3045
Music videok szerkesztese
  • Cat 02 #1965
    Mi a progi neve ? Mert most átkonvertáltam 1et, de a zene nagyon rossz lett alatta. (amúgyse jó, de most még recseg is)
  • Zotyoo
    #1964
    Pedig ezen a funkción semmi nem változott.

    Csak azt tudom elképzelni, hogy nem a klippre nyomsz jobbklikket.
    Vannak "Envelope"-ok amik az egész sávra vonatkoznak (mute, composite level, fade to color), és van ami csak videorészletre (velocity, transition progress)
    Ha máshova nyomsz, akkor más popup menüt kapsz.
    De mivel a régebbi verzióban is így kellett, és ott megtaláltad, lehet hogy nem ez a baj, viszont akkor ötletem sincs.
  • Balázs 17
    #1963
    erre gondolok csak nekem nincs bent :)
  • berlinboy6329
    #1962
    Na ugytűnik,vannak még dolgok amiket nem tok..Én azt a fapados módszert használom,ami írtam...De ha van ilyen is,asszem ráállok.
  • Zotyoo
    #1961
    Nem vették ki, még csak át sem nevezték.
    Jobbklikk a klippre, "Insert/Remove Envelope" és "Velocity".
    Megjelenik a csík, és a többit már tudod.
    Remélem erre gondoltál.
  • Garrett27
    #1960
    Nem a vegasban húztad be a filmet a kamerából? Azért jobb, mert így kihagysz egy esetleges minőségromlást, amiért egyszer már átkonvertált .mpg-et még egyszer konvertálnád a vegasban a végső klippnél.

    Amúgy ha kodekeket telepítetted, és van ffdshow-d, ellenőrizd, hogy a hanghoz van libvcodec vagy ilyesmi állítva, hogy a Sony a hangot is fel tudja dolgozni..
  • Balázs 17
    #1959
    hát csakmert régebbi vegasban volt ilyen lehetőség, hogy videón megjelent egy csík és ott belehetett jelölgetni. hogy xy pontól xyig lassú legyen aztán gyors normál...
    hát akkor 9ből kivették :(
  • berlinboy6329
    #1958
    HH 10-18 secig?H addig gyors aztán megint rendes sbesség?Én ugy csinálnám,h begyorsitanám az EGÉSZET,a 10-18 mpnél megvágnám(S betű),és mikor gyorsitasz,a timeline felett mutatja számokkal milyen mértékben gyorsitottál,azt jegyezd meg,és annyival lassitsd vissza a kettévágott vidi 2. felét igy normál sebességű lesz megint..Kb. ennyi.
  • Sati84
    #1957
    Háát, ilyen pontos beállítási lehetőséget én sem találtam, Ctrl + egérrel húzom, aztán engedi amíg engedi...
  • Balázs 17
    #1956
    THX
    de akkor így nemlehet használni keyframeket? pl ne az egészet gyorsítsa be hanem pl 10-18secig..stb?
  • lacibacsi
    #1955
    VirtualDub
  • Cat 02 #1954
    Én úgy szoktam h ctrl-t lenyomom, rákattolok a szélére és elkezdem húzni, így megy.
  • Balázs 17
    #1953
    Hi, Vegas 9et elkezdtem használni, és nem találom benne a lassítás/gyorsításra való funkciót, most kivették belőle vagy csak más néven van vagy ...? :)
    thx
  • szekkri
    #1952
    Sziasztok! Most vásároltam egy JVC SD-s kamerát. Már átkonvertáltam .mpg-be, felraktam codekkeket, már látja a Vegas de sajnos nincs hang. Segítséget előre is köszi
  • lacibacsi
    #1951
    Bocs. Én abból indultam ki, hogy mindegyiken megcsinálta a mozgatást, majd összefűzve már nem mozgott neki. Ezért gondoltam, hogy a képeket lerakta "valahová" a timeline-ra, majd Track Motion-nel megmozgatta, végül összecsúsztatta a képeket. Ebben az esetben történik az, hogy a track-en beállított mozgás időben ugyanott marad, de a kép ugye már máshol van, amit mozgatni szeretett volna... Ha pac-crop-pal csinálta és mindegyikre ráteszi, akkor meg az van amit már mondtam: nem tűnhet el...
  • berlinboy6329
    #1950
    Tán,az h pan/croppal zoomolt a gyerek,és a köv videófájldarab,meg ugye miért is venné át az előző beállitásait?Ugyanugy meg kell csinálnia a zoomot a 2. darabon,mint az előzőn...
  • lacibacsi
    #1949
    Nem értem a problémád. Mi az hogy zoom? Event pan/crop-pal csinálod, vagy Track motion-nel??
    Ha egy képre ráviszel mozgásokat Event pan/crop-pal, akkor az akkor sem változik meg, ha hozzákapcsolsz egy másik képet.
  • lacibacsi
    #1948
    Minden, mit tudni szeretnél: Sony Vegas
  • lacibacsi
    #1947
    Melyik topikban vagy? Na, azt ajánljuk!
  • Gideon Wieth
    #1946
    sziasztok! Biztos rengetegszer kérdezték, de kéne csinálnom egy színész barátomnak egy videót, 5-6 perces, amiben a szerepeiről láthatok képek videók folyamatos zene alatt. MIt ajánlotok ilyenfajta munkához ?
  • gcsomesz
    #1945
    :)

