3045
Music videok szerkesztese
  • bertino
    #1725
    nah, szoval annyi a lényeg, hogy biggyeszd be a youtube video sávra azt a felvételt, amiben meg akarsz jelentetni egy másik felvételt.
    aztán kattints a videosávon levő felvétel jobb alsó sarkában levő kocka szerűségre, ahol az van feltüntetve: "event pan/crop"

    előjön "majdnem" ez az ablak:



    egy kicsit másmilyen lesz, de az a lényeg, hogy a megjelenő ablakban bal oldalt alul a 2 sávos részen jelöld be a mask-ot.

    és ha rákattintasz, akkor lesz olyan az ablak, mint amilyen az én képem.
    ebben az ablakban bal oldalt az egér "ikonja" alatt szerepel ilyen ecset szerűség.
    na, ez a dolog lényege.

    ezzel tudod kijelölni a videoban, hogy mely "részt" akarod eltakarni a felvételből:

    kattintgatva körbe tudod jelölni, hogy mely részt akarod te milliméterre pontosan.
    természetesen a kattingtatott részeket tudod görbíteni is, így teljesen szabályos kört is ki tudsz vágni, csak az kicsit igénybe veszi az ember türelmét, míg olyan lesz,amilyet valóban elképzelsz, én simán fogtam aztán kijelöltem neked egy kockát demonstrácio gyanánt



    ha a kijelölések után ujra rákattintasz a kezdő pontjára ennek a "körnek vagy kockának, vagy amit csinálsz", akkor zárul be a kijelölt rész és a kijelölt pontok által az általuk körbevágott rész lesz az, ami neked kell.

    aztán.

    ennél a résznél:



    meg tudod adni a positive/negative választásával, hogy a kijelölt rész kívüli részt akarod kivágni és a bent levőt meghagyni, vagy fordítva.

    ezt ahogy váltogatod rá fogsz ismerni, pontosan mire is gondolok, legalábbis remélem

    aztán.

    a video sávon a most szerkesztett video fölé kattints a sávra, vagy a video sávjára és választ az insert video track részt.
    a lényeg, hogy a video, amit most szerkesztettél, az a lentebbi video sávon legyen és a fölötte levő sávra tedd azt a felvételt, amit pluszba meg akarsz jelentetni a felvételen.
    (mint az mgm-nél a macska, amit linkeltél.)

    namármost annál a videonál ha minden igaz, akkor nem kell külön pöcsölni ezzel a kijelölgetéssel, mert automatikusan, amit a szerkesztett videonál kivágtál részt, abban a kis részben a fentebbi sávon levő video képe jelenik meg:




    tehát a 2 külön video event pan/crop ablaka a következőképpen kell, hogy kinézzen:

    felső video sávé:



    alsó video sávé(ami teljesen alap, hisz hozzá se nyultunk):




    gyakorlatilag ennyi.
    szólj ha valamit nem értesz, elég macerásan írtam le

    eredmény:



    HDben mondjuk azért valamivel szebb, főleg, mert 16:9-be csináltam az egészet, de nem adja be youtube a hd lehetőséget, valószínűleg a minőség miatt, de mind1, a lényeg látható.

    nekem azért ilyen, mert én a kivágott video helyére ugyanazt a felvételt tettem, mint az alapfelvétel, csak kicsit elcsusztattam oldalra.
    ugyanis, ha ugyanabban a pozicióban marad, akkor gyakorlatilag nem látszódna a maszkolás.

  • bertino
    #1724
    már csinálom a leírást, nemsoká kész.
  • convar
    #1723
    Sziasztok!



    Nekem egy rövid kérdésem lenne: telepítettem a Vegas 7-t. Indítanám. erre következő az üzenet:



    "vegas70.exe: a komponens nem található. Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert a sonymvd2pro_xp.dll nem található. Az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát."



    Hát nem oldja meg. Valaki esetleg el tudja küldeni a fájlt ( meg a sfs4rw.dll-t), vagy mit tegyek? E-mailcímem: [email protected]. A segítségeteket előre is köszi!

  • Burdi
    #1722
    sztem nem sok jelentkező lesz rá :)
  • bertino
    #1721
    ááá ezt tök egyszerű.
    majd ha hazaértem, elmagyarázom.
    ha csak addig el nem mondja valaki.
  • Burdi
    #1720
    vegasban meglehet ezt csinálni?
    h kell ugy kivágni az oroszlánt pl?

    pls heeelp :)

    MGM lion
  • Csibusz
    #1719
    na már megvan:)
  • Burdi
    #1718
    effektet én se találtam.
    én azért szedtem le a 6-ot:)
    megbízható és minden van benne:D
  • Csibusz
    #1717
    honnan lehet jót leszedni? 8.0-át? mert torrentet leszedtem de egyikben sem volt video effekttus vagy nemtom... előre is köszi.. ja meg magyarítás nincs? mert vágom az angolt.. de ezen valahogy nehezen igazodok ki:)
  • PunkZoli
    #1716
    szerintem ha vegasban akarod akkor a végéből s-el vágj le egy kis részt, majd copy pastel másold mögé vagy 3 szor, és tegyél rá egy kis tv effectet az ugrálósobbik fajtából... remélem érthető
  • Bmfcb
    #1715
    nem sikerült rájönni.:S segitene valaki?
  • PunkZoli
    #1714
    ez meg after effectsel simaliba

