11612


Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Repülo szimulátorok TOPIC-jai: | FSX | FS2004 | Falcon 4 | Lock On | IL2 Sturmovik |

Helikopter szimulátorok TOPIC-jai: | DCS:BS | Enemy Engaged 2 | Enemy Engaged: Comanche Vs Hokum |


  • pointer4
    #11572
    A fűtés meg az állítható deréktámasz megvan, csak túl sok a kábel a masszázs részen :) Sokáig kell majd vele asszem kísérletezni :)
  • BMW_Sim
    #11571
    Sajna ülést nem tudok bekötni, ahhoz 1 jó elektronikás bmw-s szaki kellene. Az enyém sima mechanikus.
  • Szabi #11570
    szép szett
  • pointer4
    #11569
    Nagyon baba érmény lehet :D
    Bár csak 10 éve is lett volna arduino, mennyivel könnyebb lett volna :)

    E39 masszázs ülés itthoni egyszerű vezérléséről nincs valami doksid/ötleted ? :)
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2020.12.30. 11:30:54
  • BMW_Sim
    #11568
    Arduino hajtja, igen. E36 műszerfal panel lett középen kettévágva, az óracsoport E36 M3, gyári Reverse RDS magnó, klíma modul. Az ülés és a 6-os M-es váltógomb E39-ből van. A kormány T300RS T3PA pedállal, a váltó pedig TH8A. A kéziféket 1 fórumos sráctól vettem.
  • pointer4
    #11567
    Szép élő műszerfal :) Milyen keskeny autóból bontottad le ? :)
    Gyári műszerek? Arduino tekeri ?
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2020.12.29. 20:44:05
  • BMW_Sim
    #11566
    Sziasztok!

    Ezzel a szettel csatlakoznék a társasághoz ;)



    Utoljára szerkesztette: BMW_Sim, 2020.12.29. 16:29:51
  • pointer4
    #11565
    Csak azért kérdem, mert épp a szimulátor felszerelésén vagyok :)

    Az alapok a helyén.
    Most kell még az ülést bekötnöm, meg ventiket menetszélhez felszerelni, kapcsolók stb.
    Billentyűzet, egér helye, stb apróságok.

    kép
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2020.12.14. 17:48:11
  • pointer4
    #11564
    Miazaz usb kapcsolópanel ?
  • lac coo
    #11563
    Vannak meg usb kacsolopanelek, kapcsolohoz, gombhoz rotary hoz valo... majd azokat is lefotozom, elado..
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2020.06.15. 09:09:23
  • lac coo
    #11562
    En is ...
  • JUVEfun
    #11561
    Írtam pü
  • sertrex
    #11560
    Jóval realisztikusabb, mint a CM F1. És jó hír még, hogy nagy valószínüséggel ugyanezzel a motorral készül majd a hivatalos F1 játék is... Talán már a 2021-től.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.06.05. 07:48:42
  • lac coo
    #11559
    Eladó egy ilyen ülés, nem igen lesz ez már beépítve , ha ennyi éven át nem sikerült .. :) Új állapot, sínes , dönthető .
    20 000... Fót, vagy környéke .

    http://www.racing-autoalkatresz.hu/TU-JBR-1016-Feher-varrasos-sport-ules-d142377.htm
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2020.06.05. 06:22:22
  • repvez
    #11558
    ezt probálta valaki? mennyire realisztikus?
  • lacica
    #11557
    Ügyes
  • repvez
    #11556
    ezért kérdeztem, mert eddig én is csak ugy tudtam, hogy egyet kezelnek ezek az univerzális panelek,és általában csak a fékpedálra használják.
    Más felhasználását még nem láttam.
    De jó lenne tudni, hogy mi kellene ahhoz, hogy legalább 2öt kezeljen és a win is felismerje.
    Sajna programozáshoz nem értek.pedig jó lenne.
  • zimapeti
    #11555
    Windows nem kezel semmit elektronika nélkül, Heusinkveldnek saját usb-s elektronikája van ami három load cellt vezérel, Leonál csak olyan van ami egyet tud.
    Nem olcsó mulatság, de ha tudsz programozni akkor elvileg Arduinoval mindent meg lehet oldani, de load cellhez akkor is kell átalakító ha jól tudom...
  • bardocz
    #11554
    Kell tudnia, a heusinkveld pedálok 3 loadcellel működnek. Elektronikától függ.
  • repvez
    #11553
    A windows képes kezelni 2 load cellt egyszerre vagy az univerzális usb panelek?
    Vagy simán csak mint potmétert kezeli és nem kell hozzá semmi extra?
  • macleody
    #11552
    Szar műanyag szar :)
  • lac coo
    #11551
    https://shop.thrustmaster.com/en_ie/t-lcm-pedals.html
  • bardocz
    #11550
    Itt vannak a fájlok hozzá, ha bárki így járt volna.
  • bardocz
    #11549
    Csináltam két fotót, sok nem látszik mondjuk belőle. Link.
    Esetleg az, hogy még mindig nem tudok normálisan forrasztani :D
  • Nyiri
    #11548
    Nekem komplett Fanatec kormány, váltóm és loadcelles pedálom volt. Most egy ezer éves G25 szettem van és boldog vagyok. Töredékébe került DE MŰKÖDIK. A Fanatec jó cucc ha működik. Itt a kulcsszó a működik. Az esetek nagy részében nem :D
  • bardocz
    #11547
    Az iR fórumon is van bőven panasz rá. Megfogadtam, hogy tőlük soha semmit nem veszek. Ha ebay-ről a második legolcsóbb elektronikai cuccokat veszem, már akkor köröket verek rájuk minőségben :D
    A CSL elite pedálban a potméter ugyan az a minőség, mint ami volt a dfgt-ben pl, csak a különbség, hogy ott azonos áron kapsz egy kormányt is :D A régi loadcelles pedáljukban a loadcell olyannyira alsó polcos termék, hogy bennem fel se merült, hogy megvegyem amikor a sajátomat csináltam, pedig a 15k-s ösztöndíjamból gazdálkodtam :D Azt hiszem akkoriban nem létezett olcsóbb loadcell ebay-en meg aliexpressen.

