375
DVD menü készítő program
  • akyyy
    #335
    képet!
  • hihetetlen8
    #334
    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem. Letöltöttem és installáltam az Adobe CS3 Master Collection-t. Minden progi működik, kivéve az Encore. Indításnál azt írja, hogy "License expired". Nem tud vki erre megoldádt? Kössz
  • kormen
    #333
    Esetleg ha felvethetném, ha valakinek valamilyen problémája volt és azt saját maga is megoldotta vagy találtra valahol máshol megoldásra, akkor írja már ide a forumra mind azt, hogy megoldotta mind azt, hogy hogyan.

    Köszönettel
  • akyyy
    #332
    asszem valahogy igy csináltam meg.

    az egész menü egy videófájl, rajta a "gombokkal" szöveg nélkül, amibe animálva voltak a különböző fejezetek, ez az egyész egy avi volt, amit betettem menünek, és csak a szöveggombokat kellet rájuk tennem, amit PS-be modositottam kicsit, hogy a kurzorja ne a szövegen legyen hanem kicsit fentebb. de azért köszi, csak másfél honap:D
  • kormen
    #331
    Ezen a rétegen vannak rajta a gomb körvonala vagy amit te sub picture-nek szánsz. Megnéztem a legkisebb opacity aminél még tudja hol kezdődik az objektum széle az 1%-nál van 0-nál már nem tudja. Tehát ez réteg teljesen láthatatlan is lehet, mert ez az 1% szabadszemmel úgy sem látható. Ez a megoldás nem az a ide kattintok a programba hanem némi barkácsolás kell. Ez lemaradt az előző üzenetből.
  • kormen
    #330
    Az encore nem tud kezelni animált gombot csak egy fejezethez tartozó hosszabb rövidebb részt tud. Csak úgy lehetne megcsinálni ha egy animált menüt csinálsz gombokkal együtt fixen majd ezekre ráraksz egy 80%-ba áttetsző réteget vagy teljesen áttetszőt ami elfedi azt az animált gomb területe amiből gombot csinálsz és az oda mutat ahova akarod. Más megoldást egyenlőre nem látok remélem tudtam segíteni illetve érthető volt. De ha megoldotad valahogy máshogy az érdekelne.
  • tb75
    #329
    sziasztok
    olyan problémám lenne,hogy újra lett rakva gépem és az encore 2.0 -val csinálok dvd-t akkor transzkódol,közben kiakad és képes több órán át transzkódolni valamit,de nem történik semmi
    encore 1.5 meg ugyanazt az összeállítást 2 óra alatt megcsinálja
    a régi gépen tökéletesen ment a 2.0 is
    volt már valakinek ilyen?
  • ikegami
    #328
    Nemtudom, hogy a számitógépbe hogy írod be, de hogyha a Premierben
    létrehozol egy PAL Widescreen projektet, ebben a Capture-módban
    rögzíted a videódat, itt már látni fogod, hogy 16:9ben van. Ezután vagy megvágod, vagy nem. Kiexportálod innen pl Microsoft DV Avi-ba (nagy méretű lessz), itt is figyelj a képarány,minőség stb.. beállításokra, a kiexportált avi fáljt már Nero-ban videó dvd-ként kitudod irni, vagy pl Adobe Encoreban Transcodolni tudod ami egyből megirja dvdre..
    Én ezt tudtam mondani.
  • doch
    #327
    Kamerával PAL DV Widescreen-ben készítek felvételt. Gépre felmásolva ezt alapjáraton BS-ben 16:9 helyett 4:3-ban (720x576) játsza le. A képarányt itt még át tudom állítani. Encore-ban azonban elakdtam. DVD-re kiírva, ugyanúgy 4:3-ban játsza le a tv. Valaki tudna segíteni, hogyan tudnám alapból 16:9-ben kiirni DVD-re?
  • akyyy
    #326
  • akyyy
    #325
    van a menü, ahol van egy gomb. ez a gom banimált, tehát megy benne valami rövid 10 másodperces film. a gond az hogy ha ráhuzom a videót, akkro az elejét teszi be, ami nem jó mert nekem monjduk a közepe kéne hogy benne legyen.

    ezért belehuzom azt a videót, ami a 3. fejezetnél van, igy szép a gomb, de ha lejátszás közbe rámegyek, akkor nem a film elejét fogja lejátszani hanem a 3. fejezettől.

