8627
.
  • Terminátor14
    #6088
    Egy kicsivel ezelőtt le lett írva hogy melyik kérdésre hol találod a választ a játékban ;)
  • Tudatlanka2
    #6087
    Sziasztok! Nagy problémám van:S Eggyszer már kijátszottam a játékot de új gépem van és újra kiszeretném viszont a Korribani Sith teszten elakadtam....tudom láma dolog de mégis nagyon kellene a help..előre is köszi.:)
  • Dexantreal
    #6086
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Eljutottam a táborban egészen a Sith izéig.... Baou-Dur-ral hatástalanítottam a dolgokat és átvertem a csapatot az ellenen. Baou-Dur, Handmaiden, Visas.... ez a felállás. Freedom Nad (vagy, hogy írják) feltámasztásánl, vagy minél, szóval az utolsó nagy csarnokban van 3 sith és papolnak a sötét oldalról, de nem engedek nekik és harc. Na, levernek simán... már háromszor próbálkoztam... valami ötlet valakinek? Vagy esetleg van cheat ide?


  • Calver
    #6085
    kétségtelenül, én mindig le is bontottam amint tudtam
  • SaGa Jr
    #6084
    This mod allows you to skip past Peragus in TSL. After I made this mod it came to my attention that there is another one like it, however this one skips you ahead sooner, and places you *right* at the boarding ramp of the Ebon Hawk, so you are done Peragus in less than five minutes. In my mod I was also careful to maintain normal game balance so the EXP, Credits, and items are all in line with what you would get with a normal run through of Peragus. The exception is that I give out a normal Lightsaber, and I actually made sure it was one of the *working* Lightsaber models that can be upgraded.

    Ezt csinálja az a mod, amit a link behoz. Bár a fénykasza valóban túlzás szerintem is.
  • Terminátor14
    #6083
    Ezer köszönet!

    Bár azért a fénykard kicsit túlzás...
  • Dexantreal
    #6082
    Mi ez?
  • Calver
    #6081
    ez sztem jobban fog neked tetszeni mint egy mentés
  • Terminátor14
    #6080
    Ahamm, köszönöm :) Akkor csak vmiért nem emlékeztem rendesen, pedig 4szer már végigvittem(mindíg jóként :P)

    Elkezdtem most ötödször is, de egy formattálás miatt elvesztek a mentéseim. Vki nem tudna nekem küldeni egyet, rögtön a Peragus után a telosnál vagy a telos felé menet? Csak annyi lenne a lényeg hogy férfi karakter legyen és ha lehet jóóóó
  • SaGa Jr
    #6079
    Dehogy.
    Amikor le lett győzve a kérdéses személy először, akkor újra dumálást kezdeményez. A beszélgetést Te alakítod a kérdéseiddel. Azonnal be is fejezheted vagy belemehetsz mindenféle dolgokba (faggatózás a miértekről és egyéb dolgokról). Előjön a jó oldalon is a rákérdezés lehetősége. Azt hiszem a mi lesz vagy mit hoz a jövő szövegben lesz benne.

    Jelentős az eltérés a karakterek további életének felvázolása során attól függően hogy jók vagy gonoszak vagyunk a befejezésnél zajló beszélgetéskor. Más utat járnak be, más lesz a végzetük. Még az is beleszól, hogy ha az adott személyből jedit lehet faragni az megtörtént a végjátékig vagy sem. Ez alapján is más lesz a jövőjük ismertetése.
  • Terminátor14
    #6078
    Csak akkor lehet rákérdezni, ha sötét oldalon vagyunk?
  • SaGa Jr
    #6077
    Csak egy lehet. Nem lehetséges több személlyel kavarni. Az is fix, hogy kivel meddig juthatsz el.
    Ez pasinál garantáltan Handmaiden lesz ha végigviszed a szálát, illetve szerelem csírái lesznek felfedezhetőek Visas viselkedésében is. Eléggé vonzódni fog és aggódó lesz a pasi irányában.
    Mira meg csak oltja a többi csajt de rendesen, meg rendre eltereli a szót ha az érzelmekről vagy kettőtök kapcsolatáról lenne szó. :)

    Nőnél most meg nem mondom pontosan, de azt hiszem Disciple lesz a nagyon szerelmes és nem Atton. De lehet hogy fordítva. Az egyik csak rajong, a másik meg nagyon szerelmes. De persze ezt erősen befolyásolja az is, melyik olalon áll a nőci.
    Női karakterrel csak egyszer vittem végig a romantika szálat és az is az első játékok egyikében volt.

