13884
  • Palinko
    #13684
    jó, hogy ránk hallgattál és kivitted
  • steweee
    #13683
    régebben próbálkoztam egy csomó moddal, hogy nehezebbé tegyem a játékot, meg normálisabbá a skill fát, mert az alap elég borzalmas.

    na a vége az lett, hogy több nehezító moddal játszhatatlanul nehéz lett, és ott abba is hagytam mert vhogy nem tudtam kiszedni már a játékból.

    kérdésem az, hogy van e néki olyan total conversation modja, amit ha egybe feltelepítek, akkor balanszoltabbá teszi a harcokat, javítja az alkímiát és a skillfát ?
  • Sith
    #13682
    Csak 1 jó tanács, a 2. részt érdemes mindkét szálon végig játszani, szerintem akkor áll össze a story. :)
  • genndy
    #13681
    Nekem is annyi lett, mindkétszer, pedig igyekeztem mindent megcsinálni (elég jól sikerült is), meg bementem minden házba. Igaz a harcokkal nem pöcsöltem el az időt, jobb azokon hamar túllenni, Easy-n toltam mindig.
  • ferenc001
    #13680
    Úgy értettem hogy hasonló a háttérsztorijuk, azért tettem idézőjelbe hogy a The Witcher "Cirije" :) Jobban nem fejteném ki, mert még valaki spoilert kiállt, meg amúgy is érted.
  • Madi92
    #13679
    Költözhetünk át W2 topikba. :D
  • Rony94
    #13678
    Wow, nekem 50 órámba telt. Emlékszem ki is hagytam sajnos egy-két mellékküldit. (azóta bánom, pedig maximalista vagyok) Amúgy látod, csak nem olyan nehéz játék ez. Azonnal telepítsd a 2. részt és jó játékot! :)
  • genndy
    #13677
    Hasonló a helyzet, de amúgy biztosan nem, mert Ciri benne van a 3-ban. Alvin viszont nincs a könyvben, még hasonló figura sem.
    Egyébként Ciri történetét az egyik kocsmáros elmeséli az 1-ben is, csak neveket nem mond, de a könyvből abszolút felismerhető a sztori.
  • ferenc001
    #13676
    Alvin a The Witcher (könyvbeli) "Cirije", vagy legalábbis arra hasonlít a helyzet (mint ahogy néhány pár más jelenet/történés is köthető a könyvekben lévőkhöz). Kb. ennyi értelme volt, meg a korábban már említett.
  • molnibalage83
    #13675
    Ezt legfeljebb sejteni tudom, hiszen 0. backup van róla.
  • Zozo0122 #13674
    Én még nem találtam, bár a házakat nem rabolom ki :D Maximum a kinti hordókat szoktam. A poti jó, csak alapanyagom alig van, meg idegesít az effektje is, mert nagyon sokáig tart.
  • xFreex
    #13673
    Erre a 2. rész nélkül is rájöttem. Amikor levágtam és átkutattam ugye nála volt a medál amit én adtam neki. Innen már tiszta volt.
  • DantesHUN
    #13672
    Ha a második részt megcsinálod érteni fogod. Alvin:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    elvileg ő volt a Lángóló Rózsa rend nagymestere, mert Alvin időben és térben is képes volt utazni.
  • IMYke2.0.0.0
    #13671
    Nyugi, indítsd csak el a 2. részt, és...
  • molnibalage83
    #13670
    Na, ez kurva jó volt. 63 óra volt végigmenni a sztorin. A 4. fejezet nagy részét leszámíva nagyon tetsztett, annaka végét leszámítva tök felesleges volt az egész. Gyühet a 2. és 3. rész. :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végén a videóban ok, hogy a bérgyilkos egy Witcher, de fel kellene ismernem, hogy ki ő? Alvint hogy erőltették a 4. fejezetig, aztán meg semmilyen szerepe nem volt. Ez kicsit érthetetlen számomra...
  • genndy
    #13669
    Sima házakban, ládákban, szekrényben is van egy csomó, venni felesleges. Azzal kezd harcolni ha az az aktív, ez igaz az összes többi kiegészítő fegyverre, mert nincs kétkezes harc. Tényleg jobb a poti.
  • xido
    #13668
    de a fáklyát harc közben elteszi,ha jól emlékszem,vagy azzal kezd csapkodni..sötét helyen jobb a macska
  • Rony94
    #13667
    Ládákban, ellenfeleknél kell lenni.
  • Zozo0122 #13666
    Rendben, köszi mindkettőtöknek. Hol tudok egyébként fáklyát szerezni? Eddig senkinél sem láttam még sajnos, pedig jól jönne.
  • genndy
    #13665
    Foglalja a helyet, de csak mint küldetéstárgy, és nem kapsz belőle annyit hogy ez gond legyen, elfér ott.
  • xFreex
    #13664
    1. fejezet 3 szépkislány. 1. Vesna 2. Abigail. 3. Falusi assony. Megvolt mind. (Abigailt csak a fejezet végén lehet)

