18612


Dragon Age banner kép
Megrendelhető magyarul: 576KBYTE és a CD GALAXIS

Ha a patch után nem indulna, KATTINTS IDE

| SPECIALIZÁLÓDÁS | AJÁNDÉKOK |
  • Although
    #18012
    Azt gondolom mindegy, hogy open world vagy nem. Egy szerepjátékba ahogy megtanultam vannak,
    - Jó fejtörők, open worldbe is lehet. Mint a Tevinterben a találós kérdések pl.
    - Jó karakterek enélkül csak mászkálós játék
    - Jó sztorik, questek
    Biztos van még pár szempont, nekem ennyi jut eszembe
    - Harcrendszer amiben a karaktered képességeit használni kell és nem csak menni és gyakni.
    Az, hogy te például nem szereted ha vannak élő társak az nem azt jelenti nem is kell legfeljebb nem használod őket.
    De megoldható lásd Fallout New Vegas. És az F4-be is megoldották.
    Attól, hogy minden kommersz lesz, nem biztos az értékelési szempontoknak változni kell nem?
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.02.17. 12:09:37
  • lwb
    #18011
    A TES játékokban soha nem voltak rendes társak. Remélem nem is lesznek, nekem már az a follower rendszer is túl sok volt, amit a Skyrimbe beletettek.
    A Bethesda egyébként egy nagyon felemás stúdió volt. Semmiképp nem nevezném őket old schoolnak. Az Arena annak idején olyan volt, mint később az Oblivion: csúcstechnika, atomerős pc kellett hozzá. Emlékszem az első teszteken azon siránkozott az akkor még persze csak nyomtatott sajtó, hogy 486 dx2-n is csak döcögött. Ma már azt se tudják az emberek, mi az. Viszont mindehhez az párosult, hogy a játékmenet dögunalom volt. Nagy terület, de üres, csak színekben különbözött, a küldetések meg a puzzle-k mintha futószalagon készültek volna. Kínszenvedés volt összerakni az a kurva botot. A Daggerfallt emiatt hagytam ki és persze az hiba volt, mert az amelyik kivételesen jól sikerült. A Morrowindet nem kell bemutatni, lore terén a legjobb TES, de óriási butítások vannak már abban is a Daggerfallhoz képest. A legalja az Oblivion volt, onnan a Skyrim, legalábbis hangulat terén, már előrelépés.

    A DAO jól sikerült, ez tény. Sokszor végigvittem, messze a sorozat legjobbja. Jól van megírva, jól van összerakva, látszik, hogy foglalkoztak vele. Érzésre egész más, mint a másik két DA játék, mintha nem is egy világban játszódna. Én a Bioware-től már nem várok semmit, ennek stúdiónak vége van, mint a botnak. Már a DA2-től megindult a mélyrepülés, a ME3 még jól sikerült (a végét leszámítva), de azóta legfeljebb OK játékot tudtak kiadni. A DAI ilyen volt, a MEA még ilyen sem. Igazából nem is az van, hogy borzalmas játékokat adnának ki, hanem hogy mindegyik játékuk olyan, mintha egy gyártószalagon készült volna, mint egy iparos munka. De az RPG az pont nem olyan játéktípus, mint a battle royale pl, Ezt nem lehet lélek nélkül összerakni. Egy jó rpg-nek jó sztori kell, a sztori megírása meg olyan, mint egy könyv megírása. És könyvet sem lehet ihlet nélkül írni, legalábbis jó könyvet. Ha az író muszájból ír, órabérre, akkor annak a vége MEA vagy DAI lesz. Ha lélekből, abból PST vagy éppen DAO, esetleg Witcher 3.
  • Although
    #18010
    Nem sztárolom agyon. És nincs ellentmondás a valóság az megváltoztak az igények. Ezen az sg fórumon is jó sokan leírták mennyire elavult a bryo motor. Nekem megfelel, mert nem ez érdekel. Beth számomra mindig is egy jó cég volt és maradt. Okos tulajdonosokkal akik felismerték amit ezen a forumon is lehet látni. Már kevés ez a motor. A skyrim játékukban nagyon kevés tartalmat tettek bele, nem voltak társak nem voltak, vagy nem volt túl sok jól megírt történet quest egy iparos munka volt amivel nyerni tudtak. Nekem megfelelt az F4 mert amit nekem a szerepjáték jelent mindegy open world vagy nem. Az elképzelhetetlen úgy amilyen a skyrim. Az F4-ben már voltak élő társak volt valamennyire megírt fősztori, és egy gyenge harcrendszer. Ennyi. Nem agyonsztárolom a régi játékokat. Amit Platának írtam abban benne van. A DA:O-egy szívüket lelküket beleadó cégről szólt akik emiatt bajba is kerültek. Ma meg főleg jó iparos munkákat látok. Semmi kiemelkedő ha van az nem az AAA piacon születik.
    Nem tudom az lesz amit Fred mond, indul egy új cég vagy dolgoznak az új motoron.
  • CrashBoostZoom
    #18009
    Bennem nincs harag. Csak furcsának találom, hogy máshol agyonsztárolod 2000-es éveke eleji szerepjátékvilágot, hogy mennyivel jobb volt minden régen és neked minden ami a DA:O után jött ki az egy lelketlen szarkupac minden tekintetben. Itt meg véded a Bethesda-t, Todd Howard-al az élen holott Ő is ugyanúgy csinálta a "butításokat" ahogy az évek haladtad amiket más játékok topikjaiban felhozol. Kicsit furcsállom, hogy amiért ekézel egy céget az a másiknál teljesen oké. Ezek után nagyon nehéz komolyan venni amit mondasz, elhinni meg főképp.

