893
AVAST! Antivirus
  • Apocalipto
    #573
    Az utóbbi hsz magyarul:

    Az Avast free 60 napos trial verzió. Ha regisztrálod, további 1 évig használhatod. Aztán megújítod, meginnt 1 év, és így tovább.
  • gergely1991
    #572
    Avast free-hez tudtommal 1 éves regisztráció kell:S
  • barmi
    #571
    Melyik a legjobb ingyenes megoldás szeréntetek ? (ami nem csak 31 napos! vagy ez is olyan?)
  • slylecz13
    #570
    Sziasztok!

    Valaki meg tudja mondani miért fogja meg a gépet az Avast! 5 Internet Security és az uTorrent páros? Pedig az avast!-hoz hozzá van adva az uTorrent, mint kivétel, amit átenged a tűzfalon, az uTorrent pedig nem panaszkodik zárt portokra...
  • kl24h
    #569
    Sokat változtattak az avast! 4.8-ból az 5-be. Most jelenleg az avast! Internet Security-t használom és most már tényleg jól megközelíti az Internet Security szoftvereket.
    Az avast! Pro Antivirus-hoz képest is ez az avast! Internet Security jobbnak tűnik.
  • Airbus A380
    #568
    a 4.8-asnál is csak 1 évig szólt a kód...
  • Rayden02
    #567
    sajna igen!
  • benkoszabi
    #566
    Hát az Avast hivatalos oldalán fenn van a magyar:
    LINK

    Ahhoz hogy rendesen használd kell egy .avastlic licenc fájl, ami úgy 2011-ig érvényes. De sztem semmi értelme.

    Egyrészt, mivel bármikor kilőhetik a kódot, és érvénytelen lesz, meg amúgy is csak 1 évig szól.
    Szal már nem működik az, ami az Avast 4.8 esetében, hogy te magad írtad be a kódot, és korlátlan ideig használhattad.

    Jól mondom?
  • halkakas
    #565
    sziasztok.szeretném ha az avast! Internet Securi programom magyar nyelvű lenne..honnan tudom letölteni,esetleg magyaritani,persze ingyen szeretném.köszönöm.
  • lck
    #564
    Speedtest.nettel megnéztem:

    Letöltés:
    Avasttal: 4.04
    Avast nélkül: 3.47

    Nálam ezexerint meg gyorsítja a netet :))
  • lck
    #563
    Nekem a 4 megásat nem felezi. Bizztoss gondolja minek neked 10 ?!?!
  • benkoszabi
    #562
    Azt mondja meg nekem valaki, hogy a 10Mb-es netem miért felezi meg az Avast? A 4.8 és az új 5-ös is, ha be van kapcsolva, felére csökken a sávszélességem. Tuti az Avast, mert ha ki-be kapcsolgatva változik a sebesség. Kipróbáltam tűzfallal, windows védelmekkel is, de csak az Avast-nál csinálja ezt. Miért?
  • Airbus A380
    #561
    Nem kell túl parázni a dolgokat épeszű netezéa mellé bőven megteszi az ingyenes is.


    Az avastosok szerintem jó 85-90%-a a free-t nyomja.
  • benkoszabi
    #560
    Nemtudom hogy itt mennyire megengedett ebben a topikban a varez, de én próbáltam a PRO-hoz keresni .avastlic licenc-fájlt, egyik sem volt jó, sőt, ha jók az infóim csak az IS-hez létezik egy, 2011-ig

    Ha valaki működésre tudná bírni a PRO-t az írjon nekem privit, viszont ha nem, vagy hanyagolnátok a warez témát, megírnátok, hogy ha az 5-ös FREE-t használom, azzal mennyire leszek sebezhető?

    Védelmem így néz ki most:
    - Comodo Firewall 3.13
    - Malwarebytes Antimalware 1.44
    - Avast 5 Pro. TRIAL
  • Airbus A380
    #559
    Ez nem bíztos de én valami ilyesmit olvastam hogy félévig támogatják még a régit is...


