2710
RIP SG 2014
SG Tools
  • MerlinW
    #2631
    Át kell cuccolni a fórumot nginx+sqlite-ra és máris felszabadul 30-40% erőforrás:)
  • kifli
    #2630
    akkor inkább indíts loic-ot a haverjaiddal, az hatékonyabb


    Egy webszervernek ki kell állnia terheléses támadásokat, de ez mindig is ígyvolt.
  • cSuwwi
    #2629
    átlagos használattal persze nem lesz semmi gond, de kell gondolni a nem átlagosra is
    mivan ha én ezt eljátszom 10 tabon (gyors nettel), és még 2-3 cimborám
  • cSuwwi
    #2628
    hát azért megnéznék egy sqltopot ha a humiariban egyszerre mondjuk 20an elkezdenének keresni valamire (és tegyük fel gyors netük van, hamarabb lefut egy keresés)
    nyílván nem a kiszolgáló lesz a szűk keresztmetszet, de azért remekül lehetne lassítani vele
  • kifli
    #2627
    persze, szerveroldali lenne az ideális megoldás. De jelenleg jobb nincs. Olyan sokan meg nem használják a keresőt, hogy gond legyen belőle. Arról beszélve, hogy a szerver is nagyobb terheléshez lett méretezve, lévén, hogy régen sokkal több volt a felhasználó.
  • cSuwwi
    #2626
    ilyen keresőt szerver oldalon "illene" megoldani, nem ezzel a mókolással
    az alapelve ugye az, hogy folyamatosan tölti le az oldalakat és ha talál valamit akkor kiírja
    van pár százezres topik, ha elkezdi oldalanként letölteni és feldolgozni... a vasat is terheli (megjegyzem feleslegesen) és lassú is

    tudom hogy a béka segge alatt van itt a "szolgáltatásfejlesztés", különben ennek a topiknak se lenne létjogosultsága.
    megcsinálni, berakni valami nagyobb topikba, és sok embert megkérni hogy egyszerre keressen vmire = szerintem kitaláljátok mi lesz :D
    a sajátban van a spamrobotos topik, annak is kb. annyi értelme van
  • kifli
    #2625
    arra ott az egyes pont. Vagy már javították? Régen szar volt a kereső topikon belül.
  • MerlinW
    #2624
    Alapvetően nincs vele gond, viszont az oldalújratöltés nélküli dolog kényelmesebb. Keresek, találok, írom tovább a hsz-t:)

    Csak egy ötlet volt:)
  • cSuwwi
    #2623
    merlin 2. kérdésére írtam, tudom hogy nem felhasználókereső, miben rossz?
  • kifli
    #2622
    1 az rosszul működik (asszem), 2 itt felhasználóra lehet rákeresni :)
  • cSuwwi
    #2621
    ott van a topik alján az üzenetkereső, az miért nem jó?
  • MerlinW
    #2620
    Szuper:) Pár ötlet:

    - Jó lenne egy paraméter a $(".cfClose").click() -hez, mármint hogy alapból kicsinyítve legyen a doboz. Én megoldottam, de sokaknak ez nem olyan egyértelmű:)
    - Ha a hozzászólások tartalmában is keresne az lenne az igazán tuti. Felhasználóra ritkán keres az ember.
  • j0nNyKa
    #2619
    Sziasztok!

    Elkészült egy béta verziós script, ami azt tudja, hogy hozzáad egy kis formot az adott topic bal alsó sarkához, amelyben egy adott felhasználó hozzászólásaira szűrhetünk.

    innen tölthető
    itt nyomkodható
  • Rage47
    #2618
  • cSuwwi
    #2617
    elérhető a szokásos helyen
  • cSuwwi
    #2616
    Új script! :D

    autoCommentLoader - ha új üzenet érkezik a topikba, automatikusan betölti (nem kell kattogni a figyelmeztetésre). a piros vonal értelmét veszti, mert el fog mászkálni, de ha ablakban nézel egy pörgős témát, nem is lesz rá szükség. 5 mp-enként fut le, csak akkor ha érkezett új üzi. cookie-ban tárolja hogy akarod-e vagy sem, itt a fejlécben kapcsolható. topikid-t is menti, így nem kell neki saját tárhely, linkelhető innen is.
    már akit érdekel persze.
  • zsoltioregon
    #2615
    Üdv
    Volt valahol régebben egy kis FAQ ami a sg.hu topic design alapok variálást tartalmazta nyers formában -leírásokkal-, hogy mi mire való. (háttér betűszín, lekerekítés stb)
    Azt merre találni?
    Valaki belinkelné?
  • cSuwwi
    #2614
    külön scriptként mehet, ezzel nincs semmi probléma
    a házigazdák berakhatják ízlés szerint

    de az ultimate-be nem akarok ilyen közvetlenül az oldalt befolyásoló dolgot berakni, még opcionálisan sem (mert ha értelemszerűen senki se akar reklámot, mindenki rákattint. ennyi erővel lehetne a beállítások oldalon is egy select, hogy akarsz-e látni reklámot igen-nem. szted mire állítaná mindenki?)
  • Malakai
    #2613
    Ahogy azt már korábban említettem egyszer szerintem jobb megoldás lenne ha már script, hogyha optin a dolog, tehát ahelyett, hogy alapértelmezetten tiltani, egy bezár gombot mellé és a böngészőben megjegyezni, hogy tartsa elrejtve.

