143
Betegségek
  • krisz940122
    #143
    de az jó nem?ha elindul lefele?csak fájdalmas :(
  • tigeroo
    #142
    a kövek roncsolhatják a belső érfalakat, és elis tömíthetik azokat.
    általában akkor kezd el fájni a vese amikor ezek a kövek megindulnak "lefele"...
  • krisz940122
    #141
    Anyukám ma bement a kórházba törésre elkezdett görcsölni a veséje és bent is tartották :-( ugye ebből a vesekőből nem lehet semmi komolyabb?nem lehet semmi nagyobb gond?nagyon féltem őt
  • krisz940122
    #140
    köszi hogy ezt leírtad
  • tigeroo
    #139
    :( sajnálom!

    nekem 2 hónapja fáj a vesém! de nem akarok fájdalomcsillapítózni!
    követ nemtaláltak....aztmondták lehet hogy vesehomok volt...
    de passz, akkora fájdalmaim voltak..mostmár elmúlt. sok folyadékot ittam és pár nap alatt javult az állapotom.

    menjetek el egy drogériába és nézzetek ilyen vesevédő gyógynövényeket, igyon ilyen teát hátha segít! jameg én sört is ittam, jótékony hatása van (nyugtatja a vese nyálkahártyáját, és a sörivók között 80%-al kevesebb a vesekő előfordulásának esélye)

    most nagyjából meggyógyultam...csak pont egyidőben kezdett el a hasam fájni, lehet hogy gilisztás vagyok :X a beleimmel nincs baj, csak hamár kezdek kajás lenni (reggel/este) akkor kezd el fájni...ha eszek akkor jó... demég sokszor fáj a tököm + a hugycsövem felé is...szóval még nemvagyok teljesen egészséges

  • krisz940122
    #138
    Kérlek segítsetek!
    Anyukám hónapok óta szenved a veséjével.már többször volt törésen már nincs a veséjében a kő a húgyvezetékben van ezért már műteni se lehet.napok óta minden este az ügyeletre kell menni hogy kapjon fájdalomcsillapítót.szinte sír a fájdalomtól. nagyon sajnálom ilyenkor :-(
    mit lehetne tenni hogy elmúljon?lécci segítsetek.előre is köszönöm
  • The Protector
    #137
    Ma jöttem haza a kórházból.Kivették az egés epémet.De már jobban vagyok.
  • The Protector
    #136
    Köszi a választ.Megdöbbentő az egészségügy.Dokihoz ma elmentem.Megállapította azt amit tudtam.Adott ultrahang beutalót.20 kibaszott nap múlva kell csak az ultrahangara menni.Addig megdöglök.És utána még műtétre is várni kéne.Jól jön ez így vizsgák ideje alatt az biztos.

    Most azt fogom csinálni h elmegyek magánorvoshoz,és iskolaorvoshoz,ahol elöbbre adnak ultrahangot(értsd:megviszgálnak) oda megyek.A többit leszarom.Picit félek azért h megdöglök dehát ez van.1x úgyis meg kell csak nem 19évesen.
  • Pluskast
    #135
    Hát azt sajna műteni kell. Viszont ma már iszopnyat jól és hamar megcsinálják mivel nem vágják fel a hasfalad, hanem ilyen kamerás genyóval kiveszik. A műtét után 2-3 nappal már mehetsz is haza. Családomban 2 is voltak akiknek csinálták.
  • The Protector
    #134
    Hy.tegnap este olyan szinten görcsölt a hasam haz ügyelete orvost kellett hívni.az mondta epegörcs.Most is fájdogál de sokkal jobban vagyok.Mit tgeeygekk.Mit ehetek?az interneten utánaolvastam és a tünetek 1az 1 ben epekőre utaltak.ugye kigyógyulok és nem kell műteni?
  • tigeroo
    #133
    nekem kiskoromban sűrven vérzett az orrom
    de aztán elmúlt. pont 2 éve voltam beteg, akkor elkezdett ismét vérezni az orrom, orvosok nemtudtak semmit arra jutottak hogy elvékonyodott a nyálkahártya és elpattant könnyen az ér. de tényleg bennt tartottak 1 hétig, mindenféle vizsgálatot végeztek, makkegészséges voltam.
    de ma hajnalban újra elkezdett vérezni...és nemtudom miért :S
    2hete voltam beteg, ilyen influenza szerű tünetekkel, de mentem suliba és nagyjából kihevertem. jameg tegnap reggel vért vettek tőlem
    (van gyógyszerem a pattanásaimra és a doki kért vérképet mert már szedem 2honapja)