    A többihez meg: én is ott voltam a megjelenésnél, nem tudom, hogy ez miért fontos. Ja, hogy ezzel akartál e-peen-t mérni? Kösz, nem érdekel. A 3D-s Fallout-ok meg teljesen hidegen hagynak és az F76 hibája nem az volt, hogy egy "kísérlet" volt. Látszik, hogy "nagyon le vagy maradva" :) . Talán ha nem lennél ennyire szemellenzős. (Nem kell reagálnod semmit erre. Előre látom, hogy mit fogsz írni)

    Na de, hogy ontopic is legyen: Igen az DA:O-ban sok a harc és előbb utóbb csak átskinezet ellenség változatok jönnek de az előbbi legalább komikusan vicces amikor tetőtől talpig vérben dumáltok a semmiről utána, az utóbb szinte minden RPG-re igaz.
  • Renegade
    #18008
    könyvmolyoknak: csak nálam volt némi áthallás Raymond E. Feist regényeinek hangulatához?
  • Renegade
    #18007
    amúgy félreértések elkerülése végett:
    én Mindenkit piszkosul irigyelek, aki képes volt végig vinni (túllendült a harcrendszeren, vagy akár még élvezte is, tök mindegy).
    Mert szerintem a DA:O, az egy remek mese, van barátom, aki csillogó szemmel mesélt a játékról, az élményről, a végéről, meghatározó emlék lesz neki, és hát DLC:-k: talán nem fogalmaztam világosan, tényleg jók, mint történet (nekem egyedül, a menjünk vissza a kezdeti csata helyszínére nem tetszett, bocsánat, elfelejtettem a nevét), gólemesnél magamba szálltam, kastélyosnál szomorkodtam, csak nálam a kúrva csata-szoba-csata koncepció, az, ami megölte. :(
  • Although
    #18006
    Ennek semmi értelme elmúlt Tod a kor nagy alakja lett ezt te is tudod én is. Felismerte mit kell csinálni most meg a CD az új mester gazdái meg okosak és ahogy te írtad átszerveznek. Én lemaradtam már rég nem követem. Láttam a videot az új TES részről nem mintha érdekelne. Tod nem gyenge alak az öreg mesterrel közösen feltett valamit az asztalra ez a morrowind. Ez már ott lesz a neve mellett. És az oblivion is.
    A skyrim meg sikertörténet, tökéletesen érzékelte mit kell tennie. Mivel érhet a csúcsra. Ezt akkor szerintem én is és az ausztrál kiscsaj is tudtuk. Bár tudnám a nevét nagyon megkedveltem. A régi világ gyermeke volt mint én is. De ez már történelem :)
  • PiszkosFred
    #18005
    Dehogy akarok vitatkozni, minek? Egyszeruen csak alttaboltam es lattam, hogy mar megint itt tartunk, es kivancsi voltam a Toddot kioktato sztorid vegere. De a grand finale ezek szerint elmaradt, megvedhette volna magat Todd ahelyett, hogy gyava modon elsunnyog es nem reagal.
  • Although
    #18004
    Nem se nekem se az ausztrál lánynak mikor ecsetelte az új rendszer ugyanolyan jó lesz mint a karizma, tulajdonságokra épülő oblivion. Erről már beszéltünk te elfelejtetted én nem akkor is magyaráztad ez ugyanolyanan jó meg ez nem butítás hanem egyszerűsítés. Most is ezt akarod? Nem válaszolt mert leírtam nem lesz luck nem lesz sebbesség erő egy egyszerűbb rendszer lesz. Mire válaszolt volna az ausztrál kislány ugyanazt látta mint én. Te meg nem megint vitatkozni akarsz rajta? Az egyszerűsítés nem butítás?
    Megteheted de ez a moderrek érdeme mint Ogerboss, nem a Bethé.
  • PiszkosFred
    #18003
    Ez az "egyszer rairtam Toddra" (tovabbra is ket "d", csak szolok, szivesen) sztori nagyon melyen erintette a lelkivilagodat, mert kb tiz eve meseled. Valaszolt legalabb?
  • Although
    #18002
    Kicsit kapkodsz barátom. :) Tele vagy haraggal csalódással? Ne aggódj én ott volta ma skyrim megjelenése előtt mikor egy ausztrál lány és én ráírtunk Todra hazudsz gyerek. Nagyon le vagy maradva :) Ettől még elismerem az F4 sok szempontból jobb mint a skyrim. Az F76 meg egy kísérlet. Innentől meg te jobban látod és érdekel is engem meg nem. :)
    Edit: Ez a cég az én szememben még mindig jobb mint az EA és ez így is fog maradni.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.02.16. 21:12:15
  • CrashBoostZoom
    #18001
    A Bethesda nem égeti magát? Hol élsz te? Nézz már utána, hogy miket csináltak az elmúlt években és, hogy mekkora ekézést kaptak (megérdemelten) a Fallout 76-ért.

