375
DVD menü készítő program
  • rizzo131
    #375
    helo valamiért nem enged berakni videót :S valami hibát ír felbontás hibát
  • adobepremiere
    #374
    Én már rég nem csinálok menüket mert csak a helyet foglalja a lemezen.
    Én a direkt lejátszást alkalmozom már.
    Apropó!
    A cs4 verzión a win 7 alatt az inport asset nem müködik :(
    Csúnyán lefagy a gép!!!!!!!
  • mermel
    #373
    Sziasztok!

    A következő a problémám:
    Olyan menüt akarok csinálni, mint pl. amilyen egy gyári, mozifilmes dvd-n van.
    Tehát, amikor elindul a lemez van egy főoldal. Ott lehet választani, hogy "lejátszás", "beállítások".

    A "beállítások" menüben lehetne kiválasztani hogy milyen felirat(angol-magyar) és hogy milyen nyelv(angol-magyar).

    Amikor kiválasztottam a hangot és a feliratot, utána maradna ebben a menüben, és a lejátszás gombra kattintva (ami ebben az almenüben is benne van) elindulna az előzőleg kiválasztott kisfilm.

    Összesen 5 kis klippecske van a projektben. Mindegyik külön timeline-on. Minden timelineban már megvan a 2 subtitletrack és a 2 audiotrack.

    Tehát minden megvan ahoz hogy menjen a dolog.

    Azt meg tudom csinálni, hogy egy adott linknek megadom, hogy melyik timeline-t játsza, és ezen belül melyik feliratsávot és hangsávot(specify link), csak a fentebb említett probléma szerintem kicsit összetettebb.

    Nem tudom elég egyértelmű-e a dolog?

    Ha valaki csinált már ilyet segítene nekem?

    Esetleg itt az emil címem: [email protected]
  • drob
    #372
    Eléggé baj, h kódolja még 1x.
    Dvd-s mpg2-nél be tudom állítani, h ne kódoljon, BD-nél már nem kínálja fel. Közbe haladtam a dologgal kiírtam mással, így volt időm szórakozni miért nem jó. Odáig el is jutottam, h ne kódoljon, csak így meg kifagy.
    Miért baj, h kódol az EN? Mert másig progival a 2 órás BD anyagot megcsináltam (gép) kb 3 óra alatt, az EN ugyanezt 10(!) óra alatt, hát ezért... :)
    Jah, premi sem volt sokkal gyorsabb mint az EN.
  • adobepremiere
    #371
    Transzkodoltad már egyszer?
    Amúgy nem baj ha kikodolja az EN.
    Létezik olyan ,hogy közvetlenül átviheted a Premere ból az EN ídőegyenesébe Export to Encore parancsal.
  • drob
    #370
    BR lemezt készítenék ha menne, de mi a gond?
    Mpg2 vbr 29E-35mbit/sec a tömörítés és encore (cs3) állandóan újra akarja kódolni. Ki lehet ezt a funkcióját kapcsolni valahogy?
    Dvd mpg2-nél nem ilyen akaratos, ott nem akar kódolni.
  • zweistein
    #369
    Uh, ez eszembe se jutott, kösz!!!:D
  • adobepremiere
    #368
    Ments le folderként!!!!!!!
    Máris kiirhatod egy bármely iróval is akár
  • zweistein
    #367
    Sziasztok!
    Segítség kéne. Összehoztam egy menüt, jelenetválasztással, extrákkal... transcoder-eztem a videót. Minden jól megy. Mikor ki akarnám írni, akkor ezt írja ki:
    "File Err
    (DVD Error -19013)"
    Neten hiába kerestem, nem találtam, hogy mi is lenne a hiba:S Valaki remélem tud segíteni, hogy mi is a probléma. Kösz előre is!
  • Atika :o)
    #366
    Sziasztok ha csinaltam egy menut photoshopban hogy tudom megoldani encorban az eppen aktiv gombot hogy amit megcsinaltam photoshopban aktiv illetve inaktiv gombot hogy azt hasznalja nekem????
  • lobig
    #365
    viszont dvd lejátszóban akad, mikor menüt vált...
    tudtok valami megoldást?
  • lobig
    #364
    viszont ezeket a subpicture-öket, meg color set-eket nem vágom...
  • lobig
    #363
    bocsi, lehet mégsem igaz, hogy ugrik. most kipróbáltam, csináltam egy image-et és mediaplayer-rel lejátszva a bemountolt iso-t, nem ugrik a cucc...
  • lobig
    #362
    sziasztok! elég kezdő vagyok még encore-ban és kéne egy kis segítség.
    csináltam egy videót (4 perces), azt szeretném, hogy ez a videó legyen a dvd menüje. egyetlen egy PLAY gombot szeretnék a menüre, DE úgy hogy az kb. csak az első perctől kezdődően látszódjon. hogy tudom ezt megoldani?

