2710
RIP SG 2014
SG Tools
  • kamionosjoe
    #2471
    Még áll az ajánlatom: #2449,#2446
  • cSuwwi
    #2470
    az ultimate insert tool már elég elterjedt lett (most néztem a top10 topikból 6-ban látom, ráadásul mind az eredeti linkről megy).

    kérdezem az elmúlt időben történt-e valami amit esetleg érdemes beleheggeszteni, vagy van-e ötlet fejlesztésre. persze csak értelmesre, mert amit beleírok a látogatott topikok jelentős részére hatással van.

    [megint van ideje pöcsölni vele]
  • pxxl
    #2469
    ahhoz blacklist kell amivel vissza irányítod a főoldalra. ilyenkor kell egy noscript részt is beírni hátha okoskodni akar és letiltja a scripteket akkor is vissza lehet dobni főoldalra. mint pl a tirexi-s topikban. de ezt már tényleg csak saját fòrumban tűrik meg :)
  • SzirmosSzisza
    #2468
    Óhh, én azt hittem a banlist azt csinálja, hogy be se engedi a topikba. Akkor azért nem működött
  • tommygear
    #2467
    köszi
  • pxxl
    #2466
    ő sem látja a rejtett hsz-eit.
  • tommygear
    #2465
    hali
    engem az érdekelna, hogy ha a banlist-al elrejtem valaki hozzászólásait egy topikból, akkor azt a letiltott felhasználó is elrejtve látja? vagy ő látja továbbra is a saját hozzászólásait?
  • Malakai
    #2464
    Ha valaki kikerüli annyit tesz, hogy ő látja a hozzászólásokat nem azt, hogy mások lássák. Persze a megoldáson múlik.
  • pxxl
    #2463
    ezzel még mindig csak az a baj, hogy a ezeket a scripteket 2mp alatt ki lehet kerülni. :)
  • MerlinW
    #2462
    Csak korlátozni kell, hogy kizárólag a saját fórum kategóriában működhessen.
  • kamionosjoe
    #2461
    Ez a megoldás nekem is tetszene. Az a hozzászólás ami nem lett engedélyezve mondjuk 24 órán belül az alapból törlésre is kerülhetne így még kevesebb dolgot kéne megjegyezni a rendszernek.
  • Ability
    #2460
    Legegyszerűbb szerintem az lenne, hogy a fenti banlist scriptet kellene átalakítani úgy hogy ID-re keressen és ha talál olyat akkor elrejti. Adattárolásra is ezt a script lenne használva, most is úgy megy hogy van egy változó ahova fel vannak sorolva a felhasználók. Lényegében szerveroldalon csak annyit kellene csinálni hogy ezt a változót szerkeszted folyamatosan. És akkor az egész meg van oldva annyival hogy behúzod a JS-t a topikba és minden úgy menne ahogy eddig. Gyors is lenne. Annyi kiegészítés kell hozzá hogy az új komment formra submit eseménykor meghívja a külső szerveren egy funkciót ami beleteszi az új kommentet a listába. Ugyan ez kell engedélyezéskor is, külső funkciót meghívni hogy a szerver szerkessze az állományt és kivegye a listából a tiltott komment azonosítót. Az egészet meg lehetne csinálni kényelmesre is, beletenni egy olyan funkciót hogy a topik házigazdájának mutassa a tiltott kommenteket is és ezen kommentek fejlécébe egy gomb hogy "engedélyezés".