    Egy példa septiben, egy docreadybe pl:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    LiNK
    Saját stílushoz meg kiszedni a hideButton.css(...)-ből kiszedni ami nem kell és helyette saját css-ben hozzáadni a .hideAd classt.
    edit inkább pastebinre raktam sg hiba miatt
  • cSuwwi
    #2612
    ez az utóbbi jól hangzik
    a js-t nem nagyon szoktuk letiltani (hogy ne menjen), én is ezt támogatnám

    belerakhatnám az ultimate toolba, de sztem ez lenne az utolsó szög a js engedélyezés koporsójába (és kitiltanák az összeset). inkább egyénileg oldjátok meg 1 sor beszúrásával
  • Malakai
    #2611
    CSS-el közel se lehet bebiztosítani későbbre, mivel ahoz class/id kellene. JQuery:
    $('a[href*="ads."]').closest('table').hide();
    Persze semmi se lehet abszolút biztos a változtatások ellen. :)
  • SzirmosSzisza
    #2610
    Én azt nem értem miért akarsz valami scripttel eltüntetni, mikor CSS-sel is el lehet :D

    De mint mondtam, amit lehet CSS-sel az megy majd jQueryvel is, szal pl egy

    $('table[width="600"]').remove(); -nak kéne mennie.
  • Maximus4
    #2609
    Amit itt írtam,spoilerben lévő scriptet raktam be topikokba,de ugye ez csak a sasszemeset lövi ki.Az érdekelne,hogy hozzá lehet-e írni valamit,ami az alsó reklámot is eltünteti:)
  • SzirmosSzisza
    #2608
    Témába? Nem igazán értem mit akarsz. De CSS selectorok 1 az egyben átvihetők jQuery-be is, csak nem sok értelme van valami ott megcsinálni, ha css is tudja.
  • Maximus4
    #2607
    Ja,de én úgy gondoltam,hogy beraknám a témába és nem a css-be:)
  • SzirmosSzisza
    #2606
    Adblockban most ez van nekem: sg.hu##table[width*="600"][height="80"]

    (valakinek valahonnan volt 600 széles táblázata :D)
  • cSuwwi
    #2605
    Lehet, de minden 600-as táblázatot vele együtt (még ha nincs is más jelenleg). Jobban kéne konkretizálni.
  • SzirmosSzisza
    #2604
    Amit Kata írt az kiszedi az alsót is.
  • Maximus4
    #2603
    Valaki tudna esetleg egy scriptet kreálni a topik alján lévő reklámhoz (is)?Adblockot pedig nem akarok használni.
    A sasszemeshez ez van bent nekem de jó lenne valahogy összevonni,hogy az alsót is kilője:)


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    <script type="text/javascript">
    $(document).ready(function() {
    $.each($("body").find(".sas"),
    function(index, value) {
    $(value).parent().parent().parent().parent().remove();
    }
    );
    });
    </script>
  • pxxl
    #2602
    hát akkor tessék sötétebbet választani :D
  • cSuwwi
    #2601
    hát az alap sg színeknél a fehér pöttyök tényleg alig látszanak
  • pxxl
    #2600
  • DarkSector
    #2599
    esik itt a hó? :D
  • pxxl
    #2598
    X topikom
  • DarkSector
    #2597
    Milyen X....:D
  • pxxl
    #2596
    Nézd meg az X topikomban sztem az korrekt kis hóesés :)
  • Malakai
    #2595
    Speciel szerintem baromi idegesítő, amikor a tartalom előtt hullanak a pelyhek, de ez én vagyok. :)
  • DarkSector
    #2594
    ja vágom, akkor inkább nem, nekem olyan kell ami előrébb van mint maga a weboldal...:D
    Gondoltam hogy ami most van jó csak eltérő nagyságú pelyheket akartam. :D
  • Malakai
    #2593
    Nem, hanem egy darab canvas elem az egész, amit a többi elem fölé kéne rakj, azaz letakarná őket, tehát az is egy háttér lényegében.
  • DarkSector
    #2592
    Vagyis nem tudom megszerezni a js fájlokat? vagy valahogy meghívni a oldalamon? :D