2710
RIP SG 2014
SG Tools
  • SzirmosSzisza
    #2511
    Azt hittem az adatbázis motor nem bírja "ezt a terhelést", de akkor csak az előrelátó tervezői munka miatt van :)
  • cSuwwi
    #2510
    ez "köztudott", ha azonos másodpercben írtok be ketten, akk kidobja az egyiket
  • SzirmosSzisza
    #2509
    Hm, úgy tűnik ez egyben a hozzászólás ID is, ez megmagyarázza a dupla hozzászólás bugokat :)
  • cSuwwi
    #2508
    ez az unix timestamp a keletkezés ideje
    ha nem látod a forráskódban akkor nem
    házigazdáknak a törlés linken is rajta van ez a szám, de csak nekik
  • SzirmosSzisza
    #2507
    Pl a te hozzászólásod esetén ez: 1344878116. De a régi hozzászólásoknál ezt nem lehet kihámozni az értékelős cuccból, azoknál van valami módszer rá?
  • cSuwwi
    #2506
    mire gondolsz? egyedi azonosító a topikon belül?
    van egy kiemelt üzenet script, az a hozzászólás id alapján kéri le ajaxal.
  • SzirmosSzisza
    #2505
    Egy hozzászólás "globális id"-jét ki lehet valahogy nyerni az értékelős cucc nélkül? (régi hsz-eken nincs olyan)
  • Maximus4
    #2504
    Üdv újra a fedélzeten:)
  • cSuwwi
    #2503
    visszakaptam a topikom házigazda jogát, annyi változtatás lesz, hogy a scriptjeim demoját bekötöm majd ide, és kapcsolókkal demózható lesz minden
    hamarosan... :)
  • cSuwwi
    #2502
    egyszerre két logóval ronda lesz sztem
  • Tarajos Sül
    #2501
    :D
    Értem, akkor nem. :) Amugysem tettem még ki, tegnap nagyon elvoltam foglalva az újítással, ami szerintem sokaknak nem tetszik, nem tudom miért, szóval el is felejtettem.

    UI:
    Azt még megtudhatom, hogy ebben a js. kiterjesztésű fájlban, a main code résznél mit kell megváltoztatni ahhoz, hogy a logókat ne vegye ki, viszont az avatar bent maradjon? :)
    És többet nem változtatok..!!! :)
  • cSuwwi
    #2500
    Jaj, ne érts félre. Nem kell az "ingyenreklám", sajnos túl sokan is ismernek itt :( Úgyhogy kihagynám :)
  • Tarajos Sül
    #2499
    Értem. :) Nem is bántásnak szántam. :)
    Biztos láttad, hogy ott van 2 nicknév, közvetlen a szövegbeviteli mező fölött.
    Ott lesz a tiéd is, ha nem haragszol. :$ :)
  • cSuwwi
    #2498
    jah nem azért mondtam, azt csinálsz vele amit akarsz, nem érdekel
    csak javaslatot tettem, hogy finomíts még rajta, mert kicsit olvashatatlan :)
  • Tarajos Sül
    #2497
    Igen, az a dromos, amit Te közétettél.
    A .js kiterjesztésű fájlban megírtad, hogy mindenki használhatja, módosíthatja, csak a forrást ne távolítsák el, hogy honnan van, avagy tőled. Én ezekhez hű maradtam. :)

    A guilt wars 2 topik tényleg marhajó, én csak próbálkozgatom. :) de lehet, hogy túlságosan erőltetem csak.. :/
  • cSuwwi
    #2496
    eddig egy jó skint láttam az sg-n ami tetszett is, és rendesen belenyúlt aki csinálta, a guild wars 2 topikban (most éppen 10. a toplistán)
    sajátba nem járok, lehet hogy vannak ott is jók
  • cSuwwi
    #2495
    az olvashatósággal vannak gondok, pl. a nicknév és a háttere is kék
    ez a "dromos" stílus ami az alapja volt, szerintem csak a saját színeivel néz ki jól, csak alapnak adtam érdemes átdolgozni

    a logót kézzel kell megadni, hogy nem ugyanaz legyen mindenkinél.
    így néz ki az eredetije, aminek a "másolata": topik
  • Tarajos Sül
    #2494
    ..ezt elfelejtettem.. :D
  • Tarajos Sül
    #2493
    Mostmár láthatod is, és e topic látogatói is, hogy mire vittem a segítségeket. :)

    Én megvagyok vele elégedve, a logókat majd visszateszem valahogy.
    A banner körüli részt is majd átszínezném, és a szövegbeviteli rész körüli mezőt is, feketére.
  • Tarajos Sül
    #2492
    cSuwwi: Köszönöm. :$

    Kamionosjoe: Titok... :D
    Bonyolult leírni, és ennyi, talán év után, akinek fontos a topic, annak egy jó kis meglepetés lesz. :)
  • kamionosjoe
    #2491
    Mit tervezel a topikba, ha szabad tudni? :)
  • cSuwwi
    #2490
    a css egy sima szöveges file, notepad is elég rá, vagy amit akarsz.
    a kiterjesztése legyen css, tehát pl. stilusom.css

    bármilyen ingyenes tárhely jó, atw, uw, vagy ahol van helyed
    a feltöltött fileod urljét kell megadni majd
  • Tarajos Sül
    #2489
    ..még egy kérdés. :)
    Mibe lehet betenni, vagy mivel lehet készíteni css kiterjesztésű fájlokat?(úgy értem sima wordpad, vagy hasonló??) és ezeket a kiterjesztésű fájolkat én hova tudom feltölteni?
    (sima weblap, úgy értem saját, ingyenes atw-ra, gportalra, hotdogra, stb-re?
  • Tarajos Sül
    #2488
    Köszi mégegyszer. :)
  • Tarajos Sül
    #2487
    ...tényleg nem bonyolult. :)
  • cSuwwi
    #2486
    a régi scripteket én csináltam, ha belenézel ott lesz egy leírás szájbarágósan hogy mit kell vele csinálod. a többség eddig meg tudta oldani a használatát, neked is fog menni, np
  • Tarajos Sül
    #2485
    Értem, köszönöm.
    Elsőre csak olyan kódokat, leírásokat láttam(persze sajnos felületesen átnézve), ami nem igazán keltette fel az érdeklődésemet, de így alaposabban átnézve pl. a régi scriptek mezőt egész jól fog kezdődni a holnapi napom, meg a mai végződni. :)