    A spoilert meg nyugodtan olvasd el, csak arra az egy küldetésre vonatkozólag tartalmaz egy kis segítséget. Nincs benne konkrét megoldás.
  • SaGa Jr
    #6076
    Rá lehet kérdezni a végén a "főellenfélnél" mikor először legyőzted, hogy mit rejt a jövő. Ekkor végig lehet menni mindegyik veled lévő karakteren. Kivéve persze a droidokat. Mindegyikről érdekes infók tudhatóak meg. Nem videóról van szó, hanem a beszélgetésről.
  • Dexantreal
    #6075
    Na, már nagyon kíváncsi lettem Mirára, hogy ennyit beszéltél. Lehet a fő karinak több szerelme? Lol, mert akkor lehet, hogy Mirát is megpróbálnám a karival becserkészni.

    Bombák: Bao-Dur nem volt a csapatban, akkor majd úgy okoskodom ki a választást, hogy ő legyen és valami jó erős csapatot próbálok összehozni.


    Thanks a segítséget!
  • adammmmmmm
    #6074
    A jövendő életükről? Nekem ilyen nem volt. Jóval nyomultam és a végén csak annyi volt hogy a jött az ebon Howk vagy hogy írják és elvisz ennyi. Most félre olvastam vagy mi? (Már teljesen össze zavarodtam)
  • Dexantreal
    #6073
    Elolvassam, vagy ne? :P Merthogy, ha a végéről beszélsz, akkor nem olvasom el, de, ha nekem segítesz és ennél a küldinél, ahol vagyok; arról van szó.... akkor elolvasom.
  • SaGa Jr
    #6072
    Azért nem ártana elolvasni miről is van szó. ;)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Itt a lényeg, hogy észrevétlenül juss ki. Az akna felszedéséhez meg csak annyi kell, hogy legyen egy karakternek demolition skilljén pontja. Majd az aknára viszed a kurzort és ott megjelenik 2 vagy 3 ikon. Az első ha jól emlékszem a hatástalanítás. Van ott egy olyan is amivel hatátalanítod és elteszed, meg a középső általában egy aknák által nem kedvelt Erő skill, a destroy droid szokott lenni. Ez kipurcantja az aknákat (felrobbannak). De ez itt nem jó megoldás mert meghallanak.

    A barlang végében van egy érzékelő pózna, azt is hatástalanítani kell (magas repair/computer skill kell vagy Bao Dur jelenléte a csapatban).


    Speciel én mindig direkt Mira miatt mentem amint lehetett Nar Shaddaa-ra. Egyrészt hogy őt felvegyem, másrészt hogy 3 karakterből jedit faragjak. Ügyesen sakkozva a karakterekkel, mindegyiket a megfelelő helyre elrángatva és velük dumálva ez az első szabadon választot bolygón (mondjuk ez még csak a NS-an sikerült) összejön. Onnantól pedig beindul a nagy vagdalkozás. Plusz itt kezdve már jobban összerakott lesz kis kedvenc orvgyilkos robotunk (HK47) is.
  • Dexantreal
    #6071
    Már második alkalom a mandalorianoknál. Ja, van egy alagút, barlang vagy mit tudom én miféle. Tele aknákkal és gőzöm sincs hogyan kell hatástalanítani... mármint egyik mandalorian valami érzékelőről papolt nekem ,de mindegy... és vannak azok a hengeres izék, arra azt írta, hogy már nem is tudom... majd ma megnézem és elmondom... Mira meg nincsen még velem. De majd igyekszem felszedni őt is.
  • SaGa Jr
    #6070
    Hmmm. Ez az a hely, amikor egy barlangból indulsz kifelé egy bazi nagy épület felé?
    Mert ekkor javasolt más összeállításban menni. Például Mira (nem robbantja fel az aknákat ha belép a körzetükbe, illetve ha ő a vezető karakter akkor a többiek sem robbantanak fel semmit) kell oda vezérnek. Mehet mellé Bao-dur, mint jedi guardian vagy maradhat eredeti kasztjában is, egy jó erős puskával és feltápolt vibro karddal. Harmadiknak azt viszel akit akarsz. De én közelharcosokra mennék rá, méghozzá fizikai sebzésűekre. Nem fénykardosokra, mert őket kezdetben úgyis blokkolni tudják az energiapajzsokkal és a dark jedik meg az assassinok is fel tudnak csapni magukra védelmet az energiafegyverekkel szemben.

