281
DOBD A CIGIT reloaded
  • Breey
    #201
    A cigarettafüsttel beszívott nikotin 10-15 másodperc alatt éri el az agyat. Ott acetil-kolint szabadít fel, amely testi-lelki élénkséget okoz. A további szippantás béta-endorfinokat termel, amelynek viszont nyugtató hatása van. A dohányzás az idegrendszert egyszerre izgatja és nyugtatja. Ez - leszámítva a kezdeti köhögést - olyan érzést vált ki, amelyhez nagyon könnyű hozzászokni. Azon fiatalok kétharmada akik túl vannak a második szál cigarettájukon, dohányossá válnak. Magyarországon a 15 évnél idősebb korosztály 38%-a dohányzik. Az egy felnőttre eső évenkénti 3260 szál cigarettával - Lengyelország és Görögország után - a világ harmadik legnagyobb cigarettafogyasztó nemzete vagyunk. 20 évvel ezelőtt a 13. helyen álltunk. Az utóbbi 40 évben négyszeresére nőtt a dohányzás okozta halálozás. Magyarországon évente 30.000 ember (75%-uk alkotóerejük teljében) hal meg a dohányzás következtében. A dohányzás okozza a tüdőrák-halálozás 90%-át, a szívinfarktus-halálozás 40%-át. A dohányosok élete átlagosan 12 évvel rövidült meg. A dohányzás abbahagyását követő egy év múlva mérséklődik a volt dohányosok elhalálozási kockázata. SOKKAL KÖNNYEBB VISSZAUTASÍTANI AZ ELSŐ SZÁL CIGARETTÁT, MINT LESZOKNI RÓLA!!!!!!

    Szokjunk le mi is!!!!
  • rudanjoe
    #200
    Nekem a legdurvább esetem (úgy 10 éve): 1 rettenetes másnapos szombat reggel nem találtam otthon cigit, persze pízem sem vót, úgyhogy újságpapír+teafű keveréket sodortam és szívtam! LoL:)
  • bld
    #199
    megnöveli a vérnyomást mert összeszűkíti az ereket
  • PAYNE
    #198
    nekem nem is büdös a pofám! csak cigiszagú. most viszont lehet hogy egy kicsit büdös mert az este kurvára berugtam a barátnőm miatt és most kerültem haza. elvileg egy barátomnál aludtam aki azt mondta. ilyennek még nem látott. és képzelejéteke el 1 bontatlan doboz cigit cittem és olyan 4-5óra alatt végezhettem vele mert elvileg akkor már kész voltam.....
  • PResident Evil
    #197
    nikotin mi jót csinál ? :D
  • MIMACSKA
    #196
    Másfél dobozt szívtam. Két és fél éve egy szálat sem!!
    Könnyű volt! Nem is érdekel a cigi. Mindennap örülök neki, hogy nemdohányzó vagyok és szörnyülködve gondolok vissza a régi időkre:
    vajon nekem is olyan rohatt büdös hamutartószagú volt a pofám?? pff
  • Tikal #195
    a cigi a szervezetednek kell ( a nikotin! ), nem csak pszihés dolog, nem véletlen a nikotin tapaszos leszokás sem..... a cigiről rosszabb a leszokási arány mint a hernyorol. :)
  • PResident Evil
    #194
    a cigi pszichés dolog... nem a szervezetednek kell... és nem is befolyásol semmi szervet, vagy teljesítményt... egyszerűen az agyad kattant rá... ennyi.
  • PAYNE
    #193
    14 éves korom óta dohányzom ezt 3évig titokban tartottam majd 17évesen anyu megérezte rajtam, azóta igen erősen napi 1doboz (ha dolgozom 30szál is) elmegy. de viszont én egyáltalán nem akarok leszokni. mert SZERETEM!!! na ez mért van?! és én mielőtt dohányozni kezdtem azelőtt is versenyszerűen úsztam és futottam és most is. nem érzem gyengébbnek magam se nem érzem lassabnak. és szereintem az állóképességem se romlott mert most is simán futok/úszok nagy távokat. igazából a dohányzásnak is van visszahúzóereje (legalább is hatékony) a barátnőd/barátod vélemény!!! nekem a barátnőmet már zavarta úgyhogy elhatároztam hogy leszokok, és 1 hétig nem is szívtam egy szálat se, eszembe se volt (elfoglaltam magam) de utána szakítottam a barátnőmmel és mostmár uyganúgy szívom.
    EZT HÍVJÁK TOTÁLIS CSŐDNEK!!!

