11612


Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Repülo szimulátorok TOPIC-jai: | FSX | FS2004 | Falcon 4 | Lock On | IL2 Sturmovik |

Helikopter szimulátorok TOPIC-jai: | DCS:BS | Enemy Engaged 2 | Enemy Engaged: Comanche Vs Hokum |


  • __Jacek__
    #11532

    Én is a közepébe szimesként , na nehogymár :D Bármennyit ülök benne nincs baj.
    Egyetlen eygszer volt amikor Assettoban egy GT3-as merciből a hosszó egyenesben 300 trepnin kiszálltam a kocsiból, így mellé :D Na ott majdnem beborultam az asztal mellé :D
  • Solt
    #11531
    Én első nap már raliztam vele... abszolút egyénfüggő, de általában a többség bírja, csak nagyon oda kell figyelni arra, hogy stabil legyen az FPS, mert ha ugrál, akkor bárki rosszul lesz tőle.
  • bardocz
    #11530
    Engem csak az autós része érdekelne. FPS olyan komolyságokban érdekel, hogy PS-en játszom, mégcsak nem is egérrel :D
  • pointer4
    #11529
    Az ellátogatás nem segít. Szépen fokozatosan kell egyre többet használni. Nincs olyan aki ne hányna be egy fps játéktól (na jó, legyen csak émelygés) amikor először próbálja. Nem véletlenül vannak ezek a 'VR experience' programok, illetve lehet állítani minden játékon a vr fokozatot. Teleportálgatva tudsz csak ugrani, attól tuti nem leszel rosszul Van amikor ha előre hátra oldalra mozogsz leveszi a fov-ot, és csak csőben látsz. Amikor megállsz akkor tér vissza a teljes látótér. És van a hardcore, amikor már úgy mész mint monitoron. Viszont az autós közel sem ilyen érzés, eddig el se kell jutni. Viszont piszok nagy előny amikor be tudsz nézni a kanyarba, és érdemileg tudsz korrigálni. Van aki még gyorsult is tőle.
  • bardocz
    #11528
    Autóban régen utasként mindig rosszul voltam, most már az elmúlt, vezetés közben ha tükröt nézve satuzok, attól viszont megszédülök, amúgy más nincsen. Kanyarban inkább csak félek, amikor elkezd az autó segge is fordulni :D
    Van egy hely Budapesten, ahol ki lehet ezt is próbálni, érdemes lenne már elmennem oda. Ha tényleg messzire kel fókuszálni, az nagyon jó lenne. Lehet hülyeség amit mondok, de pont azért van annyi szemüveges manapság, mert munkába meg otthon is egy távolságra és egy helyre fókuszál az ember, ami miatt a szemnél lévő izmok is elgyengülnek, meg a szemlencse is veszít a rugalmasságából.
  • Solt
    #11527
    Simán... órákra benne feledkezem. Előbb zsibbad el a seggem, mint, hogy a VR-t nem bírnám.

    Ha autóban nagy tempónál nem vagy rosszul, akkor itt sem leszel, csak nem egyből a Dirt Rally-val kell kezdeni. A szemednek semmi baja nem lesz, ugyanúgy kell fókuszálni mint a valóságban... szemtréningre is használják, szóval nem hiszem, hogy jobban ártana mint egy monitor.
  • bardocz
    #11526
    Egy endurance versenyt végig tudnál ülni VR-ban?

    Én gondolkoztam sokat rajta, hogy milyen jó élményt adhat, viszont szinte biztos, hogy rosszul lennék benne. Mozgó járművön nem tudok olvasni, videót nézni, meg semmi, mert rosszul leszek. Illetve a szemem is elég szar, nem tudom milyen messzire kell ezekben fókuszálni, de nem rontanám tovább.
  • Solt
    #11525
    LINK

