24434
Nintendo DS/DS Lite
  • Sheltem
    #24314
    Srácok kérdés:

    Az acekard2i mhez egy 4gbos Kingston microsd van(sdc4 szóval gondolom class4) Made in Taiwan.

    Fat32re van formázva. Támogat az acekard2i Ntfs -t megéri arra formázni a kártyát, gyorsabban fogja futtatni a játékokat rajta?

    Annakidején M3 lite prom volt japán kingstonnal és valahogy Animal crossingban nem töltött annyi ideig mint most.

    Mit gondoltok?
    Köszi
  • PHM
    #24313
    Ehun a megoldás.
  • Sheltem
    #24312
    Előző gazdija nem csekkolta le, de én leszedtem a matricát és megnéztem most.


    Ezekszerint eredeti(nek) tűnik :)
  • Seth
    #24311
    Acekard oldalán van egy alkalmazás,ahova ha beírod a kártya hátoldalán lévő szám-betű kombinációt,akkor kidobja neked, hogy ezt bizony ők gyártották vagy sem
  • Sheltem
    #24310
    Olvasgattam itt hamis Acekard 2i-kről. Honnan lehet tudni, hogy hamis vagy eredeti ?
  • Sirandrish
    #24309
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem.
    Vettem egy DS Lite-ot R4 kártyával és hozzá tartozó memóval.
    Fel raktam rá néhány játékot viszont 1-2nél gondba ütköztem.
    Mégpedig: Indítás után kiírja hogy nem tudja olvasni a kártyát, ezért kapcsoljam ki a gépet és igazítsam meg. UGYANEZ a hiba nálam is. Mit tegyek?
    A másik..Okamiden..leszedtem EU és US verziót is de nem indul..elindítom..fehér kép és innen nem megy tovább? Tud valaki segíteni?
    Köszönöm előre is
  • Seth
    #24308
    Ugyanabba a mappába ment ahol a játék van, ugyanazzal a fájlnévvel, csak *.sav kiterjesztéssel
  • Sheltem
    #24307
    Köszi szépen!

    Szóval nyitok egy pl egy Games mappát és abba rakhatom az összes játékot ugye? Gondolom a mentett állásoknak meg automatikusan nyitni fog saját mappákat a játék nem? Vagy azon a mappán belül lesz ahol maga a játék van?
  • Seth
    #24306
    Semmi extra művelet.
    Ezt leszeded (Akaio 1.8.9),kicsomagolod sd-re, kész. A rendelt acekard-on a fw valószínűleg a legfrissebb, de ha nem akkor azt leszeded szintén innen és sd-re másolod és akaio-ban elindítod. EZután már frissítheted is a DSi-t, ha annyira kellenek a netes dolgok, de a játékok nem követelik meg,szóval az nem kötelező.
    A játékokat pedig egy tetszőleges mappába másolod
  • Sheltem
    #24305
    Ja igen, csak játszani fogok a DSi-n, tehát homebrew, internet stb infó nem kell, csak az acekard2i játékokkal kapcsolatos telepítési/használati infói kellenének.

    Köszi
  • Sheltem
    #24304
    Kérnék egy szívességet srácok.
    Nekem annakidején M3 lite professional volt most acekard2i lesz a dsi mellé.

    Valaki szájbarágósan leírná lépésről lépésre hogyan telepítsem az új szoftvert/új bioszt(amennyiben szükséges) és honnan töltsem le ezeket hozzá+milyen mappába kerülnek a játékok majd ?

    Azt már tudom, hogy először mindig az acekard szoftvert kell megvárni és csak aztán szabad a dsi bioszt frissíteni, de pontosan kellene mit hogyan csináljak, hogy amikor megjött a dsim majd ne kelljen szopnom hanem képben legyek.

