47
A felsőoktatásban elhejezkedettek és az elhelyezkedni kívánók véleménye és hozzászólásai
  • Szreeeeh
    #47
    És lehet sejteni, hogy kábé mekkorák lesznek a ponthatárok?
  • q13579
    #46
    Nem nagyon lehet lemondani, mert félévre szerzödés van. Szóval a kolesz hellyel kell csinálnom valamit, az albérlettel nem nagyon tudok mit kezdeni és mostmár nem is nagyon akarok, mert már igy is elég sokat futottam utána.
  • Punker
    #45
    hát lemondod és bukod az elélre kifizetett részt.
  • q13579
    #44
    Lenne egy problémám. Csak most értesítettek, hogy helyet kaptam a Terminus koleszába (BMF-KGK gazdésmenedzsment), de már kénytelen voltam albérletet keresni, ami már le van fixálva. Nem tudom ilyenkor mit lehet tenni. Esetleg ki lehet adni "bérbe" kollégiumi helyet, vagy esetleg vissza lehet mondani, mert igy lakbértámogatásrol lecsuszok. Elöre is kösz a segitséget.
  • AnonymouS
    #43
    Jár valaki az IBS-re? Mik a tapasztalatai?
  • [Walaki]D`Lair
    #42
    aha
  • FtranX
    #41
    Amúgy nekem egy DE-MFK-n dolgozó tanár azt mondta, hogy meg akarják emelni a 60 fős keretet 90-120 közé. Azonban a felvi.hu-n csak 57-et írnak ki felvettnek. Akkor most mi van? nem emeletek a kereten, vagy az még csak ez után szoktott jönni és majd változnak a ponthatárok?
  • FtranX
    #40


    térképészetre jelentkeztél?
  • [Walaki]D`Lair
    #39
    ugyanígy jártam...
  • Anee
    #38
    nekem meg.....
    volt 106 pontom, beírtam DE-GYTKt, amivel az utóbbi években simán bejutottam volna........de nem 114 pont lett...ugyanitt orvosi 105
    elmennek a [email protected] biosz is 114
  • hen-tes
    #37
    húbazz
    elég gáz lehet : \
  • FtranX
    #36
    Bejutothattam volna egy halom jó szakra, még az ELTE progmat-ra is! de én hülye csak ezt a köcsög DE-MFK-t felöltem meg, mondván úgyis felvesznek! tavaly 79 volt a határ.

    menten felakasztom magam!
  • [Walaki]D`Lair
    #35
    és sajna nem elég, tavaly 74, azelőtt 73, azelőtt 67...idén meg 109 hogy baszná telibe...
  • FtranX
    #34
    na basszus! egy ponttal csúsztam le :(
  • Takezó
    #33
    jee, felvettek :)
  • [Walaki]D`Lair
    #32
    Nekem meg 101 ELTE-IK-ra...:))
  • Takezó
    #31
    jah, ma minden :) 97 pontom van a GDF-re... eddig csak 1 évben nem lett volna elég :D
  • FtranX
    #30
    ma minden kiderül...
  • peet69
    #29
    Aham :D
  • DecenS
    #28
    Az előbbieket igazándiból olyan célzattal szántam, hogy függetlenül a választott szaktól, szakmától - mégha nagyon érdekel is - nem feltétlenül érdemes egy olyan intézménybe jelentkezni, ahol nagy eséllyel nem éreznéd yol magad a szaktársaid között. Ahhoz azért túl sok ez a 3-5 év, hogy olyan emberek közt teljen, akiket nem kedvelsz. Persze ilyenek mindig is lesznek, senki sem lehet jóban mindenkivel. Törekedni kell rá, hogy olyan klikkbe kerülj, ahol hozzád hasonlóak vannak. :)
    Szóval érted... :)
  • peet69
    #27
    Én se túlságosan
  • DecenS
    #26
    Szerintem ez egy alapvető infó. Én nem tudnám magam jólérezni ilyen arcok között. :)
  • peet69
    #25
    Nem pont ilyen jellegű felvilágosításra vágytam :DDD
  • EarthQuake
    #24
    :D
  • DecenS
    #23
    Műszaki menedzser van nálunk is. JáJ!
