2190
Notebook vasarlassal kapcsolatos tanacsok
  • wander01
    #1950
    annyi mint neked, 1280x800. viszont a procim joval gyengébb, és azért az kéne neki :)
  • Nandusz
    #1949
    Mi a laptopod natív felbontása? Csak mert az én laptopomon megy úgy is, hogy csak kicsit butítom (1280x800).
  • wander01
    #1948
    T7300 + gef8600GT 512mb -al szerelt laptopomon is erősen butitani kell hogy nativ felbontáson menjen rendesen :) 8400 max wow-ra jó :) azzal meg ki játszik...
  • davidka003
    #1947
    Tény, hogy a 8400 GS egy nagyon gyenge kártya. Nagyon butítani kell, hogy a COD4 menjen rajta normálisan.
  • 30Dani
    #1946
    Miről beszélsz te meg?
  • wander01
    #1945
    "nvidia 8400M GS 256MB 64 bit VGA (Call of Duty 4-et könnyedén viszi)" ezzel a procival párositva kétlem :) 640x480-ban esetleg :)
  • 30Dani
    #1944
    Reklám belefér?

    Teljesen ÚJ, bontatlan csomagolású Dell Vostro 1510 eladó egy év nemzetközi garanciával (bővíthető). A Dell legújabb üzleti modellje, nagy teljesítmény, magnézium váz, elődmodellnél könnyebb (2,6 kg) és vékonyabb kialakítás, fényes fekete borítás, érintőgombos médiavezérlés. T5870 2 GHz Intel processzor (800Mhz FSB, 2MB cache), 2 GB ram, 160GB 5400rpm HDD, nvidia 8400M GS 256MB 64 bit VGA (Call of Duty 4-et könnyedén viszi), 15,4" 1280x800 anti-glare, wifi, 1.3 megapixeles webkamera, 8x DL DVD, 6 cellás akku, 4 USB, firewire, kártyaolvasó, angol billentyűzet, jogtiszta angol Windows Vista Home Premium és Works 9.0.

    Beszámítás nem érdekel, fix ár: 175.000

    06302858505
    [email protected]

  • Haversrác
    #1943
    Stiasztok! Vettem egy MSI GX700px-200hu típusú notebook-ot. Sehogyan sem tudok XP-t telepíteni rá. Xp telepítése közben kiírja hogy nem talál telepített merevlemezes eszközt. Vista felismeri. Tudom, hogy fel lehet telepíteni rá mert adtak hozzá XP-s drivereket is.
    - A gyári driver CD-jén nincs Bootfloppy-hoz cucc (SCSI,SATA,RAID driver)
    -AZ MSI oldalán nem találtam Bootfloppy-hoz drivereket
    -Letöltöttem az INTEL oldaláról a Mobile Intel® 965 Express Chipset-hez tartozó (ICH8-M) SATA,RAID drivereket de ezekkel sem ismeri fel a vinyómat az XP.
    Mit baszok el??? Ha valaki tud megoldást PLS írjon mert kiborulok a VISTÁTÓL!:)

  • Solten
    #1942
    MM-ban kézbekaptam az Asus ee-t, hihetetlen mennyire mikro :) 89e Ft :/ Egymagos Celeronnal szerelt Aspire meg 90k... Pont az Acer is kijön a mini kütyüjével:



    *
    LCD: 8,9 colos képátló, 1024 × 600-as felbontás
    *
    lapkakészlet: Intel 945GSE
    *
    processzor: Intel Atom Z530, 1,6 GHz, 512 KB L2-es cache
    *
    adattárolás: 8 GB SSD vagy 80 GB HDD
    *
    memória:
    o
    Linpus Linux Lite OS: 512 MB
    o
    Windows XP: 1 GB
    *
    egyéb: CrystalEye webkamera, Wi-Fi 802.11b/g, 5 az 1-ben memóriakártya-olvasó
    *
    szín: kék, fehér, rózsaszín
    *
    tömeg: ~0,9 kg

