2421
:: TransFormers :: just 4 FANS
  • Shiwo
    #1299
    lehet akkor rosszul emléxem és más Sokkoló keverte akkor a sz@rt Megatron helyett..
  • Shiwo
    #1298
    sztem összekevered Jetfire-rel, őt alkották a földön, és rövid időre Megatron átvette felette az uralmat...
  • Beast Machine
    #1297
    HATALMAS zöldségeket beszélsz, már bocs.

    1. A Movie'07 nem ad semmilyen, a G1 által felvetült rejtélyekre, mert egy teljesen különálló dimenzióban játszódik, elkülönülv eminden eddigi szériától.

    2. Üstökös SOHA nem állt át az Autobotokhoz, NEM a Földön készült - Te kevered Jetfire/Röptűz-el, ő volt az a robot, akit a képregényben Shockwave/Sokkoló a Földönalkot meg a Constructiconokkal/Szerkesztettekkel együtt. Kezdetben Jetfirenek még nem volt saját szikrája, csak egy alap programja, hogy kapja el Spike-ot. Viszont Spike akkor épp magában hordozta a Teremtő Mátrixot (pontosabban annak csak a "szellemi részét"), és amikor Jetfire rátámadt, a Mátrix hatalmával "újraalkotta" Jetfire-t, adott neki szikrát, majd miután szétrúgták Megs alvázát, az Ark-on kapott egy szép Autobot insigniát. Megatron pedig SOHA nem nevezte ezért árulónka, mivel Jetfire az ő tudtán kívül készült, és a történetből csa annyit érzékelt, hogy jön egy nagydarab Autobot, és elkezd büntetni. Ennyi.

    3. Mint mondtam, a testvér-dolog Bay kreálmánya, hihetetlenül sablonos, és felesleges elem a filmben. Testvérek persze a G1-ben is voltak, de nem úgy, ahogy Bay elképzelte: pl. a Seekereket (Starscream-Thundercracker-Skywarp), a Lambor-tesókat (Sideswipe-Sunstreaker) tekintjük testvérekenek, Optimusnak inkább Ultra Magnus a tesvére, de ez már a Dionozmusba hajlik át, erre most nem térek ki.

    4. Optimus a filmben NEM hordozza a Autobot Matrix of Leadershipet, csak egy szimpla szikrája van. AZonban a G1-ben minden Prime megkapja a Mátrixot, amely egybeolvad az új viselő szikrájával, nem pedig helyettesíti azt (logikai bukfenc lenne...)

    5. "nincs semmi féle külön kocka, anno ezzel menekültek el" - Mi a francról beszélsz?? Optimusék a MOvie'07-ben saját erejükből jöttek a Földre, majd pedig önállóan vettek fel földi altmodeokat. a G1ben az Ark-kal lezuhannak, majd Telatraan-1 (az Ark számítógépe) kiküld egy szondát, ami végigpásztázza a környéket, lehetséges altmodeok után kutatva - majd mikor végzett, Telatraan-1 végrehajtja a megfelelő módosításokat (valami miatt először az Álcákon), és voilá: meg is vannak a G1 Alakváltók - ebben igazad van.