    Sznob szépfiúk és a barbijaik gyűjtőhelye. Brrrr... :(
  • pilfer
    #22
    A szfvári Kandó sem különb...
    Pedig amennyi bukás van, simán fel lehetne újítani egy két dolgot.
  • peet69
    #21
    Tudsz még valamit mondani erről a müszaki menedzser
    pár ismerősöm jelentkezett oda és netujják miis az :DDDD
  • Roll
    #20
    Hali,

    Én a BMF-KGK-ra járok, műszaki menedzser /szervező informatikus/ szakra, és szerintem nagyon jól döntöttem.
    Nincs semmi bajom a sulival.
    Ha érdekel az info akkor ajánlom.
  • peet69
    #19
    De ha ezellen ellenvetésed van kérelk szólj és töröltetem a topicot
  • peet69
    #18
    Azé mer kiváncsi vagyok én most pontosabban jövőre fogok felvételizni és még isten sem tudja mit akarok csinálni innentől kezdve még nincs mit hozzá szólnom !!!
    Mindenképpen írok ha úgy gondolom hogy valamihez én is értelmesen hozzá tudok szólni !!!
    Kb ennyi!!!
  • DecenS
    #17
    Teljes mértékben. Tiszta égő, hogy egy építész iskola ilyen igénytelen gagyin nézzen ki. Igaz a folyosókat már mondhatni rendbehozták (vakolás, festés, új lámpák), de a tantermek úgy néznek ki, mintha rögtön össze akarna dőlni az egész épület. Szégyen! Pedig ha lenne az iskola vezetésének egy kis fantáziája, minimális költséggel simán be tudna vonni különféle építőipari cégeket a felújításba, átalakításba: szerintem simán belemennének, hogy egy kis önreklám fejében felvállalják a munkálatok nagy részét.
    Mégiscsak építész műhely: kit zavarna néhány Strabag, vagy Rigips logo a tábla mellett?
  • Augustus Gigo
    #16
    KÖzGÁZról van vkinek tapasztalata?
  • ReTeK
    #15
    még mindíg olyan lepukkant az épület ?
  • harczos
    #14
    szte.....no comment...
  • Cat #13
    te figyi, minek inditottad, ha semmi mondanivalod nincsen?
  • DecenS
    #12
    No. Az én történetem vagy 4 évvel ezelőttre nyúlik vissza. A középiskola vége felé egyre inkább erősödött bennem az érzés, hogy nem a műszaki pályára való vagyok - noha imádtam az építészetet (ilyen irányú szakközepet is végeztem). Tanakodtam, hogy akkor mi a csuda legyen. Nem vagyok műszaki beállítottságú, sőt alapvetően humán, semmint reál. Így aztán a műszaki karoktól idegenkedtem. Jött a megvilágosodás, hogy akkor majd felvételizek a MIE (iparművészeti) építész karára jól! Elvégre mégis csak művész iskola, nekem való - pláne, hogy nem fognak a matekkal gyötörni. 3 éven keresztül próbáltam bejutni, újra és újra felvételiztem - évente átlagosan (csak erre az egy karra) kb 200-an felvételiznek, ebből 12-t vesznek fel. Hát nekem nem jött össze. De már nem is bánom.
    Az első évben elég nagy lelkesedéssel fogtam hozzá a felkészülésnek. Próbáltam minél közelebb ülni a tűzhöz, szombatonként bejártam az iparra. Ismerkedtem a tanárokkal, próbáltam magamévá tenni a hely szellemét. Mindezt persze abban a naív jóhiszeműségben, hogy itt mekkora művészi szabadság van. Aztán lassacskén, ahogy a hónapok teltek, rá kellett ébrednem, hogy semmivel nem vagyok itt szabadabb, mint lehetnék bármely más iskolában. És ez sajnos nem abban a vonatkozásban igaz, hogy a többi intézmény is milyen nagy fokú önállóságot enged a diákjainak a tervezési munkák alkalmával, hanem, hogy az iparon is mennyire megkötik, uniformizálják az embert. "Mi megmondjuk neked jól, mi a frankó. Ezt csináld, csak ezt, mi vagyunk a legnagyobbak, nyald be, amit mi mondunk és akkor frankó művész leszel." Hát köszi. Ebből nem kértem. Arról nem is beszélve, hogy az ottani diákok mennyire el vannak szállva maguktól. Az egyik fele beképzelt, a másik sznob. Na ez megint csak nem az én társaságom.
