3045
Music videok szerkesztese
  • Garrett27
    #2165
    írtam választ de vmiért a netem megszakadt és nem ment el... nos, meg kéne próbálni azt az x264-es kodeket, amit ők ott leírnak, és betartani a kétszintes renderelést, hátha jobban sikerül.

    Amúgy meg valami veszteséggel mindenképpen kell számolni, hisz az ő rendszerük (is) átkonvertálja az összes videjót :/
  • Garrett27
    #2164
    Kérdezd meg a Sony technical supportot, mi a gond, itt találsz magyarországi telefonszámot is, ahol valszeg mindent elmagyaráznak.
  • andris003
    #2163
    üdv! Az lenne a problémám hogy van nekem egy ijen cd keyeket tartalmazo kis programom ami tele van sony vegashoz cd kulcsokkal regsztrálok be irok a cd key és mikor regsztrálni akarok vaami tölt és utána ki hozza hogy retry vagy cancel rá megyek hogy retry és kéri a "Authentication Cod" -ot be irom amita cd keyes szar hoz ki be másolom és azt irja ki hogy "the number that you have enered is invaild". Pls segitesetek .előre is kössz
  • Garrett27
    #2162
    Nemtom észre vetted-e, de az sg-ről kitilthatnak csak a felvetés miatt, amúgy meg csatlakozom az előttem szólóhoz és Balázshoz...
  • bertino
    #2161
    bármikor.
  • andris003
    #2160
    kössz a semmi
  • Molnibalage
    #2159
    Szerintem, ha warezolni akarsz, akkor légy elég okos ahhoz, hogy megtedd ezt...
  • bleves
    #2158
    Innen: 572,90 €

    De szinte bármelyik torrent oldalon megtalálhatod.




  • andris003
    #2157
    üdv! nem tudna valaki egy olyan linket küldeni ahonnan le lehet tölteni a sony vegas prot teljes verzioban ?? plz help.Előre is kössz
  • bleves
    #2156
    Természetesen átállítottam 1280x720-as felbontásra csak mikor a képet készítettem, akkor az éppen elmaradt. ;)
  • DDE
    #2155
    Ez a progi ránézésre gyengébb mint a DVD Architect.
  • Garrett27
    #2154
    Minden jó, amit csinálsz, leszámítva a felbontást. Nem elég ugyanis beállítani az mp4-et, a felbontás ugyanis nem lehet "Multimedia 320x240", hanem, ahogy a tmtube FAQ-ja is leírja, 1280x720.
  • bleves
    #2153
    Sziasztok!

    A végcél: TM-Tube-ra úgy feltölteni egy videó fájlt, hogy az az utólagos (vagyis az általuk végzett) konvertálás után is jó minőségű legyen. Ne legyen darabos!

    Ehhez ITT található a tutorial.

    A problémám: Én Sony Vegast használok és ha kiválasztom az általuk megkívánt mp4 formátumot (1.kép), akkor sajnos nincs a választható codec-ek között az x264 csak ez a kettő: 2.kép , 3.kép
    Tehát nem tudok az általuk javasolt codec-el mp4-et készíteni.

    Próbáltam .wmv-t is feltölteni, de a végeredmény akkor sem lett jó.

    Ha valaki tudja a megoldást, annak örülnék.

    Előre is köszönöm.

  • av256
    #2152
    DVD menü készítéshez ajánlom a DVDStyler progit.
  • gabci13
    #2151
    Akkor kéne szednem a vegashoz kieget?
  • Molnibalage
    #2150
    A help ezt mondja.

    If you have DVD Architect software, you can create menu-based DVDs, music compilations, picture slide shows, or a single-movie DVD that will play back automatically in your DVD player.

    DVD Architect software includes support for many file types and can convert your media to the formats required for DVD as needed. However, for best performance (decreased disc preparation time and recompression), render your files in the appropriate format using Vegas software.

