2190
Notebook vasarlassal kapcsolatos tanacsok
  • nyullabsheriff
    #1990
    Hali!
    Volna 1-2 kérdésem.
    Milyen (jó) Netebook-ot lehet venni kb.100eFt-ért?
    Van egy számítógépem mivel lehet összekapcsolni? (Érzékeljék egymást (lan party xd)
    Ha a boltban Linux-os oprendszer van a Notebook-on azt bárki áttelepítheti XP-re?
    PC-n bármikor megcsinálom de az a baj hogy Notebook-hoz nem értek nagyon semmit:D
    Én egy Siemens Amilo Pro v3515-t néztem jó? Csak Linux van rajta átraknám inkább XP-re megoldható nem csak egy xp install cd-re van szükségem igaz?
    Kösz a választ!
  • davidka003
    #1989
    Nem lehet bele másikat venni. (Magyarországon tuti nem)
    Asus-nak van külső videókártyája 100 ezer Ft-ért, de az meg nagyon drága.
  • Gomber
    #1988
    Javítok!
    " tudom hogy az olcso mulatság " helyett " tudom hogy az NEM olcso mulatság "
  • Gomber
    #1987
    Akkor veszek 150 ért egy gépet, és ha olyan a vidi kártyája, veszek bele egy jobbat...tudom hogy az olcso mulatság, de ha csak ezen múlik...
  • Rita79
    #1986
    Ilyen az enyém.
    Az ára 190.000 vagy már kevesebb.
    De ennél olcsóbban szerintem nem fogsz olyan laptopot kapni, amin tudsz is játszani, mert az enyimen is csak kissé lebutítva mennek, egyébként meg szaggat és az nagyon idegesítő.
    Az erősebb videókártyás gépek meg már jóval drágábbak.
  • Gomber
    #1985
    Na akkor valaki ajáljon egy notebookot, amin tudok játszani, és nemtul drága...de a játéknak nemkell csucsméninőségünek lennie, hanem a legkisebb grafo is elég lenne nekem!
  • Pemack
    #1984
    Crysist úgy sem szeretem :)
    köszi :)
  • davidka003
    #1983
    Játékot el is felejtheted azzal a videókártyával.
  • GAthersw
    #1982
    Crysisen kívül nem sok minden fog szaggatni maxon :)
  • Gomber
    #1981
    Én meg ilyet készülök!!!
    Szerintem ez pont jólesz, a játéknak:
    Használt/Új:

    Új
    Processzor, Mhz:

    Core Duo T2450 (2000/FSB533)
    Memória, Mb:

    2048 MB
    HDD, Gb:

    160 SATA GB
    Kijelző:

    15,4"WXGA Crystal View
    Optikai meghajtó:

    DVDRW +/- DL
    Modem:

    van
    LAN:

    van
    USB:

    3 db
    Wireless LAN:

    van
    Videokártya:

    VIA Chrome9 HCTM DX9 osztott
    Op. rendszer:

    Win Vista Home Basic HUN
    Billentyűzet:

    magyar
    Egyéb portok:

    VGA
    Poz. eszköz:

    Touch pad
    Akkumulátor:

    2200 mAh (Li-ion)
    Jótállás:

