172
Élet értelme, saját célok az életben
  • fm
    #92
    "Pl.: ha az a célom (nem az életemé, csak úgy éppen aktuálisan), hogy vegyek egy cipőt, biztosan örülni fogok, hogyha sikerül vennem, mégsem mondhatod, hogy nekem az volt a célom, amikor bementem a cipőboltba, hogy örüljek."

    ez mind szép és jó,talán még logikusnak is tűnik,de nem az! válaszolj erre: miért akartál cipőt venni?
  • The Garrett
    #91
    kezdjük elölről? :)
  • Bandew
    #90
    De figyuzzatok, én nem azt mondtam, hogy tökéletes boldog világ, meg minden, hanem, hogy az ember célja az, hogy boldog legyen, csak ez mindenkiben más és más.
  • Bandew
    #89
    De hisz erre írtam az adakozós példát.
  • harakiri
    #88
    :)
  • The Garrett
    #87
    ámen :)
  • harakiri
    #86
    Megismerni a világot, azokat az emberi tulajdonságokat, amik igazából formálják a "játékot", ezáltal megismerni saját magamat is és elfogadni, hogy nem vagyunk mindenen felül állók, magamat építeni ezek által a "tudások" által, és örülni mindennek, ami csak adatik.
    Összhangot elérni, és amennyire lehet a gyerekemnek olyan dolgokat átadni, hogy ő is megtalálja a helyét, amellett hogy tudom, senki helyett sem lehet élni, csakis magunk helyett.
  • The Garrett
    #85
    "élni jó"

    ezt senki nem vonta kétségbe, és a vita nem is erről ment. :)
  • Takezó
    #84
    továbbadni, éltetni -> ha én jól értelmeztem..
  • The Garrett
    #83
    hmmm megnézem ezt nem hiszem el :D
  • neménvoltam
    #82
    élni jó... az életcél pedig sztem koronként változhat, ezt előidézhetik külöböző véltozások. de vannak, akik tartják magukat eredeti céljaikhoz
  • Takezó
    #81
    Madách: Az ember tragédiája: A paradicsomon kívül ismét szín...



  • The Garrett
    #80
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :D

    AMugy ezt komolyan madách mondta? Esküszöm (tőle függetlenül ) erre gondoltam.
  • Takezó
    #79
    "továbbadni, éltetni" - kis Madáchom :)
    ÉLNI: ez alatt nem a boldogság elérését érted? :S
  • The Garrett
    #78
    továbbadni, "éltetni" de legfőképpen ÉLNI. jobbat nem tudtam kitalálni eddig.
  • Takezó
    #77
    hmmm, érdekes megfogalmazás... "a játék apró elemeit, felépítését, törvényszerüségeit." ezek alatt mire gondolsz?
  • harakiri
    #76
    nem vagyok vallásos, legalábbis nem tartom magam annak
  • harakiri
    #75
    #15
  • Takezó
    #74
    ha nem az, talán vallásos vagy? Mi az életed éclja?
  • Takezó
    #73
    Mellesleg a topik alapkérdésére a válasz: 42 :)
  • harakiri
    #72
    ...tudok felsorolni párat, de mint mondtam ez erősen szubjektív..
    és mivel én nem gondolom, hogy a boldogság elérése lenne az életem célja , teljesen feleslegesnek tartom, hogy részletes, és sosem teljes listát kezdjek összeállítani erről, mert nem lesz közte az élet értelme, és ez a topik elvileg arról szól.
  • The Garrett
    #71
    kuul :D akkro csak jól írtam :D
  • Takezó
    #70
    t-vel
  • The Garrett
    #69
    ezt t vel kell írni vagy t nélkül? mármint a korántsem?
  • The Garrett
    #68
    jah természetesen ez nem jelenti azt hogy ne tudnék örülni 1 filmnek vagy 1 jó beszélgetsénsek vagy valami, de ez korántsem életcél.
  • Takezó
    #67
    úgy értem, kedves taoista barátom, hogy a kiváltó okokat el tudod-e konkrétan mesélni nekem?
  • The Garrett
    #66
    Szerinte megfogalmazható, de csak olyan dologgal tudja megfogalmazni, amit 2 hozzászólással utánna világi dolgoként elítél :)
  • Dzsini
    #65
    meg.
  • harakiri
    #64
    én a boldogságot egy érzésként tudom definiálni, aztán hogy kinél mi váltja ki az már más kérdés..
  • Takezó
    #63
    szted megfogalmazható dolog?
  • The Garrett
    #62
    bol-dog le-szek 0010010101000110 bol-dog le-szek 0110110101 :)) tökjó :D
  • The Garrett
    #61
    mármint #58 ra.
  • The Garrett
    #60
    #34 és #40
  • harakiri
    #59
    hoppá, mégiscsak a borgoké a jövő
  • neménvoltam
    #58
    hmm... egyáltalán szerinted mit jelent a boldogság?
  • The Garrett
    #57
    igen. CSak az lesz boldog aki másokat félretéve csak a saját boldogságának él :)
    várom a köv példát :)
  • The Garrett
    #56
    TEhát aki nem akar mindenáron boldoglenni, az a tökéletes világ ellensége. Ez a felfogás is hamar kaotikus viszonyokhoz vezetne.
  • harakiri
    #55
    ja csak a túlvilágon, amikor boldoggá avatják :)
  • neménvoltam
    #54
    bocs félreírtam: SOHA nem lesz mindenki boldog
  • Takezó
    #53
    néhány egyén lehet boldog, attól, hogy mindenki mást akar...