    MPEG-2 video files rendered with the DVD NTSC or DVD PAL templates will not need to be recompressed. Audio will not need to be recompressed if rendered as stereo or surround AC-3 files with a bit rate of less than 448 kbps or as stereo, 48-kHz, 16-bit, WAV (PCM) files.
  • gabci13
    #2149
    Olyan kérdésem lenne vegassal tudok dvd menüt készíteni?Ha igen hogy?
  • Molnibalage
    #2148
    A sávra is lehet zoomolni. Van minimális lépéstáv. A zoomolást változatlanul nem értem. A kis négyzetre kattintva lehet zoomálst csinálni az adott video fájl darabon. A Vegas szépsége az, hogy minden sávosan zajlik, egymás mellett práhuzamosan.
  • Razero
    #2147
    a másodikat úgy értem, hogy magát a képet lehet-e nagyítani/közelíteni a képre miközben cookizom (úgy mint amikor maszkolom).

    De a nyilakkal csak akkor tudok menni kockánként ha nincs megnyitva az EVENT PAN/CORP...(tehát ha látom a vágósávot, previve ablakot stb. csak akkor használhatóak a nyilak)
  • Molnibalage
    #2146
    A második kérdést nem értem. Nagyítani? Az alakzatok száma, alakja és kiterjedése változhat.

    Képkockánként meg szimplán a jobb/bal nyíl nyomogatásával lehet ugrálni szerintem.
  • Razero
    #2145
    Még egy-két kérdés...hogyan tudom a filmet képkockánként váltani a VIDEO EVENT FX és az EVENT PAN/CORP-on belül, mert látom hogy ott van alul, hogy next keyframe, de hiába nyomogatom nem változik a kép...
    A másik kérdés meg hogy a COOKIE CUTTER-en belül lehet valahogy nagyítani?
  • Molnibalage
    #2144
    Működik! Nagyon zsír. :)
  • Garrett27
    #2143
    A Vegas 9-es "Sony AVC" mp4-es kodekje nálam jobban beválik, mint akármilyen wmv, mp4, vagy akár az XVID-es mp4, mert amellett, hogy a Youtube is ismeri, a Sony még meg is könnyítette a renderelést. Ugyanis miután kiválasztod a kodeket, alább van lehetőség az internetes HD automatikus megadására, így nem kell a rendert még tovább állítgatni a "Custom" alatt, egyszerűen kiválasztod mondjuk, hogy "Internet 16:9 HD 30p" és a minőséget már magától erre állítja be.
  • Molnibalage
    #2142
    Felbontás? Egyes estekben, ha gyors képmozgás van, akkor mákostészta lesz a kép egy kicsit. Én Wmv 9-et használok (az ACE Megacodecpack tartalmazza mindketetőt), az picivel nagyobb fájlt csinál egyes beállításokkal, de jobb minsőggél szerintem. Az XVid másik hibája, hogy a videó brightness értéként mindig kicsit eltoja, mindig világosabb lesz, mint az eredeti anyag.

    A wmv9 kodek esetén 80-85-ös minőség bőven elég. Én viszont azt csinálom, hogy 100-as minőségben lekódolok valamit (5 perc = 2 GB) és aztán ez fizetős mp4 kodeket eresztek rá. Csinál egy kb. 2-3 MB-os fájlt tökéletes minsőégben. Az oldalamon nézegessed meg a videókat és lásd a végeredményt.