    1 év
  • Pemack
    #1980
    amit tervezek venni:
    Fujitsu-Siemens Amilo
    Intel core2 duo (2.5ghz)
    ram: 4gb
    17"
    geforce 8600m gs 256/1535mb
    ez bírni fogja szerinted a gyűrődést?
  • Gomber
    #1979
    Nem kell normális! Nekem a legkisebb grafikáju is elég...kár volt ideírnom, mostmeg cska elvettétek a kedvem, de nem érdekeltek, akkor is veszek!
  • ates84
    #1978
    annyiból te nem veszel normális "játékos" notit.
  • Gomber
    #1977
    Amugy a PC-nek a videókáryája Geforce 6200 DDR2-es, 256 os, a memória 512, proci: 1.8 as! Na most ha ez elég nekem PC be akkor a laptopban nem elég? Sőt amiket néztem ott a memória is nagyobb volt...
  • Gomber
    #1976
    Ja és nekem vanrá 140 ezrem...
  • Gomber
    #1975
    De veszek, mert a PC-m rengeteget fogyaszt! A haver is játékra vett notebookot, 130 ezerért!
  • DanielT
    #1974
    Játékra ne vegyél notebookot. Vagy gondolkodj minimum 2x 3x ekkora összegben.
  • DanielT
    #1973
    25-30 wattot fogyaszt (akár kevesebbet is) a Pc kb 100-125 wattjával szemben. Erős Pc játék közben simán 200 wattot vagy felette zabál.

    Szerintem ez a gép az egyik legundorítóbb notebook amit valaha gyártottak, egy nagy ocsmány tepsi. A paraméterei nem rosszak, de kapsz ilyet, ennyiért, szebbet is, sokkal.
  • Gomber
    #1972
    Ja és ha tuttok ajálani egy jó notebook-ot azt is szívessen fogadom! :) Az a lényeg hogy játszani szeretnék rajta, első sorban...
  • Gomber
    #1971
    Sziasztok! Vennék most 1 Notebook-ot a közel jövőben, és lenne egy olyan kérdésem hogy az asztali PC-hez képest menyit fogyaszt, és hány vatottot eszik a töltésnél?
    Meg kinéztem egyet, a tulajdonságai jók! Nagy a ram, a videókártya is megfelelő lenne...de nemtudom hogy meddig tartana, és ezért szeretnélek titeket megkérdezni hogy jól járok -e ezzel ha megveszem: ASPIRE 5315 (201G12Mi) Notebook

    A választ előre is köszi!
    Üdv

  • GAthersw
    #1970
    Ha játszani szeretnél akkor legalább 2giga ram és 2ghz körüli proci és mindenképpen dedikált memóriájú VGA. Nyílván egy 15ös kijelzőn nem olyan a játékélmény mint egy 21"esen. Én mikor vettem a notit szempont volt, hogy tudjak rajta játszani, ezért amit vettem inkább hordozható asztali gép, mint noti, akksiról nem sokat nyúzom :) 17"os wide kijelző, Geforce7600 256RAM, ezzel már ellehet játszani. Nekem Fujitsu-Siemens van, eddig nem volt vele semmi problémám (koppkopp), de azt tudni kell, hogy amennyiből megveszel egy gamer notit, annyi pénzért kapsz üzleti kategóriás laptopot is (Amin játszani ugyan nem fogsz tudni, ellenben sokkal megbízhatóbb). Szóval ha játszódni akarsz akkor min egy Gf8400as (8600 inkább) 256 ramos VGA, 2 giga ram, 2Ghz körüli proci, és ha nem zavarnak a szállításnál hátrányos méret/súly akkor 17" kijelző.
  • Pemack
    #1969
    Sziasztok!
    Most készülök notebookot venni és érdekelne pár dolog.
    Nektek melyik márka vált be a legjobban? Én az Acer és a Fujitsu-Siemens között gondolkozom.
    Érdemes nagy teljesíményű videókártyát venni a notebookba vagy nem ad olyan, vagy hasonlóan jó élményt egy játék, mint az asztali?
    Mekkora teljesítményű processzort és mennyi ramot érdemes belerakni legalább?
    Kösz
  • Nandusz
    #1968
    Annak ellenére, hogy nem cserélhető a videó kártya az Acerben, nem integrált.
    Az Acerben lévő videókari önálló, saját memóriával rendelkezik. A Dellben lévő a rendszer memóriából használ fel. Ezek alkalmatlanok 3D-s játékokhoz. Általában ha Intel videó kártyával van felszerelve egy noti, akkor felejtős a game.
  • no1r
    #1967
    aham, köszi szépen...
    viszont javítsd ki ha tévednék, de az Acerben levő Radeon is integrált nem? Mármint direkt notebookokhoz tervezett, nem cserélhető cuccos. (lehet hülyeséget mondok)
  • Nandusz
    #1966
    Hát ha fontos a játék, akkor mindenképp az Acer-t vedd meg, mert ott különálló videókari van. 3D-s játékok ezen fognak rendesebben futni.
  • no1r
    #1965
    oops bocs, a dell rosz link itt a jó... :))

