281
DOBD A CIGIT reloaded
  • Bandito7
    #281
    Sziszatok!

    Én már nem szívom egy fél éve a hagyományos cigarettát, pedig 15 évig szívtam. Áttértem az elektromosra, azóta nem köhögök reggelenként sem.
    Ez az oldal címe, ha érdekel nézz be hozzájuk.
    Elektromos Cigaretta Webáruház
    Nagyon kedvesek, és nem égbekiáltó árakkal dolgoznak.
  • wantonly
    #280
    Allen Carr - Végre nem dohányzom!

    Tanulságos. :)
  • Stockbauer33 #279
    Előzményekkel olvassátok

    Folyatatása

    Rossz topikba írtam őket
  • Kongy
    #278
    Én nem cigizek, valszeg nem is fogok soha. nemtom felfogni mi a jó benne. Kipróbáltam, nagyon szar volt, azt mondtam soha többet cigi. :D Sok sikert a leszokáshoz.
  • analfa
    #277
    Igen, ez így van, megszokás. De egy nagyon jó megszokás amitől iszonyatosan nehéz megszabadulni. Tényleg kell találni valami másik cselekvést helyette, az biztos segít. Én is már sokat gondolkodtam hogy miként hagyom abba és hogy mit fogok csinálni...már csak az a kérdés hogy mikor fogom megtenni mindezt. A Korányi-s dolog nagyon hasznos lehet, én is rájuk számítok majd. Csoportban vagy beszélgetve legalábbis lehet hogy könnyebb...
  • katakpult
    #276
    ez a program kifejezetten jo,1 évig még felügyelnek....nagyon könnyü visszaszokni,nekem 5 év után sikerült letenni és megközelitöleg egy év volt az amikor már tényleg nem éreztem a hiányát,nem éreztem a késztetést arra,h ujra szivjam...mindenképpen érdemes megprobálni,de csak is annak,aki tényleg komolyan gondolja....amire én rájöttem h a dohányzás csak megszokás,a megszokásokat pedig el lehet hagyni..mindenképpen találni kell vmi más dolgot,ami feledteti azt a leszokás után
  • analfa
    #275
    Hát igen én is úgy megszoktam a dobozt, ahogy azt kell. A családunkból meg nálunk is mindenki dohányzik, ha valaki le akar szokni mindig a másik rántja vissza:P A 80 éves nagyapádnak pedig gratula!:)
  • metterko
    #274
    Én is hallottam már erről a programról, és tetszetősnek néz ki, no de:
    És mi van akkor ha az egész család dohányzik?:D
    Szóval nem is tudom. akkor legalább egymást biztatnák.. vagy nem ?!

    A dohányzásról meg annyit hogy ha a most már 80 éves nagyapám letudta tenni ezelőtt 10 évvel, akkor ne mondja nekem azt senki sem hogy lehetetlen lerakni.Pedig ő 50 évig szívta, sőt termesztette is anno a dohányt.
    A dobozon lévő szövegeket meg már az ember kiröhögi.
    Nem veszik komolyan a dolgokat, vagy egyszerűen rá se néz.

