3045
Music videok szerkesztese
  • bertino
    #1845
    sajna én is csak "egyesével" szoktam, nem nagyon vágom, van-e más módja, de lehetséges.

    rengeteg dolog van ebben a programban.
  • blackparty
    #1844
    Sziasztok!
    Most azon dolgozok hogy vagy 50 ilyen kisebb videót fűzök össze és minden videó közé szeretnék tenni egy fajta áttünést. és a kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban hogy hogy lehetne mindegyik videó közé egyszerre beszúrni egy áttünést mert egyessével sok idő meg ideg ölő is.:) a válaszokat köszönöm.
  • boneyard
    #1843
    újabb infó: kipróbáltam mpg-el, annak a hangsávját simán betöltötte, de az avikat, amiknek mp3-as a hangsávja, azokat vmiért nem akarja, csak a képet, pedig mint írtam külön az mp3akat betölti...
  • boneyard
    #1842
    helló. nem rég telepítettem a 8.0b (build217)-et és ha próbálok importálni bármilyen avi-t vagy timerben megnyitni nincs hangja (ha importálom, akkor hangsáv se jelenik meg). codecek rendben vannak, mert lejátszók lejátsszák a filmeket rendesen. jah és ha mp3at próbálok azt hozzáadja sony vegas rendesen és timerben is rendesen lejátssza. van vmi ötletetek, h miért nem akarja az avi hangsávokat betölteni?
    előre is köszi!
  • Garrett27
    #1841
    Heló, két féle módja van:
    1. egyszerűen lenyomod a CTRL-t, miközben a videó végén ráklikkelve kihúzod vagy össze zsugorítod (mintha hosszabbítanál/rövidítenél a videón) - ezt hívják TIME-STRETCH -nek.

    2. jobb klikk a szerkesztés alatt álló videóra, klikk az INSERT/REMOVE ENVELOPE-ra, klikk a VELOCITY-re. Ekkor megjelenik egy zöld csík a videón, amely csíkon klikkelhetsz és állíthatsz a videó különböző részein különböző gyorsaságra.

    A második módszerrel viszont csak a videón állítasz, így, ha a hangon is akarsz állítani, az első módszer ajánlott mindenképpen.
  • Garrett27
    #1840
    Zaylka, lehet, hogy már rájöttél, ha mégsem: a fekete csíkot az okozza, hogy a felvett videód egy adott szélességű, amely a felbontás átállítása után lehet, hogy nem fedi az egész szélt, ezért az a vékony fekete csík két oldalt.
    Ezt úgy tudod kikerülni, hogy jobb egérrel katt a szerkesztés alatt álló videóra, Properties, és a Viedo Event alatt kitörlöd a pipát a Maintain Aspect Ratio mellől. Így bármilyen szélt választasz, utána húzza a videó szélességét is. Csak vigyázni kell vele, ha mondjuk 4:3 ból 16:9 be konvertálsz, mert akkor jól széthúzza, ezért is írtam, hogy "vékony fekete csík".
  • Varesz11
    #1839
    Hello lenne egy nagyon amatőr kérdésem:DTélleg nagyon alap dolog de nem tudom :( Szóval: hogy lehet lelassítani a vagy felgyorsítani a videókat(a hangjukkal együtt)???
    Előre is kössz!
  • Cat 02 #1838
    Én ilyenkor azt szoktam h berakom xfire-be és annak van egy beépített videófeltöltője, ami előtt ő maga tömöríti magának. 1.3 gigás fájlból csinált valami 30 megásat és az már mehet utube-ra:D
  • Zaylka
    #1837
    Ő igen olvastam és ki is próbáltam, a minőség jó lett, viszont még azután is, hogy áttömörítettem még egyszer virtualdubbal még így is elég nagy maradt! :( Jelenleg annyit tudtam csinálni, hogy a minőség is jó maradjon hogy 770 megára vittem le, viszont a cél, hogy 600 legyen kb és már szinte mindent kipróbáltam de vhogy nem megy! :(
  • Cat 02 #1836
    #1803 ez nem segít?
  • Zaylka
    #1835
    Sziasztok!

    Előre is elnézést ha hülyén teszem fel a kérdésemet, de nem vagyok egy nagy zseni ilyen téren. Szóval frapsal felvettem dolgokat, és csináltam egy olyan 25 perces videot Vegas 8 proval. A kérdésem az az lenne, hogy tudna nekem valaki egy olyan renderelési módot mondani, ami mondjuk nagyon jó minőségű tenné viszont olyan 300, max 400megássá tömöríti. Próbálgattam ott az alapbeállítások, többet is, viszont ha például 1280 fölé viszem a felbontást akkor teljes képernyő mind a 4 szélénél nagy vastag a fekete csík ahol nem megy a film. Ha meg lejjebb vettem akkor nem volt fekete csík sehol, viszont a minősége is ratyi lett. Ha esetleg kellene még valami adat szívesen megírom és előre is köszönöm a segítséget. Még egyszer bocsi, hogy meglehetősen furcsán tettem fel a kérdésemet! :)
  • Garrett27
    #1834
    nemtom, pontosan mire is gondolsz, de próbálj meg rákattintani egy videó fejlécére (jobboldali egér, az eleje, például ahol számozva van), és válaszd ki a "Set Default Track Properties..."-t, ott klikk a "Restore original defaults"-ra, és OK. Erre gondoltál?
  • Garrett27
    #1833
    Lehet, hogy már megoldottad, ha mégsem: ha csak meg kívánod nézni a részletet, és nem baj, hogy kockás és rosszabb minőségű, akkor miután kijelölöd az ún. "loop region"-t (tehát azt a három percet), és a Files/Render As -on keresztül kiválasztasz egy aránylag alacsony minőséget, pl WMV és alatta a 256 Kbps video-t, akkor hamar kéne, hogy végezzen.

