172
Élet értelme, saját célok az életben
  • neménvoltam
    #52
    tökéletes világ nyilvánvaló hogy nincsen, mert mindig van, aki mást akar... ezért ezen a világon SOHA nem lesz senki "boldog"
  • harakiri
    #51
    oké, de most nem az a kérdés, hogy mi lehet a boldogság forrása, hanem, hogy mi az életcélod..
  • The Garrett
    #50
    vagyx is nem is így akartam megfogalmazni...
    Van 1 ember akinek a példánál maradva a :

    "másokkal való jó kapcsolat (lehet párkapcsolat, baráti vagy bármi"

    jelenti a boldogságot. Az egész életében ezt fogja üldözni és sose éri el.ÉS nem érdekli más csak hogy másokkal jó kapcsolatokat létesítsen öncélúan a SAJÁT boldogsága érdekében. Értelmezésetek szerint. Ha mégis elérné akkor se lesz boldog mert van valami rossz is mellette....
  • neménvoltam
    #49
    tesz boldoggá (kicsit fáradt vagyok)
  • harakiri
    #48
    oks, akkor ott találkozunk :)
  • The Garrett
    #47
    nemérted...
    HA másban/ból keresed a saját boldogságod honnan tudod hogy azzal a másiknak örömet okozol?
  • neménvoltam
    #46
    sok embert a másokkal való jó kapcsolat (lehet párkapcsolat, baráti vagy bármi)
  • The Garrett
    #45
    Ezer+1 féle képpen képzelték el a történelemben a boldog ideáis világot. Minden esetben katasztrófához vezetett, minden korban. Kezdve a bibliától, egészen a mátrixig :)
    boldogság= önámítás.
  • The Garrett
    #44
    a francba akkor megyek vissza a nincsbe :) majd jövök :)
  • harakiri
    #43
    Olyan buta vagy ..ilyen ember nincsen, hát nem érted?? :)))
  • The Garrett
    #42
    " Mindig az után vágyakozunk ami nincs"
    és ez boldoggá tesz?
  • The Garrett
    #41
    Ha ez így lenne mindenki csak a saját boldogságát keresné és magával lenne elfoglalva amig egy elég agreesszzív világhoz vezetne.
    Mindent megtennél hogy boldog légy ugye?
  • The Garrett
    #40
    Nem feladás annak aki számára nem a boldogságkeresés az élet célja..
  • harakiri
    #39
    A cipős példa csak arra volt hogy a logikai állítások közti különbözőségre rámutassak, hogy megértsd, miért nem igaz amit leírtál.. miért nincs egyenlőség jel az állítások között.
    Az nem érv, hogy punktum, így van és kész. Én megpróbáltam érvekkel megmutatni, miért nem értek veled egyet, erre volt a cipős példa. A logikai állítás az élet céljára vetítve is ugyanígy működik, tehát gondoltam, ha a ciplőre belátod, akkor észreveszed mi a bukfenc a fejtegetésedben, nem így lett...sajnálom.
  • Bandew
    #38
    Erről van szó.
  • neménvoltam
    #37
    A boldogság szerintem s múlandó... valójában a boldogságért való küzdelem maga az élet. És ha a célt ami az ember fejében volt eléri és "boldog" lesz,akkor kiélvezi, de egy idő után már lehet, hogy unalmassá, értelmetlenné válik az élet, ezért új célok pattannak ki a fejből. Mindig az után vágyakozunk, ami épp nincs...
  • Bandew
    #36
    Van aki ilyen hülye.
  • Bandew
    #35
    EZ embertől függ. Van aki feladja, van aki nem.
  • The Garrett
    #34
    DE ha annyit kerested már hogy belefáradsz és eljutsz 1 pontra, ahol aztmondod nemérdekel miaz?
  • Sadun Tryst
    #33
    ja és akkor van a legnagyobb szívás, ha a saját boldogságodhoz egy olyan dolog kell, amit soha nem fogsz elérni anyagi okok miatt. akkor mit tesz az ember? pisztolycső a szájba? vagy felköti magát? kibaszott egy szar világban élünk, az az igazság...
  • Bandew
    #32
    Nem, mert ha elmúlik a boldogság, újra meg kell találnod...és így tovább, és így tovább.
  • The Garrett
    #31
    DE a boldogság mint olyan múlandó.
    Egy idő után pedig ott találod magad hogy már nincs semmi ami boldoggá tenne. ÉS értelmezésed szerint itt vége az életnek?
  • Bandew
    #30
    Nem ezt mondtam. Csak felhoztam egy példát, mert valaki ilyen, és őt ez teszi boldoggá. Valakit az, hogy kínozhat valakit, vagy ha lát egy balesetet (Nemcsakfeel).
  • The Garrett
    #29
    " ha mindenkit előbbre sorolsz magadnál akkor leszel boldog.."