    Egy jó kombináció a két vibrokard és két feltápolt pisztoly, kétkezes harc, plusz flurry és rapid shot. Amíg messze az ellen, addig sortüzet neki. Amikor közel, akkor jöhet a váltás. De a taktikák okos megválasztásával a többi karakter úgyis magától megteszi ezt. Én még a jediknek is adtam stukkert. Sokkal jobbak így, bár csak közelharcra gyúrva is nagyon könnyen végigvihető a játék.

    De visszatérve a harcra, ott amikor kijössz a barlangból és hatástalanítod előtte az érzékelőket, akkor látni fogsz generátorokat. Üssed ki ezeket (megsemmisítés, átprogramozás). Ezzel könyíted a dolgodat, hiszen lekapcsolhatóak velük a robotok és a védelmi ágyúk is. Aztán már csak a katonák maradnak. Ellenük meg nem kunszt talpon maradni.

    Ha nem erről a csatáról van szó, hanem a Mandaloriak táborán belüli nagy hentelésről, ott meg könnyű menet lesz az egész hajcihő. Bár ez a táboron belüli csata még az első látogatásodkor van, mielőtt először átmennél Onderonra nyomozgatni...

    Érdemes használni a drogokat. Nagyon sokat segítenek. De igazság szerint nálam is cska a legnehezebb fokozaton történt meg, hogy gyakran kellett használni a gyógyító csomagokat. Mindenhol másutt lazán ment a harc. Jóformán sérülés nélkül.
  • Calver
    #6069
    nemtom, én vagyok megalomániás állat, aki ultra-táp csapatra megy, hogy engem hardon se izzasztott meg kicsit se a gém?
  • Dexantreal
    #6068
    Hajj, de nehéz napok várnak rám akkor. Betöltöm majd újból a választó részt és én is kettő jedivel megyek. Thanks a választ!
  • roblee
    #6067
    Ennél a résznél én két jedi-t küldtem oda, és okosan csináltam. Mindig megvártam, hogy ők jöjjenek le hozzám és ott vertem szét őket. Mikor elfogytak, akkor mentem fel, de vigyázz két oldalról is fognak jönni mikor felmész. Utána lesz nehezebb, ha jól emlékszem lesz ott Dark Jedi Master-ek.
  • Dexantreal
    #6066
    Azt a mod-t belinkelhetnéd.

    Egyébként, mikor kapok egy hívást, hogy amilyen sűrgősen csak tudok, menjek Dxunra és a mandaloriak táborába kerülök, hogy vészhelyzet van, akkor csapat választás történik. Mármint ktéfelé oszlik a társaság: Handmaiden (Handmaiden stuff-al), Visas (dupla izés lézerkard, szal az a Darth Maul féle) és Mandalore( valami jó kis ütős stukival). Berontok egy táborba és ott rohadt nagy csata veszi kedzetét, de egyszerűen elhullok, mint egy falevél az őszi időszakban a fáról... és jönnek jedi tanoncok is, szóval rohadt kemény az egész...

    Mást kellett volna választanom és úgy könnyebben menne a dolog?
  • Calver
    #6065
    van mod amivel lehet választani Handmaiden-t ha csajjal mész akkor is
    ami nagy jó ötlet lévén én Discipline pofáját valami nehéz és kemény fémtárggyal kloffoltam volna be legszívesebben
  • Dexantreal
    #6064
    Thanks az infokat! Handmaiden lesz most a világos oldalon lévő férfi karim tanítványa majd... ja és már picit feloldódott, mert elárulta bővebben, hogy miért is különbözik ő a testvéreitől. Jó, majd megnézem mit produkál Atton a női karimnál és majd esetleg kíváncsiságból meglesem, hogy milyen lesz, ha Attont választaná.
  • SaGa Jr
    #6063
    Olyan nagy dolgokra azért ne számíts. Csókjelenet ha jól emlékszem nem lesz. Az az első részben volt, de persze szigorúan akkor is elsötétedett a kép és semmit nem mutattak. Itt inkább az érzelmek kifejezésére, aggodalomra, féltésre számíts.