    szerintetek parázzak? ma mennék suliba, tesi miatt mert az a nap fénypontja, de az ma nemfog menni..
    itthon maradok
  • Hixer
    #132
    egyik orvos rokonom szokta magát ellenőriztetni évente, mégpedig egy vérképpel, a vérsüllyedést kell nézzed, ha az nem normális, akkor érdemes további vizsgálatra menni szóval szerintem ha vesznek tőled csontvelőmintát és mondjuk prosztatarákod lenne, nemsokmindenre jutnának... szóval ezeket asszem külön kell és nem is nagyon csinálják mert fájdalmas némelyik... szal végbéltükrözés, vagy endoszkópos vizsgálat, habár magyarországon... prosztata vizsgálat, méhnyakrákszűrés, mammográfia(emlőrák kizárására), endoszkópos tüdővizsgálat, illetve ha neked rákod van azért az meglátszik... szóval funkciókiesések stb. egyébként hameg nem rosszindulató és nem gátol semmiben nem is szoktak hozzányúlni, és szerintem nem hajtanak végre vizsgálatot hogyha nincs rá utaló jel... szóval hiába akarom, hogy kiszűrják az agyrákot, meg csontvelőrákot, veserákot, nem fognak elküldeni MRI-re, csontvelő-mintagyűjtésre, vese-mintavételre... az uccsó kettő pedig még rohadtul fájdalmas is
  • bens
    #131
    velem is előfordult már. amikor alszol, van úgy h kikapcsolank az idegsejtek az izmokban és a levegővételt is csak szimpatikus receptorok szabályozzák. előfodulhat h felébredsz, de az izmaid késnek a tudatodhoz képest, tehát te ébren vagy, de a test még alszik. fura érzés az biztos, de elvileg nem lehet belőle baj.
  • Matthew Prosac
    #130
    Üdv, egy elég szokatlan dologot osztanék meg veletek hátha van tipp.

    Reggel arra ébredtem, hogy alig kapok levegőt. Ez így nem hangzik vészesen, az sokkal veszélyesebb volt hogy mozdulni sem tudtam. Abszolút semmim nem reagált, teljes bénulás, én pedig csak kapkodtam a levegőt (ösztönösen, hát kb az életbenmaradésért, szerintem túlzás nélkül) apránként mert máshogy nem ment - a levegővételi funkcióm is majdnem le"reset"elt, ahogy a végtagjaim.
    Fél-egy perc alatt sikerült "helyreállnom", lassan kezdtek visszaállni a funkciók és gyors felültem az ágyon. Ezután már semmi baj nem volt a mai nap velem.
    Észrevételeim:
    Albérletben vagyok egy kicsi szobában, konvektorral, ami pont tegnap romlott el. Én elsőre erre gyanakodtam. Tehát arra, hogy vagy elfogyott a levegő a szobában, vagy gáz elkezdett szivárogni, ilyenkor a fulladás elvileg jellemző tünet lenne. Aztán eszembejutott hogy az ajtót nyitvahagytam tehát ez nagyjából ki is zárva. Aztán elmeséltem haveromnak, azt mondta nézzem meg a szívroham tüneteit (21 éves vagyok). Megnéztem, nemigazán stimmel ezek pl abszolút nem voltak jellemzőek: "Hideg veríték.Légszomj.Hányinger/hányás.Halálfélelem."
    A legviccesebb hogy nem volt halálfélelmem, bár tudtam utánna h megeshetett volna, de miközben a levegőt kapkodtam akkor sem fordult meg a fejemben hogy most meghalhatok. Elég nyugodt vagyok azóta is, pedig rezgett a léc rendesen (senki nem volt itthon, megszólalni se tudtam, tehát ha baj van senki nem veszi észre). Ezidáig nem is gondolkoztam rajta, most igen.. Kit mit gondol?
  • qper
    #129
    szerintem pánikbeteg vagy, de azért nagyon jó lenne ha felkeresnél egy orvost, nehogy valami komolyabb bajod legyen.
  • qper
    #128
    augusztus közepe óta kétszer voltam influenzás. Először aug. 10-e környékén, 8 napig le se tojtam, csak utána szedtem Augmentint mert nem nagyon javult a dolog. Kb. 22-23-ra jól voltam, utána pedig 7-én lettem megint torok és légcsőfájós, akkor is kaptam vmi iszonyat erős antibiotikumot, ez fekvés nélkül kirángatott 4 nap alatt a bajokból. Most nincs semmi bajom, csak tegnap éreztem hogy nyom a gégém, és most is érzem hogy folyik a genny a torkomon.