    Informálódj mielőtt megint teleszemeteled egy topikot a hülyeségeiddel.

    Szerk. : látom már meg is történt. Mindegy, talán majd legközelebb.
  • Although
    #18000
    Csak kevesek maradtak mint a lengyel gyerek akit néztünk ;) Kicsit kitagadott volt ebből a korból mert olvasott és mert a régi sztorik érdekelték :) A conaban is :) Mindig velünk lógott. Pedig mi már nem tudtunk igazán segíteni neki. De mindig ott volt. Jött velünk bárhova mentünk is. Évezte az egészet a rohanás nélküliséget, ahogy pofára estünk, majd felálltunk. És megszokta nem siránkozunk :) Egyszer a magyar barátom kérdezte tőle miért nem a korodbeliekkel vagy. Azt mondta nem értenek engem. Mit mondhatunk volna?
  • Although
    #17999
    Age of conanban amikor elkezdtem azt csak utólag értettem meg ezerszám voltak szerepjátékosok, olyan eventeket láttam kicsit értve ami már az SWTOR-ban sem létezik pedig az az utolsó bástya volt, milliós tömeggel. :) Ezerszám voltak!!! Érted? :) 2009 a vége volt 2013-ban nagyjából lezárult.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.02.16. 20:39:33
  • Although
    #17998
    5 millió példány. Hihetetlen egy rétegjátéktól.! Komolyan azért volt mert ahogy néztem a régi szerepjátékosok akkor kezdtek úgymond családi életet élni de ezt még megvárták, vagy letolták :)
    Nézd meg mennyi a PoE eladás ami szerintem nem rosszabb. Sőt. Vagy a többi. Ez egy lefutott dal :)
  • Although
    #17997
    Félreértettél. Azt megértettem te sokkal nagyobb fan vagy a DA:O-hoz mint én nekem 3-4 végigjátszásom van, neked több. A skyrim nekem a szar sztori miatt nem élmény de te megtaláltad benne ami miatt élvezted. Morrowind volt az első. A Beth sajna vagy nem sajna, abból élt. Máig most rájöttek kevés lesz. Jó tulajdonosaik vannak mert nem égetik magukat mint az EA.
    DA:O ahogy neked is nekem is mérföldkő lesz :) Ugyanazért, felejthetetlen karakterek, sztori, minden ami a szerepjátékot jelenti ami a 90-es évek után,alatt indult. Vagy inkább belekerültünk? Nem csak te de mind szeretjük akiknek ez egy pillanat volt az életében akkor. Akinek ma az Anthem az nem fogja ez is érthető. Amit leírtam az igaz az utolsó pillanatban jöttke ki vele, mikor mi még ott voltunk ezt a metacriticen olvasva igazolást nyert. Ma más az elvárás.
  • Plata
    #17996
    Lehet hogy régi játék és elavult a grafikája,de mutass nekem egy olyan mai játékot ami meg közelíti,nem hiszem hogy tudnál mutatni olyat ami több száz órára le kötne,igazából nem tudom hány órát játszottam vele,de azt tudom hogy mindenféle variációban le toltam.
