3045
Music videok szerkesztese
  • TheSmith
    #1643
    Kössz!!!!!!!
  • Misi az ezredes
    #1642
    File -> Render AS és ott tudsz állítani mindent
  • TheSmith
    #1641
    De például hogy átkonvertálom gyengébb minőségre vagy ilyesmi, csak nem akarom újra letölteni.
  • Misi az ezredes
    #1640
    Warez, de az már engem nem érdekel...
  • TheSmith
    #1639
    Nekem is szerkesztés közben szaggatt. Mit lehet csinálni ha nem akarom megrendelni??
  • Misi az ezredes
    #1638
    A videót? nekem ano szerkesztéskor szaggatott de rendeltem és tökéletes lett..
  • TheSmith
    #1637
    Nem készítettem, hanem letöltöttem egy videót. De mit mentsek el??
  • Misi az ezredes
    #1636
    google és megrendeled! :)

    #1635 gondolom FRABS-al készítettél felvételt... nagy a méret sokat kell beolvasnia de ha elmented akkor ha mázlid van nem fog szaggatni! (ajánlok egy dual vagy cor2-es procit)
  • TheSmith
    #1635
    Hello!
    Nem tudja valaki megmondani miért kezd el akadni a videó amikor nézem, ha már négy videódarabot el kezdek vágni?? Az elején nincs semmi baj, de ha tovább csinálom és több darabot kezdek szerkeszteni akkor el kezd akadi.
  • SaphireDraco
    #1634
    Sziasztok!
    Lehet pofátlanság vagy lehet ezt nem kéne ide írnom de sok videót amit youtube-ra feltesznek ezzel a Sony Vegas al cisnálják nahmost nem tudjátok hogy ezt a progit honann lehet beszerezni?
  • SMGBAS
    #1633
    Helltok!
    Valaki nem tud magyarítást a 8.0 pro-hoz?
    elöre is thx
  • BaLeeX
    #1632
    uzsidoboz: kösz kipróbálom csak még nem volt időm

    cargame: beillesztesz egy "Text media"-t és ott lehet feliratot csinálni egy külön idősávba és tetszőleges helyre elhelyezheted a videón.
  • cargame
    #1631
    hello!!
    Ha vki tudja, hogy peldaul egy video kozben legyen iras pl. a sarkaban azt hogy lehet megcsinalni??? Remelem ertitek, szoval vmi szoveg legyen a video alatt amit en irok oda.
  • Sallylla93
    #1630
    Az miért van, hogy a Sony Vegas 7 lekicsinyíti a képet, amit be akarok rakni?
  • uzsidoboz
    #1629
    csááá

    hát elég sok mindentől lehet codec, meg serice pack is, van egy ilyen plug-in: név szerint damn_ConcMPEG_plugin10_kg.exe, ha esetleg nem tudnád leszedni küld egy privát üzit és megoldjuk vhogy :)
  • BaLeeX
    #1628
    Van egy kis problémám Vegas-al hátha tud valaki valami megoldást.
    Kezdjük ott, hogy a Vegas 6 és a 7 nem szúrja be a videót, csak a hangsávot. A vegas 8 és 9 beszúrja a videót a projectbe de amint hozzá akarok adni egy "Text Media"-t felugrik egy hibaüzenet ablak:

    An error occured durign an edit operation
    The COM object failed to initialize

    a részletekre kattintva pedig:

    0fe8789d-0c47-442a-afb0-0daf97669317 - Media Generator
    0fe8789d-0c47-442a-afb0-0daf97669317 - Media Generator

    Nézegettem a tippeket neten és írták, hogy tegyem fel a .NET keretrendszert, fent van az is, SP1 is meg minden amit javasoltak. Eltávolítottam az összes vegast, feltettem újra de a hiba maradt.

    Egyik oldalon javasolták valakinek akinek hasonló problémájva volt, hogy szerezze be a "Power CG's Vegas Plug In"-t. Ehhez hol juthatok hozzá? Mert nem találtam sajnos sehol.

