13884
  • bunny
    #13764
    Lehet kevés a memóriátok, azért nem volt akkor gond, nekem 8 giga van. Közben meglett a megoldás:
    http://steamcommunity.com/app/20900/discussions/0/864975026790425356/?l=hungarian

    Ezzel végre kiírtottam a mocsok szalamandrákat a mocsárban :)
    Ja, ez jópofa trükk:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ha óvatosan megyünk be, kisebb csapatokban könnyű leszedni őket. A varázsló idézget tüzes szörnyet, stb. őt úgy lehet jól megszívatni, hogy kap egy elmevarázslatot, és akkor elkezd a saját szörnyével harcolni, és simán be lehet menni mellette a táborba kinyírni a bosst vagy ami maradt. Aztán a varázsló egyedül már nem vészes.
  • bardocz
    #13763
    Én is a gog-os verzióval vittem végig, win7 64 bit-en, de nem volt gondom vele. Kereskedőnegyedben leesett az fps, de ennyi.
  • grebber
    #13762
    Nekem semmi bajom nem volt vele.
    Amint meglesz az új SSD-m Win 10 64 bites is próbát teszek vele.
  • bunny
    #13761
    Játszik ezzel még valaki? W3 után gondoltam végigjátszom az 1-2-t, meg is vettem GOG-on, de ez az állandó crashelés a mocsárban már az idegeimre megy. Ott tartok, hogy uninstall a cs*ba, nem érdekel az előzmény ilyen áron. Win7 64 bit. Valami tapasztalat, trükk, ötlet?
  • bardocz
    #13760
    Áh, csak a katonát kellett volna követnem...:)
  • bardocz
    #13759
    El lehet valamit rontani, ami miatt beszorulok óvizimába? Minden irányba barikádok állnak, nem tudom mit kéne cisnálnom, partra nem tudok kijutni.
  • bardocz
    #13758
    Köszönöm, megnézem őt. Ha más nem, akkor meg berakom a dolgaim egy ládába.
  • Szerzetes89
    #13757
    Julian-nél a fogadóban tudsz kereskedni.
  • bardocz
    #13756
    Negyedik fejezetben nem lehet sehol sem eladni ékszereket? :S
  • Evoluti0N
    #13755
    De azért én is milyen életképtelen vagyok már. Nem értettem eddig, hogy miért nem tudom felvenni a növényeket, amikor vettem könyveket, erre kiderül, hogy nem vettem meg a skillt. lol Jah herbalism skillt akartam írni az előző hozzászólásban. Elírtam.
  • Evoluti0N
    #13754
    Navazze! Szuperség. Játszottam már régen egyszer a játékot, de sok mindent elfelejtettem már. Most úgy döntöttem, hogy újrakezdem és csinálok egy teljes trilógia végigjátszást. Pár órával az eleje után már sikerült felcsesznie. Egy küldi van, főküldi, amit jelenleg tudok csinálni, erre kéne hozzá az alchemy skill, ami még nincs kifejlesztve. Most farmolhatom a mobokat, hogy továbbfejlődjek és megvegyem. Lol.
  • Atisz #13753
    Mind a 2-t a fejlesztő készítette, de tény, hogy nem nagy számok, az egyik hiányos is.
  • Zozo0122 #13752
    Azt toltam, az enhancedet, amúgy majdnem 8 pontot kapott a game :) Lehetne mondjuk 7.5. Amúgy valaki elékszik, hogy a 2 új adventrue ami a new gamenél érhető el azok mifélék? Ha rajongói modok akkor hagyom őket, az egyiket elindítottam, de valami botrányos volt a hangminősége, pedig kapott szinkront az is.
  • Atisz #13751
    *akarnék :D
  • Atisz #13750
    Nincs benne akkora nosztalgia, mivel a grafika sem rossz, simán élvezhető mai szemmel is.
  • Atisz #13749
    Így már korrekt :)

