3045
Music videok szerkesztese
  • Bmfcb
    #1683
    és hogy konvertáljam? annyira nem fontos h beszerezzek 8.0-át. az nem gáz ha romlik a minőség.
  • bertino
    #1682
    nálam ilyen akkor volt, ha egy másik hangsáv rajta volt a mögötte levőn.
    de itt nem ez a helyzet, ahogy nézem.
    jó kérdés.
  • bertino
    #1681
    hát te dolgod, minden tömörítéssel vesztez a minőségből, én inkább felpakolnék 8.0-át, ha olyan fontos a dolog.
  • akyyy
    #1680
  • akyyy
    #1679
    miért van az, hogy a hangsávon látom a "hanghullámokat", de két jó nagy részbe csak üresség van, és ha oda tekerek, nem is szól semmi.

    pedig vannak ott is hangok az eredeti videóba:|
  • Bmfcb
    #1678
    akkor mit csináljak? nekem 7.0 van. konvertáljam át? ha igen akkor mivel?
  • bertino
    #1677
    tömörítőfüggő.
    8as vegas beveszi az xviddel tömörített filmet is.
  • Bmfcb
    #1676
    Sziasztok! Az miért lehet hogy beteszek avit és nincs kép. De nem mindegyiknél van. Ez pl digitális fényképezővel lett csinálva. Fekete kép és hang nincs:S
  • bertino
    #1675
    a fél topic tömörítésről szol olvass vissza vagy használd a keresőt.
  • mikusmate
    #1674
    Hello!
    Lenne egy kérdésem a Vegasszal kapcsolatban. Játék közben felvettem videókat 640*512-es felbontásban. Hogy lehetne úgy renderelni a videókat, hogy a felbontás megmaradjon, minősége ne romoljon, és hogy egy 12 perces videó ne 2GB helyet foglaljon (mint most), hanem max párszáz MB-t? Vegas 8-at használok.
  • Varesz11
    #1673
    Köszi uzsidoboz a segítséget, de már megoldottam.A regisztrációs fájlját kellett kitörölni és előtte újratelepíteni.De mégeccer télleg kössz a segítséget!
  • akyyy
    #1672
    Hogy lehet elmenteni egy videót aviba xvides tomoritessel, twopass-al úgy, hogy 16:9-es képarányú legyen, mint egy dvdripes film/sorozat?
  • uzsidoboz
    #1671
    biztos? :) ha nincs hát nincs de sztem keress rá vhol tuti ott van, ha mégse sztem rakd újra a progit de előtte a net frameworkot mindenestül, service packal, elvileg microsoft oldalán fentt is van :)
  • davec007
    #1670
    helló, van kis gondom sonyba és tutorialt sem találtam:S nem tudom, hogy kell megcsinálni, azt, hogy például fut egy ember és háttérnek berakok egy fehér színt és csak az ember van a képen és a háttér kivan véve? vagy megvan változtatva? valaki segítsen please, vagy vegyen fel msn-re hogy ne kelljen itt szarakodni thx:D [email protected]
  • Varesz11
    #1669
    Hát nekem nincs ilyen mappám a dokumentumokban :S Valami más ötlet :S
  • uzsidoboz
    #1668
    csááá

    próbáld meg a dokumentumok mappában a sony media libraries törlését(következő indításnál újat csinál), ha nem lenne jó sztem telepítsd újra, de előtte mindenképp nézd meg a framework 2.0 fel van e telepítve!
  • Varesz11
    #1667
    Ja igen(bocs hogy ennyi hsz-t írok csak utólag látom meg utólag jutnak eszembe a dolgok) az újratelepítés nem oldott meg semmit.A NET Framework-ot is ujra raktam de semmi :S
  • Varesz11
    #1666
    http://i160.photobucket.com/albums/t199/hafaznmatt/a8b94deb.jpg

    am itt a kép csak az előző hsz-ben nem láccik :S
  • Varesz11
    #1665
    Sziasztok!
    Nekem egy olyan problémám lenne hogy amikor el akarom indítani a Vegast akkor bejön egy ablak



    csak magyarul és nem indul el a Vegas. Mit tegyek?? Eddig semmi probléma nem volt.Ha biírom google-ba ezt az upsell.htm-et akkor egy halom oldal kijön ezzel a problémával csak nem találtam sehol használható megoldást.Tanácstalan vagyok kérlek segítsetek!
  • Jetyke
    #1664
    ahh, előző hszben megtaláltam kösz :D
  • Jetyke
    #1663
    Üdv!

    Tudnátok abban segíteni, hogy hogy lehet átlátszó hátterű szöveget csalni egy meglévő klipre? Tehát mozgóképen látszódjanak a betűk de csak a betűk, semmi háttér meg ilyenek!