    Most ez a variáció tetszik a legjobban. Ezt meg lehetne pöpecre csinálni. Kényelmes is lenne, megbízható is lenne, szép is lenne, gyors is lenne.
  • Malakai
    #2459
    Mindenképpen csak az új ID-kat kellene cserélgetnie a szerverrel és kliens oldalon tárolni az egészet.
  • Ability
    #2458
    Hát igen, vannak lehetőségek, de nem véletlen írtam hogy primitív és baj van velük. Ebben a megoldásban nem tudod megcsinálni hogy a CURL az eredeti felhasználóval írja be az üzenetet. Én elsőre inkább Malakaihoz hasonlóra gondoltam. ID-ket kellene tárolni és csak akkor megjeleníteni egy kommentet ha az engedélyezve van. De itt is vannak gondok. Hol tárolod az ID-ket? Persze ki lehet játszani pár biztonsági korlátot, lehet cross-domain ajaxozni, és egy külső adatbázisban tárolni/lekérni, de akkor meg sebesség, sebesség, sebesség. Lassú lesz. Továbbá akinek készülne nem tudná beüzemelni, ehhez kellene egy szerver is. Tárolásra meg nem jut eszembe hirtelen más megoldás, de ha lenne is valami "lokálisabb", ehhez azért csak adatbázis passzolna, mert ha egy szerializált stringet kellene oda-vissza fejtegetni akkor hamar olyan méretre duzzad hogy lassú lesz.
  • MerlinW
    #2457
    Én sem értek egyet az ötlettel, hiszen nem az ő fóruma. Csak a kihívást vizsgáltam:)
  • Malakai
    #2456
    Inkább mindent elrejteni alapból és id-ket tárolni.
    De nem igazán erre való egy fórum.
  • MerlinW
    #2455
    Jó a kérdés:) Nem mondtam, hogy kész megoldás, csak elültettem a csírát:)
  • Jim Morrison
    #2454
    és akkor minden üzenet 1 felhasználótól fog eredni vagy curllel azt is meg lehet csinálni, hogy bárki nevében küldjünk üzenetet?
  • MerlinW
    #2453
    Hmm. JS-el lenyúljuk az area szövegét, kiiktatjuk a form action-t, ajax-al elküldjük a szöveget egy másik szerver adatbázisába, majd jóváhagyás után curl-al post-oljuk az SG-re?:)
  • Ability
    #2452
    Olyat csak kliensoldali scripttel nem lehet csinálni. Well, végülis valamilyen nagyon primitív formában lehetne, de több lenne vele a baj mint haszon.
  • kamionosjoe
    #2451
    De nem érted -.-

    Úgy nem jó ha valakit kitiltok vagy elrejtek, hanem olyan kell ahol addig nem jelenik meg nyilvánosan, amíg én ezt nem engedélyezem hozzászólásonként.
  • Ability
    #2450
    Banner: hidelist, banlist, etc...
  • kamionosjoe
    #2449
    Ha valaki meg tudja nekem írni, annak kifizetek 1 éves VIP-et!
  • kamionosjoe
    #2448
    én is saját fórumban szerettem volna használni
  • pxxl
    #2447
    nincs utòlag tudsz csak törölni vagy pl felhasználó alapján tiltani de azt saját fórumon kívül nem szeretik. azért vannak a modik h majd ők megoldják a problémás usereket.
  • kamionosjoe
    #2446
    Van valami olyan script amivel a hozzászólásokat tudom előzetesen moderálni mielőtt megjelennének?
  • Ironman2
    #2445
    Hali! Szövegmező körül hogy tudom eltávolítani azt a kék keretet?
  • DarkSector
    #2444
    próbálom de nem megy, beraktam a html-be hogy hívja meg, a css fájl-t de semmi.
    próbáltam js fájlt semmi...:S
  • DarkSector
    #2443
    thx

    Most meg az a baj hogy ezeket a parancsokat hiába használom nem kezeli a html kodokkal....:S
  • pxxl
    #2442
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1078965071&no=1996]#1996[/URL]
  • SzirmosSzisza
    #2441
    CSS-be: table[width="850"] {background-color: transparent;}

    De amúgy talán pixxel csinált egy CSS fájlt, ahol le van írva mindenhez mit csinál.
  • DarkSector
    #2440
    Sziasztok.

    Milyen scriptel tudnám a középső sávot átlátszóvá tenni?
    valamint színt változtatni ennek?a szövegdoboz keretnek?

    #2432 vannak néhányan ja.
  • Ironman2
    #2439
    Segítsetek pls! Képre való hivatkozást,vagy .gif-re való hivatkozást,hogyan tudom berakni a css-ben?
  • Jim Morrison
    #2438
    már nem lehet. ez volt a topikja.
  • Martinez01
    #2437
    Üdv!
    Régen láttam valakinél, hogy a teljes felhasználói információ lapját megváltoztatta, nem tudjátok kinek volt ez meg, illetve hogy mi a kódja ennek?
  • Dean Winchester
    #2436
    üdv!
    van ez a logóbetevős szkript.
    ha a név mellé (0) akarom tenni akkor jó de ha a válasz erre gomb után (1) akkor ott valamiért nem jelenik meg, de nem tudom mi lehet az oka?
  • Jim Morrison
    #2435
    Nincs valami egyszerű szavazós script ide sg fórumra? ami nézi a nicket meg ilyenek? Nem olyanra gondolok mint ami a szavazós topikban van, de egyszerűbb ami mondjuk egy kérdésből állna, de csak a belépettek tudnának szavazni és csak egyszer.
  • Ironman2
    #2434
    Na ezek aztán értelmes válaszok voltak!
  • RaZoK
    #2433
    awwaww
  • V43 1105
    #2432
    lolololo