    Köszönöm szépen előre is.
  • cloud.strife
    #24303
    Van egy origi 2000 DSiWare kártyám eladó. Valaki? Játékra csere is mehetne.
  • Sheltem
    #24302
    És már van is egy várós játék:

    Commando in Steel Disaster
  • Sheltem
    #24301
    Szuper! Hálistennek a Wifi kártyám is megvan még, tegnap megkerestem.
  • kisgabo
    #24300
    nekem, meg banyapapának. :D
  • Sheltem
    #24299
    Valaki privátban ha tud ftp címet romokhoz(lehetőleg számozottakhoz) azt megköszönném, annakidején az összes lemezemet eladtam :)
  • Sheltem
    #24298
    Nem is tökölnék sokat, még nincs meg a dsi de máris kérdeznék.

    Kinek lesz kedve Worms/Animal Crossingot tolni Wifin? :)
  • Sheltem
    #24297
    Fenébe megint el kell majd viselnetek engem :) Vettem egy fekete Dsi-t + acekard2i t (még nem ért ide).

    Ahogy nézem a topicban a játékrészleg még az én ftp szerveremen van. Ideje lesz frissíteni a játékborítókat is valamikor...:)
  • n000rbi
    #24296
    Kösz a reklámot darkmore, jó, hogy pont most gondolkodtam azon, hogy eladom az XL-t kihasználatlanság miatt :) A kutya se fogja megvenni, mert pixeles:D
  • darkmore
    #24295
    Az XL verziónál drasztikus ez a különbség, de 3col és 3.25col változásnál, nincsen ilyen probléma, DSi-n minden szép!

    ("életlenebb" helyett inkább pixelesebb, "kockásabb" képi világot mondanék )
  • Sheltem
    #24294
    Lehet butaságot kérdezek, de mennyivel "életlenebb" a 2d-s játékok képe azzal, hogy 3col helyett 3.25colra nőtt a képe a dshez képest? :) Vagy nem látni különbséget?
  • darkmore
    #24293
    Én DSi-t vettem pár hónapja és talán kicsitvel gyengéb az aksija, mint a DS lite-nak, de a képernyője meg egy kicsivel nagyobb. Így is simán kibír 3-4 órát max fényerőn, eredeti gémmel meg többet is.

    Nekem is Acecard2i van (igaz csak 500MB microSD-vel), minden megy rajta.
  • Sheltem
    #24292
    Gondolkodom, hogy újra veszek egy DS-t :)

    -Ha most vennétek sima Ds liteot keresnétek használtan vagy DSIt?
    -Dsi hez Acekard2i frankó 8 gigás kártyával, minden fut rajta?

    Kösz a választ előre is :)
  • weiwei98
    #24291
    ha vki letölteni szeretne játékot ezeket az oldalakat ajánlom:
    nintendodsline.co.cc
    nds9.com

  • darkmore
    #24290
    Etrian Odyssey I Review (kicsit rendhagyó, mert van némi keserű szájíz)

    Hejj, öcsém, bazze...
    Egy csapatot lvl 15 -re felhúzni kb. 8-12 óra, már az ötödik csapatomat vittem el eddig és lehet, hogy most megint törölni fogom és újrakezdeni az egészet...
    Ez nem egy egyszerű játék, viszont nagyon jó (5 X 8-12 óra játékidő mutatja mennyire!), ami bosszantó, hogy csak egyetlen nagy hibája van a játéknak, ami könnyen kikerülhető lenne, ha nem érezném szentségtörésnek netes guide-ok turkálását..., na kezjük:

    Az egyik játék, amiért ki akartam próbálni a Nintendo DS-t a Dark Spire volt, már gyerekkorban imádtam ezeket a térképrajzolgatós, brutális nehézségű, grinder RPG-et, ahol a játékos kb. két napot az első tíz térképmezőn tölt, hogy kellőképpen felhúzza csapatát, nehogy a második kanyarnál véget is érjen a kaland. Sajnos a Dark Spire nem jött be, mivel túl retró volt, ami abban nyílvánult meg, hogy 90%-ban fogalmam sem volt róla, hogy most mit kell csinálnom, csak mászkáltam ide-oda. Valamint az is zavart, hogy az auto térképen nem lehet látni hol vagyunk, csak egy varázslat elhasználásával, hiszen teljesen logikus, ha már rajzolok egy térképet, akkor fogalmam sincs, hogy hol vagyok rajta. (Legalább az alsó képernyőn látszott volna állandóan a tékép, akkor az ember magától is tudta volna merre jár, de így...)

