13884
  • xFreex
    #13724
    Az obeliszkekbe bele raktad a köveket?
  • genndy
    #13723
    Nincs elbarikádozva, akármikor oda lehet menni csak az ajtó nem nyílik, szóval küldetés előtt nincs értelme.
    A térképen nézd meg honnan indul az út a toronyhoz, mert ott jól mutatja. Egy fa stégig kell visszamenni, ott lehet aztán ráfordulni. Csak először nem egyenesen a torony felé visz, ez lehet a megtévesztő.
  • pinter007
    #13722
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám és már semmi ötletem nincs mit tegyek, remélem tudtok segíteni.

    A 2. fejezet végén
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mikor be kell jutni a toronyba, nem tudok bemenni mert körbe van véve növénnyel(fal). Néztem ott kéne hogy várjon Raymound, de csa kelbarikádozva van a torony. A küldetés megvan h menjek be a toronyba, meg kalkstein is odajön elvileg az is megvan. Fogalmam sincs mit kéne tennem :S
    Remélem tudtok valami ötletet adni. Köszi előre is!
  • Zozo0122 #13721
    Lehet :D Próbálom úgy csinálni, hogy nem "lopok" a parasztoktól, meg a nemesktől se, így szinte az összes könyvemet vettem :D Ezenkívül nem hurcibálok minden kacatot magammal, csak ami ár/érték arányban megéri. Amúgy mostanra megvan a páncél, már a 3. fejezet végén vagyok, most derült ki, hogy ki a farkasember :D Marha jó a történet továbbra is.
  • Szerzetes89
    #13720
    Akkor valamit nagyon szarul csinálsz, mert én már az I. fejezetben összeszedtem 20k-t...
  • Zozo0122 #13719
    Huh, ez a kockapóker ez a "rakás szar" kategóriát tökéletesen kimeríti továbbra is :D 6 alkalomból egyszer sem bírtam elverni Veleradot(korábban egyszer már elvertem), olyan pofátlanul csal a gép. Ilyenek vanank, hogy semmi nincs neki, nekem póker, erre bemákol 5 ugyanolyat. Meg egymás után kétszer full, és hasonlók. Szánalmas. 3000 orenem van, így a 3. fejezet végefelé már azért megvenném a kovácstól a páncélt 5000-ért, de nem telik rá. Mind1, majd meglesz, de ezek miatt az idegesítő szarságok miatt a játék jelenleg nálam 7/10.
  • Zozo0122 #13718
    Na, a Rend mellé álltam végül. A bankrablást már nem hagytam annyiban. Újra a mocsárban vagyok, és megint jön az idegesítő ahová lépek szörny terem. Ez azért túlzás, hihetetlenül sok kis szar szörny van mindenhol megint, tökre nincs kedvem rajtuk fejlődni meg tápolni. Elmenni a toronytól a faluig kínszenvedés, leölöd a béna harcrendszerrel a nyomi szörnyet (jó, kb 1-2 csapásos a legtöbb, de akkor is), aztán vársz 1-2 mp-et mire végre lootolható,felveszed a cuccot, majd tovább. Mostanában az alap szörnyekből már a hozzávalókat sem veszem ki. :D A történet meg a küldetések továbbra is nagyon jók.
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2015.06.27. 14:25:37
  • Zozo0122 #13717
    Értem , köszi srácok :D Amúgy én a 2. fejezetben még semleges maradtam, egyszerűen a mocsárban nem álltam senki mellé sem, hagytam a bunyót lemenni magától, nem is tudom még, hogy ki nyert. (Bár Siegfried él és virul, gondolom szétverték a mocsári tábort) Viszont most meg a másfajúak gyilkolásznak a temetőben stb. szóval kezdek elhúzni a Rend felé :D Siegfried ritka nemes figura amúgy.
  • genndy
    #13716
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, tényleg meghalt. Vagy Triss vagy Yennefer támasztotta fel (erre már nem emlékszem pontosan). A dolog amiatt fontos, hogy az 1-ben így "tiszta lappal" indulsz, te alakíthatod ki a személyiségét a döntéseiddel. A 2-ben derül ki egyébként mi történt a vasvilla és az 1. rész eleje között (amikor Kaer Morhen felé futunk/menekülünk és bevisznek a többiek).
    A könyvekben egyébként ugyanilyen cinikus, de néha (emiatt) poénos benyögései vannak (tehát nem megkeseredett, csak sokkal kevesebb érzelme van mint egy normál embernek), és próbál mindig semleges maradni. Viszont a kitaszítottsága miatt inkább talán a másfajúak felé húz.
  • Madi92
    #13715
    Várjá fiam, még 2 rész vissza van. Főleg a 2. részben lesz erről szó, de, bár még ott nem járok, gondolom 3. rész is foglalkozik a témával.
    Amúgy figyelni kell, mert ha jól rémlik nem kapcsolódik főszálhoz a 2. részben és a teljes képet akkor kapod majd, ha 2x végigjátszod, mindkét utat bejárva.
  • Zozo0122 #13714
    Amúgy még egy kérdés, felőlem spoilerezhettek is:

