172
Élet értelme, saját célok az életben
  • Sadun Tryst
    #132
    kicsit elborult tervek itt-ott... ^_^
  • Calver
    #131
    és hogy miért is élek?
    1. hogy segítsek azoknak az embereknek akik megérdemlik mert tudom hogy ők vissza is fogják adni, ezért is hisz sok ember a környezetemből valamiféle elcseszett pszihológusnak
    2. hogy bosszút álljak azokon akik valaha is ártottak nekem, igaz épp ezért még egy sírhanttal tartozom a szegedi temetőnek - és leszarom a lélekvándorlást és egyéb okosságokat, én nem bízom se istenre se a sorsra az igazságszolgáltatást, nekem ilyenek nem szólhatnak bele az életembe, a bosszúm az enyém és csak az enyém
    3. és hogy kicsináljam az összes rohadék állatkínzót és környezetszennyezőt (csöppet "ne féljetek, megettük az utolsó kannibált is!" feeling)
    kb ennyi. ja és persze én is üldözöm az élvezeteket de ez sztem mindenkinek alap dolog. bár nem mindenkinek, ismerek olyat is aki a nirvánát akarja elérni és egyszerűen vágyja a szenvedéseket...
  • Sadun Tryst
    #130
    én is eljátszottam már sokszor a gondolttal, de valahogy mindig az élni akarás erősebb volt... de, hogy miért, azt nem tudom. a családomon kívül semmi sem köt ide. ők pedig már több mindent nem adhatnak. én meg nem sorolom magam se a normálisak, sem a nemnormálisak közé. én tudom, hogy különc vagyok ilyen szempontból... ^_^
  • Calver
    #129
    nem feltétlenül... gondolkodtam már én is azon mekkora poén lenne öngyilkosnak lenni, nem azért mert egy kicsit is szar lenne az életem, nem, kurvára jól érzem magam a bőrömben, egyszerűen csak hogy kipróbáljam milyen is az. és nem, kicsit sem vallom magam normálisnak.
  • hen-tes
    #128
    na mesélj csak :))
  • Sadun Tryst
    #127
    jaaa, szóval a könyv címe az... aham...
  • The Garrett
    #126
    áááá a boldogsághoz c. könyv megvan anyámnak. rémes 1 iromány ;P
  • Sadun Tryst
    #125
    érdekes olvasmány... mi a könyv címe?
  • Shaman
    #124
    Boldogsághoz:

    Eccer olvastam egy kis regényt. A lényege,hogy 3-an ittasan leültek,s megbeszélték,hogy ha TUDOD,hogy már megérted életed legboldogabb napját/óráját,akkor utána már semmi értelme az életednek.És megfogadták,hogy ha ezt eccer tudni fogják,akkor véget vetnek az életüknek. A poén az,hogy mire öregek lettek feltalálták az időutazást,s ők halálos ágyukon megbíztak ügynököket,hogy öljék meg őket ennyi és ennyi éves korukban,ekkor és ekkor (hiszen az ember a halálos ágyán már tudja mi történt egész életében,s tudja mikor volt a legboldogabb).
    Elég érdekes volt. a 3-ból már 2 meghalt,s a harmadik úgy védekezett az ellen,hogy meg ne öljék,hogy folyamatosan részeg volt,s nem tudta hol van (hiszen így öreg korában sem emlékezhetett,hogy mikor/merre járt)...
  • Match
    #123
    vágod a témát?
  • [HUN]PAStheLoD
    #122
    a tapasztalatot akkor is neked kell megszerezned :)
    fizikailag sem árt felkészüni rá :)
  • Match
    #121
    a meditálást kipróbálnám én is....
    már hallottam pár technikát de olyan nevetségesnek éreztem őket...
    valami tapasztaltabb egyén nyithat neki egy topicot és oktathat :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #120
    az nem nehéz , de vannak előfeltételei
  • hen-tes
    #119
    na ? :D
    én meditálni akarok :DD
  • [HUN]PAStheLoD
    #118
    én azért élek mert szereknék valamit hozzátenni az emberi kultúrához/civilizációhoz .. persze ez elég elnagyolt megfogalmazás de ennél konkrétabb "célom" nincs
  • Match
    #117
    hát ha öngyilkos lennék én is valami nyilvános helyen csinálnám...
    lássák az emberek hoy mizuvan...
    kicsit torzak a gondolataim...
    lehet hogy ha nagyon depis lennék akkor nem így gondolnám, de túl kiegyensújozott az életem mostanság :)
  • Taranov
    #116
    Én nem tűztem ki hosszútávon semmilyen célt az életemnek, de azért élvezem. Szóval élvezni kell az életet, persze ehhez az is hozzátartozik, hogy néha nem élvezzük.
  • Sadun Tryst
    #115
    ja, mert legtöbbször autóra vagy gyalogos utcára próbálnak ugrani. ha meg hídról, akkor meg csak figyelemfelkeltés a cél...
  • Bandew
    #114
    Jaja tom. Aki leugrik valahonnan az köcsög, mert azzal nem csak a saját életét kockáztatja.
  • Sadun Tryst
    #113
    pl. azt tudtad, hogy a legtöbb öngyilkos csak fel akarja magára hívni a figyelmet azzal, hogy mgepróbálja megölni magát? mert mind1ik úgy rendezi a dolgokat, hogy megtalálják még idő előtt őket... ez leginkább a pengés és gyógyszeres próbálkozókra igaz. a kísérlettel akarják tulajdonképpen megmenteni magukat. az igazi öngyilkosok pisztollyal lesznek öngyilkosak, vagy pedig valami írdatlan magasságból leugranak. bár ott is számítnaka a segítségre. a menthetetlenek a lőfegyveresek...
  • Bandew
    #112
    Ájjjáj, még a végén nem leszek egyedi... :-)
  • Sadun Tryst
    #111
    mint a legtöbben... ^_^
  • Bandew
    #110
    Én csak az 1-es ponttal értek egyet.
  • Sadun Tryst
    #109
    mármint? azért mert öngyilkos lesz?
    ezt mondjuk 2féleképpen is fellehet fogni...