    Morrowind,Skyrim,Gothic 1-2,Mass effect 1-2.Ezek le tudtak kötni sokáig,sokszor vittem végig őket.
    És még ma is szeretem őket.
  • Although
    #17995
    Van igazad azért. Sokszor nekem is ahogy évek mentek idegesítő lett minden ki van centizve minden pont meg kell legyen. Kicsit irigyeltem azokat akiknek minden olyan egyszerű volt főleg ezzel az átmeneti darabbal ami hardon ment. Ott is egy délelőtt volt Denerim. Miközben a veteránok szerint ez könnyű cucc. Szóval értelek. De ha nem ilyen lenne akkor lehet könnyű lenne. És elfelejtjük 2009-es játékról beszélünk. Ami valójában korábbi az csak a ráncfelvarás volt. Túl sok évet öltek bele mikor kész lett gyorsan upgradelni kellett. Ez a játék valamikor 2002 után kezdődött el. Ezek az emberek éveket öltek bele, megkapjuk a mesét amit várunk. És kifutottak az időből. :)
  • Daermon
    #17994
    Szerintem is jók a DLC-k. :)
    Egyedül a Darkdpawnos, ami annyira nem izgis. A Lakomás meg könnyítés csak.
  • Plata
    #17993
    Szerintem nincs igazad,DLC-k nagyon jók,nekem Origin-es ultimate van most.
    A DLC-k nagyon jók,sok sok órányi tartalmat és sztorit adnak hozzá.
    Szerintem mindegyiket szeretem,egyedül a Warden's Keep sztorija fura kicsit.
    No meg az ajándékos dlc után túl könnyű a haverkodás csapattársakkal.mert a megfelelő ajándékkal egyből komál.
  • Although
    #17992
    Ne viccelj. DA3? Pont a lényeg veszett ki belőle ami az első rész volt semmit nem kell gondolkodni hozzá csak puffogtasz.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.02.16. 14:54:01
  • Although
    #17991
    Neked meg sokaknak frusztráló. Molin játszik ilyen játékokkal mint a wasteland is. Ezek ilyenek, csapat alapú játékok ilyenek, ami Gaider regényeiben is megjelenik és talán élvezhetőbbé teszi, Ezzel a rendszerrel nő fel valaki vagy megszereti vagy nem. Nekem semmi bajom az ilyen jellegű játékokkal.
    Edit: Egy már jól felépített csapatnak a bossokon kívül nincs sok ellenfele.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.02.16. 14:55:31
  • Daermon
    #17990
    Érdekes. Szerintem a 3 DA közül az 1-nek a legjobb a harcrendszere. :D Utána meg a DAI, a 2-é csapnivaló szar.
  • Renegade
    #17989
    hasonló, elkarattyolok én bárkivel, amíg egyszerű kifejezéseket, vagy terminus technicust használ, de amint jön egy angolos mondatszerkezet én elvérzek, én ezért hagytam abba a POE-t (amúgy 100%, már tesz fázis van).