    Ha nővel mész, akkor kifejezetten viccesnek fog hatni Atton egynémely próbálkozása a bevágódásra. A szövegei, a többiekkel való kommunikációja a hajón mikor próbál a főszereplő nőről valamit megtudni, meg a kis rivalizálása a rajongó Disciple-el... Szép kis helyzetek adódnak majd.
    Főleg ha sikerült netán jedivé képzeni az átképzehető személyeket. Akkor kicsit másabb szöveg lesz attól függően, hogy a jó vagy a rossz oldalon áll az illető.

    Jedivé amúgy nem mindenki képzehető, de sokan azzá válhatnak a csapatból. Például Atton, Bao-Dur, Handmaiden (ő csak férfi karakter jelenléte mellett), Disciple (ő csak női karakter mellett), Mira (már ha csatlakozik a játékoshoz). Gyakorlatilag csak a droidok és Hanharr nem lehetnek jedik.

    Az is érdekes, mikor semleges vagy és bekerül hozzád mira, átképzed Bao-Durt jedivé és onnantól mész át gonoszba. Na akkor lesznek ám izgalmas változások a karakterek arculatában, plusz a végén a jövendő életükről szóló sztoriban.
  • Dexantreal
    #6062
    Tovább jutottam. Thanks mégegyszer a segítséget!
  • Dexantreal
    #6061
    Thanks a válaszokat! Igen, tudom, hogy Kreia elmesélte, s gondoltam is már rá, hogy na majd ma visszaolvasom... csak elfelejtettem. Könyvtár ajtó kinyílt és rám rontott ott pár sith asassin, de minden totál lerobbant, csak egy data pad volt, ami figyelmeztetett valamire, hogy ne nyúljak a mit tudom én mihez, mert akkor a barlang beomlik... vagy mi, bár lehet, hogy máshogy volt írva, már erre se emlékszem pontosan. Jó, majd használom a sztaki.hu szótárocskát... eddig is ezt szoktam kotOR2-höz, csak gondoltam hamar kisakkozom és akkor minek ,meg nagyjából is értettem... no nem baj, majd "előveszem" a sztakit.

    Oké, azt hittem, hogy Kreiával keveri az előbb valaki és véletlen Mirát írt, de akkor nem és tényleg van ilyen név. Nem is számítottam szerelmi jelenetre.... na jó, esetleg csókocskára igen, de annak is örülök már, hogy lehet így szerelmeskedni. A karim majdnem full világos oldalon van és a jedi védelmező 15-dik szint alatt megjelent egy újabb felirat, miután Kreiával elbeszélgettem az Eban Hawkon: Jedi Mester 1 szint... szóval nagyon is a világos oldalon áll a férfi karim... a női viszont full sötét oldalas kari lesz... és elhatároztam, ha Atton rámászik, akkor megöli, vagy lekoppintja, de szerelme nem lesz... nekem se tetszik a pofája, bár jófej meg minden, de ha csaj lennék, én tutti nem választanám őt.

    Mégegyszer thanks a segítséget!
  • SaGa Jr
    #6060
    Most nem azért, de miután bejelentkeztél ott a számítógépes rendszerbe, a konzolról ki lehet nyitni a könyvtár ajtaját. Oda bemész és kapsz némi infót. Plusz miután leszáltál a bolygón, az első hely ahol vagy 4 hatalmas, elzárt bejáratú síremléket tartalmaz. Megközelíted őket és Kreia elmeséli neked kik is vannak ott. Az első kérdésre így meglesz a válasz ott helyben.

    A második kérdésre ha jól emlékszem a könyvtár töredékes infói közül lehet előszedni a szükséges választ.

    A harmadikra van utalás a játékban, de aki játszott az első résszel, az azonnal rávágja majd melyik lényről van szó. :)

    A negyediknél csak gondolkodni kell. Melyik nem paradoxon. Elég egyszerű lesz ez is. Elég ha az ember elővesz egy angol szótárat ha abszolút nem tud angolul és megoldja pár perc alatt a problémát.

