3045
Music videok szerkesztese
  • zolee145
    #1925
    Próbáltam Directorként, de úgy sem ment.
  • maxrebo
    #1924
    Hello!
    Tud valaki auidio plug-int vegas 7-hez?
  • Laci867
    #1923
    hi nekem olyan problémám van hogy csináltam egy rövid 4 perces filmet és rendes as-ra nyomok hogy kiirjam egyszeruen nemtudom mert pl. 20 prolbalkozasbol ha sikerul 1 szer kiirnom mindig hibat ir ezt irja pontosan: " An error occurred while creating the media file lol.avi.
    The reason for the error could not be determined."
    amugy sony vegas 7.0 al prolbálom help!!!
  • hooah
    #1922
    Hello
    Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy a 9b-nél hogy kell a videót lassítani vagy gyorsítani?
  • Garrett27
    #1921
    Ha jutubon director vagy musician vagy, akkor asszem tudsz hosszabbat is feltölteni..
  • Jim Morrison
    #1920
    Megvan köszi
    Neked is Cat 02
  • zolee145
    #1919
    A videó sáv elején ráklikkelsz az Event FX-re és ott Sony add noise. Ott meg be lehet állítani, hogy milyen legyen a szemcsésedés.
  • Jim Morrison
    #1918
    Olyan effektetk hogy tudok berakni, hogy elszemcsésedjen? kockás legyen?
  • Jim Morrison
    #1917
    Nem rossz, de már megoldottam, már csak az effekt kell :D
  • Cat 02 #1916
    Hát a végén kivágod és nagyon lelassítod :D
  • Jim Morrison
    #1915
    Hali!
    Van egy videóm és azt szeretném csinálni, hogy az utoldó képkockát lementem képként, azt odarakom a videó végére és berakok neki egy szemcsés effektust. Hogy tudom ezt megcsinálni?
  • Cat 02 #1914
    Nem tudom, még nem próbáltam :)
  • zolee145
    #1913
    Közben leszedtem egy progit, és már mpeg-4-ben van a videó. Ugyanúgy kell feltölteni mint bármeliky másik videót? Mondjuk most éppen makacskodik a youtube (meg mondjuk ez már kezd off lenni, sorry).

    Amúgy a Vegas egyből nem tudja az mpeg4-et? Jó lenne ha nem kéne így utólag bohóckodni.
  • Cat 02 #1912
    C:\Program Files\Xfire\xfencoder.exe próbáld ezzel, hátha
  • zolee145
    #1911
    Bukta. Azt írja, hogy elértem a maximális 10 perces hosszt, vagyis nem tölti fel, tehát nem is konvertálja mpeg4-be.:(
  • zolee145
    #1910
    Na akkor megvan az xfire. Eddig okés. Utána ha a gépemről valamit feltöltök akkor az egyből mpeg4-be kódolja?
    Azt írja, hogy mpeg a támogatott formátum, vagyis úgy kéne elmentenem a HD videómat, majd felrakni az xfire-re, és onnan letölteni ami így már mpeg4. Utána simán fel lehet nyomni a youtube-ra, ugyanazon a feltöltő oldalon mint a normál videót?
  • Cat 02 #1909
    HD attól lesz h nagyobb a felbontása mint 1280*720, vagy pont annyi (az az optimális)

    Van egy ilyen szerverkereső cucc, xfire a neve, és abban van videó felvevő progi. És azt fel is lehet tölteni, de azt bizony encode-olja és nagyon kicsi méretű lesz! Én azon mindig átfuttatom a videót és pici lesz és youtube is támogatja :)
  • zolee145
    #1908
    Ja, kimaradt, hogy mivel bírkózgatok: Vegas 8.:)
  • zolee145
    #1907
    Üdv!