    UI: Láttam itt pár kódot, és azt nem értettem, hogy mit tehetnék én azzal, hogy "ezt rakd be ccs-be" Nem igazán tudtam, hogy ezzel mit kezdjek, de akkor jobban átböngészem gugli barátomat, mert már beírtam a "ccs" keresőszót, próbálkoztam a saját topic fejlécében, de frissítés után nem jelent meg semmi, csak a bemásolt szöveg. :/
  • SzirmosSzisza
    #2484
    SCRIPTEK:

    ott utána azok linkek, illetve ott van a Régi scriptek felirat, az szintén kattintható :)
  • Tarajos Sül
    #2483
    egy sg-s kódgyűjteményt is szívesen fogadok. :)
    (de ha azt írjátok, hogy van ebben a topicban nem egy, akkor szétnézek majd itt, ha tudom, hogy mik velem a teendőim.)
  • Tarajos Sül
    #2482
    Üdv.

    Kaphatok valakitől egy linket, ami elvezet egy olyan oldalra, bejegyzésre, ami elmagyarázza, mit hogyan kell az első kattintástól, egészen az utolsóig tenni, hogy átalakíthassuk ezekkel a kódókkal az SG topicjainak bármelyikét?
    (kissé rosszul fogalmaztam meg a kérdést, de remélem értitek. )
    Találtam pár kódot, pl ami átláthatóvá tenné a fehér közöket, itt a hsz-k között is, és nem szeretnék mást nyaggatni, amugyis magam szeretnék tenni a válaszolsz, kérdezel, válaszolnak topic szépségért, és ccs-el foglalkozó oldalakat találtam, de én jobban örülnék egy olyannak, ami direkt az sg.-hu topicjaira van kihegyezve. :)
    Köszi. :)

    Tomi
  • Panzeradler #2481
    Halihó, a hozzászólások betűszínét milyen kóddal tudom módosítani?
  • cSuwwi
    #2480
    a kikapcs is természetesen a js után legyen és importanttal
  • cSuwwi
    #2479
    ahogy nézem ahol át van színezve az alap link ott érdekes :D
    akinek színezett linkjei vannak, de nem tetszik a kép színe az törölje/színezze olyanra amilyen illik a link színhez
    adtam neki egy classt: external

    kikapcshoz css-be:
    a.external { background: none }


    átszínezéshez is jó a css, csak a js után legyen és importanttal lehetőleg:
    a.external { background: url(http://link) no-repeat right top !important }


    gl
  • cSuwwi
    #2478
    v1.5.1

    a target szarul van kezelve a linkeken, valamiért minden linkre egy sajátot akaszt a rendszer, de nem jöttem még rá miért. ez ugye szar, ha több link van egymás után és meg akarod őket nézni, mert ugyanabba a framebe nyitja mindet -.-

    szóval van egy target fix: a külsős linkekre (nem sg.hu, vagy más belső link) esetén: _blank, belsősnél: _self
    illetve külső linknél látszik egy kis ikonnal a link után (már nem tudom hol láttam, de sztem hasznos)

    ide nincs belinkelve, de ahol van a script ott látni fogjátok, vagy itt a teszt topikom
  • cSuwwi
    #2477
    volt ár időm, megpiszkáltam:

    ultimateInsert v1.5 (ahol tőlem van beszúrva (kb. mindenhol) ott frissül magától)

    - normális youtube link parser (megeszik minden létező valid youtube linket)
    - spoiler tag-et kiszedtem mert megoldották végre
    - https linkek támogatása
  • MerlinW
    #2476
    A Steam-es linkek pl. mind https-esek.
  • cSuwwi
    #2475
    mintha olyan sok https-t használnánk :D
    megnézem majd
  • SzirmosSzisza
    #2474
    if (thislink.indexOf('http://') == -1) return;

    Ez nem https barát!
  • VO101Tom
    #2473
    Rájöttem közben, hogy akkor szaggat az oldal, ha be vagyok jelentkezve. Ha nem, akkor minden oké :/
    Ti jobban ismeritek a fórum belvilágát, nem kalapáltak rajta valamit a napokban, amitől ez lehet...?
  • VO101Tom
    #2472
    Sziasztok. Egy olyan gondom lenne, hogy Operát használok, és az IL-2 topik háttérképe eltűnik, amikor görgetek az egérrel, mikor megállok, akkor megjeleníti. Ilyenkor akad is kicsit - gondolom a betöltés miatt. A háttérkép elvileg áll, nem görgeti a szöveggel együtt. Nekem akkor tűnt fel, mikor Opera 12-re frissített a böngészőm, azt hittem attól van, de visszatéve a régit először jó volt, de most a hiba megint előjött. Más is írta, hogy pár napja neki is ilyen (régebbi Operán).

    Van ötletetek arra, hogy ez mitől lehet?