    A 2. fejezet elején elveszik 1 kivételével mind. Majd kapsz is egyet mindjárt az elején. Szóval a kockakészlet miatt ne aggódj. (1.2 es patchel)
  • Zozo0122 #13663
    Jaja, azóta kaptam a naplóba is dumát, hogy a gazdagok eltemettették ott a kincseiket is, szóval amúgy is visszanéztem volna. Mikor először ott jártam akkor is megpróbáltam a lökéshullámmal áttörni a köveket, de nem lehetett. Aztán Vesnát megpörgettem, jót röhögtem a falusiakon amíg a csaj visított :DDD Jó ez a játék, viszont az a nagy helyzet, hogy ha akarok (visszatöltöttem) fel tudok venni több kockapóker készletet is. Az a gond ezzel, hogy azok küldetéstárgyak és ha véletlenül valahol felveszek egyet, akkor az onnantól a helyet foglalja és megszabadulni nem tudok tőle nem?
  • xFreex
    #13662
    Annyi lesz, hogy Mikul szól hogy a srácok körül akarnak nézni odalent. (A maradványaikat meg is találod majd). Több ilyen küldetés után nyíló területről nem tudok. Olyan lesz, hogy a küldetéshez kapsz egy kulcsot és csak azzal lehet kinyitni a bejáratot, de ez egyértelmü.

    Ez az 1 viszont trükkös, mert egy trófeás szörny is van odabent. Összesen 10 ilyen lény van. Fejezetenként 2. Viszont ha 1-et is elfelejt az ember levágni és leadni a trófeát akkor nem lesz meg a 10 az 5. fejezetben és nem kapjuk meg választástól függően
    a.: legjobb ezüstkardot
    b.: legjobb acélkardot a játékban.