    Indulóár: 57k... :/ Magyar viszonyokat ismerve.. Pedig ilyen árral versenyképes lenne.
  • zoli47
    #1941
    Meg a te beszólásoddal.
  • Rita79
    #1940
    Gazdagodtunk virsli/Zoli/ újabb értelmes hozzászólásával.....
  • zoli47
    #1939
    Jól teszed. ^^
  • zoli47
    #1938
    Fiam, mikor unod már meg az álatlad véletlenül megvett teszkós cuccok sztárolását?
  • Nandusz
    #1937


    Lenovo Thinkpadot fog ajánlani, ez szinte 100%
  • Rita79
    #1936
    Te Zoli! Neked milyen márkájú géped van, vagy melyiket tudnád nekem ajánlani?
    Mert a nagyon szakszerű és értelmes hosszászólásaid miatt, erősen elgondolkoztam azon, hogy kidobom a vadiúj Aceremet és lecserélem az általad ajánlott termékre!
  • Nandusz
    #1935
    Papa...mikor unod már meg az alaptalan fikázásaidat a számodra nem kedves gyártókkal szemben hmm?
  • Nandusz
    #1934
    Mindenképp ajánlanám neked ezt a márkát, hisz zoli47-el ellentétben nekem ilyen van és tapasztalatból beszélek, hogy kiváló laptopról van szó.
    Persze ez nem volt mindig így. Korábban az ACER valóban kifogásolható minőségű laptopokat dobott a piacra, de ennek jó pár éve vége.
    Ráadásul az új "gemstone" (ékkő) szériával feltették az i-re a pontot és prezentálták a PC-s világ felé, hogy az ACER felfejlődött a legnagyobbak közé mind minőségben, teljesítményben. Valamint az ACER büszkélkedhet jelenleg a világon legtöbb laptopot forgalmazó gyártó címével.
    Egy nívós magyar szakmai oldal (prohardware.hu) így vélekedik az ACER-ről:

    * átgondolt, modern dizájn,
    * hibátlan összeszerelés, kitűnő anyagminőség,
    * jó felszereltség.
    Forrás

    A fentieket SZEMÉLYES tapasztalatból én is megerősíthetem.
    Tehát virsli (zoli47) "nívós" hozzászólásával szemben, melynek semmi alapja nincs, csak egyfajta beteges rögeszméből indul ki (nem először), én bátran merem neked ajánlani ezt a márkát.
    De egyébként a belinkelt forráson kívül még körülnézhetsz a neten egyéb vélemények után kutatva, javarészt pozitív kritikákat fogsz olvasni.
    (Azért mondom, hogy javarészt, mert vannak róla rossz kritikák is, mint mindenről...és már várom virsli (zoli47) papa ACER-t mocskoló linkjeit)
  • zoli47
    #1933
    A memória a legolcsóbb alkatrész, aki ez alapján vesz gépet, az meg is érdemli.
  • zoli47
    #1932
    isten ments
  • gurubefree
    #1931
    Hat jo draga volt ... Min. fejvesztessel buntetnem azokat akik 1GB memoriaval + VISTA forgalmaznak gepet.
    A masik : tipuson belul is lehetnek elteresek.
    ACER ASPIRE 5613ZWLMI Pentium Dual Core T2080 ; 120 GB ; Intel GMA 950 ; Microsoft Windows Vista Home Premium ; DVD±RW (+R double layer) / DVD-RAM - integrated stb.
    Ez a konfig nincs 100.000- (vadi uj)
  • Tomee83
    #1930
    Sziasztok!

    Véleményetek szerint melyik laptopot érdemesebb megvenni:
    általános célokra kéne: net,kicsi játék cod 4 nem baj ha megy :D
    MSI EX600X-052HU vagy
    MSI GX610PX-044 a gx be jobb a videokari de amd procis (Turion X2 TL-60)
    jók az amd-k vagy inkább Core 2 Duo

    Elöre is köszi!
  • nick20
    #1929
    a laptopom típusa ACER ASPIRE 5613ZWLMI 175000 Ft volt
  • gurubefree
    #1928
    Egy pelda ... attol fugg mennyi van ra . Tudni kell hogy a minoseget meg kell fizetni .... minden gyartonal ( sony , HP , ASUS stb. ) van vacak olcso , discont keszulek , es van minosegi amit meg kell fizetni. Ha mondanal tipust talan tobbet lehetne mondani ......