    (Az enhanced edition-ben viszont nincs annyi töltés, töredéke az eredetinek, tehát ha kukacoskodni akarnák, azt a -1 pontot húzd ki :P)
    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2015.08.08. 12:35:04
  • Zóanagyvarázsló
    #13748
    A boksz az lényegében a harc leegyszerűsített változata, ebből a szempontból nem is lóg annyira klasszikusan belőle, mint egy minijáték. A kockapóker esetében pedig persze, hogy nem egyenlőek az esélyek: különben a nagy bajnokokat is ugyanolyan könnyű lenne legyőzni, mint bárki mást. Talán nem egy ennyire véletlenen alapuló játékot kellett volna választaniuk, de tény, hogy passzolt hangulatra a játékba.
  • Madi92
    #13747
    Szerintem meg nem kell sorrend.
    Az első rész, szerintem az ilyen stílusra fogékony emberek szívét azonnal elrabolta, ahogyan az enyémet is. Imádtam minden percét.
    Mai szemmel persze lehet, hogy suta, de akkoriban nagy mű volt.

    Második rész, egy szép mesét/éket mond el, mai szemmel is gyönyörű grafikával, magas újrajátszhatósággal, érdekes karakterekkel, háttérinfóval.

    Harmadik rész pedig, hát nagyon nagy alkotás, le kell szögezzem, de túl sok mindent raktak már bele. Story perfekt, meg minden más is, de pl crafing rendszert annyira nem éreztem ütősnek, mindenből annyi van mint szemét, találni is lehet cuccokat, kicsit nehezíthették volna ezt a részét, szerintem. És bevallom, hogy még csak novigrád környékén vagyok, de már jó 1,5 hónapja nem is játszottam vele. :D Mondjuk ebben benne van az is, hogy gondoltam megvárom a dlcket meg a patcheket, hogy hibátlan legyen majd az élmény.
  • Palinko
    #13746
    azért abban már van nosztalgia, 3-1-2 a reális sorrend sztem
  • Zozo0122 #13745
    Úgy értettem, hogy tekintve, hogy 1 pontot levontam a harcért, 1 pontot a ritka idegesítő minijátékokért, (mert a box pl szörnyű volt, a kockapókernek meg tuti nem tiszta az rng-je) és 1 pontot a rengeteg töltésért. Na most ezekben lepipálja a többi rész, láttam videókban, tehát valószínűleg azokta tóbbet fogok adni.
  • bardocz
    #13744
    A kereskedőnegyed de fura, anno az a rész nagyon akadt a gépemen, és szerintem körbe se jártam rendesen.
  • mooo
    #13743
    A 2. rész jobban tetszett,az első rész nekem valamiért unalmas volt.
    Utoljára szerkesztette: mooo, 2015.08.06. 18:26:09
  • IMYke2.0.0.0
    #13742
    Én sem értem ezt a "nem tudok rá 7 pontnál többet adni, mert a másik két rész biztosan jobb lesz" dolgot.
  • Atisz #13741
    "Viszont nem tudok rá 7 pontnál többet adni, mert a másik két rész biztosan jobb lesz."

    Ez logikátlan. Egy sorozat (legyen film vagy játék) esetében szinte kivétel nélkül az első, eredeti rész a legjobb.
    Ha ehhez hozzávesszük, hogy a legtöbb ember, aki játszott mind3 Witcherrel is azt mondja, hogy az 1. rész a legjobb (a 3. rész tényleg grandiózus megvalósítása ellenére is), akkor meg pláne :)
  • Zozo0122 #13740
    Na, elhúzódott, de végigvittem az első részt :) Hááát, jó kis játék volt. Viszont nem tudok rá 7 pontnál többet adni, mert a másik két rész biztosan jobb lesz. A végére megszoktam a harcrendszert, de ez a része tényleg ritka béna volt. A történet és az összesesküvések biztosan emlékezetesek maradnak. Összességében 7/10.