    Az ötödikre meg a válasz a megfordított jedi code. Illetve ez is ott van az akadémián felszedhető infók között. Amúgy ez a válaszod úgy látom jó.

    Handmaiden (idővel elárulja a saját valódi nevét is) nagyon szerelmes lesz majd a férfi fő karakterbe, már ha megfelelően kevered a dolgokat. Szerelmi jelenetre ne számíts. Ha kellően nagy a bizalom, akkor még Visas is rendesen kötődni fog érzelmileg. Mira meg csak távolról szemlélődik. Amúgy Mira a fejvadász csajszi, akit a sztori során felszedhetsz Nar Shaddaa-n. De csak akkor jön veled, ha az itteni ténykedésed során semleges vagy jó beállítottságú vagy. Ha a sötét oldal felé tendálsz erősen, akkor Hanharr, a vuki fejvadász áll be hozzád. Mindkettő nagyon hatékony karakter és attól függően miként alakítod a továbi játékot (mennyire foglalkozol velük, milyen oldal felé tolod el őket) más lesz a végén a róluk megtudható sztori a további életükről. Szóval kettőnél több alkalommal kell végigvinni a játékot, hogy mindenkiről mindent megtudj. Hidd el, érdemes lesz.
  • Dexantreal
    #6059
    Na, hát én itt elakadtam Koribbanon a teszt kérdéseknél és jobb híján berakom sorba a válaszokat, mert 1/5-t érek el mindig... elsőnél volt 3/5 és már nem emlékszem, hogy miket jelöltem meg és most má minden varriációt kipróbáltam... legalábbis úgy gondolom.

    A fehér szövegesek a szerintem jó válaszok.

    Első szintű tesztkérdések:

    Első kérdés



    Második kérdés



    Harmadik kérdés



    Negyedik kérdés



    Ötödik kérdés




    A segítségeteket előre is nagyon kösözönm! A válaszokat meg mindent nagyjából értem, csak hát még se vagyok egy angol zseni és most kéne a segítségetek.
  • Dexantreal
    #6058
    Koribbanon annál a tesztnél tudja valaki a pontos válaszokat? Vagy valahol megtalálhatók? Semmi kedvem kisakkozni őket.
  • Dexantreal
    #6057
    Csak majd pls ne áruljátok el a végét, mert kíváncsi vagyok mi lesz... sötét és világos oldalon is.

    Akik még játszanak, azoknak hangsúlyozom, hogy pls spoilert használjatok.
  • Dexantreal
    #6056
    Aha, thanks ezt a hosszú és jó választ! Na, nem is tudtam, hogy lesz szerelem itt is.... azt hittem, hogy csak jóbarátok lesznek, meg ilyesmi. Mira nevű csajra nem emlékszek... talán Kreia nem? Bár ő öreg... esetleg Atris? Habár ő is idős. Handmaidennel egész jól haaldok, akkor szerintem ő lesz az. Jó, ne legyen akkor influence mérő, csak gondoltam, hátha így jobb.

    Droiddal meg próbálkozok és mégegyszer thanks a segítséget!
  • SaGa Jr
    #6055
    Ahonnan indul a kis droid, onnan nyílik egy nagy ajtó a vezérlőbe. Ott felgurulsz a rámpán és odamész a konzolhoz. Ekkor ott manipulálgatva rájössz, hogy hiányzik valami alkatrész. Na ezt meg kell szerezni. Elindulsz lefelé és az egyik oldalsó ajtót kinyitva lemész majd egy turboliftig. Abba bemész, átkerülsz egy másik helyre. Ott keresztülmész egy csövön, és találsz egy hullát (meg robotokat). A hullától elveszed a szükséges cuccot, majd visszamész a vezérlőbe. Aktiválod a vezérlést, majd kimész egy másik ajtón ami megnyílik. Ott felkerülsz arra a helyre, ahol 2 erőtér zárja el az utat (előtte itt is van liftbe bemenetel). Namost az első erőtér bal kéz felől lesz az egyenes folyosószerű szakaszon, a második a T elágazásnál jobbra fordulva lesz. Ha itt balra mész, látsz egy terminált. Ide lettél küldve eredetileg. Ott is manipulálgatsz bőszen (megcsinálod amivel megbíztak) és kilépsz a terminálból. Ekkor jön egy snitt és megy tovább a sztori a főszereplővel. Már ha jól emlékszem.