    azt már próbáltam, hogy kettévágom a videót és a 2. részen rajta van a gomb, csak ezzel az a baj, hogy váltáskor akad egyet és ez elég kellemetlen, mert egy zene van alatta és ilyenkor ugye az is akad egyet.

    remélem tudtok segíteni...
  • Atika :o)
    #361
    Aha ok akkor az a gond :) koszi
  • slylecz13
    #360
    Ha kevesebb mint 10Gb, akkor biztos hogy nem teljes. Én is belebotlottam ebbe a problémába azért nyilatkozok ilyen bátran :)
  • Atika :o)
    #359
    Koszi a valaszt ertheto voltal csak azt nem ertem hogy miert nincs a telepitoben benne mikor allitolag ez a full CS4-es csomag :) CS3 meg mar perszehogy kidobtam en ugyes :D
  • slylecz13
    #358
    Ha alapból nincs a telepítőben, akkor nem is fogod megtalálni sehol. De ha megvan a CS3-as Encore-od, feltelepíted, kimásolod a mappájából a menüket, törlöd az Encore-t, felrakod a CS4-est majd bemásolod oda, ahol a CS3-aséba volt. Így már be fogja tölteni a menüket. Remélem érthetően írtam le...
  • Atika :o)
    #357
    Sziasztok az miert van hogy berakom a cs4-es encort es nincsenek benne az elore elkeszitett menuk??? vagy azt hol kell keresnem??
  • Hay
    #356
    512x384, ilyenek
  • Hay
    #355
    Tehát a 2.0-val nem tudok 512x368 felbontású videoval dolgozni...
  • kormen
    #354
    Szóval volt egy 2.0 kiadás és után kiadták a CS3ba lényegébe a 3.0-ás verziót. Egyébként rengeteg helyen lehet olvasni arról, hogy amikor megjelent a 2.0 és megvette az ember és próbált egy 640x480 as video belerakni akkor kiakadt visszont egy jóval olcsóbb sw viszont teljesen jól megbirkozot vele a www.videohelp.com-on egész jó anyagok vannak fenn én is ott találtam meg Hay problémáját szóról szóra csak kicsit korábbi dátummal.
  • kormen
    #353
    Bocsi azt hiszem belekevedtem a verziókba. :(
  • kormen
    #352
    Hát igen az már elviseli a nagyobb felbontást. De a 2.0-ás még nem.
  • akyyy
    #351
    CS3.

    master collection van meg, megvan vagy 7 dvd.
  • kormen
    #350
    És ez a adobe encore dvd 2.0 volt?
  • kormen
    #349
    Igen lehet itt van némi segítség:
    http://uk.youtube.com/watch?v=Efz1-qYokJk
    http://www.divxland.org/video_edition.php#7
  • akyyy
    #348
    hát nekem 1440-es felbontúsi videódekat beengedett:D
  • Hay
    #347
    Virtualdubbal lehet a felbontást állítani?
  • kormen
    #346
    Igen csak dvd felbontású anyagot enged. Használj valami egyszerű átalakítót mondjuk tmpgenc vagy avisynth.
  • Hay
    #345
    Tervezet fül, jobb egér, Behozatal, Eszköz: nem engd behozni avit, mondván: "Video files for this project must have a resolution of 720x480, 720x486, 704x480." Csak ilyen felbontásúakat lehet berakni???
  • Hay
    #344
    elég kevés a menülehetőség: az "Általános" fülön pl 4, de ezek is 4:3 meg wide képarányban...
    De mondjuk ok, van egy menü onnan.
  • drob
    #343
    csinálj egy menüt, egyébként nem tudod felírni, vagy fűzd 1-be filmszerkesztővel, akkor nem kell menü, hanem jelentre tudod bontani
  • Hay
    #342
    Hi!
    Megvan a 2.0-ás progi, de tök láma vok... most látom először a kezelőfelületét...
    Van 6 db avim, 6 rész egy sorozatból. Hogy induljak el?!
    Ott tartok, hogy elindítom a progit, tovább?
  • hihetetlen8
    #341
    Kössz, megpróbálom
  • akyyy
    #340
    http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=kb401528&sliceId=2

    itt pár megoldás le van irva probáld ki
  • akyyy
    #339
    akkor használd a gallériádat, vagy valami más képfeltöltő oldalt mert ebből semmi se látszik:D

    bár tök mind, gondolmo ha leokézod, akkor kilép.
  • hihetetlen8
    #338
    sry, de 20kB-ba csak ez fért bele...
  • hihetetlen8
    #337
  • drob
    #336
    "A liszenc lejárt"
    Magyarul: vásárold meg és nem fogja kiírni...
    Örülök, h segíthettem