24434
Nintendo DS/DS Lite
  • koryne
    #24274
    Aliens + Metroidvania játékmenet?
    Ezt asszem ki kell próbálnom.
  • darkmore
    #24273
    Aliens Infestation Review (szpojler a minimumra szorítva)

    Alien őrültként már nagyon vártam ezt a játékot, szerencsére nem kellett benne csalódni. Már a trailer-ek alapján lehetett látni, hogy nem egy összefércelt dolog lesz. A grafika nagyon igényes munka, szinte Castlevania minőségű sprite-ok, bár az animáció egy kicsit gyengébbre sikeredett, de még így is szuper 2D-s látványvilág! A karakterek nagy, rajzolt képei pedig teljesen a Dark Horse-os Alien képregényeket idézik (pl.: Mondo).
    A hangokkal sem spóroltak, több helyen felhangzik a film zenéje, hangeffektjei, ennek köszönhetően egy macska is kisebb szívrohamot fog okozni. Ezt a játékot kötelező hanggal játszani! Igaz a végére kicsit unalmassá válik az idegtépő dallam.
    Szerencsére a fegyverarzenált nem bővítették ki mindenféle hülyeséggel (mint pl.: az AvsP játékokban), így sokkal jobban visszaadja a film hangulatát. A legjobb, hogy végig éreztetik velünk a horror hangulatot, mikor az első Marine-unk fűbe harap, bizony elhúzzuk a szánkat, még nem sejtjük, hogy sok katona fogja még követni a halálba. A játéknak talán ez az egyik legérdekesebb pontja, egy 4 fős kis egységet kell fenntartanunk, mindig csak egy Marine-el játszunk, aki ha meghal valaki a maradék háromból a helyére lép. Közben találkozunk magányos katonákkal, akik csatlakoznak hozzánk, ha éppen nincsen négy fő az egységünkben. Ez a rendszer nagy hangulatot ad a játéknak, mert állandóan érezteti, hogy itt az emberélet bizony fogyóeszköz.
    A játékmenet elég Castlevaniásra (vagyis Metroidosra) sikeredett, két nagy térképet kell bejárnunk és sok helyen olyan úttorlaszt találunk, ahol csak az után tudunk továbbhaladni, amint megtaláltuk a megfelelő tárgyat (lángvágó, csavarkulcs, belépőkártyák, stb...).
    A sztory semmi újdonságot nem tartalmaz, de egy Alien-es történetnek teljesen megfelel (a szokásos: kiszabadult xenomorfok és a WU cég a felelős).

    Egy két dolog, amit hiányoltam:
    -még több tartalom, egyszerűen rövid, én szivesen elugrabugráltam volna az LV-426 sziklái között is egy kicsit, vagy akár a gate way-en, vagy az idegen ürhajón még többet
    -ne csak 1 ember duruzsoljon a fülembe, hogy mit kell csinálni, itt lehetett volna a sztoryból többet kihozzni, még akkor is ha csak közhelyekre gondolok pl.: megmentünk egy dokinőt, aki utána segít nekünk, mond tippeket, kinyit nekünk ajtót a control room-ból, de a végén kiderül, hogy ő is a céghez hű, például :)
    -talán egy helyen megengedhető lett volna,valami minijátékos puzzle, hackelés, vagy drótok összeforrasztása, vagy dropship távírányítása, nem arra gondolok, hogy 10 percenként egy ilyen, de talán 1-2szer lehetett volna
    -kicsivel több főellenfél, valamint a legvégső ellenfél egy kicsit túl egyszerű volt
    -miután végigjátszottuk, nincsen igazából mit tenni, nem lehet újra végigtolni, nehezebb fokozaton, vagy úgyanezen, az összes fegyvert megtartva, vagy valami hasonló


    Mindezek ellenére az Aliens Infestation még mindig egy nagyon jó játék, szerintem mindenkinek érdemes rááldozni azt a 6-8 órát, ami alatt végig lehet vinni.