    Etrian Odyssey-ben a térképet a lehető legjobban oldották meg, úgyanis magunknak lehet rajzolni a stylussal! Ez igazán megadja a felfedezés érzetét, szinte tökéletes koncepció. Talán a kezelőfelület kicsit nehézkes, de a 2. ill 3. részben már sokat javítottak ezen.

    A játék egy körökre osztott "pincekúszó" RPG, ahol egy öt fős kis csapatot kell kommandíroznunk. Több karakter osztály közül válogathatjuk össze kalandorainkat:
    Protektor (csávó a pajzzsal)
    Landsknecht (aki odacsap)
    Dark Hunter (aki ilyen vámpír Indiana Jones)
    Medic (Prept and ready! Need Medical attention?)
    Alchemist (Fireball!!!)
    Trubadur (=bárd)
    Survivalist (ranger, hunter, kósza)
    és van még két persztizs klassz is, amit még nem sikerült unlockolnom, hiszen a játék kb. 3%-ig jutottam el (igaz már ötször), ezek pedig:
    Ronin (igen katana, japán, szamuráj)
    Hexer (átkokkal operál)

    A karakter generálás nem valami nagy cucc, mert megadjuk a nevet, kiválasztunk egy avatárt, majd elosztjuk a 3 skillpontunkat és ennyi. Későbbiekben szintlépéskor egy skillpontot kapunk. Ehhez képest már 4 féle csapatot próbáltam, tehát azért van benne némi változatosság. Ha, már a skillpontoknál járunk jöjjön a játék egyetlen bosszantó hibája. A karakter fejlődésből látszik, hogy az egyik legfontosabb taktikai elem, hogy melyik skill-t fejlesztjük egy karakternél, ehhez képest a képesség leírása összesen egy darab mondat, ennyi..., semmi statisztika, számadat, hogy mit mennyivel növel, meddig tart..., semmi, csak egy mondat és ez még nem is a rossz, mert azért az az egyetlen darab mondat jól leírja, hogy mit tud az a képesség, de ami sehol nincsen leírva a játékban, hogy melyik skillnek mi az előkövetelménye.
    Ennyi. Agyhalál.
    Most az gondolták, az életképes rendszer, hogy csinálunk ilyen try 'n' error karaktereket, ahol megnézzük melyik képesség mit tud, mivel mit lehet unlockolni és utána nyomunk rájuk egy resetet és majd összerakjuk a penge kis csapatunkat, hát persze!!! Egy ilyen kis laza reset azt jelenti, hogy tíz színtet veszt a karakter, ami nagyon sok.(bár lehet nem annyi, mint ötször újrakezdeni), arról nem is beszélve, hogy egy ilyen próbaképpen elosztogatott skillpontokkal rendelkező csapat az első térképet sem tudná felfedezni.
    Aki nem akarja megszívatni magát az nézzen szét itt itt

    Jöjjön pár formalitás. Grafika szuper, hang jó.
    A nézet fps, a "pincék" aranyosan 3D-snek tűnő, az ellenfelek és minden más karakterrajz jó, animációk nincsennek eltúlozva, így legalább dinamikusabb a csata. A zene idővel idegesítő, de amúgyis ki szeret fülessel grindelni a vonatot?

    Összeségében a játékkal minden rendben van és az, hogy magadnak rajzolod a térképet, egyszerűen fantasztikus élmény! Sajnos a fejlesztők kicsit szűkszavúak maradtak a skillekkel kapcsolatban, de ezt tudjuk orvosolni. Ami még hiányzik az egy jó sztory, elhiszem hogy mosolyogtatós ez a "ti vagytok a nagy kalandozók és innen a faluból kell lemennetek a "pincébe" csak hogy jó legyen..." szerintem már elcsépelt dolog.