    Geralt tényleg meghalt amikor leszúrták a parasztok a vasvillával? Ha meghalt, akkor hogy támadt fel? Ha halott volt, akkor van bármiféle befolyása ennek a későbbi életére? Halála előtt másmilyen volt?
  • Zozo0122 #13713
    Köszi, hát ugye a toronynál megtámadnak a Professzor és Javed. Javed ott gyenge, de ketten együtt le tudtak volna gyűrni, mégis elkábítanak és elmenekülnek :D Furcsa, mert elvileg kellett volna nekik a könyv a toronyból, de azt se vették el hanem elteleportálnak.

    A 3. fejezet amúgy eléggé bejövős, jobban is tetszik mint a 2. A fogadás pl. marha jó volt az Új Narakortban :D
  • Sith
    #13712
    Spoiler miatt ne olvass bele nagyon:http://witcher.wikia.com/wiki/Timeline

    A menekülés részleteire nem igen emlékszem
  • Sith
    #13711
    Egyrészt rossz topic mert ez az 1. Részé. Az f5 használata annyira nem megeröltető szerintem, ha a bf fifa jobban megfogott akkor ez egyzserűen nem a te játékod
  • Zozo0122 #13710
    Na, eljutottam a 3. fejezetig :D Sajnos lassan haladok egyéb elfoglaltságok miatt. Újabb kérdések:
    1, Most akkor végül is hány évvel ezelőtt történt az a csata amiben leszúrtak egy vasvillával? Illetve a csata után hány évvel talált meg a többi witcher? Nem egészen tiszta, hogy mikor mennyi idő telt el.
    2, A mocsárban a Professzor és Azar miért menekült el? Simán megölhettek volna, de még csak a könyvet sem vették el amit a toronyban szereztem...
  • janik
    #13709
    Azért az hihetetlen hogy egy automata mentést basztak belerakni ha a kérdőjeles helyszíneknél végzel. Már egy csomószor vmeiknél meghaltam és kezdhetem előröl ahol mentettem utoljára azért ez már a mai játékoknál alap dolog ilyenkor az automata mentés. De nem úgy kell nyomni mint 10 évvel ezeleőt össze vissza mentegetsz meg loadolsz. GRAT. Amúgy ez a játék is túl lett hypeolva mint amilyen lett még egy fifa, BF kombó még mindig jobban elszórakoztat mint ez. Csak felbaszza az embert.
  • Zozo0122 #13708
    Nem lenne bajom vele, de ez olyan semmilyen. Akkor már inkább lett volna körökre osztott, vagy nemtudom :D De ez, hogy te egyet klikkelsz és benyomja a kombót és nézheted, mint valami filmet...elhiszem, hogy sokan szerették, de biztos vagyok abban is, hogy a legtöbben utálták. Személy szerint ismerek vagy 3 embert aki belekezdett és abbahagyta már az első fejezetben. Persze, hogy a harc miatt, mint ahogy először én is amiatt skipeltem.
  • Although
    #13707
    sokan ezért szerették az első részt ez alapvetően passzolt a régi rpgkhez mert nem az ügyességről szól. Sajna ma mindent el kell vinni egy akció játék irányba az eladhatóság miatt.
  • Zozo0122 #13706
    Igen, azóta ezekre fény derült köszi :) Szerintem jól választottam a boncolásnál is, mert kiderült a turpissága a varázslónak :D Nem sikerült átvernie.Egyébként jelenleg a mocsárban vagyok, és sajnos kínkeserves a haladásom, leginkább kedvtelenség miatt. Azt is nagyon unom, hogy mindig ugyanazokkal a fegyverekkel ugyanabban a páncélban (tudnék venni még egy újfélét a városban) nyomulok, de ez nem nagy gond. A baj az, hogy annyira hihetetlenül szar a harcrendszere még mindig...ez nekem élvezhetetlen tróger szar kategória :( Bár lenne olyan a harc mint a Dark Soulsban, na akkor ez a világ egyik legjobb játéka lenne :D Így az van, hogy mesélnek egy szörnyről, más játékban epikus csata következne, ebben meg egy kattintgatós nyomorékoskodás. nyilván összefűzöm a kombóimat, a szörnyek megütni alig tudnak, de akkor se jön be.A játék többi része persze továbbra is nagyon jó.
  • xFreex
    #13705
    Nyomozás:
    Nem akarom lelőni a poént, de szép lassan kialakul az emberben valami és a döntések alapján vagy jó ágra jut, vagy úgy érzi, hogy megszorul, de ebben az esetben lesz egy mankó ami megmagyaráz mindent. A fontos döntés a boncolásnál lesz. Ha rosszul döntesz akkor meg el kell menni majd a temetőbe a kriptába és fényderül pár dologra.