    A szerelem meg jelen van itt a 2. részben is. Sajna Mira nem kapható ilyesmire, bár a szövegeiből nem ez tűnik ki. A másik két csaj (Handmaiden és Visas) már hajlandóbbnak mutatkozik nem is kicsit. Persze férfi karakterrel játszva. Lányzó főszereplő esetén meg két manus akar rámászni szegényre (Atton és Disciple).

    Az influence jelzés szerintem nem kell hogy kimutatható legyen és számszerűen/mérőoszlopban látható. Elvégre sosem tudhatod mennyire vagy tényleg valakinek a bizalmában. Ez a beszélgetésekből fog kiderülni, de ha beraknák akkor hová lenne a játékélmény? Lehetne eleve konkrétan kalkulálgatni, mert teszemazt az egyik manusnál már csak 1 pont kell, akkor őt viszem. Jobb ez így hidd el, hogy nem látható. Pár újrajátszás után úgyis pontosan tudni fogod mennyire vagy az adott pillanatban jóban valakivel. Ennyire ne könnyítsük már meg a játékot.
  • Dexantreal
    #6054
    Okés, csak gondoltam ,hogy esetleg mindegyik csapattársamnál lesz valahol egy influence mérő oszlop (lásd: Madden NFL 07) és, ha maxon van, akkor minden király... hoppá! Tényleg! Mi lenne, ha tovább bonyolítanánk ezt és a SW kotOR 3-ban már lenne ilyen és, ha maxra kerül, akkor pl szerelem is lehetne a játékban és tök mindegy, hogy a történethez kapcsolódó egyik személlyel-e, vagy csak egy átfutó szereplővel, akit sokat időzünk... de lenne és végig jönne velünk és több kapcsolat is lehetne és el is lehetne hagyni, meg ilyesmi... na milyen vagyok?.

    Szerintem jó ötlet.

    Igen, de a droidocskával pontosan merre? Kikötöttem már a hajónál is a konzolnál, de ott nem találtam azt hiszem semmit :S, majd megnézem megint és átverekedtem magam pár roboton, vagy droidon :S.... inkább robot. Aztán van a fuel depot és egy lezárt folyosó fut végig és nincs tovább. Szóval majd keresgélem... de mondom, a világos oldalon lévő karimmal megoldottam, csak már fullra nem emlékszem :S.

    Egyébként a világos oldalon lévő karim jedi mester cím felé halad és tök jó, hogy ilyen is lehet belőle. Koribbanon vagyok épp.
  • SaGa Jr
    #6053
    Sehol nem tudod megnézni. Jobb ha jegyzetelsz. :)

    A játék elején meg valóban csak menni kell előre a kis T3-assal a Peraguson. Úgyis csak akkor kapod meg az irányítását, amikor rádión eléri őt a fő karaktered, akkor pedig el is mondja mit tegyen (nyissa ki a megfelelő ajtót). Ehhez össze kell szedjen alkatrészeket. Ha ezek megvannak, mehet tovább.
  • Dexantreal
    #6052
    Sokszor írja játék közbe, hogy influence gainad/lost ikszipszilonnál.... hol tudom megnézni, hogy a csapattársaimnál kinél, hogyan állok? Mert nézegettem már mindenfelé, de nem nagyon láttam... pedig kíváncsi lennék rá. Vagy nem lehet?
  • Dexantreal
    #6051
    Igen, lekaszálok pár ellent na és? Na mindegy, majd csak megint megtalálom a kfielé vezető utat.
  • Calver
    #6050
    mész a droiddal előre kb
  • Dexantreal
    #6049
    Peraguson hogyan is kell kiszabadítani a fő karit, vagyis eljutni hozzá a droiddal ott az elején? :S Már egyikkel megdcsináltam, csak rég volt és a mentés nincs meg és elkezdtem egy olyan karival is, aki majd a setét oldalra fog állni. Világos oldalon lévő karimmal meg haladgatok, épp Onderonon vagyok.