    110 USD, plusz a 3 monitor... ebből a pénzből elég komoly VR szettet lehet összerakni ami sokkal nagyobb élmény mint a 3 monitor! ;)
  • pointer4
    #11524
    Ez csak nekem újdonság?
    https://www.youtube.com/watch?v=MFplhq7FhuI
  • bardocz
    #11523
    Feltöltöttem a váltót thingiversre, ha valaki szeretné megcsinálni magának.
  • bardocz
    #11522
    Innen jött az ötlet hozzá, persze gombbal egyszerűbb, mint ezek.
  • zimapeti
    #11521
    Így néz ki működés közben.
    Fanatechez is van.
  • bardocz
    #11520
    Versenyautókban a rajtautomatika ilyesmi lehet, határon tartják a kuplungot, majd pont úgy csúsztatják, ahogy kell.
    Legalábbis abból gondolom, hogy a rallycross vb-n volt pár rajtnál kiugrás, ami azért történt, mert elmelegedett a kuplung, és korábban elindította az autót.
  • pointer4
    #11519
    Az úgy fasza :D

    De legalább ma is tanultam valamit :D
  • bardocz
    #11518
    Pár autóval nagyon nehéz az álló rajt, mert ha elforog a kerék, egy helyben fogsz állni.
    A gomb sorba van kötve a potméterrel, tehát ha megnyomod, a potméteren beállított értékkel fog csúszni a kuplung.
    Szóval ezt ha beállítod jól, akkor szépen kilő az autó a rajtnál a csúszó kuplunggal.

    Egyelőre még nem sikerült nyernem vele nagyon semmit, mert pl volt, hogy beállítottam a pálya jobb oldalán, a bal oldal meg nem tapadt annyira, és csak elforgott :D
  • pointer4
    #11517
    Szerintem nincs semmi baj ezzel a házzal, teljesen super tech kinézete van :D

    Ez az iracing rajt, miért is olyan gyors? Mert gombon van a kuplung? Mesélj :)
  • bardocz
    #11516
    Módosítottam a váltót kicsit, a csapágy pályája változott, így már azt mondom olyan, amilyennek elképzeltem.
    Illetve a nyomtatott rugót kicseréltem egy normálisra, mert észrevettem, hogy amit nyomtattam hibás volt, a rendes meg kéznél volt.
    Itt egy rövid videó róla.

    További terv, hogy egy kulturáltabb házba kerüljön, illetve rakok rá egy potmétert és egy kétállású kapcsolót, ami most mögötte látszik félig.
    Az második kuplungnak funkcionálna, iR-ben álló rajthoz használnám, a potméteren be lehetne állítani egy értéket, és a kart hátrahúzva küldené ezt a jelet a gép felé.
    Így a rajt úgy néz ki, hogy ki van nyomva mind a kuplung pedál, és a kar hátra húzva. Ahogy kialszik a lámpa, fel kell engedni a pedált, ekkor a beállított értéken lesz a kuplung, a kocsi erlkezd húzni. Majd elengedni a kart is, és elvileg le van rajtolva egy sornyi ember :D
  • pointer4
    #11515
    Amazon tele van vele, van vagy 50 féle. 80€ kb, ha új is jó.
    amazon

    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2019.12.27. 14:37:04
  • JUVEfun
    #11514


    Nincs véletlenül valakinek eladó ( ilyen v hasonló ) kézifékje ?
  • pointer4
    #11513
    Azzzz :DDD
  • pointer4
    #11512
    Kényelmesnek tűnt, de ezt most nem akarom elkapkodni, kipróbálok mindent, ezt is megnézem :)
    Ráadásul a széket hátrébb lehet még tolni eléggé, és előre is ha gyerek akarja nyomatni. - erre is oda figyeltem.
    Viszont most jutott eszembe, hogy a magasságállítás a széken, vagy fent, vagy lent, de koppon van. Szóval azt is közép állásban kéne kimérni, kezdhetem előröl :)
  • __Jacek__
    #11511
    Még egy andrás keresztet rá ütsz és mehet rá a lazur :D
  • bardocz
    #11510
    Ha így megtartja, akkor kár szétszedni :D

    Kormány nem lenne jobb alacsonyabb szögben?
  • pointer4
    #11509
    Na most ezzel egy gond van, kényelmes, de akkor minek szedjem szét ? :D