  • milu00
    #273
    Hát egyet kell értsek. Magamból kiindulva megkel mondjam képtelen lennék egyedül leszokni. Megnéztem ezt a programot már csak kíváncsiságból és ha tényleg belevonják a családot azt kell mondjam még sikerülhet is. Ha ingyenes azt hiszem teszek egy próbát :)
  • extrem10
    #272
    Én dohányzó vagyok, és étkezés után nyújt egyfajta jó érzést ha az ember rágyújt. Természetes ez egyén függő. Sokat gondolkodtam én is a leszokáson de a jelenlegi életvitelem miatt ez nehéz ahogy látom @Thaison is ugyan így van vele, szóval nem vagyok egyedül! És neki válasz hogy én próbálok leszokni...pontosabban szeretnék leszokni! Amúgy az oldal kapcsán annyit mondanék hogy most átnéztem rendesen és elég jónak tűnik a program amivel megpróbálnak leszoktatni. Az tetszik benne hogy a terápia maga csak 3 hónapos de utána még 12 hónapig felügyelnek. Ez egy nagyon jó dolog!
  • huybert
    #271
    nemrégiben voltunk egy kis szülinapi vacsorán a trófea étteremben, és ott abszolút meg volt ez a szokás.tiszteletben tartották az emberek és kimentek a bejárati autó elé dohányozni, pedig iszonyat hideg volt.de ahogy néztem ez tényleg valami szertartás, hogy a kaja leér, isznak valamit aztán egyből gyújtás rá.és gyerünk cigizni..ez így elég cink, hogy egy ilyen kényszer van bennük..én sosem voltam rákattanva, és még annyira sem akarok rágyújtani soha, hogy abszolút nem érdekel.viszont az zavaró, hogy tényleg bármerre mész mindenhol cigifüst van..
  • Thaison
    #270
    Ez szép és jó de sajnos nem mindenkinek megy. Mert ha nincs nálad cigi még akkor is kérhetsz valakitől vagy ha esetleg megkínálnak akkor azt nem elfogadni a nagy dolog. Amúgy a reklámot még nem láttam, de az oldalt megnézve a Korányi Intézet csinálja és akkor nem hiszem hogy nagyon kamu lenne a dologban. Szóval akkor csak használ ez a program. Szerintem maga ez a program ingyenes,de ha szükség van gyógyszeres kezelésre az kerül pénzbe. A reklám amúgy igényesen meg van csinálva, jól felhívja a figyelmet arra hogy a cigiről le kell szokni. Én is próbálkozom de sok stressz ér...így elég nehéz. @Megtörhetetlen: Te is próbálsz leszokni a cigiről?
  • babapofe
    #269
    én is láttam a TV-ben, engem jobban megragadtak az effektek, mint valami menő amerikai filmben :D deee, tény, hogy le kell tenni a cigit :/ szerintem az a legegyszerűbb, ha azt mondom/mondod magadnak, hogy kész, leteszem, és többet nem gyújtasz rá, nem lesz nálad cigi, se gyújtó se semmi. se otthon se a zsebedben. és tartod magad az ígéretedhez.
  • Megtörhetetlen
    #268
    áhh itt pont orvosi kezelésről van szó. Nos tehát a multhéten láttam egy reklámot TV-ben Ezt a lényeg felmentem az oldalukra, elég egyszerű oldal nem túl sok infóval. Esetleg ti tudtok róla valamit, mert csak úgy nem merek belevágni valamilyen személyes vélemény kellene, illetve hogy mennyibe fáj ez, az oldal nem ír konkrétumokat csak hogy maga a terápia ingyenes de vannak gyógyszerek is azok mennyire kötelezőek?
    ÉS mennyire hatásos ez a módszer tehát garantálni tudják vagy az csak duma?
  • kasokaa
    #267
    Füstmentes nap szombaton? Valaki? :)
  • bens
    #266
    akkor gáz, mert ő szegedi. de ha neked ér annyit a dolog h lejössz, akkor beszélek vele. asszem egy napos kezelés, de ha érdekelnek a részletek akkor beszélek vele.
  • icepick16
    #265
    budapesti vagyok
  • bens
    #264
    én tudok, sógornőm. merre laksz?
  • icepick16
    #263
    Sziasztok. Ógy tűnik orvosi segítséget fogok igénybe venni a leszokásomhoz. Tudtok valakit, aki ilyesmivel foglalkozik?
  • katakpult
    #262
    Valahogy így működik a drogokkal is, ha jól emlékszem még a előadáson ott azt mondta az ürge, hogy örömanyagot termel a drog, ettől van az eufórikus érzés, de ha sokszor használja az ember, ez a csatorna eltömődik, és csak akkor nyilik meg ha még több drogot használ. Hát lehet, hogy ez kicsit kavarty volt, de valami ilyesmire emlékszem.
  • mopsar
    #261
    Az van, h a nikotintól baromi hamar leszokik az agyad a dopamin (az egy örömanyag) termeléséről, mert a nikotin is felszabadítja. Gondolja, minek strapálja magát, ha megvan a napi betevő nikotin? Akkor van gáz, mikor abbahagynád, mert állati lassan áll vissza a normál működésre. Ha meg pótlod a nikotint a leszokás alatt, még tovább tart... Akit érdekel bővebben a téma, itt olvashat pár érdekes dolgot még. Hát mindenesetre elég szarul hangzik... nem vagy a magad ura
  • hallertos
    #260
    A multkor láttam valami reklámban egy tablettát, ami nikotin nélkül szoktat le. Azt hiszem csak orvos irhatja fel, szóval mindenképp fordulj szakemberhez, ha ilyen megoldást keresel.
  • havasar
    #259
    Hát én sose értettem ezt a kutyaharapást szőrével-dolgot. Az ok, h fokozatosan adagolódik a nikotin, de az nem ugyanaz, mint ha egyre kevesebb cigit szívok el?...
  • kasokaa
    #258
    Hali, én próbáltam, leszokáshoz...nem segített Élvezetnek túl gyenge, leszokni túl sok. Vmi nikotinmentes megoldást nem tud vki?
  • mikike
    #257
    E-cigi-ről hallott valaki?
    http://e-cigi.shp.hu/hpc/hpc_member_2g.php?azonosito=e-cigi&oldalkod=1179183187
    Tapasztalat?
  • GregSB
    #256
    Nem a füst irritál, hanem ha egy szobában, helységben sok felgyülemlik belőle. Ez zavart amikor cigiztem és most is zavar. Tehát úgy általában véve beltérben cigizést nem szeretem. És elszívórendszer ide meg oda, egy szombat este megtömött termet ahol úgy állnak az emberek mint a heringek normálisan nem lehet szellőztetni semmilyen rendszerrel.

