3045
Music videok szerkesztese
  • Molnibalage
    #2205
    Milyen kodekcsomagod van fent? Ez a sok beépített dolog számomra ismeretlen, mert használhatatlan. Nem konfigurálhatóak rendesen.

    Sokan nem szeretik, de ajánlom figyelmedbe az ACE Megacodeck pack-et. Abban vannak használható dolgok.
  • ToCsEk
    #2204
    igen
  • Molnibalage
    #2203
    A bal oldali lista az akkor van, ha avi-t választasz ki?
  • ToCsEk
    #2202
  • Molnibalage
    #2201
    Milyen kodekek vannak a listában?
  • bertino
    #2200
  • ToCsEk
    #2199
    hali, ma kezdtem el használni ezt a programit (sony vegas 8pro) így abszolút kezdő vagyok, ezért fordulok hozzátok :)
    adott egy játék, felvettem belőle frapsal videót (kis idő nagy méret) ezt szeretném úgy átkonvertálni hogy youtubra fel lehessen tölteni (jó minőség elfogadható méret)
    nos milyen beállításokat kellene választanom?
    üdv.
  • Molnibalage
    #2198
    És még valami. A cibálásos módszer akkor is állít valamit, ha a hangsávval teszed, csak ott hangerőt. Ha a csík fenti pereménél alkalmazod, akkor a átlátszóságot állítja az adott sávnál. Függőleges irányban kell ilyenkor kattintás mellett mozgatni az egeret.

    A Vegas használata egyébként szerintem rém egyszerű. Egyetlen hátrány, hogy egyes dolgokat nem lehet csoportosan csinálni, én legalábbis nem jöttem rá, hogy pl. ugyanazt az effeket hogyan adhatnám hozzá egyszerre akármennyi jelenethez.
  • Molnibalage
    #2197
    Még annyi, hogy az enevlope görbén a pontra kattinva (jobb) pontosan kézileg is bepötyöghető ez érték a set... alatt, ha a kézi cibálás nem elég pontos.
  • rusee
    #2196
    nagyon szépen köszönöm a segítségedet
  • Molnibalage
    #2195
    Ha egy videó darab szélére viszed a kurzort, megváltozik. Nyomd le a bal egérgombot és húzd a videó belseje felé. Ekkor látni fogsz egy görbét. Ez a fade karakterisztika. Jobbklikk raja és akár változtathadot is az elsötéítés időbeli menetét.

    A sebességet meg az insert, video envelop, velocity rész altt teheted meg. Ekkor lesz egy zöld görbe. Ahhoz pontokat adhasz hozzá jobklikkel. A pontok ki is törölhetőek. Jobb klikk rajta és delete.
  • rusee
    #2194
    Sziasztok!
    Nagyon amatőr vagyok s kis segítség kellene.
    próbálom lassan csepegetni a kérdéseimet :)

    1.) Hogyan kell kb azt megcsinálni hogy a jelent végén a kép lassan elsötétedjen
    2.) A másik hogyan kell egy jeleneten belül a végét lelassítani?

    Nagyon köszi aki időt szán rám
  • Garrett27
    #2193
    Én kösz, legalább tanultam vmit
  • Gamer KR
    #2192
    nos, megtudtam oldani, egy AviFourCC nevű program kell hozzá, ami az avi kodek azonosítóival babrál, és a vegas számára átalakítja Dvix-re , se perc alatt.
    Azért köszönöm a segítséget!
  • Garrett27
    #2191
    A kodek okésnak néz ki első ránézésre, ha van hasonló xvides videód, amelyet a gspot hasonló paraméterekkel lát (kodek és verziószám) és a Vegas azt sem akarja felismerni, akkor vagy a 7-es Vegas tehet róla és próbáld meg a 9-est ahogy bertino írta, vagy ha a másikat látja, akkor a videófájllal van a gond.
    Nekem k-lite kodek packom van, az xp codec csomagot nem ismerem, bár sztem az is ffdshow-t használ xvid lejátszására. Ott még nézd meg, hogy a "Video Decoder"-ban az XVID mellett "libavcodec" van-e (ugyanez vonatkozik a "VFW Interface"-re is, ott a "Decoder" alatt a "Codec"-et kell megnézni).
  • Gamer KR
    #2190
    hm, megnéztem a progit, így néz ki az a videó, amivel gondja van.

    http://images.netbag.hu/20091205/19212870803.JPG
  • Garrett27
    #2189
    azta.. baromira gondolhattam valami lyukra, hogy a "muszáj"-t ly-vel írtam
  • Garrett27
    #2188
    Ezért is ajánlottam a progit. Kérdezted, hogyan tudnád lecsekkolni a kodeket - a gspotban megtalálod, hogy milyen kodekben készült a film, mert ha egy .avi, akkor lehet bármilyen. Ha a képhez nem vfw kodek van, akkor a Vegas nem muszály, hogy felismerje! (mégha az összes lejátszó ismeri is)

    Pl. amikor Frapszal játszol fel játékot .avi-ba, stereó hangnál a Vegas felismeri a hangot, de "multichannell" felvételnél csak a videót játsza le, hang nélkül (mert gondja van a fraps és 6 csatornás - vagy 5.1 - wave kombinációjával)
  • Gamer KR
    #2187
    ezzel nincs gondom, minden lejátszó lejátssza képpel-hanggal, nagyon jól. Csak a vegas nem rakja be a képsávját a vidinek. ennyi a gondom
  • Garrett27
    #2186
    Érdekes a neve, de az ne zavarjon, EZ a program megmondja a videódról, hogy a kép- ill. hang kodek megvan-e hozzá.
  • bertino
    #2185
    használj 9est.
  • Gamer KR
    #2184
    igen csak a hangsávot rakja be, a képi sávot nem. Ez is avi, csak xvides. 7.0-ás vegas-t használok.
  • Molnibalage
    #2183
    Ez nem értem. Magyarán csak a hangot olvassa be? A régebbi Vegaosk asszem csak avi-t olvastak be.
  • Gamer KR
    #2182
    Hi,

    az a gondom a Sony Vegas-sal, hogy egy két xvid-es videó képét nem rakja be a sávokközé. A hangokat igen. XP kodek pack van a gépen (plusz Xvid kodek is), minden lejátszóval megtudom nyitni rendesen.
    Gondolom a vegas-al nem klappol valami, hol tudom megnézni a kodekjeit?