    Sz.tem nem akkor leszek boldog ha mindenkivel foglalkozok csak magammal nem. A saját boldogságomhoz elsősorban ÉN kellek. ( na most ez nem kell félreérteni...)
  • Bandew
    #28
    Nem én hoztam fel példának, hanem ti. Én csak válaszoltam rá. :-)
    Olvass csak vissza.
  • The Garrett
    #27
    Aztmondod nem a pénz a boldogság és nem az fizikális dolgok, mégis csak ezeket tudod példának hozni. ;)

    2. Ha logikusan gondolkozom nem tűzök magam elé olyan célt amit nem lehet elérni.

    Egyszerűen nem lehet más? Ilyen még sose volt az életben ;)
  • Bandew
    #26
    Először is nem mondtam, hogy a család meg a pénz a boldogság, másodszor nem mondtam, hogy el lehet érni ezt a célt. De ez a cél. Egyszerűen nem lehet más. Csak gondolkozzatok logikusan.
    Nem olyan célokról beszélek, hogy cipőt akarsz venni. Hanem az egész élet céljáról. Mindenki elkövet mindent, hogy a lehető legjobb legyen neki, és ez sokszor fordítva sül el.
    Ha pedig mégis sikerül elérni a nagy boldogságot, nem veszti értelmét az élet, mert az az élet. De ez nem lehetséges, mert jó nincs rossz nélkül. Bár ebből a szempontból a rossz is jó.
    Nyugodtan összeszedhetitek a gondolataitokban a célotokat. Rá fogtok jönni, hogy a boldogság a cél. Ha adakozni akartok a szegény gyerekeknek, vagy hasonló, és mindenkit előbbre sorolsz magadnál, és csak utoljára törődsz magaddal, az egy olyan dolog, hogy akkor vagy boldog. Ezt nem pénzben kell mérni, vagy tulajdonban. Egy hajléktalan is lehet nagyon boldog, és egy gazdag is lehet szomorú. A vicc az, hogy ez szinte így is van.
  • The Garrett
    #25
    ÉS mi Történik ha eléred a " végső boldogságot"
    Amikor aztmondod hogy .. igen:
    Van 1 családom, semmi gondunk, szivárvány a fejünk felett meg közben csiripelnek a madarak.

    Akkor értelmét veszti az élet?
  • Sadun Tryst
    #24
    és a mód ahogy eléred a boldogságod? vagy egyáltalán tudod, hogy neked mi a boldogság? az, hogy van jó munkád, meg egy jó asszonyod, még önmagában nem boldogság... azon felül még önmagadban is rendbe kell tenned a dolgokat. ha ez nem megy, megb*szhatod az egészet...
  • Sadun Tryst
    #23
    próbáltam... nem megy... túl sok gondolat van a fejemben... :(