    Akkor várok, mert én végigolvastam de nem nagyon találtam itt.
  • bertino
    #1944
    akkor várj türelmesen, átrágtuk már korábban párszor ezt a témát :)
  • gcsomesz
    #1943
    Próbáltam,nem vagyok hülye. De nagyon fogalmam sincs erre hogyan lehetne rákeresni. Szóval az oltogatás helyett jó lenne egy válasz és kb uguyan annyi energia sztem.
  • bertino
    #1942
    lap alján kereső.
  • gcsomesz
    #1941
    Sziasztok

    Az lenne a kérdésem, hogy egy adott sávon, hogyan tudom változtatni a hangot az idő haladásával? Úgy értem, hogy pl 10mp-nél felhangosodik x dB-re, aztán 20-nál meg lehalkul.Premierbe tudom, hogy kell de itt nem találok ilyen funkciót.
  • roli4
    #1940
    Ismét gondban vagyok.
    Az a helyzet hogy ha átmenetet csinálok(Cross efect) akkor nem működik a zoom..
    Amikor 1ik képet a másikhoz kapcsolom és átmenetet csinálok akkor tűnik el...
    Előre is köszönöm:)
  • roli4
    #1939
    megoldódott,nagyon jól sikerült:)
  • roli4
    #1938
    Helló all.
    Az a helyzet hogy egy képekből álló videót kéne csinálnom.
    Olyan átmenetekkel mint ahogy ez a videó itt:
    http://www.youtube.com/watch?v=2jVeE1F9sPA
    Az a kérdésem hogy ezt hogy csináljam meg?!?
    A zoomot megtudom viszont az átmenetet nem csak 1ik képből gyorsan átvált a másikba..
    Nagyon kezdő vok,ma kezdtem,de holnapra már nagyon kéne..:S
    Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Metalmilitiakid
    #1937
    köszi a válaszokat !
  • Garrett27
    #1936
    miután bejátszod a videót (import, stb) a bal CTRL-t lenyomva tartod, miközben az egérrel a videó szélét húzigálod jobbra-balra, aszerint, hogy lassítás v. gyorsítás kell. Más lehetőség: Insert/Remove -- Velocity a menüből, miután jobb egérrel a videóra kattintasz
  • Garrett27
    #1935
    Nálam csak ott van, mint a többi. De az alap Credit Roll is megfelel stáblistának. Választani is tudsz benne.
  • Metalmilitiakid
    #1934
    ja és még egy kérdés , lassítást/gyorsítást hogy lehet csinálni ? Először használom a sony t , már csináltam is egy kisebb filmet vele csak ez a 2 dolog hiányzik igazán a stáblista meg lassítás
  • Metalmilitiakid
    #1933
    és ha nekem csak Credit Roll van a media generators fülben ? Ez valami plugin amit még nem raktam fel ?
  • Garrett27
    #1932
    Media Generators / Protype Titler ---> jobb mint az egyszerű "Credit Roll"
  • Metalmilitiakid
    #1931
    Hello Sony Vegas 9.0 át használok és az lenne a kérdésem hogy mivel lehet stáblistát csinálni és ha lehet , akkor szöveget írni a videóra . Előre is köszi a válaszokat.
  • Garrett27
    #1930
    Az .avi csak egy gyűjtő, függ attól, milyen kodeket használ a film. Próbáld meg az ffdshow-ban beállítani az adott kodeket libvcodec vagy ilyesmire (főleg ha Disabled-re van állítva), és aztán próbáld meg kinyitni a Vegast/file-t.

    Ha így sem megy, a VirtualDub segíthet. Én pl. ezt használom akkor, amikor FRAPS-ban veszek fel videót többcsatornás hanggal, amit a Vegas nem ismer fel, amikor a videóval van egybe. Ilyenkor csak külön választom a hangot a képtől, és külön olvasom be őket a Vegas-ban...
  • Gamer KR
    #1929
    sziasztok, olyan gondom lenne, hogyha behúzok egy videófájlt, annak a kép részét nem rakja be, csak a kétféle hangot (magyar, angol szinkront), egy sorozat részéről lenne szó.
    Csak az újabb részeknél van ez, a formátum megegyezik (.avi), de én arra gyanakszom hogy a vegas nem ismeri fel valamiért.
    Akinek van valamilyen ötlete hogy mi lehet ez, hálás lennék ha megosztani velem.

    Köszi
  • Garrett27
    #1928
    ja és plusz még akik partnerei a Google-nak, cégek, stúdiók, hírügynökségek, kiadók stb..
  • Garrett27
    #1927
    Nemtok róla, hogy 9b kijött volna, nem Movie Studio-ra gondoltál? Ez a Sony Vegas topic, sajnos nemtom, hogy a Movie Studio-ban van-e ilyenre lehetőség.
    A Vegasban a videó szélére kell ráklikkelni, és CTRL-t lenyomva az egérrel jobbra-balra húzni, aszerint, hogy hosszabítod vagy rövidíted..
  • Garrett27
    #1926
    Elég meglepődtem, a Youtube segítőkész fórumán olvastam éppen, egy hsz szerint csak azok a "Director"-ok tudnak hosszabb videót feltenni, akik már 2007 előtt regisztráltak ilyen account-ot.

    Állítólag 10:59 -ig mindenképpen be kéne, hogy vegye a rendszer, de még nem próbáltam..