    Most erősen gondolkozok rajta, hogy kihagyom az első részt és a második résszel folytatom, amiben akezelhetőség is sokat javult, de valahogy nem tudom lerakni! :)


    (Tipp: ha nagyon erős csapatot akartok akkor érdemes követni a fenti linkben leírtakat, csak legfeljebb annyit tennék hozzá, hogy ha nem Boss-okkal harcolunk akkor a Medic simán mehet az első sorba, mert egy jó fegyverrel rendesen oda tud csapni)


  • darkmore
    #24289
    Na, akkor a panzer tacticsot ki is próbálom! :)
    Tényleg elfelejtettem, pedig sokszor volt, hogy a drenya lashcannonjával utat vájtam a célig XD
  • Prowler
    #24288
    Egyik kedvenc játékom Ds-en (a Panzer Tactics mellett). Nekem mondjuk már az is elég, hogy körökre osztott stratégiai/taktikai játék, de ezzel a fantasztikus WH40K hagulattal must have!
    Kis kiegészítés a nagyszerű leírásodhoz: a 3d-s terep rombolható! Még PC-s játékokban is ritka az ilyesmi.
  • darkmore
    #24287
    Warhammer 40,000: Squad Command Review

    Sziasztok, már többször említettem ezt a játékot, amit mindenhol nagyon lehúztak (50% alatti értékelések), pedig csak egyetlen hibája van, ami kicsit megnehezíti a játékot, de ettől eltekintve egy igazi WH40K gyöngyszem!
    PSP-n is végigjátszottam kétszer, de nagyon örülök, hogy DS-re is kijött és itt is full 3D és nem is néz ki rosszul.
    Egy körökre osztott taktikai, harci játékról van szó, ahol többféle egységet irányíthatunk. Minden egységnek vannak akciópontjai, ennek a mennyisége függ az egység típusától, a fegyverzetétől, valamint, hogy mennyi lőszert viszünk magunkkal a küldetésre. Az akció pontok felhasználásával mozoghatunk, célozhatunk és támadhatunk. A kis csapatot elég jól lehet customizálni, fegyvereket, másodlagos fegyvereket választani, tölténymennyiséget beállítani, az egyetlen baj, hogy csak olyan egységet vihetünk magunkkal, amit a gép ad az aktuális küldetésre. Valamilyen szinten ez érthető, hiszen az első küldetésekben egy Dreadnaught elég brutális lenne, de később mikor már minden egységet kipróbáltunk, nem lehet eldönteni, hogy most tankot, drenyát, vagy terminátorokat akarok e magammal vinni...Jöjjön a másik probléma is, a nézet. Sajnos mivel 3D az egész, nem éppen előnyös, ha pontosan akarunk célt választani, sokszor nem tudjuk megfelelően kijeleölni az ellenfelet, mert belóg egy falrész, aminek nem kellene belógnia, de a 3D miatt mégis..., a PSP-n lehetett kicsit forgatni a kamerát, amivel ez nem volt annyira zavaró, de még ott is gond volt. Ritkán fordul elő, hogy ez bosszúságot okozzon, de általában a legrosszabbkor, a legkiélezettebb helyzetekben.

    Most jöhetnek a pozítívumok. A játéknak hatalmas WH40K hangulata van, pedig az átvezető animációk csak pár animált kép, de nagyon jól el vannak találva. A hangok viszont mindent visznek, még mindig a fülemben cseng "For the Emperor!" "Die mutant!" "Burn the heretic!" "I SERVE FOR ETHERNITY...", természetesen a chaosnak is vannak jó beszólásai. A környezet ritkán változatos, de a havas pályák nekem különösen tetszettek, itt talán lehetett volna több változatosságot még belevinni. A történet is elég jó, semmi különös, de illik a hangulathoz. Megakarják idézni a nagy démont, de mi jól kinyírunk mindenkit elötte és hurrá! :)
    A küldetések általában arról szólnak, hogy jussunk el A-ból B pontba, vagy végezzünk minden ellenféllel, vagy 15-20 körig tartsunk ki, ez utóbbi a leghangulatosabb! Grafikailag is jó a cucc, kis egyszerű 3D-s modellek, teljesen jól kiszolgálják a játékot.