  • drob
    #324
    nem egészen értem, most menüd van, vagy pedig fejezetpontok? a 2 nem ugyanaz
    pl: set poster frame nem jó? mielőtt hülységet tanácsolnék tényleg jó lenne tudni, menü v fejezet
  • akyyy
    #323
    azt hogy lehet megoldani hogy a menübe egy teljesen más videó tszeretnék rátenni a gombra, mint amire majd hivatkozni fog. mert ha monjduk van egy timelineom, amibe sok sok apro videó van, de monjduk csak az 5ös fejezet néz ki ugy amit a gombra szeretnék tenni, ráhuzom, de akkor ha majd rámegyek a gombra, az 5-s fejezettől kezdi a lejátszást.

    ha a timeline-t huzom rá, meg az első fejezetet mutatja:\
  • akyyy
    #322
    nah az uj kamerámmal felvett videókat elég szépen kezeli (m2t), previewnél minden stim, de kiirásnál az egész kép tök csikos, főleg mozdulásoknál. gondolom a progressziv felvétetl miatt. nincs valami opció, hogy a progi kódoláskor ezt kiküszöbölje és ne nekem keljen más programokkal deinterlacezni a videókat?

    /remélme jól irtam a kifejezéseket, de lehet keverek valamit, elnézést, de áh:)
  • Beowulf
    #321
    Üdv!
    Egy kérdésem lenne:
    Szeretnék egyedi menüt csinálni, de sajna nem tudom, hogy kell Photoshop-pal...
    Nézegettem az adobe oldalán a leírást, de sajna nem tudok olyan jól angolul + magyar photoshop-pom van ezért nem értem mit-hogyan kell csinálni. Tudnátok ajánlani valamilyen video tutorialt? Vagy esetleg olyan magyar oldalt ami leírja, hogy kell csinálni?
    Köszönöm!
  • Admiralis
    #320
    Elvileg már meg van a megoldást, egy kolléga elküdte mailban, de még nem volt időm kipróbálni. Keress meg privátban, adj egy mail címet és elküldöm neked a tudnivalókat akkor.
  • Atika :o)
    #319
    Hello nekem ugyan ez a gondom lenne es eddig en se jottem ra a megoldasra esetleg ha rajonnel valamire oszd meg velem is koszi.
  • Admiralis
    #318
    Tudna esetleg abban valaki segíteni nekem, hogy vajon miért nem indul el nálam ez a fasza kis program. Minden más Adobe alkalmazás működik csak ez nem. A verzió amivel próbálkozom az a CS3 3.0.0.242. Amikor elindítom bejön a töltő képernyő, szépen töltöget is, de aztán egyszercsak eltűnik és semmi nemtörténik, gyakorlatilag önmagától kilép a programból.
    Rettenetesen hasznos lenne amúgy ám, ha jól működne, mert akkor a megvágott anyagott egyből lehetne a premierből DVD-be exportálni.
  • drob
    #317
    hmm, nem értem, nem találok megoldást rá, de keresek :)
  • akyyy
    #316


    Van 3 gomb, és ha a lejátszáson vagyok, akkor lent a sötétített részbe kiirná hogy "lejátsza a filmet".
    ha a képaképben gombon állok, meg leirja azt hogy az mi:D
    a fejezeteken álva pedig azt , hogy miaz, és mindegyiket ugyanott kéne kiírnia.

    eddig hiába probálkoztam, nem ment, mert vagy gombkét kezeli a szöveget, amire szintén kattintani lehet, és mivel ez összeütközést okoz magának, igy nem jeleniti meg a teljes szöveget, vagy amikro elentem PS-be, lefagy az egész ilyen hülye hibákkal, hogy memóriaolvasási hiba meg blabla...:(

  • akyyy
    #315
    ezzel probálkoztam, de mindig kitakarja.


    minjdárt megmutatom.
  • drob
    #314
    ezt nem igazán értem..., ha mégis:
    kilépsz a főmenübe akkor befejezted a film nézését, így értelmezi a lejátszó, encorban nem tudod beállítani, hogy folytasd
    viszont: van a lejátszó távirányítóján sub felírat, azzal tudol hangot változtatni, ez nem jó?
  • drob
    #313
    (+) highlight (ps-ben vedd ki a szem ikont) remélem erre gondoltál :)
  • akyyy
    #312
    olyata meg lehet csinálni, hogy van 3 gombom vizszintesen, és alatta mindig ugyanabban a helyzetben megjelenne egy kis szöveg, attól függvén, hogy melyik gombon álunk
  • Atyuska
    #311
    Help !
    Segítsetek!
    Hogy a fenébe lehet lekezelni az olyan eseményt, hogy ha egy film lejátszása közben bemegyek a főmenübe, majd a beállításokba, s ott átállítom a hangot, s azt szeretném, hogy a film onnét folytatódjon, ahol megszakadt. Ezt Encore-ban hogyan lehet megoldani?
  • akyyy
    #310
    help.