    Hát nem tudom fórumokon úgy kell noszogatni az embereket az 5-ösre.
  • lck
    #558
    Na akkor várhatom fél év múlva a telefonokat. Az elmúlt évben legalább 10-20 gépre raktam Avast 4-est. Csak zárójelben jegyzem meg eddig 1 gép lett belőle vírusos. Az imádott Noddal nem biztos hogy ilyen kevés bajom lenne.
  • Airbus A380
    #557
    Azt hiszem félév "türelmi" idő van .


    nekem van hogy négy frissítés jön 1 nap szóval jön rendesen.
  • lck
    #556
    Szerintem nyugodtan tedd fel az 5öst.
    Az 5ös pró ban van valami védett módú böngészés, ami a 4esben nem is volt. Elvileg ezzel úgy tudsz böngészni hogy az a memória egy elzárt területén történik. Amikor kilépsz a böngészőből elfelejt mindent és semmi nem kerül a vinyóra.
    A gyorsabb frissítést nem tudom - az 5ös free nekem naponta 1-2szer frissít.
    A free is beállítható hogy hány percenként ellenőrizze hogy van e frissítés.
    Nyilván előbb-utóbb megszűnik a négyes és marad az 5ös támogatása.
  • benkoszabi
    #555
    Üdv. 2 kérdésem lenne:
    - Az első, hogy eddig a 4.8 Professional-t használtam gond élkül, nem is volt még fertőzésem. De ha úgy döntök, maradok ennél, tehát nem állok át az 5-ösre, a jövőben nagy lesz a "hátrányom"? Illetve előfordulhat, hogy egyszercsak megszűnik a 4,8 Update támogatottsága?

    - Valamint, hogy a hivatalos oldal szerint ezek volnának a különbségek az 5-ös Free és Prof változatai között: Összehasonlítás
    Mit takar a Faster updates és Lets you safely browse suspicious websites or applications rész?
    A Free-hez lassabban jönnek a frissítések? És a másik?
  • Rotcsa
    #554
    Vissza a VRDB-t!!!
  • Airbus A380
    #553
    de frissíthetnél is az 5-ösre jobb és van már magyarul is
  • jozef1976
    #552
    Kattints rá a "Do not show..." kezdetű sorra,és többet nem fog idegesíteni.
  • echte
    #551
    Sziasztok

    4.8as avastot használok és tegnap óta 5 percenként ezt látom, eddig soha nem volt ilyen. Lefuttattam egy víruskeresést - nem talált semmit.
    Mit csináljak
  • Airbus A380
    #550
    nem tudom ezt 1 angolul tudót kéne megkérni hogy nézze meg.
  • Rotcsa
    #549
    Kár, mert nagyon hasznos kis dolognak tartottam, mondjuk használni szerencsére sose kellett...

    És most mi lesz, ha helyrehozhatatlan adataim sérülnek?
  • Möbiusz
    #548
    Nincs benne.
  • Rotcsa
    #547
    Ja, utólag már én is rájöttem! :)

    Nem tudod, hogy a VRDB már nincs benne az 5.0-ban? nem találom sehol...:(
  • Airbus A380
    #546
    El kellett volna távolítani szabályosan a régit majd feltenni az újjat :)
  • Rotcsa
    #545
    Ez a Revo egy csoda! :D

    Köszi fiúk!! :))
  • Rotcsa
    #544
    Ja, igen és ezt írja ki az avast 5.0:

    "Az avast 5.0 leállításra került, vagy inkonzisztens állapotban van. Kérem indítsa újra a progr.-t a rendszere védelmének helyreállításához."

    A védelmek elindításának kísérletekor:
    "A ... védelem nem áll rendelkezésre"

    A biztonsági központ meg le van maradva a 4.8-nál, noha már rég az 5.0 van fent....
  • Rotcsa
    #543
    Szasztok!