    Ha jó minőségben kéne, akkor várnod kellesz, bár az az 50 perc relatív, függ a gépedtől, na és egy kicsit várni kell, lehet, hogy csak az elején írja ki azt a hosszú időt, lehet, hogy még öt-tíz percre is leesik, ahogyan feldolgozza azt.

    Számolnod kell viszont hosszabb idővel, ha túl sok effektus és/vagy átmenet került be az általad kiválasztott három percbe, mert azokat fel kell mind, hogy dolgozza.
  • Sallylla93
    #1832
    Az a problémám akadt a Sony Vegas 7-es verziójában, hogy van egy effekt, amit a videóban található minden egyes jelentre rákerült, pedig én nem is állítottam be, csak néhány képnél ezt a funkciót :( Ha meg rámegyek a Videó esemény FX-re, akkor azt írja ki, hogy nincs plug-in ebben a láncban. Hogyan tudnám visszaállítani az egészet?
  • szasza 1122
    #1831
    Szijasztok! Új vagyok ebben a sony vegas dologban, de érdekelne h tényleg ilyen sok ez a renderelés (vagymi :D) vagy én nem jól csinálok vmit? Szeretnék összevágni egy vágatlan sorozatot a magyar hangjával.. ezt mind meg is tudom oldani de próbaképpen kiakartam menteni egy 3 percnyi anyagot aviban h egyáltalán jó lesz e és mikor elkezdtem renderelni 50 percet írt ki a 3 percnyi anyagomra.. és ez elég gáz így :S
  • PunkZoli
    #1830
    használj másikat, 7 est vagy 9 est :)
  • Misi az ezredes
    #1829
    Kérhetnék valakitől egy óriási helpet?

    A lényeg hogy letöltöttem feltelepítettem a Sony Vegas Pro 8.0-át és semmilyen effekt nincs benne. Tudna valaki segíteni hogy letölthessem és betegyem? köszönöm előre is.
  • PunkZoli
    #1828
    van egy olyan jobbklikkes opció, hogy group by, vagy mi, ha csoportosítod őket,akkor egyszerre lesznek mozgathatóak!

    ha erre gondoltál(ha nem akkor passz:))
  • Szathy
    #1827
    Helló! Nagyon gyors segítségre van szükségem, valaki legyen szíves és válaszoljon!
    Hogyan lehet videórészeket együtt időben eltolni úgy, hogy ne egyesével kelljen kijelölnöm minden aprócska jelenetet, hanem valami egyszerűbb módon?? Éppen a filmem elejét alakítottam át és valamivel hosszabb lett, de így belóg a többibe. Valaki help!
  • TheSmith
    #1826
    Helló!
    Nem tud valaki segíteni, hogy mér van az, hogy amikor beteszek egy effectet vagy bármit csinálok, utána ha lejátszom, az effecteknél folyton kiakad a videó és nem tudom megnézni??
    Előre is kösz!
  • berlinboy6329
    #1825
    Hali all!nem tudja vki azt,hogy miért rosszab minőségű ugyanaz a render?

    Az első videórészlet(több darabból rakom össze)tökéletes,azonban nemrég észrevettem egy kisebb hibát,ami nagyon zavar.Az volt a baj,hogy az már renderelt volt és a fájlok,mivel rengeteg helyet foglaltak,le lettek törölve és a hibát ugy kellett kijavitanom.

    Ebből jött 2. videórészlet.Kijavitottam lerenderelem,és nagyon recseg,gagyi minőség a hang.Ok,ezt kijavitottam,a hibát is,lerenderelem megnézem milyen és látom-főleg a végén szembetűnő-hogy a 2. videó roszab minőség.Sokkal,szemmel jól láthatóan.