    Egyébként beszéltem kint sok cigissel a témáról, és egyik sem mondta azt hogy "bárcsak megint lehetne cigizni bent a kocsmában". Szerintem itthon is csak eleinte fognak hőzöngeni az emberek, de idővel be fogják látni a dohányosok is, hogy nem olyan nagy áldozat kimenni a bejárat elé rágyújtani...
  • Match
    #255
    Ha dublin-ban nem tudták ezt rendesen kivitelezni, akkor itt valszeg sikerülni fog...Amúgy a megoldás így jó lenne, de teraszos kocsmát is kurva nehéz találni, nemhogy olyat, amilyet leírtál.
    Amúgy tény, hogy nem sok nem dohányzó kocsma van. Jobban kedvelem én is a kiülős helyeket, de abból is kevés van (persze olyan amit még hajlandó vagyok megfizetni).

    Kicsit furcsa, hogy azt mondtad dohányoztál még, amikor kint voltál, viszont itt már úgy írtál, mintha írtóznál a füsttől.
  • GregSB
    #254
    "Ha én meg tudom válogatni, hogy dohányzó helyen akarok lenni, mert szeretnék elszívni egy cigit, akkor egy antidohányos mi a faszért nem bír kiválasztani egy olyan helyet, ahol nem lehet dohányozni?"

    Ez ésszerű megoldás lenne és nem is lenne semmi bajom vele ha így lenne a valóságban. De sajnos nem így van, messze nincs annyi nem-dohányzó szórakozóhely mint dohánzó. Budapesten ősszel zárnak a nyilt szórakozóhelyek, a kis kocsmák beszüntetik a kiülős részeiket, és szinte lehetetlen olyan beltéri helyet találni ahol nem ömleszt el a cigifüst.

    A konkrét élményem Dublinban, Írországban volt több pubban is. Ott már pár éve be van vezetve ez a rendszer, és senki nem gyújt rá bent, mert azonnal többszázezer Ft-os összegnek megfelelő pénzbírságot kap. Még mindíg rengetegen dohányoznak, de azok kint teszik a bejárat előtt, vagy a fűtött-fedett hátsó udvarban vagy tetőteraszon. (ilyen szempontból még ott is elmaradás van, a legtöbb pubnak nincsen kialakítva sajnos ilyen dohányzó része).

    Hogy mi tetszett benne? Mint írtam engem irritál a beltérben álló füst, nem éreztem magam rosszul, nem lettem büdös. Otthon ha télen el akarok menni kocsmázni vagy szórakozni valahova, akkor az 100% hogy a frissen mosott ruháim, a hajam, a bőröm 2 órán belül okádék szagúak lesznek, másnap reggel érzem hogy nehezebben tudok levegőt venni mint egyébként, és általában nem kis mennyiségű slejm jön fel a tüdőmből...
  • Match
    #253
    Hopp, láttam írtál a hír topicba is, átkopizom ide.
    "Mielőtt bepánikolnál itt egyáltalán nem arról lesz mostantól szó, hogy a dohányosok diszkriminálva lesznek, a nem-dohányosok lesznek megvédve a passzív-dohányzástól. Minden beltéri szórakozóhely / kocsma / pub stb köteles lesz biztosítani fűtött és esőtől védett dohányzóhelyet."

    Most komolyan azt hiszed hogy ezt ebben a formában meg fogják valósítani? Ez az ország nem az ésszerű megoldásokról híres. Ha most nekem van egy kis kocsmám, ahol engedélyezett a dohányzás, és ahogy elnézem, még javarészt dohányosok is járnak oda, most emiatt a törvény miatt fogom elkölteni az éves bevételem 200%-át az átépítésre?
    Inkább azt kéne kialakítani, hogy normális elszívás legyen. A régi törzskocsmámba kurvajól ki volt alakítva, csak sosem működött.. :/
    Minden asztal felett volt egy elszívó...ha működött volna, kurvajó lett volna, de így maradt hogy huzatot csináltunk. Amúgy lehet marha meglepő lesz, de én is utálom ha nem lehet látni a füsttől...kívülről én is utálom a füstöt...szar belélegezni, csípi a szemem, meg alig látni tőle. Az elszívókat kimondottan támogatnám.


