3478
  • laca103
    #3198
    Mivel nincsen más WH40k fórum, ezért ide illesztem be ezt a művészi leírást amit a Kódexben találtam....Eszméletlen nagy, hogy 50 oldallal ezelőtt éppen azt részletezi teljesen naturalisztikusan, hogy az egyik ürgárdista(az egyik kedvenc szereplőm...) fejét hogyan tépi le egy tyranida zoat.

    "[...] A lány karcsú tagjait csaknem teljesen eltakarta a zsákvászon ruha, de nem volt nehéz elképzelni, hogy milyen ruganyosak és simák lehettek...két melle úgy fészkelt a szövet alatt, mint két galambfióka... mogyoróbarna haja, göndör fürtökben bukott alá, elfedve kecses nyakát... fürkész, kék szeme sokkal lágyabb árnyalatban fénylett mint a kegyetlen nap; hogyan fakadhatott ilyen ilyen tökéletes szépség Galandra Puschik ágyékából? Gretchi kacéran forgatta rózsaszín napernyőjét. [...]" /Idézet a Torz csillagokból./


    Ez a fickó egy zseni!
  • haxoror
    #3197
    Hogyan lehet a billentyűzet-kiosztást átállítani?
    Nem találom sehol
  • haxoror
    #3196
    Dark Eldar video
  • ollie
    #3195
    jessssssssssssssssssssszzzzzzzzzzz!!! :))))))))))
  • Zóanagyvarázsló
    #3194
    Ki tudja, a magyar forgalmazókat nehéz kiismerni, de kint már hónapok óta kapható, nekem is megvan már rég. Ha külfölről nem tudsz rendelni, akkor talán érdemes kivárni a következő kieget, biztos csinánlak egy új pakkot. Bár a Gold kiadást (alap+WA) sem láttam korábban idehaza. Hasznos dolog egy netkártya vagy egy azzal rendelkező haver.
  • jocika
    #3193
    Köszi, kár.
    Lehet, hogy nálunk is kapható lesz?
  • Zóanagyvarázsló
    #3192
    Nem, nem tartalmazza.

    Európában ez a kiszerelés tartalmazza az eddig megjelent kiegészítőket, illetve az alapjátékot. Talán itt a legolcsóbb, de úgy rémlik, korábban 2 fonttal még olcsóbb is volt itt.
  • dronkZero
    #3191
    "introduction of flying units"!!!!!!!!!!!!!"

    Ennek örültök? Én egyetlen stratégiában láttam ezt jól megoldva, a Total Annihilation-ben, ott tényleg úgy működtek, ahogy egy repülőnek illik. A többi (warcraftos-starcraftos) lebegünk-azt'-jóvan egységektől hányni tudnék.

    Ja, még a Dune 2-ben volt faszás a Carryall meg az Ornitopter...

    Na meg alapbeállításként (zoom-mod nélkül) kb 10 méter magasról szemléljük az eseményeket, ez alatt fognak repkedni a repcsik? Vicces...

    Na, majd meglátjuk, de így elképzelve nagyon bénán hangzik. Ez a játék nem arról szól.
  • jocika
    #3190
    Üdv!
    A goty verzió tartalmazza a két kiegészítőt az alapjátékon felül?
    Nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e megvenni.
  • Szaruman
    #3189
    Zsíííír. Remélem, h a balancot nem cseszik el:)
  • haxoror
    #3188
    Warhammer 40,000: Dawn of War: Soulstorm

    New Warhammer 40K Expansion: Soulstorm

    "The expansion will feature two new races: the Dark Eldar, and the Sisters of Battle."