    Az acél annyira nem is para, mert azt másképp is meg lehet szerezni. (ökölharc minden fejezetben + 3. fejezettől foggyülytés Ziman Smatz nak).
  • Zozo0122 #13661
    Na most van valami ami felidegesít. Fura, de úgy tűnik a mentések nem kezelik az időjárást, azaz azt nem menti le. Elmentettem napos időben, most betöltöttem, szakad az eső. Többször előfordult már ez.
  • DantesHUN
    #13660
    Oké, de ettől függetlenül, sok helyen pont ezt a részt (is) emelik ki mint negatívumot.
  • Zozo0122 #13659
    Jah félreértettél, az a rész szerintem is jó :DDD Meg pl. Kalkstein szinkronja nagyon jó még. Meg persze Geralté. Ami nem tetszik az az, hogy néha több hangon szólalnak meg a parasztok attól függően, hogy épp mit beszélnek, meg az egyik srác hangja szörnyű aki szinkronizálta Leot az elején. Az a gyerek benne volt a Clear Sky szinkronjában is, hát ott is szörnyű volt :D
  • Zozo0122 #13658
    Köszi, ezekről majd kapok vmi infót, vagy bármi utalást? Kár lenne ha nem, mert a felfedezést magát nagyon szeretem, csak ezt a fajta secret rendszert nem, hogy menj vissza, mert időközben megnyílt...
  • DantesHUN
    #13657
    Szerintem itt pont jó. Nem értettem soha, miért kötnek a ,,halottizékbe" bele. Pont hogy oda illik, egy tanulatlan, műveletlen, földműves, akire katona ruhát adnak, így beszél.
  • xFreex
    #13656
    Csak még az 1. fejezetben ne felejts el visszamenni a kriptába miután jelentetted Mikulnak a Halottizéé-k lekaszabolását. Megnyilik a kripta egy másik járata ahol a 2. trófea + 1 vörös meteoritdarab lessz.
  • Zozo0122 #13655
    Na, csak újra nekifutok már, próbálom magam túltenni a harcrendszeren és élvezni a többi részt, ami amúgy profi munka :)
    Épp ott tartok, hogy azt mondta nekem Mikul, hogy szabadújjak meg azoktó a halottizéktőőő (A híres nevezetes szinkron :D Amúgy néhány helyen kifejezetten jó, máshol szörnyű.)
  • DantesHUN
    #13654
    Oké, hát persze, én megértem ha nem tetszik. Csak az nem stimmel, hogy nem fordulatos, vagy nincs stílusa. Lehet szeretni nem szeretni, de Sapkowski igen erős, sajátos stílussal bír.
  • mike01010101
    #13653
    A 4. könyvet még nem olvastam, lehet ott táltosodott meg az író. Félre nem értsd, nem azt mondom hogy rossz könyvek, annyi, hogy nekem személy szerint nem tetszik annyira és úgy érzem - és ezt tartom - hogy itt a játék tette naggyá és népszerűvé a könyvet és az írót.
  • mike01010101
    #13652
    Azért mert valami hasonlít valamire még lehet jó. Ilyen alapon semmit se csinálj, mert minden hasonlít valamire:)
    Egyébként maga a könyv, amiből a sorozat készült 1996-ban jelent meg, szóval nem hinném hogy Tudorokról koppintotta:) És az első évad nagyon pontosan követte a regényt.
  • DantesHUN
    #13651
    Hát ízlések és pofonok. De nincsenek fordulatok? Hát ez egyszerűen nem így van. Nem kell hogy tetszenek a könyv, mindenkinek más at ízlése, de ez nem nem igaz állítás. Csak a negyedik kötetben:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Cirri oktatása, bérgyilkosok nyomoznak Cirri után, Geralt és Yen újra együtt, mágus tanács, politika, mágus tanács árulása, Cirri eltűnése, és további kalandjai, sivatagban miegymás, a Vadak feltűnése, Nilfgaard támadása, és az északi királyok egymással szembeni kavarásai
    Hát ha ez nem fordulatos...akkor mi?

    Nincs stílusa? Az hogy nem tetszik a stílusa, azt elhiszem, de hogy nincs? ez megint nem igaz. Sapkowski, stílusa ráadásul közelebb áll hozzám, elvégre kelet-európai mondakörre, itteni szokásokra, és a kelet-európai középkori helyzetet mintázta meg, míg martin a nyugat-európait( Rózsák Háborúja, stb) Azt elhiszem, hogy nem megszokott a stílusa, a nyugati szerzőkkel szemben. Azon felül Sapkowski nagyon sok utalást , fekete humort csempész bele, például a Grimm és hasonló mesék kifugurázása, és hát Grimm fivérek is németek, inkább közép-kelet-európai hatások jellemző eleve rájuk is. Míg Martin Nyugat-európai fantasy szerző, és igazán nagy stílus beli különbség nincs martin és egy átlag fantasy író között, az hogy Martin alpáribb, realisztikusabb, részletesebb, csavarosabb, és jobb is persze az igaz, de nagy különbség nincs.


    Attól, hogy Martin sok ezer oldalt írt, még nem lesz jó, illetve nem azt mondom hogy nem jó író, hanem azt hogy nem a mennyiségtől lesz valaki jó író.
    Sapkowski, úgy tud mély világot teremteni, és fordulatos törtéentet írni, átszőve politikával, mindennel, hogy nem locsog sok-sok oldalon, pár mondattal, pár oldalon képes mindezt megalkotni.
    Karakterfejlődés is van nála, a kezdeti Gertalt és Yen Triss, is változik, de Cirri legtöbbet, de más mellékszereplőket is lehetne mondani. Egyedül Dandelion az, aki egy elcseszett, és idegesítő-legalábbis szerintem- és soha semmit nem változó, se fejlődő karakter. Ugyanaz a idegesítő pöcs marad.