    off: az én tapasztalatom szerint ezt a brittek is megértik, sőt váltanak, hogy te is megértsd mit is akar közölni, legutóbb pont arról panaszkodott nekem az egyikük, hogy tök frusztrált, hogy képtelen megtanulni idegen nyelveket, mert kb bárkivel megérteti magát, tehát nincsen rákényszerítve arra, hogy tanuljon + az a frusztráció, amikor hazamegy, akkor úgy kell rászólnia az angol-angol beszélgetőtársaira, hogy használd már a nyelvünket mélységében, mert végre angolul akarok beszélni (lehet az ismerősei is sokat mozognak külföldön). :)
  • molnibalage83
    #17988
    GoG-os ultimate edition van meg.
  • Renegade
    #17987
    legyen itt egy másik vélemény is:

    jól gondold meg a DLC-ket, ugyanis (SZERINTEM) megölik a játékot. Én összes DLC-vel vettem meg és eleinte imádtam, de ez egy rohadt hosszú játék, aminek a harcrendszere csapnivaló (ami egy pörgős ME-nél elmegy, az itt fáj), csatáról, csatára nőt a frusztráció és minden egyes DLC (+x óra csata) csak növelte az undoromat. Emiatt sajnos nem fejeztem be. :( Remek világ, egyszerre tud high és darkfantasy lenni! Kellemes (már-már ME sztori) és akkor jön a random csata, pont nehézségednek megfelelő patkányokkal, útonállókkal, fülem tudja mikkel. Aztán egy idő után előreszaladsz, blizzard, visszaszaladsz (az ellenség addig megvár ofc), repeat és ez nagyon-nagyon sokszor. Nálam szerintem ez volt az első játék, ami kicsapta a biztosítékot (Fallouton nevelkedtem, nem Skyrimen), azzal, hogy 2 percenként jönnek az egyen ellenfelek, csak a skinük más.

    Majd lefostam a bokám a trollos csatánál, utána meg, nincsen annál frusztrálóbb, amikor a mega varázsló pont olyan erős, mint a csatornapatkány, majd az útonállós csata után pont ugyanazt a gyógyító levelet találod a ládában, mint boss fight után.

    Nyilván kicsit túloztam, de ez a fajta grind megölheti a játékot szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.02.16. 13:15:49
  • Although
    #17986

  • Although
    #17985
    Szóval kettő van ami mindenképp kell magyarul és angolul is jó de a játékhoz párosítva angol kell.
    A hívás a DA:O előzménye.
    A széthasadva meg a DA:I.
    Így összeáll még van az elorzott trón. Ami a Hívás előzménye de az kihagyható.
    A hívás Maric és a Szürke őrzők története.
    A széthasadva
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az ami a neve a DA2 után folyamatot képez, Kirkwall szakadást hoz a mágusok és a templárok között, és a DA:I teljesen érthetővé válik. Nekem egy lezárás ahogy lépésről lépésre tűnek el azok akik a Dragon Age originst jelentették köztük az egyik kedvenc mágusom. Annyira szar az EA hazavágta ezt a céget.

    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.02.15. 20:07:47
  • Plata
    #17984
    Én bírtam a sok hülyeséget amit összehordtak.
    Nem tudom angolul mennyire más,de szerintem a magyar jó volt.
    Lehet fel kéne rakni újra a játékot.
    Csak be kéne kapcsolni a másik gépemet is amin ott vannak a mentések,feltéve hogy még megvannak,nem is tudom mióta nem kapcsoltam be.
    Remélem nem vesztek el,P3 mentéseket is át kéne szedni róla.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.02.15. 19:59:21
  • PiszkosFred
    #17983
    > Sőt igazából ott sok elvész a fordítás közben és még sok más helyen is egy ilyen játék fordításánál.

    Na ez nagy igazsag.
  • Although
    #17982
    Mint az ME sztoriban :)
  • Although
    #17981
    Komolyan javaslom az előzmény történeteket. Ez a játék egy régi világ. Még ez is pedig az Awakening már nagyon EA szagú volt. Sajnálom a néma nővért és azt amit az EA elkövetett. Utah fegyver nélkül harcolt. Mai napig nem értem miért követte az építészt. Persze így már ismerve a teljes történetet, tudom ki az építész. Gaider egyszerűen nem az a szint ami az Anthem és a mai világ ő ezt az egészet lehet elképzelte az origins idején. Nekünk ez csak kockáról kockára lett teljes. Bármennyire is egy utolsó szar az EA végül elrontani nem tudta de ezt, komolyan csak az érti aki a regényeket is elolvasta amiből nem lett játék milyen messe szerű olvasod a sztorit majd a következő egy játék. Azt se tudtam igazán ki az az Utah vagy Alstair. Ebben ugyanúgy jelen van a szomorúság a vidámság egy korszakokon átívelő mese.