    "introduction of flying units"!!!!!!!!!!!!!
  • Szaruman
    #3187
    Biztos, h nem. A games workshopban az ezzel megbízott emberek tudtommal. Ian Watson csak regényt írt, (jóval) a világ megszületése után.
  • laca103
    #3186
    Amúgy a látványvilágot a WH40k látványát azt ki álmodta meg? Ian Watson lett volna aki megálmodta az egészet?
  • ollie
    #3185
    öööö, nem!
  • laca103
    #3184
    Valak ifelvilágosítana azzal, hogy létezik-e összekötő kapocs Ian Watson könyvei, és a játék között, az istencsászáron, az ürgárdistákon, és a többi kaszton és a környewzeten kívűl? Úgyértem van e a történeti összefüggés?
  • magus
    #3183
    hát, még béna vagyok a játékban, de eddig egyedül a space marinesokkal tudtam sikert elérni, gyorsan tier 2-re lépek, 2 space marine squad, plusz hp-val 2 raketavetos, par land speeder es gyorsan be abazisra, szetszedni a foepuletet es bye

    nagyon gyorsan basztat az enemy általában, és ötletem sincs, hogy van ennyi egysége ennyi idő alatt a bázisomnál
  • SaGa Jr
    #3182
    Ez is lehet, meg az is, hogy nem egyezik a játék korábbi patch csomagja a Winter Assaulthoz szükségessel. Nem mindegy ugyanis, hogy amerikai, európai vagy multi típusú volt az első 2 patch.

    Legegyszerűbb ha csupasz alap játék kerül csak felrakásra és majd a WA telepítése során zajlik le a patchelés. Akkor baj nem szokott lenni. Legfeljebb tényleg csak helyhiány okán lehet gubanc ha teljesen alap játékra kezdi el felrakni az ember a WA-t.
  • ollie
    #3181
    Talán nincs elég szabad hely. Emlékeim szerint a rendszerpartíción kell lennie több giga szabad helynek, mert nagy fájlokat tömörít ki patchelés közben, hogy aztán patchelve visszatömörítse. A rendszerpartíción van a TEMP könyvtár, ugye...
  • magus
    #3180
    nem megy fel a winter assault : /