    és mostanra már olyan szarnak érzem magam hogy csak azért is szívom, szívom míg bele nem döglök vagy meg nem halok valamiért, mert semmmi visszahúzóerő nincs!
  • bld
    #192
    ha mindig mindenki csak annyit szívna el amennyi feltétlenül szükséges akkor kevesebb gáz lenne, csak hát adódnak ugye azok a szituk amikor állsz a buszmegállóban, vársz a buszra és az meg ugye sehogy se akar jönni és olyankor jön h gyújtsunk rá azzal is megy az idő..
  • cSuwwi
    #191
    én már "leszoktam" ma estig. :) volt haveri körrel egy biliárdos, piálós party, mindenki szívta, hát én is rágyújtottam.

    az első elég szarul esett 4 hét untán.
    a többi már nem (össz. 5 szálat szívtam el)

    bár nekem nem okoz nehézséget, hogy utána akár több hétig/hónapig nélkülözzem...
  • bld
    #190
    én egyenlőre nm vagyok rajta bár asszony szokott cseszegetni de őt se zavarja nagyon
  • FtranX
    #189
    addig kéne leszokni, amíg könnye(bbe)n megy.
  • bld
    #188
    ja meg ha nincsen cigim akkor nm olyan gáz viszont ha van el el pörög (az más kérdés h utánna a föld alól is kerítek:)))
  • FtranX
    #187
    akkor az még a nikotin-függőség egy enyhébb foka lehet. mikor még csak olyan másfél éve bagóztam, ha beteg voltam, én sem kívántam. amúgy, ha nem volt cigi, akkor nem hiányzott különösebben.
    most már betegen is kívánom :/
  • bld
    #186
    hajrá!sztem menni fog, amúgy az ilyen betegségek mint a torokgyulladás segítenek leszokni mert nm is esne jól ha rágyújtanál így jóval kevesebb akaraterőbe "kerül" az h ne gyújts rá. Én például észre sem vettem amikor lázasan fetrengtem itthon, h már három-négy napja nm gyújtottam rá....
  • Szofi
    #185
    Kösszös!
  • Szofi
    #184
    Tegnap rágyújtottam.....egy félre. Nagyon szarul esett+beszédültem.
    Mostmeg megfáztam v mi, mert az egész légcsövem fáj!
    Lehet, h így könnyebb lesz!!

    De csinálom tovább..
  • FtranX
    #183
    Na igen, lelki függőség.
    Nálam is ez játszott be, amikor le akartam szokni. A harmadik nap után már nem nagyon éreztem a fizikai függőség kényszerét. Le tudtam menni a csoporttársakkal az udvarra úgy, hogy mellettem mindenki más rágyújtott.
    Aztán a hétvégén elmentem haverokkal kocsmázni. Egy kicsit ittam és a lelki erőm máris teljesen szertefoszlott. :)
  • observer
    #182
    Tarts ki!!!!!!

    Én akkor hagytam abba, mikor egy éjjel majdem megfulladtam a trutyitól a tokomban és reggelente egy órán át krákogtam.

