3045
Music videok szerkesztese
  • TheSmith
    #1885
    Kössz!!!!
  • Cat 02 #1884
    http://www.sonycreativesoftware.com/download/trials
  • TheSmith
    #1883
    Hello!
    Tud valaki segíteni, hogy honnan tudnám beszerezni bármelyik Sony Vegas verziót??
    Előre is kösz!!!
  • Garrett27
    #1882
    Sztem a problémád ott kezdődik, hogy két forrást kívánsz bevetni, ami már eleve nem hiszem, hogy az általad vázolt kombinációnál lehetséges-e (lévén a laptopod elég gyors-e a kép és hang különböző forrásból való mentésre stb.. - értsd. valszeg a kép USBn megy a miniDV-dről, míg a hang a Line-In -en keresztül).

    Mindenképpen megpróbálnám egy miniDV-s kazira felvenni az egészet (közben ne legyen a kamera csatlakoztatva a laptophoz), amíg a hang a Line-In -en keresztül mentésre kerül.
    Aztán bejátszanám a kaziról a gépbe csak a képet, és így próbálnám meg őket szinkronba rakni.

    Nem azért ajánlom ezt a megoldást, mert a Vegas nem lenne képes különleges dolgokra is. Hanem mert valszeg a miniDV-den nincs audió bemenet, amire elvileg rá tudnád kötni a gitárt, miközben a mikrofont kikapcsolnád, és így tudnád rögzíteni egyszerre a képet/hangot(gitárodat).
  • Zsolto
    #1881
    Sziasztok!

    Próbálgatom a Sony Vegas 9.0 a progi próbaverzióját. Attól függ, hogy megveszem-e, hogy meg tudom-e csinálni vele a következőt.
    Fel akarom venni magamat, ahogy gitározom. A miniDV kamera lenne a képforrás (Capture), de a hangot a laptop line-in bemenetén rögzíteném a gitár beépített elektronikájáról.
    Azt meg tudom csinálni, hogy elindítom a hangrögzítést a Music sávon, és utána a Capture-t is (ott hang nélkül), de így a kettő el van csúszva. Próbálgattam húzogatni utólag a videót a videó sávon, de ez így nagyon kínos, nem is sikerült összeigazítani a kettőt.
    Szóval: el lehet indítani valahogy egyszerre a kép és a hang rögzítését? Vagy van valami egyszerű módszer az utólagos szinkronizálásra?

    Köszi:
    Zsolto
  • morfondőr
    #1880
    Üdv!
    Valakinek nincs meg a Vegas Movie Studio 9-hez való Ultimate S Pro 4.0 plugin virágbolti változata? Én csak az S3 3.1.7-es verziót talátam, de az csak Vegas 8-ig települ!
    Előre is köszönöm!!
  • hooah
    #1879
    Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy miért nincs kép ha h264-es codeck-et használok renderelésnél? És ha van jobb vagy egy biztos tipp hogy ti hogyan állítjátok be a codeket akkor azt szívesen meghallgatnám.
  • mathyas
    #1878
    Sziasztok!

    Vegas 8-al a fektetett videót átlehet állítani állóra?
  • BIZ0906
    #1877

    Azt szeretném elérni, hogy mentés után is kicsit felgyorsítva játsza le a zenét úgy ahogy azt itt pirossal kiemelve beállítottam. Hogy tudnám ezt megoldani van rá valami menüpont?
  • Elitebear
    #1876
    Sziasztok! Én csak azért ne használom a VEGAS-t mert a videokamerám DVD-re(SONY ráadásul) rögzít és a progiból nem tudom előcsalni, hogy megjelenítse az időt amit a kamera alapból beilleszt egy subtitle-be.
    Valakinek nincs hasonló gondja?
  • mathyas
    #1875
    Köszönöm!

    A feliratra idő közben rájöttem! :)
  • Garrett27
    #1874
    "Ha egy felirtaot.."

    A feliratra gondoltál? Szerkeszteni úgy tudod, ha a sávján ráklikkelsz a kis filmkocka-kinézetű ikonra.

    Külső fekete szegélyt úgy tehetsz rá, hogy a videosávon ráklikkelsz az effektusos szerkesztő-ikonra, és kiválasztod a Sony Border (vagy hasonló nevű) effektust. Ott aztán változtathatsz a vastagságon, színen stb..
  • mathyas
    #1873
    Sziasztok!