    Egy kis bónusz, egy régi Homebrew DS-re, ez is Alien, de ez full 3D-s FPS:
    http://dl.qj.net/download/aliends-261008-update.html

    :)
  • Csibe001
    #24272
    Na végre, ezt vártam már egy ideje, otthon próba!! :D
  • Seth
    #24271
    Ááá, oké
  • n000rbi
    #24270
    Láda mellett nyomj A-t, ekkor fedezékbe húzódik és úgy tüzelj ;) (én is véletlenül jöttem rá :P)
  • Seth
    #24269
    Próbáltam. Elég nehéz :D , de különösebben nem vagyok elájulva tőle.Ijesztő meg az a helyzet,mikor egy katona a láda mögül lövöldöz és nem lehet életveszteség nélül lelőni,mert azonnal tüzel mikor feláll a fedezékből.Gránát, vagy odarohansz hozzá, ládára fel és átlósan lefelé lősz. Na az ijesztő és idegesítő , nem az alienek :D
  • n000rbi
    #24268
    Aliens: Infestation-t nyomjátok, szerintem nagyon jó. Az első DS játék, ami meg tud ijeszteni:D
  • NecroJoe
    #24267
    Eladó Fekete DS Lite konzol, szép állapotban, TTDS kártyával + 2Gb memórakártyával, dobozában, tollal és töltővel.

    Debrecenben személyesen vagy posta előreutalással +1000 Ft.

    https://picasaweb.google.com/105210241245402564916/DS
  • zola2000
    #24266
    na tök jól haladnak a love plus fordításával, már 94%os most már érdemes nekiugrani Nene-sannak is:
    http://gbatemp.net/t272861-love-plus-english-translation-patch

    de persze most a Dragon Quest Monsters Joker 2t nézegetem, de komolyabban a solatorobot játszom DSen, szal majd később.
  • cloud.strife
    #24265
    Még van 3-4db
    DSi fekete
  • kisgabo
    #24264
    asszem kellene, ha nem fehér.
    merre pesten?
  • cloud.strife
    #24263
    Van még 20e-ért origi, számlás, egy év garos.
  • kisgabo
    #24262
    vennék új DSi-t, ha valakinek akad....
  • Seth
    #24261
    Eladó egy Acekard 2i, 4000,- , 4 gb microsd-vel 5500,-
  • Laza
    #24260
    Megy a privi.
  • qper
    #24259
    Eladóvá vált szeretett hófehér DS Lite-om.

    A képernyők karcmentesek, fólia van rajta, a gép szép állapotban van, karc, por, dzsuva és ami a legfontosabb: sérülésmentes.

    Adok mindent hozzá, ami gyárilag jár: doboz, kézikönyv, töltő

    grátisz adok hozzá:
    - Supercard SD kártya a GBA játékok futtatására (dobozzal)
    - eredeti kék Nintendo hordozó táska
    - USB-s SD kártya adapter
    - Nintendogs : Labrador edition progi

    Ára: 15.000 Ft
  • TidusX
    #24258
    Eladó 4 db Nintendo DS játék. Most már külön is eladóak! Dragon Quest IV-V, Resident Evil, Valkyrie Profile. Dragon Questek 3000Ft/db, a másik kettő 2500/db. Érdeklődni priviben!
  • TidusX
    #24257
    Ja és a kettőt csak együtt adom.
  • TidusX
    #24256
    Van két final fantasym is (3-4). 3500/db
  • TidusX
    #24255
    Esetleg csere Dreamcastre.
  • TidusX
    #24254
    Eladó 4db DS játék: Dragon Quest IV-V, Resident Evil, Valkyrie Profile. 10 000Ft. Csak egyben.
  • PHM
    #24253
    Az Akaio maga a rendszer. 1.87-nél tartanak azt hiszem.
    Ez ügyben van kis kavarás, mert használható hozzá a WoodRPG is. Ebből 1.34 a legfrissebb.
    A szükséges mappákat magad is létrehozhatod, de küldhetek mintát is, ha kell.
    Ha segítségre van szükséged, keress privátban.
  • Djuree
    #24252
    na megvan, sikerült.
  • Djuree
    #24251
    egyáltalán ez az akaio mire jó? ez frissítené az acekardot? mert ezt már megcsinálták nekem elvileg. rátettem egy nds játékot a microssd gyökerébe, de system file is missinget ír.
  • Djuree
    #24250
    acekard 2i-re hova kell tenni a játékokat?
    felraktam az akaio-t, de nincs ott game könyvtár? ez a loader lenne az, ide kell tenni a .nds fájlokat? van valami loader nds is amit leszedtem, ez mi?
  • Anubys
    #24249
    Biztos a warez miatt... :D
    De nem is értem, hogy mit akarnak, alig jön rá ki valami, ami meg kijön, azt elcseszik valami baromsággal, pl. hogy nem lehet új játékot kezdeni, csak a mentést folytatni. Értem, hogy ezzel próbálták meg leszorítani a használt játék piacot, de így az olyanok sem veszik meg, akik amúgy el sem adnák -pl. én.
    Na mindegy, én még várok továbbra is, lesz ez még olcsóbb is, és a Resi elcseszése miatt már csak 1 játék érdekel, azért meg nem adok ki ennyi zsetont.
  • darkmore
    #24248
    Beoffolok: PSP Vitával kapcsolatban ezt találtam:
    http://uk.psp.ign.com/articles/118/1184687p1.html
    (512MB RAM helyett "csak" 256MB lesz benne, mint a PS3-ban...)