    Csináltam egy videót, összevagdaltam pár dolgot, hang, zene alá, pár felirat stb. 12 perc lett, vagyis a Youtube-ra való feltöltés alapból nem jött össze (max. 10 perc).
    Elvileg HD-ben fel lehet tenni hosszabb videókat is. Csinált-e már valaki ilyet? Konkrétan az érdekelne, hogy milyen dolgokat kell beállítani, mi az a formátum ami a youtube-nak jó?
    Első körben a rendernél kiválasztottam az mpeg2-t, csinált is egy 1.66GB-os fájlt, de annak a kiterjesztése valami *.m2t. Életemben nem hallottam még róla, neki sem álltam a feltöltésnek (meg mondjuk nincs is erre a mutatványra 2 hetem ).
    Aztán csináltam egy HD-t *.wmv formátumban vagy kiterjesztéssel vagy ilyesmi (nagyon vágom ezeket a dolgokat ). Na ez már kicsit emészthetőbb lett, 364MB. Kérdés, hogy fog-e ennek örülni az a nyamvadt youtube? Vagy megeshet, hogy teljesen rossz irányba indultam? A rettenetes nagy hozzáértésemet tekintve mondjuk ez utóbbi verzió a sanszos.
    Lényeg a lényeg, megköszönném ha valaki tudna segíteni az ügyben.
  • 1Obi1
    #1906
    Katt a hangsávra, és nyomj egy U betűt (vagy jobb klikknél remove from group).
  • maxrebo
    #1905
    Sziasztok!
    Hol lehet szétkapcsolni a videót a hangsávtól hogy külün.külön mozgathatók legyenek?
  • jack0101
    #1904
    Azt írja ki hogy: Video: Streams colud not be determined.
  • jack0101
    #1903
    Hát a kép szar lett
  • jack0101
    #1902
    Sziasztok!
    Olyan problémm akadt, hogy nem ismeri fel a videót, amit beakarok illeszteni(semelyiket se)

    HELP nekem, előre is köszönöm!
  • DJ RX7
    #1901
    Üdv!
    Felteszek, egy gyors buta kérdést: MiniDVD-s kamerával rögzítettem a video(ka)t. VIDEO formátumban rögzítettem a dolgokat (a kamerában lévő beállításról beszélek). Felraktam a gépre az anyagot amit felvett a DVD-re. Ezt a videót szeretném szerkeszteni. Amikor beimportálom az anyagot akkor valamiért nincsen hangja. Vagyis a hangsávban nem mutat semmiféle hullámokat. Ezek a fáljok .vob, .bup, .ifo kiterjesztésűek. A VIDEO_TS mappát importálom teljesen. Project-> Import DVD Camcoder Disc-> Source...Browse
    Gondolom, hogy én rontok el valamit, de nem tudom mit. Sony Vegas 9.0-at használok.
  • vizipipa19
    #1900
    Sziasztok talán ez nem idevág, sőt biztos, de tudtok olyan video capture progit amivel több mint 25 fps el tudok felvenni jó minőségben? De nem játékból szeretnék rögzíteni, ezért a fraps ki van lőve. az easy video capturet a hy camet a replay video capturet meg ezeket a gagyi szarokat már próbáltam, és semmire nem mentem velük, szóval ha lehet ezeket ne említsétek.
  • djspilerzz
    #1899
    Sziasztok!

    Lenne egy-két kérdésem a témában.
    Van egy klipp: http://www.helenyifilm.hu/referencia_reklam.php?fajl=video&step=2&kovet=& (egyből el is indul, az infinity zenéjére van vágva)

    Hogy lehet ilyen effekteket csinálni a vegasban, mint ami rögtön a klipp legelején látszik, illetve pár másodperccel később az a fény, ami a csaj kezét követi? Valamint szintén néhány képkocka múlva lesz egy olyan rész, ahol kétszer látszik a képen ugyanaza a hölgy, azt, hogy lehet megoldani?

    Más, nem a klipphez kapcsolódó, vegas-os probléma. Ha a jól ismert Insert/Remove Envelope -> Velocity móddal próbálom lassítani a videót, akkor igaz, hogy lassul, viszont visszafele játsza le a videót. A gyorsítás az működik, lassításnál azonban van ez a probléma. Nem tudjátok mit rontok el? :)

    És, ha már itt tartunk, hogy lehet megoldani, hogy visszafele játsza le a felvételt, és visszafele legyen gyorsítva? :)

    Valamint van egy nagy hibám, ami eddig nem volt, most azonban bármilyen új vagy régi felvételt próbálok effektezni a vegassal, egy képkockán nem csinálja úgymond az effektet. Ezt mi okozhatja? A jelenségről itt találtok egy képernyőfotót: dblive.hu/hiba.jpg