    Dell jó
  • no1r
    #1964
    halihó srácok!

    a közeljövőben szeretnék vásárolni egy notit, és szeretném megkérdezni, melyiket ajánljátok inkább?
    Acer
    dell

    igen tudom, hogy a teljesítmény miatt a Dell a jobb, viszont az a plusz 40ezer azért sokat számít... szóval ahhoz nagyon meg kéne izzasztanom magamat már. és azt meg igazán nem tudom, a két márka között van e minőségbeli különbség.
    amúgy elsősorban videóvágásra, grafikai munkákra valamint irodai alkalmazásokra kellene. viszont azért ha van rá lehetőség régebbi game-eket is nyomnék :D (pl: Football manager, Most wanted. mást nagyon nem)
    előre is kössz a válaszokat!
  • denyboy
    #1963
    Hy, nem tudom szabad-e 1et hírdetni, csak van 1 notim amit el szeretnék adniFujitsu NotiSzerintem elég jó áron van, nem 1 gamer noti, de a mindennapi alap feladatokhoz net, dvd írás stb........ Arra hibátlan ennyi pénzért!thnx v sorry a reklámért!:)csáó
  • frecc
    #1962
    Sziasztok!

    Bocs ha kicsit OFF leszek, lenne egy problémám.

    Lett egy Asus F7L notebookom, ami marha jó, csak default kicsikét kék a képe. Boltokban kiállított notebookokon ugyanezt láttam, persze mondták a kollégák hogy a színprofilt be kell állítani.

    Ez nem is gond, csak kézzel nagyon nem akar sikerülni, egyszer sárgás lesz, egyszer kékes, befonom a hajam má tőle.

    Természetesen a kikevert színprofilokat tárolni lehet. Asszem icc file-ban.
    Kérdés: Nem tudtok véletlenül olyan oldalt ahol normálisan bekonfigurált színprofilokat lehet letöltögetni?

    Köszi
    Frecc
  • palm pilot
    #1961
    Ez nem a zsibvásár!
  • ZÓÓÓcsi
    #1960
    Oksa! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
  • 30Dani
    #1959
    #1944?

    165 ezer
  • Saloom
    #1958
    mindegy, dell-t vegyél, jobban jársz. a plusz tiz k-t fogd fel extra garinak :) meg persze még 5 a táska, ha szerencséd van adnak egeret :)
  • ZÓÓÓcsi
    #1957
    Köszönöm! Akkor Dell lesz!
    Amúgy árban az Asus olcsób egy 10-essel.
  • GregSB
    #1956
    De 3 év garanciát adnak rá, amit azért nem árt figyelembe venni.
  • palm pilot
    #1955
    Az Imspiron ugyanolya konzumer cucc mint az Ausok.
  • wander01
    #1954
    megbizhatoság, élettartam: dell
    teljesitmény: amilyet választasz :) nem részletezted, én meg most nem fogom keresgetni, gondolom egy árban lehet a kettö, viszont akkor a dell gyengébb kicsit valoszinüleg :)
  • ZÓÓÓcsi
    #1953
    Valami pontosabb érv?
    Mondjuk megbízhatóság, élettartam, teljesítmény?
  • 30Dani
    #1952
    Dell
  • ZÓÓÓcsi
    #1951
    Hello!
    Nem tudjátok véletlenül, hogy melyik márka a jobb: Asus vagy Dell.
    Konkrétan: Asus f5n-AP175 vs. Dell Inspiron 1525!