28330
10917302841238962806.jpg
  • Csesza
    #9797
    2-1 :SSS
  • miki36
    #9796
    GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!! geciszép volt:)
  • vmvr
    #9795
    GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL
  • Csesza
    #9794
    SIMON!!!
  • Csesza
    #9793
    góóóóóóól
  • Takezó
    #9792
    nem, sajna tényleg nem, de én őszinténszólva jobban is örülnék az olaszoknak, őket külön élmény verve látni^^
  • bubu13
    #9791
    Nem játszunk valami jól.
  • Csesza
    #9790
    1-0 a németeknek :S
  • passatgt
    #9789
    http://www.i-tv.hu/index.php?chid=1476
  • Csesza
    #9788
    ehhh 50mp és kellett már 2 bravúr
  • galmat
    #9787
    jah vagy cserepad. Nemtom, de ns-ben szoktam nézni az ukrán bajnoki eredményeket, és ott mindig ez van zárójelben, hogy "Farkas Balázs nem játszott".
  • zaki
    #9786
    akkor hol? B csapatban?
  • galmat
    #9785
    az első csapatban nem játszik.
  • zaki
    #9784
    + a Dinamo Kijevben ott van még Farkas Balázs is, akivel mi van? Játszik az első csapatban?
  • kraawz
    #9783
    igazam volt
    Futacs Márkó
  • galmat
    #9782
    Bajner is csatár asszem.
    Az is lényeges, hogy régen pl milyen klubbokban játszottak a játékosaink,amikor nem jöttek össze a dolgok. Vegyük példának az 1999. okt.9-ei portugál-magyar Eb-selejtező kezdőcsapatot: Király(Herta)-Korsós(Sturm Graz),Dragóner(Fortuna Köln),Mátyus(FTC)-Lendvai(Geel),Halmai(MTK),Pisont(Hapoel Tel-aviv)-Sowunmi(Vasas),Egressy(MTK),Horváth F.(Racing Genk) Na már most ezek nem valami nagy klubbok, de ha megnézzük, hogy ősszel hogy vágunk neki pl a selejtezőknek.PL:

    Fülöp(Sunderland)-Lőw(Hoffenheim),Juhász(Anderlecht),Vaskó(Bristol),Bodnár(Salzburg)-Dzsudzsák(PSV),Vass(Brescia),Hajnal(Dortmund),Vadócz(Nijmegen),Gera(Fulham)-Priskin(Watford)
    És a cserék se rosszak: pl Halmosi(Hull City),Németh(Liverp.),Buzsáky(QPR),Filkor,Gulácsi stb..