    Bocs a durva hangnemért, de egyszerűen annyi, és akkora sületlenségeket hordtál össze, amit nem bírtma szó nélkül hallgatni. Ajánlom ezt az oldalt: A lekjopp hazai TF site
  • Shiwo
    #1296
    nem csodállom, ha még Űrdongó is elverte..
  • szucsy89
    #1295
    huhh tegnap este megnéztem a filmet és nagyon odabasz, év filme nálam eddig, és amint látom folytatás is lesz úgyhogy zsíír!!
  • DoctorJohnson
    #1294
    BARRICADE desktop méretű kép, de az eredeti méretű alapképet nem teláltam meg
  • genRob
    #1293
    Sajna nem ismerem a képregényt de ez is kb olyan lehet mint a SW, vagy még szabadabb. Sok képregény és mindenki tesz bele vmit. A végén persze nem minden klappol de ez nem is a valóság, (egyébként meg itt sem klappol minden de ez más tészta:-D) hanem egy nagyon jól eltalált mese az örök témáról, jó és rossz küzdelméről. Most már csak győzzük kivárni a DVD-t és a folytatást. Jó éjt mindenkinek!
  • Zomil
    #1292
    egyébként ha jól tudom volt olyan képregény változat is ahol megs-et a jépgböl szedték ki:)
  • SlayR
    #1291
    Hát kérem szépen én is megnéztem valami eszméletlen aki nemlátta annak itt az ideje megnézni és persze moziba hatalmas élmény! :)))))
  • #1290
    Magyar felirat a hosszupuskán!
  • spedway
    #1289
    Elég röhejes lett volna ha Megatron egy pisztollyá alakul át a filmben. :)))
  • spedway
    #1288
    Jah és itt az eredeti interjú angolul.
  • spedway
    #1287
    A végén pedig arról beszélt, hogy rengeteg ötlete van a folytatásra, egy csomó dolog van a fejében amit nem vittek bele ebbe az elsőbe, de még nem beszélt biztos folytatásról. Hanem a "várjuk meg, hogy teljesít ez" szöveget nyomta. Asszem a napokban már látja a számokat.:)))
  • spedway
    #1286
    Most olvasok egy Bay interjút, ez nagyon tetszik:
    (hevenyészett fordításban)

    Kérdés: "Volt-e egy körülbelül meghatározott célcsoportja a filmednek?"

    Válasz: "Arra gondoltam, hogy a gyerekektől úgy a huszonegynéhány éves kor közöttieknek szól majd. Amikor az első napon kinn dolgoztam a katonákkal még elnézést is kértem ezért a filmért. Negyven valahány éves megtermett emberek. Valami olyasmit mondtam nekik, hogy 'Oké srácok, tudom, ez nagyon hülyén fog hangzani, de ide majd egy 40 láb magas robot fog érkezni, aki pördül egyet és ide le fog szállni.' Erre ők 'Melyik? Starscream?' Én meg csak néztem ki a fejemből, hogy ők ismerik ezeket. Ekkor döbbentem rá, hogy te jó ég, ez sokkal kortalanabb, mint hittem."

    :)))))
  • Tripod
    #1285
    Igen az nekem is feltűnt, hogy Barricade eltűnt valahol az akciójelenetek között.
  • nickwaren
    #1284
    most néztem meg a filmet, nem rossz, csak sztem kár, hogy átírják benne az egész Transformers képregény sztorit és összekeverik az egészet, anno az elejétől fogva olvastam jó pár évig, és úgy veszem észre, hogy nagyon összeollózták mindenhonnan a sztorit, ami választ ad egy két kérdésre

    pl. Megatron Üstökösnek tett beszólása, azért nevezi árulónak, mert az eredeti sztori szerint Üstökös már a Földön készült, és átállt az Autobotokhoz

    a tesvériség emlitése meg abból akad, hogy minden robotot a Teremtő Mátrix hozott létre, ez található meg Optimus belsejében és nincs semmi féle külön kocka, anno ezzel menekültek el, de megsérült az űrhajójuk és lezuhantak a földre, és a hajó formázta őket járművekké

    illetve, Megatron a Földön nem repülőgéppé alakul át, hanem egy pisztollyá és nem volt belefagyva a jégbe

    de azért remélem lesz folytatása, és megjelennek a dinobotok is:)
  • LasDen #1283
    akko jógyáva.....még elsekezdődik a parti, de már teper is....
  • spedway
    #1282
    A boxofficemojo.com pedig hivatalos adatokat is közöl: még az amerikai bemutató előtt a film több, mint 121 millió dollárt termelt világszerte!!! Ezen számok alapján hétvégén már profitot termel a film!
    Elképesztő.
  • spedway
    #1281
    Gyáva és elmenekült.
  • spedway
    #1280
    A slashfilm.com értesülései szerint az első 28 órában 36 milliós a bevétel csak az USA-ban, amiben benne van a hétfői premier előtti vetítés is. Már ezen a héten behozhatja a film az árát (150 millió $).