  • CrashBoostZoom
    #17980
    Soha semmilyen problémám nem volt az értelmezéssel vagy a gyors megértéssel. A csapattársak vicceivel sem. Sőt igazából ott sok elvész a fordítás közben és még sok más helyen is egy ilyen játék fordításánál.

    Gaxkang-hoz az is kellett, hogy beszélj egy nevenincs NPC-vel egy eldugott sarokban egy olyan helyen ahova sosem kellene bemenned. Ha ez nincs meg akkor teljesen mindegy, hogy mennyire magyar a játék vagy sem buktad az egészet.

    Ezek nagyon erőtlen kifogások srácok amiket írtok. Én pont azért feküdtem rá az angol dolgokra jobban mert meguntam a várakozást a fordításokra annak idején. Később rájöttem, hogy így sokkal teljesebb a játékélmény is.
  • Plata
    #17979
    És ne felejtsd el azt sem hogy a csapattársak sok süket poénját is legalább rendesen érti az ember ha magyarul van.
  • Fantusz
    #17978
    Nem tudom, de úgy sejtem a harmadik részben is vannak olyan rejtett küldetések, amelyeket különböző üzenetek olvasása után lehet össze rakni.
    Az Origins bővelkedett ilyen rejtett küldetésekben, tehát nem volt elég egy-egy cetlit megnyitni, meg is kellett érteni, hogy mit írtak rá, sőt aztán össze kellett gyűjteni a többi darabot is.
    Ilyen volt a Körtoronyban az idéző kör megnyitása, volt Mélyutakon is szétszórt jegyzet, de a játék legerősebb ellensége, Gaxkang sem egy szájbarágós küldetés nyomán hívható elő, hanem szétszórt jegyzeteket elolvasva, az információt követve lehet eljutni hozzá...
  • DasIsFuck
    #17977
    Hát amíg nincs tele nagyon nehéz, illetve számomra ismeretlen szavakkal, addig én is hasonlóan vagyok. Vszont amikor nagyon sok és tömör olvasnivalókkal dobál meg a játék folyamatosan akkor azért kényelmesebb a magyar nyelv.
  • molnibalage83
    #17976
    Én már azon a szinten vagyok, hogy amit jól megértek ott nem tudom értelmezni azt, hogy "fordítás". Olvasom a szöveget és megértem, nem kell az értelmén gondolkoznom. Pedig nem vagyok nyelvzseni sőt, egy adott szinten túl nem tudok fejlődni. Ezért adtam fel megjelenés után a PoE-it. Szó szerint fárasztó volt vele 2 órát is játszani.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.02.15. 14:15:58
  • DasIsFuck
    #17975
    Azért sokkal jobb magyarul, nem kell folyamatosan fordítgatnod a szöveget. Amikor ilyen nagyon masszív és nehéz szövegű játékkal játszik az ember az közép távon is baromira fárasztó tud lenni:)
  • Plata
    #17974
    Megérteni megértem,de úgy jobb ha magyar.
  • molnibalage83
    #17973
    Én csak videókat láttam a DA3-ból. Finoman szólva nem túl komplex az angolja.

    Azt még megértem, ha magyarítás készül olyan HC RPG-hez, ahol a készítők nulla tekintettel voltak a nem anyanyelvi szinten beszélőkre (Planescape Torment, Pillars of Eternity stb., ezeket én sem értem túl sok helyen), de azért valahol furcsának érzem azt, hogy évtizedes léptékben nem képes valaki középszinten megtanulni angolul, amivel ezen játékok simán megérthetőek.

    Azon végképp szoktam pislogni, amikor minimális szöveggel operáló játékhoz is egyesek magyarítást várnak, mint pl. Frostpunk vagy a This War of Mine volt.

    Ma nem beszélni angolul (vagy helyette németül) középszinten kb. olyan, mintha süketnéma lenne az ember...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.02.15. 10:30:48