    Június elején álltam le, 14 évesen kezdtem, a csúcs napi másfél doboz volt, ha ittunk, vagy zsugáztunk.
    Nem akarnék itt észt osztani, de abbahagyni csak egyszerre lehet, fokozatosan nem. Híztam utána vagy 10 kilót, de mostanra annak is lement már a fele.
  • Sephi
    #181
    Fenet... en nem tudok leszokni :(((

    Van valami cucc megoldas a leszkokashoz a szokasos "akaratero" szoveg nelkul? :((
  • bld
    #180
    akkor mindenki cigizne én pedig degeszre keresném magamat a dohányiparral(minimum két három gyárat nyitnék):DD
  • Wing Rockling
    #179
    Ciginek ha kellemes illata lenne és nem lenne káros, szívesen szívnám :DD
  • Wing Rockling
    #178
    "1. Stimulánsoknak nevezzük azokat a szereket, amelyek elsődlegesen stimulálják, gyorsítják, izgatják a központi idegrendszer működését.
    2. Ezzel ellentétben a depresszánsok,elsődlegesen nyugtató hatásúak.
    3. Végül pedig hallucinogéneknek vagy pszichedelikus szereknek hívjuk azokat a drogokat, amelyek elsődleges hatása a tudati működés, az észlelés, a gondolkodás szokásos folyamatainak megváltoztatása, módosult tudatállapotok létrehozása." --- Na és ha a tudatot és az agyműködést ennyi féle képpen befolyásolják, még merd azt mondani hogy rövid időn belül nem kezd el az agy az erőltetett megváltozott működés miatt leépülni.
  • Wing Rockling
    #177
    Nem kell hogy az állam bassza el az életét, aki füvezik az elbassza magának is :/
  • Kandurex
    #176
    Onnan tudom, hogy 10 évig szívtam és most járok a leszokás 11. -dik hónapjába. Ennyi.
  • Kaszi46
    #175
    jaigen és honnan tudod?

    az én meglátásom szerint az első hetekben van fizikai, és lelki függőség is. ebből ugye a fizaikai "hamar" megszűnik, tehát marad 1:D szoval ha 2 honapig volt akaraterőm, akkor nem értem 5-6honap után miert durvulna be ez annyira, hogy megtörje vasakaratomat.
    szerintem a fizikai függőség megszűnése után már tényleg csak az ember akartán múlik. és igen lehet 5-6honap után is lesznek olyan pillanatok, amikor az embernek könnyebb lenne azt mondania, illetve tennie, hogy bassza...... rágyujtok. de itt jön be megint az akaraterő. egyébként tényleg arra a pár pillanatra kell csak vigyázni, akkor kell megemberelnie magát a volt dohányosnak amikor eljönnek a gyenge pillanatok, amikor a belső hang azt mondja: GYÚJTS RÁ KISHAVER, JO AZ NEKED, MEGKÖNNYEBBÜLSZ, MEG SZERTESZ TE CIGIZNI, TEDD MEG NYUGODTAN HISZEN TE IYLEN VAGY,! na ekkor kell az agyadnak átvenni a főszerepet és azt mondani lófaszt bazmeg azert sem gyujtokrá!!!:D hidjétek el 10 perc és visszaáll megint minden a a normál kerékvágásba. bocs ha néhadurván fogalmazatm,de most azt irtam le ami bennem zajlott le, hátha segít valakinek.


  • Kaszi46
    #174
    miert?
  • Kandurex
    #173
    szeretnm megjegyezni, hogy az első pár hónap semmi, majd 5 - 6 hónap múlva lesz igazán csak durva :(
  • bld
    #172
    Mint ahogy semmi mást ezt sem szabad túlzásba vinni nekem is volt egy-két húzósabb év amikor naponta elment egy akár két doboz is ha este elmentem valahova és mindegy volt h milyen cigi mostmár jóval kevesebbet szívok és gyengébb cigit is egy doboz meg(ha nm osztogatom el és nm ülökbe sehova pöfékelni) akkor van hogy kitart agész hétre de a hétvégéig biztosan így a közérzetem se gáz és az asszony se "cseszeget" h gyárkémény vagyok meg h rámegy a gatyám is a sok cigire:)
  • Szofi
    #171
    Kösszös Kaszi, ez most asszem segített!
    Hasonló cipőben járunk/Te jártál.. ; ) Mert én 8 és fél éve dohányzom, és napi másfél dobozzal! Hadd ne ecseteljem, h mi történik, ha bulizom!!