    Fegyver:
    Nagy értelme nincs. Igazán élvezetes küzdelmet csak kardal vívhatsz. Tőrrel max kivégzésért érdemes foglalkozni. A fákja az egyetlen ami fényt is ad és harcolni is lehet vele. Tüzre érzékeny szörnyeknél sötét helyeken érdemes használni. Persze csak ha nincs Macska itóka.

    Fejlődés: Pontosan nem tudom, hogy összeadódik-e vagy sem, de a végére úgy is rárakja az ember mindre. A bronzpontokat mindig kapja az ember, csak kevesebbet.
  • steweee
    #13704
    a kard jó csak, mod nélkül. linkeltem korábban, illetve a nexuson nézelődhetsz. de mondjuk én még nem próbáltam ki ami elméletileg használhatóvá tenné az egyéb fegyvereket is
  • Zozo0122 #13703
    Valaki ezekre tudna választ adni? :)
  • Zozo0122 #13702
    Ez a nyomozás a templomnegyedben egyre jobb :D Jelenleg fogalmam sincs ki Javed kapcsolata, eddig a kereskedőre gondoltam, de lehet mégsem...meg persze az őrparancsnok is több mint gyanús :D

    Amúgy van értelme a kardokon kívül más fegyvert használni néha? Eddig úgy vettem észre, hogy nincs :D

    Illetve a karakterfejlesztésnél nem világos valami...tehát vegyük mondjuk az acél erős ágát (ezüstnél és a többi ágon ugyanez a kérdésem)...
    Na szóval ott vannak a képességek pl erős ütés I, II és III. Ezeket érdemes sorrendben mind megtanulni? Mert egyre nagyobb sebzést írnak. Ha mindet megtanulom akkor összeadódik, vagy elég mondjuk a 3. ágon lévőt, ami a legtöbbet adja? Hülye kérdés lehet, de nem egyértelmű nekem. Úgy lenne logikus, hogy csak akkor tanulhatod a 2. szintűt, ha az első szintű ugyanolyat már feloldottad :D
  • Zóanagyvarázsló
    #13701
    Pedig ez alapján te is az én mintámat követed :)

    Az egy más kérdés, hogy nem tekintesz rá törtéként, de a nem csak angolszász perezés eredetileg innen fakad, hiszen arányt fejez ki. Ha a WarCraft II-ben az ogrémnak 12 HP-ja van a 90-ből (12/90, ahogy a játék írja), akkor is működik, hogy az x/y*100-zal megkapod, hány százaléka amaximálisank a jelenlegi HP-ja, vagy ugye a tetszésindex (amit persze eltorzít, ha ismeri az ember az empirikus kutatások módszertanát, akkor ezzel tisztában van).

    Egyébként sem viccből vannak az írásjelek az efféle "ártalmatlan" szituációkban. Amíg 7:1-et írtak a fociban, addig gólaránynak nevezték, amióta 7-1-et, azóta gólkülönbségnek. Algebrai gyökerekről van szó. A 7 a 10-ből meg ugye a 7/10-zel (0,7 az 1-ből, 70% stb.) írható le számtanilag nagyon könnyen.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2015.06.04. 19:36:41
  • Botond #13700
    X/10, az max pont.
  • Madi92
    #13699
    Hát akkor egyedül maradtam, nekem szimpatikusabb a 10/x verzió. : )
  • IMYke2.0.0.0
    #13698
    Nem törtekkel pontoznak.
    S én is így szoktam pontozni - X pont a 10-ből.

    Szerk.: Megnéztem a filmezési pontozásaimat. :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [2014] - (imdb) - "Kingsman: The Secret Service" - 3/10
    (2015.05.21)

    Egészen jól indult a film (bár Colin Firth mint kém, na...), amíg meg nem jelent a kötelező fiatalítás és a kötelező csaj.
    Utána hangsebességgel zúgott lefelé a színvonal, zéró izgalom, totál klisé.
    Ha lehetne, visszapörgetném az elvesztett 2 órámat.