    Köszi!
  • uzsidoboz
    #1662
    Hát passz, én még nagyon rég tanultam vegas 4.0-val, akkor még youtube sem volt :S, és magamtól kellett bogarászni a programot, hát nem volt egyszerű téma... Sztem van fent több is, de angolul sem olyan vészes, egy két helyen elég egyszerűen elmutogatják.
  • SMGBAS
    #1661
    nincs valamilyen magyar tut oldal? YT-on kemény kettőt találtam
  • uzsidoboz
    #1660
    csáá

    hát jelen pillanatban a zoomolást tartom legegyszerűbb megoldásnak, a videósávon a videón rákattintasz a kis film jelre ott tudod mozgatni. Biztos van más is, most ez jutott eszembe :)
  • SMGBAS
    #1659
    üdv
    azt hol lehet megcsinálni h van egy video pl megy rajta a tv, és a tv képét kivágné h csak az legyen? magyar nyelvű tut is megtenné. előre is thx hali
  • uzsidoboz
    #1658
    csááá

    vegas 7-sel dolgozok. Ezért azt tudom abban hogyan kell. fogod berakod trimmerbe vagy fel a videósávba a videódat, aztán jobb gombbal kattintasz egyet és van egy ilyen reverse akkor az egész visszafele fog menni és úgy tudod vagdosni. 2. lehetőség szintén jobb gomb, de ez már csak a videósávban, insert/remove envelope és abban a velocity. Akkor megjelenik egy zöld csík a videón amit tudsz fel le mozgatni. ez az előre és hátra fele sebességet jelenti, ha azon belül szeretnél játszani mondjuk egy bólogató fejet csinálni ahhoz kell előre és hátra kell variálni, rákattintasz a zöld csíkra és azt mondod h add point és akkor azt szabadon tudod mozgatni, minél többet raksz bele annál pontosabb lesz, úgy viselkedik mint egy görbe az egész.

    remélem érthető volt nem nehéz egyáltalán! azt tudom még mondani elég sok videó fent van youtubon nézegesd őket sokat lehet tanulni belőlük.

    üdv

    Uzsi
  • mEsSs
    #1657
    na valaki valaszolna erre az egyszeru kerdesemre ? mert fontos lenne

    kossz
  • SMGBAS
    #1656
    az. KÖSZI!
  • bertino
    #1655
    s betű a vágás 6-7ben.
    így valoszínűleg a 8ban is.
  • SMGBAS
    #1654
    elég gyökér kérdés, de hol lehet a pro 8.0 ban képkockát kettévágni két klipre? ha lehet egy aprócska képet is betehetnétek róla. előre is thx
  • sKeezo
    #1653
    Heyho! Hogy lehet a videó végére elsötétítést és beúsztatást csinálni? és ezt meg akarom csinálni a videó alatti zenével is.
  • mEsSs
    #1652
    Hello!
    Lehet h hulye kerdes de hogy lehet lassitani vele ? Mert nem talalom sehol sem a video lassitasat.
  • Dzséjt
    #1651
    Üdv! Van egy kis problémám a Sony Vegas 8.0b Proval. Hosszú ideig tökéletesen futott, aztán újra kellett telepítenem a Vistát. Annyi változás történt, hogy a Vista Ultimate-ről HomePremiumra váltottam. Nos, azóta ugyan a Vegas telepíthető, de semmilyen videófile-t nem hajlandó beolvasni. Abszolúte semmilyet, pedig amikkel próbálkoztam, azokat alig másfél hónapja még vígan lehetett használni. De nem csak a képet, a hangot is csak néhány esetben hajlandó felismerni.
    Gyanúm szerint valami gáz a .Net Framework 3.0 körül lehet, mert azt gyanúsan nem akarta telepíteni. Bár a Vistaban elvben alapból benne kell lennie ennek, mikor egyéb lehetőség nem révén (sokadik uninstall, és beállítások átnyálazása után) megpróbáltam a Frameworkot felnyomni, de annál meg állandóan azt írta ki, hogy konfiguráljam a "Turn Windows features on or off" szekcióban. Na, itt meglepve vettem tudomásul, hogy nuku pipa a Framework-nél, kipipáltam, 1 GB balra el a rendszer meghajtójáról. Na most, itt vagy ki kéne még valamit pipáltatnom, vagy nem tudom, számomra megállt a tudomány. A Vegas továbbra sem hajlandó felismerni semmit, és a Framework sem telepíthető (illetve, ez a 3.5 SP1-es verzió felment, de ez sem segített). Gondoltam, hátha tud itt valaki segíteni, mi lehet a probléma és a gyógyír rá.
  • bertino
    #1650
    jaja, drága pénzek nekünk ezek :|
    legalábbis még.
  • Molnibalage
    #1649
    Akkor mit használsz? Bevallom, hogy a Vegas 6.0 nekem nem legális, de most már elavult és nem fűlik a fogam a warezhoz. A pro-t leszámítva cikra 20-30 ezerbe fájnak. Ez nem pénz egy ilyen szoftverért szerintem.
  • bertino
    #1648
    hát én ezeket nem nagyon próbáltam :)
  • Molnibalage
    #1647
    Asszem ez kell nekem. :)
  • Molnibalage
    #1646
    Lenne eg kérdésem. Vegas 6.0-ám van, de az már kissé elavult. Nem tud mit kezdeni a legújabb Fraps-szel felvett 1024x768 feletti felbontású vidikkel.

    A Vegas Pro 8.0-át leszedtem és tényleg mindent tud. Viszont az ára 400 font feletti az brutális...

    Ez áll közelebb az átlaguser igényeihez?

    Vagy ez?

    Persze van trial mindegyikből, de azért jó lenne más véleményét is tudni. Remélem az egyes programok trialjai nem zárják ki a másikat.
  • Molnibalage
    #1645
    Nullára veszed a sebességet. Vagy csinálsz rólsza egy screenshoto bármivel és beillszeted.
  • chancho
    #1644
    Vegas 6-ban hogy tudok egy adott képkockát kimerevíteni mondjuk pár másodpercig?