volt olyan rossz mint lehetett volna. Amúgy a Gyűrűk Ura szerintem egy nagyszerű könyv, de ettől a mostani hálivúdi propagandától rám is rámtör a hányinger... Főleg mikor egyesek verik a mellüket, hogy ők mekkora fanok mert hobbitos bögréből isszák a kakaót, közben meg akkor hallottak először a könyvről mikor kiderült, hogy megfilmesítik.