    http://www.youtube.com/my_videos

    A linkek itt elérhetőek hozzá. Az utolsó kettő az mp4-es.
  • Unitedfanatics
    #2141
    XviD MPEG-4 Codecel szeretném, mert azzal összemennek a cuccok, de virtualdub nem vitte...
  • Molnibalage
    #2140
    Hát ez nagyon bonyás. Elsőre mutass egy screent, hogy mi a kodek választák. Milyen felbontás és milyen minőség a cél?
  • Unitedfanatics
    #2139
    Na, sikerült megcsinálnom, már csak az a bajom, hogy 2 és fél perc sincs a videó és 500 mb, gondolom kódolni kell vmivel (pl: Divx) Valaki tudja, hogy ezt mivel kell csinálni?
  • Unitedfanatics
    #2138
    Letöltöttem a programot, virtualdubbal már kivágtam a részleteket és ezeket szerzetném egymás után rakni (azért nem vdubbal, mert több résznél nem egyeznek a beállítások és úgy nem lehet összerakni) Itt már beraktam szép sorjában egymás után és menteni akarom render as-al, de nekem csak azt a videót mentettem amit előként raktam a projectbe, hogy lehet az egészet menteni? Köszi előre is
  • Molnibalage
    #2137
    A maskot próbáltam már használni, de semmi hatása nem volt a képre. A neve egyértelmű, de mégse tudtam használni. Mondjuk nem sokat próbálkoztam, de fejlődni mindig van hova. :)
  • lacibacsi
    #2136
    Azon gondolkodtam, hogy amire neked szükséged van az nem is a cookie cutter.
    Egyszerűen menj be az event pac/Crop-ba és maszkold körbe az alakodat. Talán egy futó alaknál könnyebb lesz végig szórakozni a kockákon maszkkal, mint cookie-kal.
    Egyébként a cookie cutter-ben be tudod állítani, hogy a kitakarás a cookie-n belül, vagy kívül legyen-e. A színét és átlátszóságát is tudod állítani. De mondom: próbáld ki inkább a maszkolást.
  • Molnibalage
    #2135
    Azzal, hogyan lehet kijelölni ilyen kitakarás rész körvonalát? Nem is tudtam, hogy lehet. Ami kitakart az fekete lesz, vagy lehet átlátszóvá tenni? Mert én tennék be képeket videóba, de úgy, hogy csak egyes részei látszanak, de a környező rész legyen átlátszó.
  • lacibacsi
    #2134
    Amatőr kategóriában a Vegas az egyik legjobb. Adobe fanok esküdnek a Premiere-re, még igazuk is lehet, azonban a kezelése már-már profi kategóriába hajlik. vagyis én azt mondom, hogy amatőr szinten a legelfogadhatóbb választás a Sony Vegas. (Ulead /Corel/, Pinnacle Studio, stb. felejtős)
  • lacibacsi
    #2133
    Mindent lehet, csak az a kérdés, hogy megéri-e neked a ráfordított munka. A megoldás a "cookie cutter" fx használata.

    Első lépésként a cookie-kal szépen ki kell takarni a játékos körül lévő teret. Minél kevesebbet használsz hozzá, annál könnyebb dolgod lesz ezután.

    Második éa még nagyon sokadik lépésben ugyanis kockákként kell a játékos mozgásához igazítanod a cookie-k határvonalát. Másodpercenként 25 képpel számolva egy röpke futás is többszáz kockát jelenthet, ahol el kell végezned ezt... :)

    Ha mégis belevágsz és lesz türelmed, akkor viszont szép eredményt lehet elérni...
  • Molnibalage
    #2132
    Szerintem nem lehet. A Vegas az nem éppen e high end kategória tudtommal.

    Én még arra sem tudtam rávenni, hogy egy kép, ami elvileg átlátszó a PS editáláskor, az Vegasban is átlátszó legyen. Még ezt sem ismeri fel...
  • bertino
    #2131
    hát ez vegas-al nem épp eccerű feladat... szerintem.
    de mással se :D
  • Razero
    #2130
    Helló!
    Az szeretném megtudni, hogy lehet-e olyan csinálni vegas-szal, hogy pl. van egy számítógépes játék (tegyük fel a FIFA) és miközben játszom felveszem videóra és csak az embert "vágom ki" de úgy hogy a mozgása megmaradjon(futása).
    Ha lehet akkor hogy és ha nem akkor tudtok-e olyan programot amivel meg lehet csinálni?
  • Molnibalage
    #2129
    Akkor line in vagy bármi mással próbálkozz. Van a recodrnak is master csúszkája. Indítst el egy felvételt bárimvel, ami rajzol hullámoz felvétel közben. Látod, hogy az erősítés hogyan változik.
  • Murder3
    #2128
    Nincs ott fül amit le/fel tudnék húzni csak a némítást lehet kibe kapcsolni.
  • Molnibalage
    #2127
    Mert az említett bemenetk hangerejét kell lejjebb húzni.
  • Murder3
    #2126
    Kösz íg már jó.
    De most meg nagyon hangosan veszi fel és recseg.
    ott meg nincs iylen hangerőszabályozó fül ahol tudná álítani a hangot.