    Na ezzel a kis összehasonlítással csak annyit akartam, hogy most már komolyabb bajnokságokban, komolyabb klubbokban fociznak a játékosok, ami hosszú távon kamatozni fog, ráadásul most már 16-17 éves mennek nyugati klubbokhoz itthonról, és kapják a színvonalas képzést.
    Nekem például az U19-es EB nagy játékosa Gulácsi, ő vmi hihetetlen formában véd az eddig általam látott 2 meccsen.
    Abban nem vagyok biztos,hogy már most a 2010 vb-n de mondjuk 2012-re már tényleg ütőképesebb csapatunk lesz. Egyre több helyen nyílik itthon akadémia, és folyik szisztematikusabb munka az utánpótlásban.
    A baj, hogy az nb1 meg semmit nem javult, sőt... szégyen ami most ott van. Otth viszont én pl már nem nagyon hiszek rövid távon nagy fejlődésben.. de válogatott szinten lehet jó csapatunk ennek meg 1 útja lehet nekünk, hogy európai színvonalú akadémián kinevelünk 16-17 éves korig tehetségeket, és átadjuk a nyugati klubboknak őket, mert itthon az nb1-ben nagyrészt eltűnnek a sűllyesztőben..
    Mert ha megnézitek a horvát, svéd, cseh válogatott jelentős erőt képvisel, míg a bajnokságuk finom szólva sem elit kategória.
  • miki36
    #9781
    + végre lesz egy normális kapusunk is:)
  • kraawz
    #9780
    A Nancyban is van egy magyar srác,idén gólkirály lett,ha jól tudom.
  • Kaplan
    #9779
    + Szalai a Real B csatára.:)
  • miki36
    #9778
    + ott van még a szintén utánpótlás-válogatott Szatmári Lóránd(Reggina) és Tamási Zsolt(Udinese) is, bár ők ismeretlenebbek.
  • Kaplan
    #9777
    Bajner tipikus erőcsatár. Szóval támadó.:)
  • forsbergp21
    #9776
    A középpályánkat mondanám a csapat erősségének én is, és az utánpótlás miatt sem kell aggódni. Hátvédsor stabilitásával szintén egyetértek, kivéve, hogy Juhászon kívül nekem Vaskó is szimpatikus.
    Csatárok közül nem említetted Feczesint és Priskint, akik a másodosztályban játszanak Olaszországban illetve Angliában. Ők még nagyon fiatalok. Viszont tényleg a még fiatalabbak felé érdemes tekintenünk: Németh és Simon a Liverpoolban, Filkor Grosseto, Koman Sampdoria, Bajner posztját most hirtelen nem vágom, de ő meg West Ham-es.
    Szerintem joggal bizakodhatunk a magyar válogatott jövőjével kapcsolatban.
  • galmat
    #9775
    Jah. De sztem középpályára nem kéne új embereket behívni, max komant, de ő még gondolokozik.. így is ott van: Gera,Hajnal,Huszti,Halmosi,Dzsudzsák,Buzsáky ők mind európában is jegyzett klubban játszanak.
    De ott vannak a védők, akik közül Juhászon kívül mindenkit el kell zavarni, ilyen Csizmadia meg Vanczák félék nemzetközi szinten harmatgyengék.
    A következő a csatár poszt, ahol németh krisztiánnak mondjuk montenegró ellen majd LEGALÁBB 1 félidőt kell adni, a többi kutyaütőt(Orosz..Ferenczi) gyorsan el kell felejteni. Persze Németh is csak akkor válna be hosszútávon ha köv szezonban vhol magasabb szinten játszana, nemcsak a reserve, és erre sztem lesz is lehetősége.
    Na majd meglátjuk, ez a nyár elég vízválasztó lesz, hova viszik el a fiatalokat. De tényleg több értelme lenne,ha olyan csapatokhoz mennének ahol játszhatnak is néha.
  • Grenzjager
    #9774
    ok, elfogadom, de akkor is bátrabban kéne a fiatalokra építeni.
  • Kaplan
    #9773
    Biztos meghúzódott a Brescia edzésén, ha már nem fér be a csapatba.
  • forsbergp21
    #9772
    Nem tudom, hogy miről beszélsz akkor, amikor "leveseket" meg hasonló dolgokat említesz. Én csak annyit mondok, várjuk ki, mi lesz a vb-selejtezőkön, ugyanis nem "hatból ötödikek lennénk", ha az MLSZ nem csinálná a szokásos baromságait vagy nem jönnének olyan klasszis bírók, mint a skót úriember, aki 50 méterről meg tudja ítélni (a partjelzővel együtt), hogy Gera feldobta magát, és pirosat érdemel tizenegyes helyett. Véleményem szerint ha az ilyen okos emberek nem tennének keresztbe a csapatnak, akkor talán "nemcsak" x van a horvátokkal - bár ki az, akinek ez az eredmény nem tetszik egy döntős Németországot megverő csapat ellen.
    Ha valaki nézte a török-magyart, akkor tudhatja, hogy az a meccs nagy valószínűséggel a mi győzelmünkkel végződött volna, ráadásul idegenben, az 2008-as eb egyik legjobb csapata ellen.
    Nagy tehetségek vannak a fiatalabb korosztályainkban is, és nem tagadom, hogy sokkal jobbak lehetnek, mint az idősebb generáció, de ez "az egész u19-et az "A" válogatottba!!!!" szvsz nem helytálló.
  • passatgt
    #9771
    vass sérült
  • Solt
    #9770
    A felnőtt válogatottba nem kor, hanem pillanatnyi forma és teljesítmény alapján kell válogatni. Szerintem! :)
  • Larvin
    #9769
    A probléma az, hogy egy 18 éves védőt egy meglett 30 éves csatár úgy arrébbrak, mint a nagymami a befőttet. A 18 éves csatárnak meg levegőt se hagynak. Lehet, hogy gyorsak, ügyesek, de még fejlődniük kell.
    Ennyi erővel a brazilok is követelhetnék az A válogatottba bruninho-t :)
  • Grenzjager
    #9768
    öreg...
  • Kaplan
    #9767
    Gera leves? Tímár? Buzsáky? Vass Ádám például igencsak eltűnt a süllyesztőben.
  • Grenzjager
    #9766
    Juhász, Filkor, Vass Ádám, Huszti, Hajnal, Dzsudzsák maradhat, a többi leves.
  • Kaplan
    #9765
    Hát azért akárhogy nézem ebbe az U19es válogatottban van négy húzó név : Koman, Gulácsi, Németh, Simon és a többiek inkább a nagy csapat értékét szolgálják, remélem a kontinens torna végére mindannyian kapnak külföldi szerződést és ők is felérnek arra a szintre amit az a négy fiú képvisel.
  • Grenzjager
    #9764
    ez hülyeség?


    nézd a nagyokkal megszerezzük az 5. helyet a hatból.... no comment
    akkor inkább legyünk tök uccsók, te fiatalokkal, aztán ők már 25-27 évesen tök rutinosnak számítanak, aminek Gera, Torghelle soha nem fog már...

    Vesztení való?

    Presztízs? ugyan már...
    Eredmény? 0-1 vagy 1-5 nem mindegy? de évek múlva jók lesznek
  • LasDen #9763
    ne mondjá má ilyen hülyeséget.....
  • Grenzjager
    #9762
    az egész u19-et az "A" válogatottba!!!!
  • Kaplan
    #9761
    Nemrég valaki bemásolta, hogy a Soproni szervez utakat, na már most az elődöntőre nem valószínű, hogy ki tudok menni mert az Arsenal meccs másnapján lesz de ha netán bejutunk a döntőbe oda már mindenképp kimennék. Van itt még valaki a fórumban akinek lenne ehhez kedve?
  • hunbasser
    #9760
    ehh,nincs mit mást mondanom,csak annyit,hogy szép volt fiúk! szereztek nekem egy kellemes napot

    remélem ezek a fiatalok nem úgy végzik mint elődjeik,és viszik valamire.pedig hát azok sem voltak sokkal rosszabbak...
  • miki36
    #9759
    csaknem:)
  • Takezó
    #9758
    íjj, ez kurvajó volt, de azért az elődöntő még így se tuti... iszonyat balmákkal még kieshetünk, ha a bolgárok megverik a németeket meg a spanyolokat, mi meg kikapunk a németektől utsó fordulóban...