    DD kormányt én innen vennék valszeg, a hosszú kiszállítással, alig drágább, mint egy clubsport, és a végén a garis javítások miatti várakozással az is olyan, mintha két hónap alatt szállítanák ki.
  • pointer4
    #11546
    Hát, ez a fanatec :)
    Tiluséktól hallottam, hogy egy gyári DD kormány ment vagy 3 percet, és vissza kellett küldeni :D
  • bardocz
    #11545
    Miután a fanatec kormányomon a váltófülek elkezdtek kihagyni, meg mondjuk az összes többi gomb is, és a lejárt gari miatt olyan órabérrel javította volna a fanatec, aminek a tizedét sem keresem meg, inkább megoldottam magam.
    Mástól is olvastam hasonló hibát, és a szétszedés, takarítás nem oldotta meg, úgyhogy azt meg sem próbáltam.



    3D nyomtattam egy adaptert két mikrokapcsolónak, első 1 órás verseny után jónak tűnik.
    Alul a furattal ellátott bumszliba megy bele a csatlakozó, aviátor meg mikrofon csatlakozóként találtam amit használok, 4 pólusú, szóval akár egy usb elektronikához is használható lenne.

    A teljes költsége a dolognak szerintem alacsonyabb lett, mint a postaköltség lett volna magában :D
    A hardver pár száz forint, a nyomtatást meg magamnak csináltam, de ha valami céggel csináltatom se lenne több pár ezer forintnál szerintem.

    A kábel elvezetése nem az igazi, telefonkábel, spirális rész nélkül. Csinálnék fotót, de mivel az egész fekete, így nem sok látszana :D
    Majd felrakom thingiverse-re is a fájlokat, de ahhoz már nem sok hangulatom van.

    Sajnos a fanatec wheelbase nem működik saját kormány vagy adapter nélkül, szóval hiába terveznék rá teljesen egyedi kormányt, nem tudnám használni.
  • Solt
    #11544
  • pointer4
    #11543
    Solt mindig mindenben tévedett ever, miért lenne most másképp ? :D
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2020.02.08. 21:10:53
  • __Jacek__
    #11542
    :D
  • __Jacek__
    #11541
    Solt jól mondja.
  • Solt
    #11540
    Az gyilkos, ha valami nincs jól beállítva... eleve hajlamos ingadozni az FPS, ami VR-ban úgy nyír ki, hogy mire észbe kapsz már émelyeg a gyomrod, plusz maga a játékmenet is elég intenzív, főleg ha nincs rögzítve a nézet és imbolyog alattad az autó ugratókon.

    VR alatt nagyon fontos, hogy megfelelően erős konfig alól fusson ami jól van beállítva, hogy az FPS ne ingadozzon, illetve fokozatosan kell adagolni. Annak aki buszon vagy autóban nincs rosszul, annak a VR sem fog gondot okozni ha megfelelőek a körülmények.
  • Nyiri
    #11539
    Dirt Rally
  • pointer4
    #11538
    Nekem most a Skyrim a jó oktató :D Már nem teleportálva ugrálok, hanem rendesen joyal megyek előre. Amikor oldalazok és fordulok hátra, azért még megbillenek néha :D De már nem leszek rosszul egy egy órás barangolsától :D
    Utoljára szerkesztette: pointer4, 2020.02.08. 18:06:26
  • __Jacek__
    #11537
    Melyik simel nézted? Órákat tudok benne ülni egy módon rosszul leszek az a bukosisak nézet :) Plusz egyébként nem is ajánlott simmel próbálni a VR ugyanis lehet szokni és sokaknak a sim elsőre sok.
  • Nyiri
    #11536
    Próbáltam. Jópofa de én rosszul vagyok tőle. Így ez nekem offos sajnos :(
  • pointer4
    #11535
    Nincs is miről vitázni szerintem, ha egyszer próbálta valaki a VR-t. Max ha nem bírja :D Ég és föld az élmény.
  • Marcinko
    #11534
    "Egy endurance versenyt végig tudnál ülni VR-ban?"

    Már három éve abban versenyzem végig a Daytona, Sebring, Lemans , Petit Le Mans kombókar. Nem jelent gondot 3 stint sem de aztán gyors, két betűs kitérőt kell tennem, azt hiszem ez 3 monitornál is így lenne !

    VR vs 3 monitor vitában nem akarok elmerülni, mert az személyes preferencia kérdése szerintem
  • __Jacek__
    #11533
    Jó a triplescreen de amikor nézem hogy 3 x24-es ne adj isten 27-es monitor na az aztán nagy bele élést ad :D Jó hogynem 3xGalaxy S10 és juj de jó, oda kell a minima 40+coll 3x:)

    Természetesen a képminőség köszönö viszonyban sincs a monitorral, pixel péter vissza tér :D Mindezt úgy mondom hogy HP ReverBel tolom.