    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2015.06.04. 16:10:35
  • Rony94
    #13697
    A standard pontozás (ha létezik ilyen), az én verzióm. Ellátogatsz egy csomó kritikai oldalra és meglátod. A legtöbben ezt használják.
  • Zóanagyvarázsló
    #13696
    Azért a többségnél a számláló és a nevező közül az előbbi van felül (igen, ezekben a pontszámoknál ez pont ezt szokta takarni, ha meglepően hangzik is), illetve elöl, erre célzott Rony ;)

    A lényeg persze, hogy mindenki érti, és mindenki tud viccelni vagy okoskodni is róla, ha nagyon akar.
  • Madi92
    #13695
    Hát én értelmezésemben ezt úgy mondják, hogy tízből ezer pontot adtam. A te verziód szerint meg ezerből tízet adtam.
    Persze lehet fordítva is értelmezni ( tíz pont az ezerből ), de szerintem az első az elfogadottabb. :D
  • Rony94
    #13694
    Witcher 3: 10/1000????

    Ember, ez az év játéka lesz, hogy a fenébe pontozhattad ennyire? Ennyire nem jött be? :D

    szerk.: Vagy véletlenül nem 1000/10-et akartál te írni? Mert akkor már értelek.
    Utoljára szerkesztette: Rony94, 2015.06.04. 12:09:22
  • Madi92
    #13693
    Nálam 1. 2. 3. a sorrend. Tény, hogy 2. részben valami hiányzott, viszont maga a történet illetve a látvány+hangulat kárpótolt a hiányérzetért és remek átvezető a 1. és 3. rész között. Hozzáteszem, hogy nekem mindegyik rész nagyon bejött, tehát kb W1 10/10; W2 10/11; W3 10/1000 -1 mivel sok idegesítő kis hiba van benne, illetve a menü rendszert a 2. részhez képest visszafejlődésnek érzem.
  • BoneDragon
    #13692
    2.rész a leggyengébb. Utána a 3.rész akkora fejlődés, hogy magadhoz nyúlsz. :-D
  • Zozo0122 #13691
    Azért ez a Vizima brutális, már csak maga a templomnegyed is sokkal ígéretesebbnek tűnik mint az első fejezet :) Geralttal is marha jól lehet azonosulni meg jókat röhögni rajta :D Amúgy ti akik végigvittétek ezt a részt tartjátok a leggyengébbnek a 3 közül? Zseniális amúgy, azt már látom, de szerintem ezekkel a kiforratlan minijátékokkal, és főleg a szörnyű harcrendszerrel nagyon sok vásárlót veszítettek a srácok...mikor először kipróbáltam én is töröltem a francba, de a fejlődés ahová a 3. részre jutottak meggyőzött, hogy új esélyt kapjon és eddig nem bántam meg :D 8/10 tuti lesz a játék a végére :) A harcért meg a kis hülyeségekért muszáj levonnom pontot, de a többi dologba látszik, hogy mindent beleadtak. A grafika is teljesen jó nekem, ez már elfogadható szint, a 2. és 3. rész meg természetesen gyönyörű.
  • Rony94
    #13690
    Az a bizonyos kártyajáték zseniális (na jó, igazából csak elmegy kategória). De majd meglátod. Abban már tényleg van potenciál. :)
  • Zozo0122 #13689
    Hát igen. 2. alkalommal lépek ki a börtönből, mert 6 alkalomból egyszer SEM tudtam megverni a tündét kockapókerben, annyira neki kedvezett az RNG. Ez a kockapóker egy fos, minijátéknak tűnik, de valójában egy random hülyeség :( De más játékokban is tré. Ég és föld ez, és a 3. részben a kártya :D
  • Madi92
    #13688
    Utóbbi idők... :D 6 éves játékról beszélünk.
  • Zozo0122 #13687
    A 2. fejezet elején elkobzott cuccaimat vissza fogom kapni? Tele volt az inventory, csak ezért kérdezem, hogy akkor majd megpróbálok üres batyuval menni :D Amúgy mostanra megszoktam a harcrendszert, a bestia is meglett harmadjára, és azt kell mondjam, hogy az utóbbi idők legszarabbja. A minijátékok is szarok, a kockapóker csak a randomról szól szinte...túl nagy az esély a fordításra még 2 párnál is...semmi kedvem szenvedni vele. Ökölharcnál is sajnos szürnyű az irányítás, de megszenvedek a játékkal a 2. és 3. részért :D A történet viszont jónak tűnik ,meg a küldetések is.
  • benőmenő
    #13686
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az, hogy miért fontos, hogy a bérgyilkos is egy witcher volt, a második rész tutorialjának végére értelmet is fog nyerni. :)
  • steweee
    #13685
    na ez mondjuk olyannak tűnik, csak nem tudom hogy kell e mellé az alkímiát módosító mod hozzá

    http://www.nexusmods.com/witcher/mods/669/?

    még ez a kettő tűnik jónak hozzá, azt hiszem így már fullos lehet a játékélmény egy újrajátszásnál nagy képernyőn :)

    http://www.nexusmods.com/witcher/mods/237/?

    http://www.nexusmods.com/witcher/mods/231/?

    de azért még v árok ötleteket !