893
AVAST! Antivirus
  • rockszy
    #613
    Hello!Nekem nemrég kiírta ,hogy lejár az avast és töltsem le 3 lehetőség közül az egyiket én letöltöttem , uj lett az avastom és pár napja meg azt írja ,h 6 nap mulva lefog járni, de nem enged letölteni másikat csak a fizetőset azt meg nem fogom letölteni most mit csináljak vele?
  • Narxis
    #612
    jaja :D
  • bmate0007
    #611
    avast! 5.0 legjobb:D
  • Rotcsa
    #610
    sajnos...
  • Szolgálat 467
    #609
    És ez a nagy gond, mert eddig megjavított a rendszerfájlokat most meg csak bedobja a karanténba és kész, rendszerfálj esetében ez nem jó, mert csak a törlést engedi a javítást nem!
  • Rotcsa
    #608
    Viszont VRDB már nincs....
  • Airbus A380
    #607
    Más is fogy ilyet , mivel TÖKÉLETES VÉDELEM NINCS, másoknak meg az avast takarított a nod32 után elég rendesen, volt akit op rendszer reinstaltól mentett meg íly módon.
  • Airbus A380
    #606
    Akkor mégis csak jól emlékszek hogy a boot keresést megtartották. köszi.
  • Szolgálat 467
    #605
    Arkon én sem azért írtam ide hogy fikázzan az avastot, hanem azért mert nagyon CSÚNYA hibákat csinált, pedig eddig nagyon jó volt szerettem most csalódnom kelett sajnos!!
  • lck
    #604
    Főablak > Számítógép átvizsgálása > Rendszertöltéskori vizsgálat > Ütemezés
  • Airbus A380
    #603
    Nekem most nem az van de jobban belegondolva tényleg mintha kivették volna belőle...

    De majd megkérünk valakit akinek van hogy nézze meg. :)
  • Arkon
    #602
    Az ötös avastban is van még ez bootidejű keresés? Mintha ebben már nem lenne. Kivették belőle. De lehet, hogy én tudom rosszul.

    Egyébként - és nem az avast bántása akar lenni -, én már jártam úgy, hogy avast ezzel a betöltéskori ellenőrzéssel sem találta meg a trojai virusokat, pedig ott voltak a gépen mert látszott, hogy tevékenykednek. Kaspersky kellett hozzá.
    Nah de nem akarok téma idegen lenni csak megjegyzésként írtam ezt be.
  • Airbus A380
    #601
    Mást meg a nod32 nem fog törölni.

    Már többen mondtuk 100%-os védelem nincsa, továbbá mintírtam nem véletlenül van az avast-ba a boot idejű keresés nevű funkció...
  • Szolgálat 467
    #600
    @Airbus A380
    Nem értem az avast mit tud kiírtani, a semmit? mert kb 20 Trójai volt fönn a gépemen és módosítgatták magukat, az avast azt sem tudta mitcsináljon, legalább berakta volna őket a karanténba, de nem, semmit nem csinálta. A nod simán törölte őket, az avast-nál még az avira is jobb!!
  • Szolgálat 467
    #599
    Nincs 100%-os vírusírtó, tény. De hogy az avast ennyit szarakodjon egy vírussal, az már nevetséges!!
  • Airbus A380
    #598
    a 4.8-as nak lassan megszűnik a támogatása nem kapsz hozzá se frissítést se semmit (gondolom) , így meg ugye minek használni. Tedd szépen vissza az 5-öst nem véletlenül újabb.
  • Airbus A380
    #597
    Ez még egyáltalán nem ok arra hogy így nyilatkozzál róla másnak meg a nod nem ismeri fel azt amit az avast lszán kiirt, a másik meg az hogy a trojan izéd ami speciálisan trójai felismerő program még jó hogy kiszedi...


    Amúgy boot keresésbe valószínűleg mindenféle szöszölés nélkül lerendezte volna őket.