    Vagy bármi más tipp? Konfig, oprendszer az aláírásomban, de mielőtt valaki jönne azzal, hogy cseréljem le a Vistát annak mondom, hogy XP-seknek ugyanígy eljött már hasonló üzenet szóval máshol lesz a gond.
  • Sati84
    #1627
    Elvileg úgy kell (a 7-esben), hogy nyomva tartod a Ctrl-t és közben húzod a szélét a képnek. Vagy összenyomod, értelemszerűen akkor gyorsul.
  • Vitez77
    #1626
    Hali! Meg tudná nekem mondani vki, hogy a a sony vegas (4)-ban hogyan leehet belassítani ill. felgyorsítani egy adott klippet?
    Köszönöm!
  • Sallylla93
    #1625
    Új projektben is kipróbáltam és ott sem engedte az áttűnéseket.
  • Sallylla93
    #1624
    Pedig sajnos nem engedi, akármennyire húzom is szét, ráadásul, amikor előnézetben van a kép, akkor nagyobbnak mutatja, de amikor beteszem, akkor lekicsinyíti. A legérdekesebb, pedig az, hogy amikor tegnap próbáltam még az elején, akkor azokat még összerakta áttűnésként, de most sem a képeket, sem a videókat nem engedi egymásba tenni. Vagy talán én állítottam el valamit?
  • bertino
    #1623
    hát engednie kéne... akkor nem megy max, ha rövidek a képek, tehát nincsenek annyira széthuzva és esetleg tul kicsit ahhoz, hogy létrejöjjön az áttűnés.

  • Sallylla93
    #1622
    Köszönöm az előző segítséget! Lenne még egy kérsésem: Azt miért csinálja, hogy két képet akarok átvezetni egymásba, tehát áttűnést szeretnék és nem engedi, hogy egymásba toljam őket? Ennek már utánanéztem, de az illető sem tudta, hogy ez miért van.
  • jaki88
    #1621
    Szia! Köszi a segítséget, csak még egy-két kérdés. Hogy adom hozzá a feliratot, hol találom? Ezeket a kulcspontos dolgokat hol állítod be? Bocsi csak még elég kezdő vagyok ebben a témában. Ha valami leírás van valakinek és megosztaná velem azt megköszönném.:)
  • kissgy1028
    #1620
    Szia!
    Ha stáblista készítésére gondolsz, olyat lehet a Vegas-szal csinálni.Először hozzáadod a feliratot a filmhez. A felirat helyzetét kell beállítani, ami jelen esetben azt jelenti, hogy a látható képernyőn kívülre kell húzni a feliratot. Ez lesz az effekt első kulcspontja. Utána felveszünk egy újabb kulcspontot az effethez. Ehhez a kulcsponthoz beállítjuk a feliratunk végcélját, azaz, hogy a felirat mozgása hol érjen véget. A két kulcspont közötti távolságot kell még beállítani. Az idősávon egyszerűen akkora intervallumot kell kiválasztani a két kulcspont között, amennyi idő alatt szeretnénk, hogy a feliratunk egyik pontból a másikba vándoroljon.
    Ha azt szeretnéd, elérni, hogy a felirat vmilyen effektel jelenjen meg, akkor kiválasztod az adott effeket, és a feliratra ráhúzod, és ebben az esetben is kulcspontokat kell felvenni, amelyben eltárolod a kulcspontban lévő effekt tulajdonságot, és két kulcspont között autómatikusan megcsinálja az alkalmazás az átmenetet egyik effektbeállításról a másikra. Így akár több kulcspontot is fel lehet venni. A kulcspont csak azt határozza meg végülis, hogy abban az adott pontban a hozzá tartozódó effekt milyen tulajdonsággal bír.
    Üdv.!
  • jaki88
    #1619
    Sziasztok! Sony Vegas 8-ba, hogy lehet a szöveg végére betenni ilyen szöveges cuccot, ki készítette stb.?
  • Jaffa 2843
    #1618
    a lényeg a renderelt mkv fájl... ilyen póri megoldást bárki tudna csinálni :S
  • kissgy1028
    #1617
    Lehet, hogy félreértettelek.
    Akkor valójában a kirenderelt fájl kiterjesztése legyen mkv?
    Ha erre gondolsz, akkor azt tudom javasolni, hogy rendereld ki avi formátumban, és nézd meg az alábbi linket.
    http://how-2-do.blogspot.com/2008/02/how-to-convert-avi-to-mkv.html
    Itt leírják hogyan kell, avi-ból mkv-t készíteni!
    Üdv.!
  • BIZ0906
    #1616
    Én is szívok ezzel sajna nem találok semmi féle plugint rá :( remélem megoldható valahogy vagy legalább megoldható lesz.
  • akyyy
    #1615
    linket!
  • Jaffa 2843
    #1614
    ezzel sokra nemmegyek
  • kissgy1028
    #1613
    Szia!
    Szerintem az a legegyszerűbb, ha átkonvertálod a fájlt.
    Innen le tudod tölteni a megfelelő alkalmazást (én még nem próbáltam a programot), igaz shareware a program.
    http://www.letoltokozpont.hu/letoltes_programok_reszletes.php?a=3306&k=15
    Üdv.!
  • Jaffa 2843
    #1612
    hali!