    Azt hiszem a film söpör kegyetlenül.:)
  • LasDen #1279
    amúgy Barricade hova tűnik? Mert az autópályán méglátni, aztán meg teljesen eltűnik.....vagy csak én siklottam át felette??? ha igen, akkor lehet, hogy a rossz kép minőség miatt....
  • BumbleBee
    #1278
    Rekordot állított a Transformers: 36 óra alatt 36 milla dollár :):O Top 10es listán az elsők között van - mondjuk nem is csodálom
  • ronihun
    #1277
    ma néztem meg.....nekem nagyon bejött....A CGI-k nagyon jól megvoltak csinálva szerintem jól sikerült
  • genRob
    #1276
    Nekem tetszik a testvéres dolog. Minden egy helyről származik jó és rossz. Persze az más kérdés, hogy dramaturgiailag télleg elcsépelt :-)
  • Shep
    #1275
    Mondom, hogy már régen volt :)
  • Beast Machine
    #1274
    az eredeti story szerint nem azok, ez Bay agyszüleménye.
  • Shep
    #1273
    Pont most akartam írni, hogy emlékeim szerint tényleg testvérek bár már nem tegnap volt, hogy ilyesmit néztem ráadásul nem is voltam sose transformers rajongó G.I. Joe-k előre!! :)
  • DoctorJohnson
    #1272
    Transformers 2 - imdb.com - 2009
  • Beast Machine
    #1271
    1. A story és a prequel képregények szerint valóban testvérek, elég hülye és elcsépelt ötlet, szó se róla.

    2. Bay és Cullen 3 filmre szerződött le, ez gondolom kielégítő válasz.
  • BumbleBee
    #1270
    Kár, de azért köszi! :)
  • BumbleBee
    #1269
    én nem tudok róla, hogy lenne... legalábbis jó minőségben még nem hiszem. A dvd meg talán szeptemberben jelenik meg egy csomó extrával, meg a'sszem 2 cd-s lesz. De van egy cikk róla, valahol lentem van a link.
  • DoctorJohnson
    #1268
    Sajnos csak ennyiről van HIRES kép.
    Még IRONHIDE-ról van egy közepes, de ennyi.
  • genRob
    #1267
    Mert én pl eltudnám képzelni, hogy tesók. :-) Remek lenne ha folytatnák!
    Van már vmi hasznáható kópia? :-)
  • BumbleBee
    #1266
    1. szerintem csak az együvé tartozás miatt mondja, hogy Testvér, az amerikaiaknál ez bevált szokás
    2. valószínűleg lesz, a film vége is utal rá, és több helyen is irtak róla... asszem 2009re vagy hogy
  • BumbleBee
    #1265
    A többi autobotról nincsenek ilyen jó felbontású képek?
  • genRob
    #1264
    Sziasztok!

    Óriási, lenyűgözö, fantasztikus! Röviden ennyit tudok elmondani. Nem vagyok mai gyerek de ezt a filmet lenyűgözve néztem mint egy tizenéves. Magával ragadó volt. Anno néztem még a rajzfilmet a 80as évek közepe táján nyílván ennek is köszönhető a "rajongásom". Két kérdésem is lenne? Az egyik: Optimus és Megatron testvérek vagy csak a testvér szót az együvé tartozás miatt használta a végén Optimus prime?
    A másik: Lesz még 2 folytatása?
  • BumbleBee
    #1263
    Kb nekem is csak ennyi bajom volt a filmmel. De minden más nagyon ott volt! :)) Remélem a második rész is legalább ilyen jó lesz és hozzátoldják még azt, ami eddig kimaradt vagy keveseltük :P
  • Shep
    #1262
    Na megnéztük haverokkal moziban, hát atom nagy film minden megvan ami kell látványos akció, korrekt színészi alakítások, jó poénok, dekoratív csajok gyengébb szinészi képességgekkel :), a végén slussz poén. Azért csak 9,5 a tízből, mert a transzformerek között kevés volt a kommunikáció és keveset tudtunk meg róluk, na de gondolom kell valami a köv 2 részre is :) Sajnos attól tartok egy darabig nem látunk ilyen jól összerakott filmet.
  • DoctorJohnson
    #1261
    na róla pont nincs semmi jó kép (legalábbis wiki-n)
  • DoctorJohnson
    #1260
    és még: STARCREAM meg BLACKOUT illetve OPTIMUS