    Felbuzdulva azon, hogy már van avast 5, le is szedtem és fel akartam tenni. A régit(4.8) nem távolítottam el,mert azt gondoltam, majd a telepítő úgy is tudja mit kell vele csinálni.
    No, amikor elkezdtem telepíteni az újat, a telepítés megállt azt kiírva, hogy levél védelem, vagy mi... ó, mondom majd nemsokára befejezi, csak egy kicsi idő kell neki. DE nem fejezte be....
    nem tudtam kilépni a telepítőből, se semmit nem tudtam csinálni, kvázi lefagyott a rendszer. No, restart. Re boot után az a helyzet állt elő, hogy nem volt már se a régi, se az új avast. :D A win. biztonsági küzpontja pedig folyton azt kiabálta, hogy :"Az avast! antivirus 4.8.0[vps 000000-0] jelenti, hogy ki van kapcsolva." Jó, mondom majd nem lesz, ha megpróbálom föltenni újra az 5.0-t.
    Ismét katt az 5.0 installra, erre valami olyasmit írt, hogy valami más telepítő izét is észlelt, indítsam újra a rendszert és próbáljam utána, nehogy baj legyen. Oké főnök, legyen, ahogy akarod....
    Ismét restart, utána klikk megint az installra. Ezúttal végig is ment szépen, kiírta, hogy sikerült föltenni. Hoho!, király!, gondoltam..:)
    Na, el is kezdtem buherálni az új avastot, mert már alig vártam, hogy megnézhessem az új dolgokat, meg hogy mi hol van....
    Na, van valami összegző modulja, ami azt hurrogta, hogy nem biztonságos a rendszer, kattintsak a javításra! Jóvan, ha javítani akarsz, akkor javítsá vazze, csak pörögj már....! Semmi! Se kép, se hang. Megint javítás. Most se semmi. Na, alul volt valami program elindítása-opció, nofene, hátha ez a kínja... klikk, no reaction. klikk, no reaction. klikk, klikk,klikk, a fejem már durran el, no reaction... se kép, se hang. Ú, mondom... ez nem lehet! Na, majd biztos ha tálcáról próbálom.. klikk az ikonra jobb klikkel, védelem kezelése, mind elindítása-klikk, semmi.. klikk, semmi.., klikk, semmi... agrhhh..
    No, böngészem tovább a progit, látom, h van frissítés... na, mondom hátha elindul... "nem indul, mert az avast nem fut." anyád!

    Na, ekkor jutott eszembe, hogy sokan szívtak már az uninstallkor.
    Felkerestem a fórumot, találtam Airbusnak egy hsz-ét, amiben azt írja le, hogyan kell a sajátgépből elérhető kezelőből leállítani az avastos szarokat. Meg is van, de azok már állnak.....
    Na, megtaláltam a két eltávolító progit is, de az avast 5-nél és a 4 nél is(ill. a 4-hez és 5-höz való gyári eltávolító indításakor) ezt írja ki:"The avast self protection module is enabled. For this reason, the operation is cannot be completted. To complette the operation, either run this program from windoes self mode,or disabled the avast self protection(via settings-->Troubleshoting page)
    Na, avast 5 delete, avast 4.8 újra install. Ekkor kiad valami debugos szart, amihez fingom nincs. A lényeg, hogy nem tudja föltenni.
    Na, mit tehet olyankor egy mezei használó, akinél minden kötél szakad, :
    rendszer-helyreállítás!!
    Na, ki is keresem szépen az első telepítési kísérlet időpontját, go, majd restart, bejön a windows üzi: "nem sikerült, mert nincs esemény az adott időben"-vagy mi. anyád! Má hogy ne lenne, amikor az a tetves avast hozta létre a visszaállítás pontját??!
    Na, mindegy, biztos hülye vagy, meg próba újra. Ugyan ez... na, akkor inkább balfasz vagy, nem hülye...!
    Megpróbáltam egy másik napot,ott ugyan ez...pancser!

    Summa summarum, fent van az avast 5.0,de nem indul, rendszer-helyreállítás sikertelen, avast 4.8 telepítése nem lehetséges, a kezelőben meg ott az a 3 avastos szar de semmise megy belőle, letiltani nem engedi a rendszer...

    Na, erre varrjatok gombot....
  • Airbus A380
    #542
    vagy csak szabadságot vett ki., esetleg sztrájkol.
  • lck
    #541
    Akkor tudja hogy rám ez nem veszélyes, mert alapból ellenállóbb vagyok.
  • Airbus A380
    #540
    természetesen igen
  • lck
    #539
    Mert nálam nem jelez. Free van nálad fenn ?
  • Airbus A380
    #538
    őőőő azt már nem tudom ..... lekötötte a figyelmem a szép új ablak :) miért ?


    azt hiszem csak ráléptem.
  • lck
    #537
    i-tv -nél hova léptél mikor kiírta ?
  • Airbus A380
    #536


    akcióban
  • Airbus A380
    #535
    bevezethetnék a magyarba is
  • Stomu Yamastha
    #534
    Figyelmeztet, hogy blokkolt egy vírustámadást.
    Megkérdezi mit tegyen ha talált fertőzést.
    Értesít, hogy megtörtént a frissítés. Meg még jó pár dolgot, de mivel én is csak barátomtól hallottam mind ezeket így pontosabban nem tudom elmondani. Állítólag egy kedves női hang mondja ezeket.