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek előre is!
  • matyi0323
    #1898
    Hogyan? Nem értek a programhoz..ma szereztem még meg.. aztán egyszerűen nem bírom rátenni a címet, mert az egész videóra ráteszi egybe..^^
  • 1Obi1
    #1897
    Illetve kiválasztottam egyet az ott felsorolt lehetőségek közül, a képarány jó is, csak növekedett a felbontás 800 valamennyire.
  • 1Obi1
    #1896
    A templates-en belül? Ott nincs custom rész.
  • PunkZoli
    #1895
    render as-on belül van egy custom rész, ott ki tudod választani hogy manage custom resolution és bepötyögöd a felbontásod, azt meg is fogja tartani
  • 1Obi1
    #1894
    Köszi a választ.
    A project elején vagyok még, így csak 1 fájlforrás van, tehát mindenhol egyezik a méret. Megnéztem a felbontása a videónak 624x352, ezt beírtam a Project video properties-hez. Maga a preview ablak rendesen, szélesvásznúan mutatja a videót szegély nélkül, de ha rendert nyomok akkor rögtön más a helyzet, a felbontás változik 624x468-ra.
  • Cat 02 #1893
    Rakd átlátszóra és felülre.
  • PunkZoli
    #1892
    a fekete rész általában azért van, mert a project propertiesnél az alap felbontás nem egyezik a te betett videodéval, vagy rendernél szintén más!

    figyelj oda arra, hogy mindenhol ugyan az a szorzó legyen, és nem lesz szegélyes... ha a már betett vidód szegélyes azt a pancroppal tudod leszedni, olyan módon, hogy az aspectr ratio ne legyen bejelölve, és a szorzó olyanra állítod amivel a végén fogsz renderelni

    remélem érthető
  • matyi0323
    #1891
    Hali, a kérdésem az lenne, hogyan tudok feliratot ( címet ) rakni a videóra? Mert az első képkockára kattintva ha rárakom, akkor összes rámegy és a hang alatt csak azt a feliratot látni végig. köszi
  • 1Obi1
    #1890
    Ha Movie Studio 9-et használsz, akkor ott nincsen velocity mivel az egy otthonra szánt változat úgymond.
    Nekem is lenne egy kérdésem, hát ha valaki tud segíteni. A baj az hogy van egy összeállításom widescreen videókból, de a Vegas a fenéért sem akarja levágni azokat a fekete szegélyeket alul meg felül, és így a képnek majdnem a fele kihasználatlan marad. Próbáltam állítani az aspect ratio-t, de nem használ.
  • PunkZoli
    #1889
    after effectsel nem csak 3 szoros gyorsítást lehet, ha jól emlékszem, bár az jóval összetetteb program
    ha csak vegas van kéznél, akkor csináld azt, hogy megfogod a szélét bal klikk+ctrl kombóval és beljebb húzod, rendereled tömörítés mentesbe, majd mégegyszer és ...

    gyors és idő takarékos:D
  • qrta6
    #1888
    Jah utánaolvastam,és szerintem ehhez a velocity kevés lenne,mert nagyon sokat kell gyorsítani a videon. Ugyhogy inkább egy olyan program kéne amivel ezt meg lehet valosítani.

    Esetleg ha valaki csinált már ilyesmi videot,vele szivesen cserélnék msn címet : [email protected]
  • qrta6
    #1887
    Sziasztok, egy olyan problémám lenne hogy sony vegas - ban nem tudom hogy kell gyorsítani a videot. Tudom a velocity kellene,de valahogy nem jelenik meg így nem tudom rányomni. Arra gondoltam hogy nem minden kiterjesztésű videonál jelenik meg talán. Esetleg ha valaki tud valamit szivesen venném a segitséget, minden megoldás érdekel.

    A történet annyi hogy egy növényt fotóz a webcam és a növekedés miatt szeretném jocskán gyorsitani a felvételt.

    Esetleg valami codecet kell e feltennem hogy megjelenjen a velocity ?
    Konkrét programok is érdekelnének amivel ezt a gyorsítást meg lehetne oldani.
    Köszönöm előre is.

    Üdv :)
  • TheSmith
    #1886
    Letöltöttem a Sony Vegas 8.0 Trial-t, de itt is akadozik ha csinálok egy áttűnést és lejátszom. Az én gépem gyenge vagy nektek is akadozik??