    minden jó kivéve egy valami azt irja ki hibaellenőrzésnél hogy:
    orphan timeline
    :SSS
  • akyyy
    #309
    de lehet.multipi angle vagy vmi ilyesmi a neve

    van is ilyen dvd-m, az egyik james bond extralemezén.

    de mind1, megoldottam a külön videóval, és két féle lejátezás-gombbal.:)
  • Gladiator
    #308
    Szerintem maga a DVD nem tudja ezt, nem a CS3. Talán majd a Blu-ray. Legalábbis én még ilyet nem láttam és úgy tudom nem is lehet.
  • akyyy
    #307
    úgy látom nem igazán tudja a cs3 ezt:(

    akkor a másik kérdés, teszek be két TimeLine, ami szinte egyforma, hogyan tudok olyan gombot csinálni, amivel a kettőt lehet váltani? mintha hangsávot váltanék, csak nem hangot fog váltani, hanem másik filmet fog lejátszani
  • akyyy
    #306
    kéne megint egy kis help.
    olyat szeretnék csinálni a dvd-mre, hogy lenne egy beállítások menü, ahol be lehetne kapcsolni egy olyan funkciót, amivel ha lejátszuk a fő filmet, egy kis ablakban megjelenne egy másik videó. és ezt a beállításokban egy be/ki gombokkal lehetne kapcsolgatni.

    és nemtudom úgy meg lehet e csinálni, hogy nem csinálnám meg külön progival külön a videót ogy hogy benne van a másik videó, hanem csak ráhuzom, és látszódik:S remélem érthető:S

    kb ugy kéne elképzeni, mintha a süketnémáknak belehetne kacpsolni olyna mutogatós nénit:D
  • akyyy
    #305
    sikerült megcsinálni jejejuhééj::D::D ráadásul olyan szépen megirta ujrirható dvd.re hogy az asztali vigan vitte. ahhh, sikerélmény megyek pezsgőt bontani:D
  • akyyy
    #304
    ott csak a lentebb lévő hibát irja ki.

    kicseréltem minden videót mpg-be, igy nem jön elő, viszont megint egy ujabb hiba:@@@

    "The aspect ratio of this file is not supported by DVD"
  • slylecz13
    #303
    Encore-ban le check-elted?
    Ott is ugyanezt a hibát írja ki?
  • akyyy
    #302
    after effects-ben. mov-ba is és aviba is kipróbáltam, mint írtam, de mindig ugyanaz a hiba

    nézegettem külföldi fórumokat, de nem nagyon tudom mi a megoldás. egyenlőre updateket telepítek.
  • slylecz13
    #301
    Milyen programban szerkesztetted meg a videókat? Ezek DV avi-ban vannak vagy mpg-ben?
  • akyyy
    #300
    végülis ez nem gond, mert attól hogy ezt kiirja megtudja csinálni a dvd-t. a gond az hogy egyes videókra, kiirja ezeket a pgc hibákat. és nagyon nem értem miért, átkonvertáltammás formátumba, más tömörítéssel, akkor is kiirja ezt:S viszont ha kicserélem másik videóra, amivel pl elfogadja és megcsinálja a dvd-t, akkor elfogadja és megcsinálja. de nekem azt a videót kéne beletenni, aminél hibát ír ki:S megfigyeltem, mindig az utolsó másodperceknél van nyugje. ha levágom a videót, tehát hogy ne 10, hanem csak 5 másodperces legyen, akkor is azutolso másodpercnél van baja. szóval totál nem értem:S
  • Gladiator
    #299
    Ja, amúgy betettem az "on the final chapter point" egy "is"-t, úgy jelenti azt. Gondolom elírtad. Ha mégis jól írtad, akkor más a hiba:D
  • Gladiator
    #298
    "End action will not execute because of end action is on the final chapter point."

    Ez mást jelent. Tehát az end action-höz azt állítottad be, hogy az uccsó részt játsza. Vagy vmi hasonló. Asszem. Nézd meg, lehet elnyomtad.
  • akyyy
    #297
    PGC "title of project" has an error at 00;14;19;10.
    internal software error: %0, line "title of project" - PGC Info: name="title of project",ref=Bpgc, time=00;14;19;10
  • akyyy
    #296
    help. aki tud légyszives segítsen mert áá.

    Megcsináltam a dvd-t, mindenhol hivatkoztam ugy ahogy kell, bár valami nyugja van a timeline end action-jával (elvileg ha vége, akkor menjen a főmenübe, ez van beállítva)
    de ezt írja ki:
    End action will not execute because of end action on the final chapter point.

    Elvileg a film utolsó jelenetét kéne ide belerakni? megtettem, ugyanez.

    bár engedi igy is kiírni, de mikor végez a kódolásokkal és nekikezdene círni, megint kiir valami érthetetlen hibát:(((