  • nick20
    #1927
    sziasztok! mi a véleményetek az ACER laptop márkárol?
  • GregSB
    #1926
    Köszi a gyors választ! :)
  • wander01
    #1925
    Albacomp = Clevo csak még szarabbul van összerakva. felejtős, nekem volt, sosem lesz többet :) a boltos jot mondott, de ha elég ujfajta a gép, nem biztos hogy érdemes kivenni az akksit. hetente meritsd inkább le egyszer, nekem tökéletesen bejött az egy éves gépemnél (az albacomp utáninál :P)
  • GregSB
    #1924
    Laptopom aksija meghalt kb 1,5 hónapja. Garanciálisan cserélték még, akkor kérdeztem a szervízest hogy mit ajánl. Ő azt mondta hogy havonta 1x-2x merítsem le és töltsem fel, és ha sokat használom a gépet konnektorba dugva akkor vegyem ki az akksit, mert az nagyon megnyírbálja az élettartamot.

    Más: Lenne egy kérdésem.

    Ismerősöm akar venni Albacom laptopot és kikérte a véleményemet róla. Én kb most hallottam róla először, annyit sikerült kiderítenem hogy itthon Székesfehérváron rakják össze őket és hogy olcsó. Elsőre nem hangzik túl bizalomgerjesztően, de nem akarok előítéletes lenni, ha valaki próbálta már és leírná hogy milyen minőségű, mennyire strapabíró azt megköszönném!

  • palm pilot
    #1923
    Havonta 1x érdemes letolni 0-ra, majd feltölteni. Lithium aksit nem kell leszedni a töltőröl, de akár meg is teheted ha akarod.
  • guardian hero
    #1922
    Amiben két magos proci van, annak valószínűleg nem jelent gondot. Nekem MSI EX610 van, és még mindent vitt.
  • nutiform
    #1921
    Töltsd fel teljesen aztán vedd ki, 1-2 havonta meg merítsd le,töltsd fel.
  • Csacsi
    #1920
    Sziasztok. Fujitsu Siemens Amilo A laptophoz keresnék hálózati adaptert.

    Ötlet esetleg, hogy merre találhatok?
  • gabesz87
    #1919
    Sziasztok lenne egy elég "láma" kérdésem de azt hallotam h a hd (mkv) video nézésére erősebb gép kell mostani átlagnotebook-ok gond nélkül lejátszák ezeket(átlag=150-200ezerért amit most lehet kapni)
  • Match
    #1918
    Aksi karbantartásra van valami bevált módszer?
    Új a noti, eddig vagy 3-4x merítettem le, javarészt tápról megy. Milyen időközönként érdemes lemeríteni? Ha töltőn van, akkor kivegyem az aksit? Ilyesmi tippeket ha tudnátok írni azt megköszönném.
  • Solt
    #1917
    hp nx 7400...

    köszi...
  • wander01
    #1916
    ha ujabb akkor maradhat (~1,5-2 évesig). ha régebbi a cucc akkor ajánlatos kivenni. persze csak ha napokig használod hálozatrol. ha pár orát bedugva hagyod, esetleg éjszakát attol nem fog sztem romlani az akksi, legalábbis igy a harmadik laptopomat használva ez a tapasztalatom.
  • Solt
    #1915
    Urak! Hálózati ellátás esetén ki kell venni az aksit, vagy maradhat?
  • Solt
    #1914
    Köszönöm urak... megoldódott! :))
  • Thibi
    #1913
    Ha minden igaz,akkor a vodafonnál a normál APN (internet.vodafone.net) helyett a standardnet.vodafone.net-et kell használni, és máris az eredeti felbontású képeket látod
  • wander01
    #1912
    szinmélység hány bit?...
  • Solt
    #1911
    A másik példa a startlap. Az asztali gépemen folyamatos a szinátmenet a kék és a világoskék közt, a notin csíkszerűen következnek egymás után a szinek... :(