    Már órák órta próbálkozom...
    Ha egy felirtaot, azt utólag, hogy tudom szerkeszteni? Nem találtam semmi opciót.

    A másik, hogy a video képéből egy részt, hogy tudok kitakarni. Pl, azt akarom, hogy körbe legyen egy 10 cm rész fekete szegély.
  • bounty88
    #1872
    üdv. azt szeretném megkérdezni, hogy a majdani kész és elmentett videóteszt minőségére illetve milyenségére befolyással van-e az, hogy a Vegas-ban miket állítok be a Properties résznél? Vagy a videó minősége csak a renderelés beállításaitól függ?
  • PunkZoli
    #1871
    meg is főzi! :Ð
  • Cat 02 #1870
    .mkv-t tud kezelni ?
  • 1Obi1
    #1869
    A Vegas szeret meghülyülni az avitól, egy nagy sz*r az egész formátum. Én azt szoktam ilyenkor tenni hogy kiexportálom a hangsávot Virtual Dubbal(full processing módnak bekapcsolva kell lennie). Igaz egy 700 megás videónak lesz 1 gigás hangsávja, szóval lehet spórolni az új hdd-re.
  • 1Obi1
    #1868
    Tudna nekem valaki ebben segíteni?
    Vágok egy videót, erre két jelen illesztésénél hirtelen bevillan egy kép ami a video elején szerepel, de ez csak a renderelés után látszik, a programban egy ilyen képkocka sincsen annál a másodpercnél. Hiába renderelem ki hatvanszor, csak ottmarad ez a pillanatra felvillanó kép.
  • bounty88
    #1867
    amúgy a Media manager mire való...mert szinte mindenkihez hasonlóan én sem tudom feltelepíteni...hh? van egyáltalán értelme...mármint integrál a progiba hsaznos dolgokat?
  • Cat 02 #1866
    Jah, de nem hiszem h egy földi halandó, aki még sose használta, bármi különbséget észrevenne.
  • bounty88
    #1865
    amúgy minél nagyobb a build száma, az azt jelenti, hogy annál frisebb verzió a program? azóta megnéztem, a trial-é 260, amit meg le lehet szedni corporate 179...ezekszerint a trial-os már egy frisebb nem?
  • bertino
    #1864
    egetverő különbség szerintem nem lesz.
  • bounty88
    #1863
    üdv. jó videóvágó progit szeretnék, és mindenki a vegas-t javasolta. namármost van ugye a 30napos próbaváltozat....ezt le is töltöttem okés...de ez csak trial...

    aztán a netről leszedtem egy full-t....jó is volt...de vmit észrevettem...annak a neve corporate volt...ez vmi másik verzió? cégek számára? meg a build-je is más volt, 170-es asszem, a trial build-je meg 210 vagy vmi hasonló...van különbség? amúgy vegas 8 pro-ról van szó egészen pontosan
  • PunkZoli
    #1862
    jobbklikk reverse
  • Varesz11
    #1861
    Még egy kérdés(ja és kössz a választ): hogy lehet visszafelé leátszani a videót???Theát berakom és hogy lehet beállítani hogy visszafele mennyen???
  • netmester
    #1860
    csak ne egy aion vidóra észülsz
    remélhetőleg arra mindanyiunk nagy öreöére
  • Cat 02 #1859
    #1851 talán ez, nem biztos.
  • SMGBAS
    #1858
    Üdv. Az lenne a kérdésem, hogy vn egy avim és az egész film elejére akarok betenni egy képet. Valaki leírhatná, hogy hogy tudom elmenteni utána minőségromlás nélkül.
  • Cat 02 #1857
    Hm, remélem nem ilyen 10 gigás valamit kapok :p

    Ám sikerült kihúzni :D
  • PunkZoli
    #1856
    kiikszeled?:D
  • bertino
    #1855
    fu ezzel én is szenvedtem egyszer vagy 40 percet, ne kérdezd mi volt a megoldás
  • Cat 02 #1854
    Kéne gyors help :D
    Ezt valahogy oda raktam, h lehetne kiszedni, h újra felugró ablak legyen?
  • zolee145
    #1853
    Köszi. A legközelebbi vagdalásnál kipróbálom majd (talán vasárnap).
  • FGB
    #1852
    Sziasztok!
    Tud valaki egy olyan programot amivel fel tudom venni jó minőségben a képernyőn futó műveleteket videóban, ugy hogy utána a Sony Vegas ezt kezelni is tudja. Eddig a HyCam-el probálkoztam de ha Xvid-ben vettem fel a videót, akkor nagyon jó lett a minőség de a Vegas nem kezelte, amit meg kezet annak nagyon gyatra volt a minősége.