    "Beltérben álló füst iszonyat egészségtelen mind dohányosnak illetve nem dohányosnak. Ez tény, be kell szüntetni és kész."

    Az első mondatban abszolút igazad van, megoldás fentebb.


    "Az Únióban már rengeteg helyen él ez a tiltás (most júliustól az Egyesült Királyságokban is), és sehol nem hallani felháborodásról, vagy lázongásról ezzel kapcsolatban."

    Mert gondolom meg tudták oldani normálisan, de én itt ebbe nem bízom.

    "Még dohányosként megfordultam ilyen országban, és egyáltalán nem zavart a dolgog. Sőt kifejezetten tetszett, és ezzel így van az összes dohányos ismerősöm."

    Ezt részleteznéd? Mielőtt félreérted, nem kötekedni akarok, csak tényleg érdekel hogy hogy nézett ott ki a helyzet és miért tetszett.
  • Match
    #252
    A tb-ből kijönne több mint a fél havi cigim...ha opcionális lenne, akkor nem fizetném...és kurvára nem érdekel mennyire nem támogatja a kormány az egészségügyet, arról nem is beszélve, hogy lassan lesz 1 nemzeti korházunk valahol az ország közepén, ahova mehet mindenki (túlzás, nagyon, de itt még ez is elképzelhető). Na de no politika.
    Tehát igen, az én egészségem...
    Ha én meg tudom válogatni, hogy dohányzó helyen akarok lenni, mert szeretnék elszívni egy cigit, akkor egy antidohányos mi a faszért nem bír kiválasztani egy olyan helyet, ahol nem lehet dohányozni?

    Ha engem zavar a diszkózene, nem megyek diszkós helyre. Szinte ugyan az a helyzet...

    Tiltsuk be az autókat is, azok is egészségtelenek.
  • GregSB
    #251
    "Idióta fasz barmok...(a politikusok)"

    Persze, ezekben az országokban is csak idióta faszok élnek, és csak ezért nem tiltakoznak a tiltás ellen.

    "Mi a faszért kell mindenhol betiltani?"

    Mert qrvára egészégtelen. Erre most mondhatnád hogy az a te egészséged, azt csinálsz vele amit akarsz, de persze amikor a kormány nem támogatja eléggé az egészgégügyet akkor megint ők az idióta faszok, és nem te...
  • Match
    #250
    Na elmennek a jó édes kurva anyjukba...
    Ha már valaki kurvára nem bírja a dohányfüstöt az menjen kávézóba, ne kocsmába...
    Idióta fasz barmok...(a politikusok)...
    Most is van dohányzó, meg nem dohányzó hely is...
    A dohányosok mennek a dohányzóba, a nemdohányzók meg mennek a nemdohányzóba...
    Mi a faszért kell mindenhol betiltani?

    Otthon se cigizhetek, mert zárt terület?
    Fingani szabad?
  • GregSB
    #249
    Úgy látszik a kormányból olvasta valaki a kommentemet :)))
  • NeoMaN
    #248
    jaja
    én 15 év cigi után egyik nap leszoktam

    14 hónapig bírtam, most már újra szívom ez a szart sajna...
  • Match
    #247
    Ahol tiltott ott nem szívják...
  • Aquir
    #246
    mikroszkóposan mutattak filmet a dohányfüstről, és az ilyen csúúnya hegyes nagy fekete szálló bigyók a normális kicsi anyagokhoz képest :|
  • Rage47
    #245
    tényleg jó lenne ha itt is bevezetnék:/ most is sok helyen ki van írva, hogy tilos, mégis ugyanúgy szivják...:S
  • dsg
    #244
    Mar be sem megyek oda, ahol nem tiltott.
  • GregSB
    #243
    Angoloknál is betiltják Július 1.-én a dohányzást beltérben.

    Jó lenne ha otthon is bevezetnék ezt már, annyival de annyival jobb hazamenni egy étteremből, szórakozóhelyekről, kis kocsmából úgy hogy nem dohos füstszagú még a bőröd is.
  • Aquir
    #242
    az jó :) én mondjuk nem tudom milyen függni tőle (szerencsére), bár nagyon régen kipróbáltam 1x