  • lac coo
    #11508
    Régi jó lanparty-k !! :D
  • lacica
    #11507
  • bardocz
    #11506
    Nekem meglepően jól bejött, ezt a részét nem variáltam a próba után. Szerintem eleget vezettél már ahhoz, hogy a kormány nélkül is el tudd helyezni a kezed kényelmes pozícióban, ha az megvan, onnan már nem vagy messze a helyes pozíciótól.
  • pointer4
    #11505
    Ha nem is a legnehezebb, de ezen a ponton lehet jól elbaszni :)
    Én is ilyen deszkás megoldáson gondolkodok, csak félek attól, hogy más egy gyors próba, meg más lesz majd 3 óra vezetés után.
  • bardocz
    #11504
    Ha van fölösleges fád, pár facsavar, szorító, meg családi segítség tartani/jelölni. Ez talán a legnehezebb része a cockpit építésnek.
  • pointer4
    #11503

    Most jön a kritikus pont, milyen messze és magasan legyen a kormány/pedál.
    Persze állítható lesz, de azért annak is vannak korlátai.
    Valakinek jól bevált recept? :)
  • arty
    #11502
    nem, PC1-2 karrierje sokkal-sokkal kidolgozottabb, "élvezetesebb"
  • sertrex
    #11501
    Hellyel-közzel, de Cars-ban jobb az AI.
  • Cicakaka
    #11500
    Corsa nem jött be, mármint ami a karrier módot illeti. Project Cars-hoz nem volt még szerencsém, de gondolom szinte ugyan az mint az Assetto?!
  • sertrex
    #11499
    Project CARS 1-2. pályaversenyzés, viszont a karrierje annak se gyűjtögetős. :(
  • pointer4
    #11498
    Asetto Corsa, ott van karrier, csak ezt a fejlesztgetés vásárlás részét felejtsd le róla. A vezetéssel amúgy is el leszel foglalva.
    Ami meg nem üt meg szimulátor szintet, az talán a Shift volt, és volt talán benne ilyen tuning rész, az kormánnyal már használható volt. Meg jön most, vagy jött valami új NFS nem?
    Project Cars-ot nem ismerem játék menetileg, azt nézd még meg.
  • Cicakaka
    #11497
    Egyik sem, inkább a hagyományos autókkal pályaversenyzés vonalon maradnék. :)
  • SimaSuna #11496
    Wreckfest?
    Autó helyett kamion? ETS2 vagy ATS
  • Cicakaka
    #11495
    Sziasztok!

    Ismer valaki olyan autó szimulátor játékot, amit van értelme offline is játszani és úgy van felépítve a karrier módja, hogy pénzt kell gyűjteni és fokozatosan egyre jobb autókat tudsz megvenni, azokat tudod fejlesztgetni, venni rá kiegészítőket (erősebb motor, fék, felfüggesztés...stb.) és így indulhatsz versenyeken, ahol minél jobban szerepelsz annál több pénzt nyersz, amit további fejlesztésre vagy jobb alapú autóra tudsz fordítani?!

    Mobilra van egy rakás ilyen játék ami nálam függőséget tud okozni, de PC-n rendes autó szimulátorral sokkal nagyobb élmény lenne.

    Ehhez hasonló volt régen a Need for Speed széria amikor még ezer éve játszottam vele, de annál komolyabb játékra gondolnék azért.
  • bardocz
    #11494
    Dehogy, a pedálomból amit nem használok kiszedtem a csövet, most meg a szívószálas megoldással teljesen jó, finoman jár.
    Azon kívül, hogy legyen egy váltóm a cél az volt, hogy ha bárki megcsinálná, ne kelljen semmi nehezebben beszerezhető hardvert vennie pár csavaron meg anyán kívül.
  • pointer4
    #11493
    Nekem nagyon tetszik :D
    Főleg ez a köpenyes rugós tag :)
    Videón látszik, hogy jó lehet az ellenállása.
    Most akkor kéne valami cső? Vagy akkor ne nézzek neked ? :)