  • gergely1991
    #596
    betörést blokkolt....esetleg ha rá kattintasz a "Do not show this window next time(ne jelenítse meg legközelebb ezt az ablakot)" így háttérben fogja ezt csinálni de nem fog idegesíteni a megjelenő üzentetekkel..
    Szolgálat 467: Remélem tudod hogy egyik vírusirtó se jobb a másiknál....Van olyan ami az egyik felismeri de a másik nem és fordítva:)
  • Szolgálat 467
    #595
    ˆ echte: "Sziasztok

    4.8as avastot használok és tegnap óta 5 percenként ezt látom, eddig soha nem volt ilyen. Lefuttattam egy víruskeresést - nem talált semmit.
    Mit csináljak"

    Ezt csinálta nekem is, valami nemlétező blogot akart blokkolni, a vírus teljesen megbolondította a vírusírtót!!
  • Szolgálat 467
    #594
    Töröld le, nem jó ez az avast, először nekem is az volt fenn az elején nagyon elégedett voltam vele, hétvégén bekaptam egy Trojan Malware férget az avast össze vissza szarakodott vele hogy így meg úgy nem találja azt a nyomorék fáljt és nem tudja törölni, a nála primitívebb Trojan Remove simán letörölte a vírust amit az avast nem tudott, utána sorozatba jöttek a vírusok összesen 20(!) jött fel a gépemre kölünféle Tórjaiak amik még módosítják is magukat, az avastnak állandóan frissít az adatbázisa de szart sem ér, kiírja hogy vírus törlése utána rá 2 percre megint kiírja hogy Trojan Fake alert és képtelen törölni és még karanténba sem képes berakni, fogtam töröltem ezt a szart, felraktam a Nod32-tőt lefutattam egy csomót amit az avast nem tudott berakta a karanténba a másik felét meg törölte a nod, kb ennyit a 4.8 avastról. Az 5.0-ás is volt fenn a gépen az amikor megtalálja a vírust, berakja a karanténba ha rendeszerfálj ha nem, akkor is törli és a rendszerfájlokat egyátalán nem szabad törölni. Ennyit tud az avast sajnos, pedig először jó volt!
  • HAARRR
    #593
    Sziasztok!
    Avastal nekem is megjelent a sávszélesség degradáció,majd hogy nem 70% lefogja a sávszélességnek.
    Tud valaki erre valamilyen megoldást?
    Net: 30/3 UPC
    Avast 5.0.545
    OS: Windows 7 NT 6.1 Build:7600
    Mérésem a speedtest.net-n:
    Avastal: 5/1.5
    Avast nélkül: 25/3
  • Carmang
    #592
    Végül is utánagugliztam a problémámnak. Olyan hozzászólásokat találtam, hogy a TB-ben postafiók titkosításai beállításainál ne a "TSL ha elérhető" legyen. Nálam ez nem működött. Aztán találtam olyan hozzászólást, hogy az Avast állandó levelezési védelménél a bejövő, és kimenő levelek ellenőrzése elöl vegyem ki a pipát.
    Így már működik, csakhogy így már nincs ellenőrizve a levelezésem, nem?
    Vagy nagyon nem értek hozzá? :)
    Amúgy a levelezés állandó védelme "aktív" maradt. Ezt most így hogy?
  • Carmang
    #591
    Helló.
    Tegnap felraktam az Avast 5 Free-t (eddig a 4.8 Home volt fent). Nem tudom letölteni a leveleimet (Thunderbird 2), mert az Avast valamit korlátoz, és egy idő után a TB időtúllépési hibával feladja a küzdelmet.
    Ha kilövöm az Avast-ból a Levelezés védelmét, akkor nincs probléma.
    Végigböngésztem a beállításokat, de nem találtam semmit amivel tudnék valamit kezdeni.
    Mit kell tennem?
  • Airbus A380
    #590
    Igen valahol ott van az én emlékeim szerint is.
  • gergely1991
    #589
    Azt hiszem a Karbantartásnál(vagy legutolsó menünél) karantén fájl kijelöl jobb gomb helyreállítás(azt hisze így van)
  • Robie
    #588
    Az AVAST 50507-es verzióját használom.
  • Robie
    #587
    Sziasztok!Nem tudja valaki hogy lehetne egy file-t visszaállítani a karanténból mert nagyon fontos lenne!A lehetséges műveletek között sajnos nincs ilyen.A file biztos hogy nem vírus csak olyan file amit a legtöbb vírusirtó vírusnak lát, de sehogyan sem tudom vak riasztásra bejelölni.
  • CopyG
    #586
    Úgy tudtam frissíteni, hogy a vezérlőpultban a programok telepítése/törlésénél kiválasztottam a frissítés gombot. De hagyományos úton továbbra sem frissül...
  • CopyG
    #585
    hát ez sem segített!:(
    egyéb ötlet? felraktam a nod próbaverziót, az frissül...
    szóval ennek van valami baja. csak nem tudom, hogy mi.
  • gergely1991
    #584
    "Startra jobb klikk > Intéző/WINDOWS/System32/drivers ebben az 'etc' mappát nyisd meg"
    Én már leírtam:S
  • Arkon
    #583
    Hali!