    A világ is rettentő részletesen kidolgozott, csak épp úgy dolgozta ki Sapkowski, hogy nem ír róla hosszú ódákat, nem ad tájleírásokat, tömören, lényegre törően, és sok esetben az olvasónak kell a fejében összeraknia a részleteket. Nem rágja az olvasó szájába, hogy ilyen a világ, ezért volt a háború, ez a karakter geci, és azért az mert azt történt vele hogy stb.

    Míg Martin bár nagyon jól kezdett, és vannak nagyon jó húzásai, és nagyon tud karaktereket írni, és jól kidolgozta a világot is, és nagyon ért meghökkentő fordulatokhoz, martin hibája az, hogy túl sok vasat tart a tűzben, túl sok szálat hoz be, aztán sok esetben nem tudja hogy mit kezdjen velük, és csak bővül bővül bővül feleslegesen mint egy hógörgeteg az egész. Ami nem véletlen, hiszen eredetileg 3! kötetesre tervezte az egészet és az első 3 kötet is a legjobb, érezni rajta, ott akarta lezárni. Csak evés közben megjön az étvágy(illetve inkább a pénz jött meg) de ettől még Martin sem rossz író, csak már elszaladt vele az a bizonyos ló.
  • IMYke2.0.0.0
    #13650
    Én meg azért sem nézem a törpök harcát, mert a teljes felütés nekem a Tudorokra hasonlított (Eredeti sugárzás: 2007. április 1. – 2010. június 20.).
    GoT: 2011. április 17. óta
  • molnibalage83
    #13649
    Geralt beszólásain és szarkazmusán sokszor röhögök.
  • Madi92
    #13648
    Lehet, hogy nem megy olyan mélységekbe mint G. Martin, de ettől még nagyon jó író. Régen nevettem ennyit könyvön, mindig kitalált valami érdekes szituációt, párbeszédet, karaktert. És szerintem azért fordulatok is vannak benne bőven.
  • genndy
    #13647
    Én sem voltam elájulva a könyvektől. Jó a világ, Geralt is egy jól kitalált hős a bajaival meg vívódásaival, de tényleg van Sapkowskinál jobb író is.
  • mike01010101
    #13646
    Szerintem meg pont az a baj, hogy Sapkowski nem túl jó író. Most, hogy játszom a W3-at, megint nagy witcher hangulatba kerültem és elővettem a könyveket - amiket annak idején egész egyszerűen abbahagytam, mert nem tetszettek, pedig a játék miatt nagyon akartam szeretni. Sapkowski jól kitalált egy fantasy világot, egy karizmatikus hőssel, witcherekkel, szörnyekkel, ez tény, de maguk a könyvek nem jók, nincs stilusa, nncsenek fordulatok, nincs izgalom stb. persze lehet hogy csak a fordítás nem jó, nem eredetiben olvasom, de az az érzésem, hogy Sapkowksit a játék tetten naggyá.
    George Martint én egy zseninek tartom, az ő GoT könyveit le tenni sem tudtam pedig min. 1000 oldalt volt mindegyik, alig várom a hatodik
    kötetet. De ez az én véleményem, biztos sok embernek tetszenek a lengyel író művei is, de én ezt hiszem ma már a világ van annyira nyitott, hogy az igazán jó dolgok felszínre kerülnek. Pl a FOX új sorozata a Wayward Pines egy 3 kötetes nagyon jó könyv és ebből megy most a TV sorozat.
  • DantesHUN
    #13645
    A Witcher-ben mindig mindenki szopóágon van, és nincs jó döntés soha. Csak kisebb meg csak nagyobb rossz van. Igen, kicsit GoTra hajaz ez, de Sapkowski sokkal jobb író mint Martin. Csak Sapkowski lengyel, és nem karolta fel az HBO.