    Ma kezdtem, de nem tudom, hogy meg tudom-e csinálni!
    De elegem van ebből az egészből!
    Eccer másfél hónapig húztam!
    Csak má volt olyan, h reggel fulladásos köhögésre keltem, és nagyon megijedtem....
  • Kaszi46
    #170
    sziasztok!
    én 11évig dohányoztam. napi 1 doboz ment el minimum. már 2 honapja tiszta vagyok. nagyon ritkán jut eszembe a rágyujtanék érzés. az első 1 hét gázos volt, kicsit kiégettnek éreztem magamat(bár egyszerre tettem le egy másik füstös dologgal 1ütt, szal lehet amiatt:)). a leszokásrol annyit, hogy akaraterő kérdése az egész! ha eldöntötted magadban hogy nem akarsz cigizni akkor simán meg lehet állni., de amig ugy probál vki leszokni hogy "okké leszokok,de azert tök jo ám cigizni...meg csak amikor iszok, meg ha ideges vagyok azert elszivok 1et", nem fog menni. szoval "csak" akarni kell!
    amníg dohányoztam, reggelente 2 cigivel indultam, amig el nem szivtam nem voltam képes semmire. kaja után szintén 2 cigi:D bármit ettem, utána cigiznem kellett. azt gondoltam leszokásom alatt ezek lesznek a sarkalatos pontok, de 2 hét után ébredés és kaja után eszembe sem jut rágyujtani.étvágyam olyan lett mint a farkasé!sokkal jobb lett a közérzetem is. megszünt a reggeli ökölődés is:DD először fogytam 2 kilót, most folyamatos hízásban vagyok(rámfér:DD). ha beül mellém kocsiba egy dohányos, majdhogynem hányingerem lesz attol a bűztől ami a szájábol jön!!! ha belegondolok hogy én is iylen voltam:DDD tudom nem oylan sok az a 2 honap a 11 évhez képest, de ugy érzem ha eddig eljutottam simán menni fog tovább is, és valami nagyon nagy dolognak kellene ahhoz történnie hogy rágyujtsak. szoval csak enniyt akartam, mindenkit csak biztatnitudok, döntse el, és rakja le a cigit.
  • FtranX
    #169
    Gratulálok!

    Sajnos bennem még nincs meg a kellő lelki erő. :/
  • ThePartyFace
    #168
    elso 2-3 nap nagyon gazos, de utana is barmikor rajohet az emberre az erzes: de ragyujtanek!
    Ez a veszelyes:(
  • bld
    #167
    majd kiderül amúgy (állítólag) az első 2-3 nap gázos utánna már annyira nm húzós csak hát ugye ha már 30 éve nyomja az ipart...:)
  • Match
    #166
    visszajövök pestről erre apám leszokott a cigiről...
    kb 30 éve dohányzik napi 2 dobozzal...
    és azt mondja hogy még ezeket a tapaszokat se nagyon használja...csak ha nagyon muszáj.
    nem tudom meddig fog tartani neki (eddig kb 1 hete bírja), de most meglepően jól bírja.
    Mindenesetre erősen elszaporodtakk a ropis zacskók a házban :D
  • szando
    #165
    akkor melyik a jobb? :))

    biztos h egyszer eljön az idő, amikor azt mondom hogy kész, akkor hagyjuk abba. de jelenleg szeretek dohányozni, és ezen nem szeretnék változtani..
  • ThePartyFace
    #164
    Amugy aki azt tartja, h nem akar leszokni, az elfogadja azt, hogy orokke egy karos szenvedelyel fog elni, es ezzel megroviditi az eletet. Aki pedig azt mondja, h le fog szokni, csak kesobb, az a sajat dolgat neheziti meg, vagy sosem fog leszokni, csak sajat magat hitegeti.
    Ez a sajat tapasztalatom...
  • szando
    #163
    ehhe :)

    én továbbra sem szeretnék leszokni :)
  • ThePartyFace
    #162
    Leszoktam a dohanyzasrol!
    Koszonom mindenkinek a biztatasat, egyuterzeset:)))