    de hová tűntél totalcséről?:D
  • Burdi
    #1713
    ez 3DsMax.. iet VEgasban életben nem fox tudni csinálni..
  • Gomber
    #1710
    http://www.youtube.com/watch?v=YX17g3GYu2Q&NR=1
    vagy ez
  • Gomber
    #1709
    Valaki segítene megszerkezteni 1 ilyen text effektet, persze saját szöveggel:
    http://www.youtube.com/watch?v=R51s8D7zqmg&feature=related
  • Gomber
    #1708
    fogod magad és rájössz te balfasz... nem érsz rá 2 percig amíg megkeresed?
  • Bmfcb
    #1707
    Hi! Olyat h lehet csinálni mintha beakadna a videó? tehát h ugráljon a kép. nem tom máshogy megfogalmazni:) Előre is köszi
  • Burdi
    #1706
    csak az sp1-re van aza gond..
  • bertino
    #1705
    kezdőnek :D

    azt tedd fel, amelyikért rinyál.
    más mód nekem nem volt, de semmiből sem tartott beszerezni az adott szoftvereket.
    persze lehet olvasgatni a topicban, hátha van róla valami infó, hogy lehet átverni.
  • Burdi
    #1704
    hali.
    sony vegas 6-ot tettem fel, de azt írja h telepítsem a .net framework v1.1xxx-et ,de nekem a 2 van fent + serPack 2.
    vmi mód h elinduljon? :/

    illetve ha nem akk meiket ajánljátok 1 kezdőnek?
  • akyyy
    #1703
    render using networked computers

    ez mentéskor be lehet pipálni, mit jelent?
  • SkylineGTR
    #1702
    ezt írták az egyik helyen a progihoz. Rendelkezésre áll a ProType Feliratozási technológia, többkamerás szerkesztési eszköz.
    a többkamerás szerkesztési eszköz, az mit takar?
  • SkylineGTR
    #1701
    hi all. most szereztem meg a 8-as verziót. még sose használtam a progit. felirat akarok hozzáadni, de úgy hogy a videó közbe megy, és a képen van rajta, eddig csak olyat sikerült hogy a videó között bejön a felirat, de nem olyat akarok. pls help.
  • Gomber
    #1700
    hehe
  • bertino
    #1699
    oké, segítek neki.
    kicsit

    #1695
    fogod, bepaszírozod azt az átkozott felvételt a hangsávostul mindenestül a vegas kellős közepére a szerkesztősávra.
    fogod és egy komótosan kurv@ óvatos mozdulattal rákattintasz a képre.
    aztán fogod, megkeresed a balshiftalattibillentyűtésajébetűfölöttibillentyűtésegyszerrelenyomodőketszinténkomótósmozdulattal.

    itt most várj, hátha összezavarodtál.
    tehátkontrollpluszuuuuuuuuuuu
    fogdmegazegérátkozottbalgombjávalaképetaszerkesztősávonésmozgasdkedvedre.
    aztánteddösszeakétkezedésmondjáldástazistennek.

    ha már én vagyok a nagy gonosz, aki sosem segít.
  • bertino
    #1698
    nem.
  • sKeezo
    #1697
    letörnének az ujjaid ha leírnád neki?:)
  • Bmfcb
    #1696
    de ne a góglét nyűstöld te fasz. alul kereső....
  • Gomber
    #1695
    rájöttem! magamtól... ha megnyomom a CTRL-t és huzom a videot jobbra akkor a hang is lassúl a videóval! :) Ettől az 1 mondtadtól leszakadt volna a kezed igaz?
    Na mostmár csak az kéne megtudnom h a hangsávot hogyan lehet elmozgatni hogy a videó ne mozduljon el!
  • Gomber
    #1694
    a góglét már vagy 2 órája nyüstölöm, már mindent megpróbáltam beírni össze visza kevertem benne a szavakat de még ígyse talált semmit!
  • Gomber
    #1693
    látom mennyure levan írva... te se tudod mit beszélsz már bocs
  • Gomber
    #1692
    akkor adj 1 linket róla h annyire levan írva 500 szor
  • bertino
    #1691
    de nem olyanra, amiben már korábban 500x segítettek.
    ha lesz valaki, akinek megesik a szíve rajtad, leírja neked.
    én nem fogom, le van írva egy csomószor.
  • Gomber
    #1690
    thx -.- nagy segítség ez a fórum... azt hittem ezért találták ki!
  • bertino
    #1689
    senki nem mondta, hogy olvasd végig.
    ezen problémák elkerülésére találták ki a keresőt.
    csak szét kéne nézned kicsit.
  • Gomber
    #1688
    amugy meg valaki ilyet kérdez hogy hogyan kell képet beszúrni... -.-' én erre magamra jöttem rá az 1ső napon... és arra 1ből fél oldalas választ adtok!
  • Gomber
    #1687
    és most azt akarod hogy 1 nap alatt nézzem végig az előző 1683 kommentet? most miért nem lehet leírni? tipikus magyar fórum...
  • bertino
    #1686
    ezt már leírtuk pár milliószor.
  • Gomber
    #1685
    na meg lenne 1 olyan kérdésem hogy a hangsávot hogyan lehet elmozgatni úgy hogy a videó sáv a helyén maradjon, meg ha a videót lelassítom 30% ra akkor a hang is lelassuljon!
  • Gomber
    #1684
    császtok!
    tudtok ajánlani vmi nagyon szép text plugint?
    cod2 fragmovie-hoz kell!