    azt irja h error, nem tudja patchelni a jatekot, es igy nem hajlando feltelepulni :/
  • SaGa Jr
    #3179
    Az alapjátékban valóban csak 10 küldetés van. A Winter Assault (első kiegészítő lemez) újabb 5-5 küdletést ad még, eldákkal, Imperial Guard-al, Chaos és Ork seregekkel.
  • ollie
    #3178
    Sajna nincs, de mindenért kárpótol a 2. kieg (Dark Crusade).
  • magus
    #3177
    um, tényleg csak ez a 10 misszio van? még csak a 8-asnál járok, de ahogy olvastam nincs is 10 nél több. ez tényleg igy van? nincs ork chaos eldar hadjárat? : /
  • fawcet
    #3176
    Örülök, hogy tényleg összejön neked. Jó olvasást!
  • RatBaG #3175
    én meg egyből megrendeltem fawcet linkjéről, az utolsó darabot küldték el. kösz fawcet!
  • 0Fritz0
    #3174
    A MOM Parkban lévő Alexandra Könyváruházban most vettem meg "Ian Watson Teljes Warhammer 40.000 Univerzuma"-t és még volt kint 4 darab. (Talán még a raktárban is van belőle)
    Vadászatra fel! :)
  • lammaer
    #3173
    Ezzel még úgy nem is volt különösebb gondom, de a bazinagyfekete könyvben előrehaladva amikor a navigátor harmadik szemébe faragják be a térképet... na ott már nagyon kezdtem elveszteni mindenféle fonalat.
  • laca103
    #3172
    Szerintem, az Inkvizítor is becsavarodós, és néhol tényleg olyan mint egy drogos rémálom (pl amikor a Sleenesh kultusszal megertőzött bolygóra leszállnak... NA az amikor az épületek elkezdenek b*szni, meg az a sokmellű zombi királynőféle.... Azt hittem eldobom az agyam... DE amúgy rettenetesen izgalmas, az Ürgárdistát most fejezem be. Az hogy marhaság az nem zavar hisz ez egy ilyen világ, végülis jórészt Ian Watson teremtette ezt a wh40k-s világot, úgyhogy ez a világ ilyen és kész. Abszurd...szinte már perverz . . .
  • fawcet
    #3171
    Ian Watson BaziNagyKönyve
  • fawcet
    #3170
    Esetleg nézzed antikváriumokban hátha valaki eladta.
  • Zóanagyvarázsló
    #3169
    Esetleg itt van ez a lehetőség is, de így jóval drágább lenne.
  • Panzerfaust
    #3168
    Hagy szóljak hozzá énis. Watson legsikerültebbje, kétség kívül az Ürgárdista, na az valami fantasztikus. A két novella sem rossz, de a második sokkal jobbna tetszik. A többi meg simán csak jó, de a végére oylan szinten elborul a zegész, hogy azt csak akkor tudom olvasni, ha oylan a hangulatom. A Gauntból olvastam kettőt sezritnem jóak, klassz ksi háborús regények, kedvenc alternatív univerzumomban. De hiányolom az ogrynokat. Na ők a tutik.
  • RatBaG #3167
    egy próbát megér
  • Zóanagyvarázsló
    #3166
    Én felhívnám őket telefonon, hogy van-e raktáron vagy valamelyik boltban pédányuk, ha nincsen, akkor pedig várható-e valamikor.
  • RatBaG #3165
    eddig szép csak utánna hogy rendelsz? a vásárlásra kattintva semmi nem jön be, ha meg külön kikeresem a könyvrendelést, akkor meg átirányít az alexandrára amin szintén nincs egy darab se...
  • Zóanagyvarázsló
    #3164
    Szukits Kiadó
  • RatBaG #3163
    igen erre gondoltam: Ian Watson teljes Warhammer 40000 Univerzuma
    sehol semmi...
  • Orgi
    #3162
    Egy ellenvélemény, nekem is jobban bejönnek a "katasztrofálisan szar" részek - ízlések és pofonok.
  • kiskorúbézoltán #3161
    Nekem pont ez a "becsavarodott drogos rémálom" jelenti a WH40K-t, a Gaunt sorozatból -nekem- pont ez hiányzik, olyan mint egy matiné változat.
  • lammaer
    #3160
    Végre valaki aki Watson "félisten" műveivel mégsincs annyira megelégedve. Lényegében maximálisan egyetértek, az Ürgárdista és az Inkviztitor volt számomra is a legélvezhetőbb, utána az egész kezdett elmászni egy becsavarodott drogos rémálmaihoz hasonló irányba...
  • SaGa Jr
    #3159
    Nem fog. :)
    Ráadásul a kései regényei katasztrófálisan szarok lettek (Harlequin és a Chaos Child). Ami tényleg hangulatos és jó az az Űrgárdista és az Inkvizítor, meg pár novellája. A többi WH40K-s irománya katasztrófális.

    RatBag:
    Mire gondolsz? Könyveket angolul rendelhetsz direkben angoloktól a Black Library oldalról vagy idehaza ugyanezeket a Trollbarlang boltjában is megteheted. Rengeteg könyből lehet választani (különféle űrgárdista rendekről vagy egységeikről szóló sztorik, démonvadászos sztorik, amolyan piszkos tizenkettő jellegű IG sztorik meg amit akarsz), van itt mindenféle.
    A legjobbank a Horus Heresy sorozatot, illetve az Eisenstein sorozatot tartják. Előbbi az eretnekségről szól, utóbbi egy inkvizítorról.


    A magyarul megjelent könyvek mindegyikét (Gaunt regényekből 4-et, illetve van még Ian Watson teljes Warhammer 40000 Univerzuma) a Szukits kiadó adta ki, így tőlük lehet megrendelni vagy bármely nagyobb könyvesboltban utánanézni, hátha akad még belőlük. Esetleg némelyik online könyvesboltot érdemes meglátogatni.