    Ennek ellenére eléggé csalódott voltam, amikor a ráfordított energiám ellenére mégsem vettek fel. Pedig akkor már tudtam, hogy nem lenne ez annyira nyerő hely, mint ahogy azt nagy rózsaszínűre elgondoltam. És hát ugye legalábbis atanszékvezető kéne, hogy a nagybátyjám legyen, hogy eséllyel pályázzak a 12 hely egyikére. Ennek ellenére még további két évben megpróbálkoztam a bejutással - de azt hiszem ekkor már inkább csak a dacosság hajtott. Csakazértis!
    A tovvábbiakban pedig már próbálkoztam a műszaki karokra is. Kénytelen voltam elszánni magam némi gyötrelemre - senki nem halt még bele, majd valahogy átküzdöm magam én is.
    Mivel a középiskolai pontjaim duplázása nem igazán segített rajtam (BME építész kar ~116 pont körül, kvázi kitűnönek kellett volna lennem), ezért aztán kénytelen voltam matekból és fizikából központit írni (sic!). Hát a 116 pontot - mondanom sem kell - nem sikerült elérnem, így aztán a BME nem jött össze. Viszont felvételt nyertem a SZIE Ybl építész karára - ahogy azt alább említettem.
    Most már tudom, hogy jóformán alig van különbség a két intézmény között, hiszen a tanári gárda gerince megegyezik. Aki az Ybl-ön tanszékvezető, az a BME-n óraadó - és fordítva. Annak ellenére, hogy az Ybl főiskolai karnak mondja magát, 5 helyett 3 éves, és a diplomával semmiféle tervezői jogosultságot nem kapunk, az elvárások nagyjából olyan magasak, mint az egyetemen. Szóval nem egyszerű.
    Ha valakit érdekel az Ybl valamelyik kara, majd részletezem az itteni életet, mesélek, mi hogy van. Előzetesen elárulom, hogy év elején (a felsőbb évesek közül megbukottakkal együtt) 205-en kezdtük el a mechanika 1-et, félévkor 98-an mehettünk a mechanika 2-re, de a tanszékvezető bejelentette, hogy ez is sok, szóltak neki a vizsgák végeztével, hogy csak 80-at lett volna szabad átengedni.
    No more comment.
    Uff!
  • Pluskast
    #11
    Ezzel én is tökéletesen eggyetértek. Én most államvizsgázom a Károli Gáspár jogi karán Budapesten. Az egyetem 6 éve indúlt el és elmondhatom, hogy szinte a kezdeteknél ott voltam, de kb a tanárok 90%-a tanít vagy az ELTE-n vagy a Pázmányon.
  • DecenS
    #10
    Nem, a fővárosban tanulok a Szent István Egyetem Műszaki karán (Ybl).
  • fm
    #9
    így van! Te véletlenül nem a SZTE-re jársz? :) ott iszonyat mód érződik ez a tendencia..

    és sztem ami még szomorú,hogy egyre több demonstrátor,azaz felsőbb éves hallgató tart kurzust és egyre alacsonyabb színvonalon,bár ez néha az idősebb tanárokra is jellemző. a legutóbb diszkrét matek órán a tanárnő írásban számolta ki az 5*25 szorzást..hát mondom ez nem semmi!
  • DecenS
    #8
    No majd igyekszem, még van egy "kis" rajzolni valóm (építész kar rulez). Aztán ha nem leszek hulla, mesélek.