  • akyyy
    #1851
    meglévő projektnél file>properties.
    újnél file>new...

    és itt a Template- sorral egyvonalban van egy barna mappa ikon. arra katt rá, és keresd ki a videódat. ilyenkor felveszi a beállításait.

    wmv-ből is van sok féle.nézd meg milyen a forrás felbontása, majd keresd ki melyik változat felel meg a legjobban. lehet jobb tömörítetséget is választani szerintem neki.
  • zolee145
    #1850
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem: adott egy több mint 2 órás 657 megás wmv. Abból kivagdalok 12 és fél percnyi anyagot az hogy lesz 314 mega? De mondjuk pár minőségrontás (ami még azért nem feltűnő) után lett 150 mega.
    Volt egy olyan elképzelésem, hogy mindenféle minőségromlás nélkül simán kivagdalva belőle ami kell csinálok egy pár megás wmv-t...na ebből lett az a több mint 300, majd később a 150 mega. Mit rontottam el? Hogy lehet megtartani az eredeti videó beállításait, és hogy lehet simán csak kivagdalni részeket egy videóból?
    Miután megvoltak a részek rendereléssel csináltam egy wmv-t belőlük. Van más megoldás?
  • Garrett27
    #1849
    jah, elég zavaró, hogy egy ilyen jó progi, mint a sony vegas, problémázik a "nem standard" formátumokkal.

    Gondolom, a szoftver készítői szilárdan betartanak bizonyos szabályokat, amik miatt nem képes a Sony ilyen formátumokat feldolgozni. ITT találtam leírást angol nyelven, mi is a különbség a két avi típus között. Le is írják a mikrofosnál, hogy a DV-nél ha az .avi fájl egyes típusban van, akkor az a szoftver, amely nem DirectShow-val, hanem VfW alapján műxik (és ha jól tom, akkor a Sony Vegas pont a VfW szerint kezeli az avikat), nem fogja tudni feldolgozni az ilyen avi-t.
  • boneyard
    #1848
    köszi a választ. azóta találtam a neten olyat, h az a hiba, h ezek az avik, amiket próbáltam type 1-ek és ezért nem hozza be sony a hangsávjukat. eddig nem is hallottam erről a type 1, type 2 avi dologról, de érdekes módon, ha egy progival, amit linkeltek átkonvertáltam type 2re, akkor valóban behozta a hangsávot. viszont ez a convertálás elég hosszadalmas, meg az új avik marha nagy méretűek lettek, úgyhogy feltelepítettem a powerdirectort és ott volt hang is a type 1es aviknál, ezért maradt ez a megoldás.
    viszont, ha te vagy vki ért ehhez a tpye 1-2 dologhoz az írja már le nekem, h mégis mi ez pontosan.
    köszi!
  • Garrett27
    #1847
    A biztonság kedvéért AZ ITT letölthető Gspot Codec Information nevű progival futtasd le, milyen codec hiányozhat, néha megtörténik, hogy a sok codec install után azok a rendszerben elkeverednek.

    Még egy dolog: ha van ffdshow-d, és tudod, hogy pl. az mp3-akat nem veszi be (és meg vagy győződve az anyag olvashatóságáról, tehát tényleg mp3 az audió sávja stb..), akkor nézd meg az ffdshow audio decoder-ben a "codecs" nevű kártya listájában, hogy az MP3 mellett nincs-e véletlenül "disabled". Nálam pl. libmad van beállítva..
  • Garrett27
    #1846
    Pedig ha kivalasztod SHIFT-el az összes vidit, és miután "elkékülnek", szúrod be az áttünést két akármelyik "elkékült" vidi közé, akkor az összes áttünés is átveszi.