    1. gyávaság, mert elfut a gondok elől

    2. megnyugvás, mert már nem TUD mit tenni. próbálkozik, akarja, de a világ nem fogadja el. az öngyilkosság ilyenkor olyan az illető számára, mint egy végső megoldás, végre nyugalmat ad magának, végre boldog lehet. csak nem ebben a világban...
  • Láma!
    #108
    csak
  • _Vegeta_
    #107
    mert megszulettem
  • Bandew
    #106
    Ok nem nevében, hanem -ról. :-)
  • The Garrett
    #105
    Egy Társadalom NEVÉBEN beszélni akkoris nagy szó ...
  • Bandew
    #104
    Nem. Azt mondtam amit eddigi életem során tapasztaltam az embereken.
    Nem mondom, hogy mindenki ilyen, de az emberek nagy része sajnos igen.
  • The Garrett
    #103
    Ez kicsit erős kijelentés volt nem? :)
  • Bandew
    #102
    Én a társadalom nevében nyilatkoztam.
  • The Garrett
    #101
    "
    a kellemetlenség elhárítása kellemes érzést okoz. tehát mindig az a cél,hogy ne érezzük magunkat kellemetlenül. ha nem érezzük magunkat kellemetlenül,akkor az kellemes érzéssel tölt el :)

    "

    bocsi de ez nekem már nagyon erőltetetten hangzik :/
  • harakiri
    #100
    mindenki a maga nevében nyilatkozzon..
  • Bandew
    #99
    A kellemetlenségek elhárítása okozza a mai civilizáció legnagyobb problémáját. Ma már senki sem becsül meg semmit, és nem értékeljük azt amink van.
  • harakiri
    #98
    egyetértünk az önzés tekintetében, abban viszont nem, hogy ami nem kellemetlen az szükségszerűen jó, vagy boldogsággal tölt el, szerintem vannak közömbös dolgok is a világban..
    azért hoztam vissza szándékosan ezt a boldogság szót, mert azért nálam annak magasabb érzelmi töltete van, mint a nem kellemetlen kifejezésnek, márpedig Bandew kifejezetten a boldogságot jelölte meg célként..
  • fm
    #97
    a túlélés a cél,ez nem kétség,minden élőlény célja. azonban minket embereked "megáldottak" a gondolkodással,így ez már nem elég,persze mindig ez a legalapvetőbb,egészséges embereknél.

    a kellemetlenség elhárítása kellemes érzést okoz. tehát mindig az a cél,hogy ne érezzük magunkat kellemetlenül. ha nem érezzük magunkat kellemetlenül,akkor az kellemes érzéssel tölt el :)

    engem a mozgás tölt el boldogsággal (persze nem csak ez) ezért rengeteget sportolok. a célom pedig ,hogy mindig tanuljak vmi újat akár fizikálisan,akár szellemileg,mert ez jó.

    így mondhatnánk azt,hogy minden ember végtelenül önző,hiszen ha segítünk vkinek,akkor is azért tesszük,mert jó érzéssel tölt el minket.
  • harakiri
    #96
    legalábbis kellemetlen, és elhárítható ez a kellemetlenség..
    De hogyha még azt is akarod kihozni, hogy a célom a cipővásárlással a kellemetlenség elkerülése, akkor sem az öröm elére a cél, tehát szerintem igaz amit leírtam..
  • fm
    #95
    és az rossz érzést kelt benned?
  • harakiri
    #94
    azért, mert fázik a lábam nélküle
  • hen-tes
    #93
    és hogy ne gondoljak semmire ? :D
    arra se gondoljak hogy ne gondoljak semmire ? :)