    Startra jobb klikk > Intéző/WINDOWS/System32/drivers ebben az 'etc' mappát nyisd meg. Ott kell lennie benne a hosts fájlnak, ami olyan 700 bájt körüli. Erre dupla klikk és nyisd meg a Jegyzettömbbel.
    Ezt kell látnod. Ha a 127.0.0.1 localhost alatt van valami az gáz, azt töröld ki. Előtte nézd meg nem írásvédett-e mert különben nem tudod felül írni. (jobb klikk a host fájlra) majd Tulajdonságok >> Attribútumok és itt látod majd. Ha írásvédett akkor vedd ki a pipát előle majd Alkalmaz és OK.
    Ha kitörölted a 127.0.01. alattiakat akkor utána tedd vissza az írásvédettséget, Alkalmaz majd OK. Újraindítás lehet, hogy nem árt ha ezeket megtetted.
    Ezután próbáld meg az avastot frissíteni.
    De egy képet betehetnél a hosts fájlról mielőtt felülírod, hogy mik voltak benne. Érdekes lehet.
  • gergely1991
    #582
    win\system32\drivers\etc
  • kl24h
    #581
    Szerintem lehet egy speci trójai, ami nem engedi a frisítést.
    Töltsd le a frissítő programot és frissítsd manuálisan.
    Innen letöltheted a frissítő programot: Update avast! VPS
  • CopyG
    #580
    Tűzfal nem blokkolja. Engedélyezve van. de megpróbáltam tűzfal nélkül futtatni a frissítést. úgyse ment. újra is raktam az avastot. az sem segített.
    Milyen host file-t ellenőrizzek? Hol találom és mit nézzek rajta?

    Köszi!
  • lck
    #579
    Ha a hosts -ban van valami teheti újra akárhányszor.
  • Airbus A380
    #578
    Vagy tedd újra.
  • gergely1991
    #577
    Ellenőrizd a host fájlt lehet hogy bekaptál valami trójait.tűzfalbeállítások ellenőrzése(lehet hogy blokkolja a szerverrel való kommunikációt)
    Amúgy én kapom rendesen a frissítést:S
  • CopyG
    #576
    Miért van az hogy az Avast free antivírus nem akar frissíteni? Már március 8 óta semmit nem frissített. Ha megpróbálom, akkor kiírja hogy nem tud kapcsolódni a szerverhez. Másnál is van ez a hiba?
    Regisztráltam is. 2011. márciusig jónak kéne lennie.
  • Airbus A380
    #575
    szerintem ez mindegy mert a többség rögtön regeli.
  • gergely1991
    #574
    Mondjuk a 5.0 már 30 napos trial de mind1