    Röviden ennyi, aki kicsit is szereti a Space Marinokat mindenféleképpen próbálja ki, nem fog csalódni!

  • Marko001
    #24286
    Nézz körül itt!
  • kisgabo
    #24285
    srácok, gépet vennék
  • Seth
    #24284
    Nekem még mindig van egy Acekard 2i -m, ha kell, 3k
  • Anubys
    #24283
    A multiformatban van 5k-ért, ha annyit rá tudsz szánni.
  • kisgabo
    #24282
    urak

    tudtok még normális free kari rendelő helyet, mert a taobao legutóbb hamis acekardot küldött, az ndscardsale meg tiszta üres.
  • sztomy69
    #24281
    Sziasztok, eladó alig használt fekete NintendoDS Lite + R4i kártya.
    20.000
  • darkmore
    #24280
    (legközelebb már használom a beszúró "gombokat" sorry...)
  • darkmore
    #24279
    Art Academy Review:

    n000rbi mesélt nekem erről a kis app-ról, de akkor nem próbáltam ki, mert nem tudtam elképzelni, hogy milyen lehet stylussal rajzolgatni, festegetni, de pár hete úgy gondoltam, hogy én WH40K-s Space Marineket akarok rajzolgatni és ehhez fejlődni kellene. Tudtam, hogy van pár rajzolós program a DS-re, de egyikben sem volt meg az ami nekem kellett: nagyon részletes tutorial, ami szinte profi oktatás.
    Először skeptikus voltam, de az első rajz, festmény után már nagyon lelkesen pingálgattam.

    Az evidens, hogy egy ilyen "játékban" a stylus kezelésnek tökéletesnek kell lennie, én soha nem hittem volna, hogy ilyen részletes képeket lehet vele rajzolni:
    http://www.ichspiele.cc/gallery/art-academy-ds/1/
    brutál.

    A leghasznosabb része az alkalmazásnak a tutorial-ok, nagyon részletes, van hogy már fájdalmasan :) de, akinek szüksége van rá annak nagyon jó és ha mindegyiket megcsináljuk, akkor kis türelemmel ilyen szintre is el lehet jutni:
    http://www.youtube.com/watch?v=urIQi1YiAJ4&feature=related

    Van még egy opció, ami hatalmas ötlet. Ha megtetszik valami a környezetünkben akkor csinálunk róla egy fényképet a DS-el, ezt beimportáljuk az Art Academy-be és a felső képernyőbe be lehet rakni referencia képnek és utána az alsó képernyőn megrajzolni, megfesteni. Szerintem ez nagyon okos feature (warez kártyán nem működik, mert nem lehet a DS mappájában turkálni, ha arról futtatjuk a progit). Természetesen lehet bármilyen képet felmásolni egy SD kártyára, berakni a DS-be és utána azt beállítani referencia képnek.

    Mindenkinek ajánlom, aki ki akar próbálni egy profi rajzprogit a DS-en!

    Érdemes kipróbálni pár homebrew-t is, igaz, hogy nincsen benne oktatás, de attól még nagyon jó szerkesztő alkalmazások:
    http://dl.qj.net/download/phidias.html
    http://dl.qj.net/down/colors-v11.html
  • Csibe001
    #24278
    Én biztosan olvasgatnám. :D
  • darkmore
    #24277
    Ha van rá igény akkor írhatok pár ilyen beszámolókat, olyan régebbi DS játékokról, ami talán elkerülte az emberek figyelmét. Most játszok pl.: a WH40K Squad Command játékkal (PSP-n már 2szer végigvittem) és arról is tudnék jó dolgokat írni. (Warhammer 40K fanoknak kötelező jaték!)
  • Csibe001
    #24276
    Én megköszönöm a beszámolót, ezek alapján ki is próbálom!
  • Seth
    #24275
    Sajnos nem annyira összetett mint azok, nagyon kicsik a térképek.