    van rá valami mód hogy mkv-t lehessen renderelni vegassal? 8.0c-m van (meg b is)
  • Sati84
    #1611
    Szöveggel egyébként egyszerűbb, csak ott csak vízszintes nyilat lehet húzni ugye. Mondjuk azt egyszerű beigazítani adott pontra.
  • Sati84
    #1610
    Olyan megoldást tudok rá, hogy PhotoShopban megcsinálod a nyilat átlátszó háttér elé, és azt a képet behúzod a Vegasba, aztán felteszed a felső sávba. Így a nyíl mögött átlátszik a videó, tehát a nyíl rajta lesz a képen, csak a Vegassal körülményes elhelyezni a kép adott pontjára. Szóval PS-ben lehet csak beigazítani asszem.
  • bp
    #1609
    hogy lehet egy képet beszúrni egy adott időre, ami nem tölti ki a képernyőt, mondjuk egy nyaralásnál figyelemfelkeltőként egy piros nyilat néhány másodpercre kirakni a kép egy bizonyos pontjára?
  • Sati84
    #1608
    Nekem sajna nem működik a VirtualDub hangmentés, lejátszhatatlan szemetet kapok, még konvertálni se tudom a kodek hiánya miatt (????), úgyhogy nekem marad ez. Végülis mind a ketten meg tudjuk oldani, az a lényeg :-)
  • zolee145
    #1607
    Kerestem mindenhol ezeket a stereo mix, meg ilyesmi dolgokat de nincs. Lehet ez a Vista miatt van, vagyis nincs, vagy csak eldugták.:D
    Viszont nekem a VirtualDub kimenti a hangokat, úgyhogy ez lett a megoldás.
    Fraps - felvétel. VirtualDub - hang mentés. Vegas - cuccok összepakolása.
    Végülis egész egyszerűen lehet megoldani.
    Már megy is a videó a Youtube-ra.
  • Sati84
    #1606
    Nekem is rendszeresen ez a problémám az XviD kódolású videókkal: eleve csak trükkel lehet őket betenni, és akkor se érzékeli a hangot. Utána meg próbálhatom én mindennel, a VirtualDub Save waw funkciója sem képes kikódolni az XviD-es hangot, ha meg konvertálni akarom az egész videót és behúzni, akkor is azt írja ki, hogy az XviD hangkodek hiányzik. Feltúrtam a netet, de ilyen meg nem is létezik... :-(

    Szóval a következőt találtam ki erre: a hangerőszabályozóban beállítom, hogy a "Stereo Mix" hangot vegye (más hangkártyákon "What U Hear"), tehát a gép ami hangot kiad, azt. Ezután elindítom a SoundForge programot (de minden más hangszerkesztő jó, ha van benne felvétel funkció) és elindítom a videót, újra megnézem és közben felveszem a hangját. Ezt már kezeli a Vegas, csak alá kell húzni és be kell szinkronozni kézzel. Nem nehéz.

    Szóval így próbáld meg!
  • zolee145
    #1605
    Esetleg van olyan program amivel ki lehet menteni a videók hangját, és utána azt berakom alá Vegasban? Ez mondjuk elég idióta megoldás, de hátha. Már csináltam egy ilyen videót, csak akkor azt hittem, hogy azért nincs hang mert kép a képben volt. Na szóval ott megcsináltam a videót, renderelés, majd a renderelt hang nélküli cuccot beraktam WMM-be, és az egyik videót ott behúztam a hangsávba. Bénáskodás, viszont a végeredmény jó volt.:D
  • Lacko86
    #1604
    igen, ezt néztem én is hogy a fraps oldalán is úgy van ahogy te írtad. Nem tudom mi lehet a probléma.