    Üdv
    gamerkr
  • rexHUNter
    #2181
    köszi
  • Dj Tommy
    #2180
    Itt találsz beállítást:avi-jóméret-jóminőség
  • Molnibalage
    #2179
    Még mindig warez? Akkor légy ügyes.

    Ha eredeti, akkor meg hívd a supportot.
  • andris003
    #2178
    üdv! Lenne egy kis problémám hogy mikor regisztrálok a sony vegas 7-el akkor kér egy aktiválo kósot a végén de nem jo néztem neten párat be irtam és az sem fogadta el . pls valaki egy tényleg működő aktiválo kódot küldeni vagy ha tudja valaki mi a baja pls help
  • rexHUNter
    #2177
    Üdv!
    Játékból felvett videót szeretnék renderelni aviba ehhez kellene leírás
    HD wmv-be megtudom csinálni nagyon jó minőségben és méretben de nekem aviba kellene.
  • Garrett27
    #2176
    A Vegasban ilyeneket lehet csinálni, de ha csak emiatt keresel szerkesztő progit, akkor inkább valamilyen egyszerűbb, freeware-t vagy ilyesmit próbálj találni (sajna nemtok ajánlani, tán vki más..)
  • GyaxyBoy
    #2175
    Sziasztok!
    Kellene egy kis help!
    Keresek olyan videó szerkeztő programot, amivel a filmen ki lehet kockázni egy két részletet, pl. arcot hogy ne lehessen felismerni.
    Lehetőleg avi, mpg vagy hasonló ismertebb videókat támogasson!
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • bleves
    #2174
    Isten vagy!
    Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe.
  • Garrett27
    #2173
    Nemtom miért, de nekem probléma nélkül ment,... amíg most még egyszer ki nem próbáltam lerenderelni újból egy vidit a beállítás szerint, és ugyanazt írta ki, amit neked.. aztán megnéztem és legalább arra rájöttem, hogy 1 a klite codec packom már régi volt, ezért uninstall és reinstall a legújabb, na és itt jött a képbe a tmtube által javasolt x.264 codec, ugyanis ez az új klite regisztrálta, hogy a gépben az x.264 codec már telepítve van, ezért felkínálta az uninstallt, mert "ő is tud ilyet".. ezért x.264 uninstall, klite install, egy restart, és most bármit állítgatok a codecen, nem írja ki a hibát. Sajnos nem tudom miért, ennyire már nem értek hozzá, valszeg tudtak valamiről amit kijavítottak a codecben :/
  • Garrett27
    #2172
    Bár nincs 7-esem, de a K-lite-hoz nem írtad hozzá az x64-et, csak a 7-eshez és a Vegashoz - így feltételezem, azért nem látod, mert 32 bites k-lite-ot telepítetted. Ehhez még telepítened kell a 64 bitest is..
  • FragStaR
    #2171
    Elég tanácstalan vagyok mivel eddig nem volt ilyen problémám de most Win 7 x64 + Klite 5.4.4 (Full) + Vegas 9.0 x64 el ezt látom (magyarán hol a többi normális kodek pl xvid mpeg 4 stb) nem tudja vki hogy lehetne elővarázsolni őket?

  • bleves
    #2170
    Köszönöm a segítséget, ki is próbáltam.
    Beállítottam úgy ahogy írtad: kép4
    Gondolom ez így jó.
    Viszont ezt a felbukkanó ablakot kapom, ha a mentésre kattintok: kép5
    Pedig úgy van beállítva a codec, ahogy leírták a TM-Tube-on.
  • Garrett27
    #2169
    nah beinstalláltam, hogy kipróbáljam, és a kodeket úgy találod meg, hogy az .avi-t választod ki, és ahogy előbb írtam, a felbukkanó ablakban a "Video Format"-nál kiválasztod az x264 kodeket, ott lehet állítani és ha jól láttam akkor ugyanaz a kép jön elő amit a tmtubon ajánlottak.
  • Garrett27
    #2168
    ha van elég hely akkor én is ezt tenném, amit bertino ajánlott, amúgy a vfw kodekeket nem lehet egyenesen kiválasztani, hanem az .avi-n keresztül kell, majd Video Format és ott az ffdshow.

    Amúgy függ, hogy 32 vagy 64 bites Vegasod van-e, ha 64 akkor 64 bites kodeknek kell lenni..
  • bertino
    #2167
    tömörítetlenbe mentsd, aztán valamivel nyomd be x264el.
  • bleves
    #2166
    Hát igen... :)
    Szerintem is ki kéne próbálni az x264-es codec-et, DE mint már írtam: ez a codec sajnos nincs a választhatók között mp4 renderelésnél, csak a CABAC és a CAVLC. Lehet hogy maga a program rossz és emiatt nincs benne, sajnos még senkitől nem kaptam olyan visszajelzést, hogy neki sikerülne így megoldani.
    Amúgy a kétszintes renderelést se nagyon értem, az ugyan mit jelent a gyakorlatban?