47
A felsőoktatásban elhejezkedettek és az elhelyezkedni kívánók véleménye és hozzászólásai
  • peet69
    #7
    Azt örömmel venném ha megtöltenéd a topicot !
  • peet69
    #6
    Vazeg ma csak 6 szor kerültem ilyen helyzetbe emiatt a szóban mind a 6 szor másként írtam le :DDD
    most mind a 2 alternatívát leirtam amugy tök véletlenül :DDD :P
  • DecenS
    #5
    Egyáltalán nem jó ez az irányvonal. Sőt!
    Az intézmények túlnyomó része felvesz egy rakat diákot, hiszen az állami támogatást per főre kapja. Aztán szépen megbuktatja a nagy részét. Persze ki nem rúgja őket, hiszen a kredit rendszer által sujtva mindenki tologathatja össze-vissza a nem teljesített tantárgyait, így aztán a 3 éve fősikolából lesz 4-5, az 5 éves egyetemből meg 6-7. Ez persze mind csak az iskolának yo, hiszen ennyivel több féléven át kapja a lóvét az államtól a becses nebuló után.
  • fm
    #4
    az "elhejezkedettek" vagy "elhelyezkedni" elírás,vagy nem tudtad melyik a helyes? súgok..az utóbbi..
  • fm
    #3
    nekem sem tetszik ez! csak az elmúlt 3 évben iszonyatosan érződik ez a változás..sajos nem éppen a jó irányba..
  • DecenS
    #2
    Yo kis téma... ha lenne időm írni, asszem meg tudnám tölteni egy időre a topicot.
    Mint minden ez sem igazán jól működik ma hazánkban. Bokros csomag felezte a tanári létszámot, a fidesz meg duplázta a diákokét.
    Sajnos egyre gyérebb a színvonal.
    Nagyjából mindegy, ki hova jelentkezik, hiszen a populáris karokon intézménytől függetlenül jórészt ugyanazok a tanárok tanítanak. Az egyik főiskolán mint tanszékvezető, másik kettőn meg mint óraadó tanár.
    Az interneten fellelhető tudásanyag halmozására hivatkozva az intézmények zöme csökkenti az iskolában effektíve eltöltendő időt, egyre kevesebb az elméleti és gyakorlati óra - nem feltétlenül van ez így jól.
  • peet69
    #1
    Nem tok mit írni elsőre
    Kiváncsi vok hogy kihova jelentkezik Jelentkezett vagy éppenséggel már ott tanul miért éppen oda stb .......