    Érdemes megcsinálni az új kalandokat amiket az 1.5 patch tett bele? Miről szólnak azok?
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2015.08.06. 00:03:37
  • bardocz
    #13739
    Marha jó, hogy ebben is mennyi utalás van a könyvekre :)
  • bardocz
    #13738
    Akkor az első kimaradt.
  • xFreex
    #13737
    De igen. Az 1. fejezetben 3 hölgyemény van.

    1. Falusi hölgyemény (csokor tulipánért)
    2. Vesna Hood (1 üveg borért a malomnál, ha előtte megmentjük a banditáktól és hazakisérjük.)
    3. Abigail a boszorka (a fejezet végénél a barlangban, ha jobban meg akarjuk ismerni.)
  • bardocz
    #13736
    Már az első fejezetben is lehet falusi lányokat meghúzni virágért, nem? De én enélkül átmentem a második fejezetbe. Megnéztem a végigjátszás füzetem, azt hittem mindent megcsináltam, de sajnos nem :S
  • bardocz
    #13735
    Gog-os fut rendesen :) Fú de más a háromhoz képest :D
  • kjhun
    #13734
    Próbáld, meg ezzel Ha, jól, tudom, ez már Vista kompatibilis. Talán, felmegy Win7 alatt is. De, jobban jársz, ha felrakod az EE és az 1.5-ös patchet, így DVD és a TAGES kutyafüle sem kell. :D
  • bardocz
    #13733
    GOG-on lehet regelni, talán az működni fog.
  • bardocz
    #13732
    Eredetit próbálom telepíteni win7-re. Valami driver inkompatibilis a telepítés végén, és nem indul el emiatt. Mit csináljak hogy menjen?
  • mate23
    #13731
    kösz! választ de már sikerült magyarrá tennem
  • Zóanagyvarázsló
    #13730
    Igen, magyar szinkronnal és felirattal jelent meg, de az eredeti lengyelhez és a nagyobb nyelvekhez (pl. angolhoz, némethez) képest meg van vágva szöveg, mert velük ellentétben a magyar verzió szövegkönyvét csonkán hagyták második nekifutásra is. Így is megteszi azért, ha problémát jelent az idegen nyelv. A nyelvek választhatók, akár menet közben is állíthatók, tehát ez a része kényelmes.
  • mate23
    #13729
    üdv!
    van magyarosítás a játékhoz?
  • pinter007
    #13728
    Köszi, igazatok volt, én bénáztam nagyon. Követtem az utat és tényleg simán odavitt :D Kb 2 napig nem jött rá erre....Amugy az gáz hogy nem lehetett megölni a varázslót meg a professzort a torony után? Így első nézésre rengeteg dolog van a 3. fejezetben :)
  • genndy
    #13727
    Vagy nézz videót erről a részről hogy pontosan melyik az út. A torony nincs körbezárva, egy út vezet hozzá, bármikor oda lehet menni.
  • xFreex
    #13726
    Akkor viszont csak el vagy tévedve. Tuti, hogy nincs teljesen köbevéve, csak útvesztő szerü. Van/volt egy tábor nem messze a toronytól jobbra picivel jobbra és feljebb. Vagy Szalamandra vagy Scojatel. Most nem vagyok benne biztos, hogy melyik, mert más más a 2. és 3. fejezetben. Onnét kellene megpróbálni elindulni a torony felé az úton.
  • pinter007
    #13725
    Persze, az összes aktiválva világítanak sárgán, este meg fehéren. Az obeliszk után kaptam meg a feladatot hogy menjek be a toronyba. Genndy: Igen én is próbáltam az utat követve mondom biztos csak bénázok, de ott is ilyen növényi fal van, bokrok. Mint a pálya szélén... :S Körbe jártam az egészet és körbe van véve (le van zárva). Azt hittem hogy a régi összedőlt toronyból kell átmászni, de nem lehet. Ezért vagyok bajba, nem tudom hogy mi lehet, valamit kihagytam volna? De akkor meg adta volna a küldetést gondolom....