    ja és a neved ha nem tévedek az áldozatok démonáé nem? nem rossz... ;)
  • harakiri
    #22
    az hogy a célom elérése boldoggá tesz, nem egyenlő azzal hogy a boldogság a célom...
    szerintem ez könnyen belátható
    Pl.: ha az a célom (nem az életemé, csak úgy éppen aktuálisan), hogy vegyek egy cipőt, biztosan örülni fogok, hogyha sikerül vennem, mégsem mondhatod, hogy nekem az volt a célom, amikor bementem a cipőboltba, hogy örüljek.
  • soldier
    #21
    sokat kell dugni és kész:D
  • Bandew
    #20
    Astarothnak igaza van. Mindenkinek más a boldogság. Mindenkinek az a CÉLJA, hogy boldog legyen. Amit te mondtál, az nem cél, csak az út. Az az életfilozófia, és ezzel én is így vagyok, de a CÉL az a boldogság és punktum. A cél az amit az ember el akar érni, és nem hiszem, hogy valaki olyan dolgot akar elérni, ami nem teszi őt boldoggá.
  • harakiri
    #19
    ja és ha a feltevésed igaz volna, és at "út"-on járás okozna boldogságot, akkor én ugye folyamatosan boldog volnék, ami elég könnyen elhihető, hogy nem így van... :))
  • harakiri
    #18
    nem hinném, hogy akkor érzem magam boldognak, amikor pl. meghal az apám, mégis az úton járásom része, tehát a válaszom: nem.
    Nekem nem célom maga a boldogság, nem ez irányít, vezeti a tetteimet, ennél elérhetőbb az célként, hogy tudatos, mégis érzékeny legyek az életemben.
    Ahogyan írtad egyszer ez a boldogság egyszer az, még ugyanannál az embernél is, ha ez a célom, akkor akár óránként változna.
    különben is minek válasszak egy ilyen állapotot célnak, azért az egyben folyamatos kudarc is, mert eléred, elveszted, újra és újra.
  • Astaroth
    #17
    Valakinek pl. a gyilkosság okoz kéjt,boldogságot.
    Valaki a pénzt szereti,mert az ő beszűkült világában ez okoz neki egyedül örömet.Aztán rájön hogy a pénznek sincs értelme,magábafordul,és így elveszti élete célját a bodogságot.

    Neked az "út"-onjárás okoz boldogságot nem?
  • Astaroth
    #16
    Azt ajánlom ülj vagy feküdj legalább egy órát,és ne gondolj semmire.Az ég világon semmire.Nehéz lesz,de próbáld meg.(ezt nevezik meditációnak)

    Utánna talán tisztábban látod a világot.
  • harakiri
    #15
    már megbocsáss, de ez egy jó nagy baromság
    ez nem cél, ha ez volna mindenki célja akkor egészen másképp alakulnának a dolgok a világon, különben is definiáld akkor előbb, hogy mi a boldogság, mert szerintem ez is szubjektív...

    én az életet és az értelmét leginkább egy játékhoz tudnám hasonlítani, amiben folyamatosan változik a hozzáállásod.. Az elején az a fontos, hogy mik is a szabályok, hogy kerüld el a rossz mezőket, kikkel köss szövetségeket, aztán ha kezded átlátni akkor jön az ,hogy ki is nyer ebben az egészben, és vajon mit vesznek figyelembe a játék végén mint jó pont.
    Szóval teljesen szubjektív, hogy ki mit vesz észre, mit tart fontosnak, szerinte mik a szabályok, és mivel lehet nyerni, hogy a végén van-e nyeremény, illetve irányítják-e kívülről, vagy van-e bíró.
    Én személy szerint az egészben a játékot tartom fontosnak és nem a végét, hogy nyertes leszek vagy vesztes valaki szerint, hanem azt amin keresztülmegyek, hogy megéljek dolgokat, szóval "maga az út", ha így jobban teteszik, és az hogy észrevegyem a játék apró elemeit, felépítését, törvényszerüségeit.
  • Sadun Tryst
    #14
    nőkkel nincs gond, mindig találok valakit, de valahogy soha nem úgy sül el az egész, ahogy kéne...
  • Sadun Tryst
    #13
    NGE, Berserk és Rurouni Kenshin OVA1... ;)