    Na de most egy fordulat:Ha csak azt a részt renderelem le a vidiből,ami pixeles,akkor az a rövid kis render tökéletes.viszont ha egybe renderelem a javitott videót,az a pici részlet megint pixeles.Hogy van ez?
  • PENGEinno3d
    #1824
    Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy nem tom kikonvertálni a 720p-s videót! Próbáltam wmw-be, avi-ba, állítgattam a bit rateket(6Mbps-be szeretném), de mindig fekete képernyő lesz 2% után, jobb esetben akkor nincs kép mikor gyorsítom vagy lassítom a videót.
    Kétféle(6,9) vegas-al is próbáltam, a legújabb K-Lite, divix, xvid van fent, szóval nem tudom miért nem akarja az igazat!
    Plz help!
  • lacibacsi
    #1823
    Szia!
    Vegas-ban nem tudod ketté választani. Arra ott vannak a hangszerkesztő progik.
    De trükközni tudsz:
    A hangsávot kétszer illeszted be egymás alá, majd egyiken csinálsz egy PanLeft-et, a másikon egy PanRight-ot és kész. Amelyiket felkevered a kettő közül, ott az fog szólni, csak egy problémája van így, hogy sztereóban csak az egyik hangsáv szól. ezért vagy mono-ban rendereled az anyagot, vagy maradsz annál, amit először mondtam: hangszerkesztő program (pl. Sony Acid)
  • PunkZoli
    #1822
    jobbfölsősarkát megfogodésbehúzodameddigakarod
  • jaki88
    #1821
    Sziasztok! Sony Vegas 8-ban, ha beteszek egy zenét a videóba, azt hogy tudom beállítani, hogy a videóvége fele szépen lehalkuljon?
  • bertino
    #1820
    hát akkor mire ?
  • Judykó
    #1819
    Hello! valaki tudja hogyan lehet a sony-ban vízszintesen tükrözni?
    Nem az effektes morror-ra gondolok!
    Előre is kösszi a választ!
  • Gomber
    #1818
    valahol olvastam hogy sonyval meglehet emelni a videó fps-ét... és hogy akkor ugye sokkal lagmentesebben és lasabbra lehet lelassítani... na mostmár csak az a kérdés hogy hogy?:D tud valaki ilyesmiről?
  • szeleb
    #1817
    közben megoldódott.Kicsit intenzívebbet kellet rárakni azért nem látszódott rendesen.
  • szeleb
    #1816
    Sziasztok!
    olyan problémám lenne hogy egy videóra rá szeretnék rakni egy feliratot.ez még megy.de a feliratra ráhúztam egy gaussian blur effectet mert nekem homályosan jobban tetszik.Lejátszom a videót és a preview ablakban minden okés a felirat is olyan amilyennek lenni-e kell.De mikor renderelem és megnézem a kész videót a felirat nem homályosodott el olyan mint ha nem raktam volna rá az effectet.Ez mitől van és hogy kell javítani a problémát?Előre is köszi
  • maxrebo
    #1815
    Hali!Subclipet renderelés nélkűl hogy tudok visszafele lejátszani ,úgy hogy az valójában csak a sublicpet fordítsa meg és ne az eredeti videót(amiből ki lett vágva) kezdje visszafele lejátszani.Valamint szétvágott videót lehet újra egyesíteni?
  • Gomber
    #1814
    nagyobbra nyujtod az effect kockákat a képváltó menüben
  • bertino
    #1813
    [feladta]
  • Cat 02 #1812
    Az engem is érdekelne h halkítani h lehet ? Illetve pl olyat h nagyítás ne egyből legyen hanem szép lassan fokozatosan nagyítson rá.
  • zoralkiki
    #1811
    Sziasztok
    Pár napja kezdem el "szorakozni" a Vegassal, nagyjából alapfokon értem a dolgokat mit, hogy, effektek, hangok, de mikor kész vagyok egy 1-2perces kis videó szerkesztéssel végén rámegyek a Make Movie-ra és elkezdi konvertálni
    (region: PAL/ output type: DV camera/ audio format: stereo ezekre állítottam, lehet ezzel van probléma???!!) már ott fura hogy nem mutatja a videót kockáról kockára ahogy alakítja át, csak egy üres kép van, vagy másik esetben valamikor bevillan 1-1 kép és 2mp alatt végigmegy a konvertálás!! Végeredmény elsőnél nincs kép viszont a hang meg a zene végigmegy másik esetben meg 2mp lesz az egész videó hossza és arra a 2mpre van kép is meg hang is
    Codeckem: K-lite mega pack 4.7.0!!
    Remélem érthetően írtam le, valaki megoldást tudna, légyszi segítsetek előre is köszönöm hello
  • Gomber
    #1810
    itt csak szépia van... de negatív meg a többi nincs :SSSS
  • PunkZoli
    #1809
    ez igaz, azért mert az egyik egy harangozás, a másik gitár.. nagy valószínüséggel, és a gitárt akarom lehílkítani egy idő után, hogy a harang mehessen csak tovább
  • BIZ0906
    #1808
    Ha jol látom egyik a bal oldal hangsávja másik a jobbé. Miért akarnád ketté választani?
  • PunkZoli
    #1807
    vegas 9 ben ezt a két hangsávot ketté tudom választani?

    egy tracken vannak... és nem vagyok vmi hang szaki
  • PunkZoli
    #1806
    én eddig csak a 8 as vegasban nem találkoztam ezekkel, többiben az fx nél tuti ugyanilyen néven megtalálod őket