    igazából az egyik komment, ami fontos:

    "When I delete everything on my PSP, it has about 800MB and that was the 2000 model. Jeez Sony, I smell another portable flop. Once that price cut for the 3DS comes to Canada i'm getting a 3DS."

    XD
  • Seth
    #24247
    Vita-ra is valószínűleg csak nagygépes átiratok lesznek kezdetben. 3DS is be fog indulni előbb utóbb.
  • Laza
    #24246
    Értsd ez úgy, hogy bár a 3DS olcsóbb lesz, mikor az kijön, viszont a szoftver árak nem hiszem, hogy lemennek. Így viszont inkább kifizetem azt a +2 játék ár különbséget a gépért, és játszom utána egy jó gépen jó játékokkal ...
  • Laza
    #24245
    Ezen nem csodálkozom. Mit gondoltak, játékok nélkül mi a szart fogunk csinálni a géppel? Ráadásul a hw sem olyan erős, mint ahogy azt hiszik. A PS Vita most nagyon le fogja nyomni ... ha két hasonló árú gép és hasonló árú szoftverek közül kell válasszak, jelenleg az a nyerőbb.
  • darkmore
    #24244
    Erősen bukóban vannak, de az eladott darabszámot nem akarják, hogy csökkenjen, így marad az árcsökkentés, azindex:
    http://index.hu/tech/2011/07/28/veszteseget_hozott_a_nintendonak_a_3d/
  • n000rbi
    #24243
    Nagyon úgy tűnik :P
  • Seth
    #24242
    Nocsak, nem megy a Nintendo szekér ? :D
  • n000rbi
    #24241
    Csak nagyon picit off: klikk
  • Seth
    #24240
    Eladó lett egy Acekard 2i, 4GB memóval.
    5800,- pénz ha érdekel valakit
    Most érkezett, nem is néztem még meg,hogy milyen FW van rajta, valszeg a legfrissebb még nincs, de ha kell felrakom rá.
    AZért adom ezt el,mert két helyről rendeltem(türelmetlen voltam :D) és hát ez csak most érkezett meg majdnem 3 hét után, míg a másik 3 napon belül :D
  • PHM
    #24239
    Ha nem találsz senkit hozzád közelebb, vállalom. (Bp.)
  • Djuree
    #24238
    még mindig keresek olyan embert akinek régebbi szoftveres a dsi-je, és fel tudná nekem frissíteni az acekardom 1.4.3-ra. elküldeném postán, és nem ingyen kérem természetesen.
  • Mathiasse
    #24237
    ezek szerint a 4gb -s kártyámmal van baja..
  • Seth
    #24236
    Csak simán rákerestem egy torrent keresőben és a legszimpibbet leszedtem :D

    Pokemon Black and White [NDS][English][Clean ROM][www.consolasatope.com]

    A Black is megy rendesen
  • Mathiasse
    #24235
    Honnan szedted le?