    Volt már vkinek hasonló tünete?
  • NZiM
    #127
    Sziasztok. 24 éves srác vagyok, rendszeresen sportolok, fél éve kb. abbahagytam a dohányzást (komoly dohányos voltam :( ). Nos, fél éve kb. először éreztem azt, hogy egyszerűen nem tudtam odakoncentrálni semmire, abszolut semmire. A kezembe kerülő nehéz tárgyak könnyűnek tüntek, a vastag vékony lett, stb. stb. mintha elveszítettem volna az érzékeimet. Ha valaki bejött az ajtón nem tudtam biztosan hogy tényleg bejött e valaki, egyszóval bizonytalan is lettem. Az egész testemben bizsergést érzek, mintha zsibbadna mindenem. Ez még nem olyan vészes, mert eltérő hogy mikor milyen erősen érzem, de ellehetetleníti a dolgaimat, a munkámat. Most fél év után ujra érzem ezt, és már több mint egy hete. Fél évvel ezelőtt elmult magától. Kérdésem: valakinek ez ismerős esetleg? Nem drogozom, nem iszom, csak nagyon nagyon ritkán. Szinte már rettegek bemenni munkahelyre, ezért kérem a segítségeteket hátha valakinek ez ismerős lesz.
    Orvoshoz nem tudok elmenni, nagyon nehéz a környékünkön egyáltalán eljutni bármilyen szakrendelésre is, meg a munkám is megköveteli hogy jelen legyek.
    Aki tud, segítsen.
  • el bruja
    #126
    huhh ha jol tom csontvelővizsgálatból dertítenek ki ilyesmiket.
  • DEITER
    #125
    Ilyenre én is akarok menni, szerintem van egy jópár bajom.
  • Dynamic
    #124
    Lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb topik, de nem akartam újat nyitni.
    Szóval engem az érdekelne, hogy hogyan tudnék valamilyen teljeskörű vizsgálatot elvégeztetni magamon.Elsősorban rákszűrés, daganat vizsgálat vérkép...ilyesmi érdekelne.
    Szerencsére nem érzem, hogy lenne valami bajom, de sosem lehet tudni, hiszen sajnos már fiataloknál is egyre gyakoribbak az ilyen betegségek, amit sajnos már csak akkor vesznek észre, amikor késő.
  • bobka
    #123
    szombat este görcsölt a hasam.tegnap este már nem bírtam bementem a sűrgősségire ügyeletre,megvizsgáltak,epegörcs egy rossz helyen lévő epekőtől.két héten belül kiveszik az epém...18évesen
  • skanky
    #122
    hali. Tegnap óta elkezdtem hörögni(nagy levegőt vettem, és hörögtem(nem a torkom)), ma meg úgy keltem, hogy fáj a torkom, és csúnyán köhögök. Meg folyton súró érzést érzek a hátamon, mindkét oldalon. A tüdőmmel lehet valami?
  • Kiado
    #121
    Megnyugtatlak, ez nem tumor.
    Ez rák!!!
  • Mike
    #120
    egyél több rostot
  • gyuri12
    #119
    akkor megtöröm a csendet:
    szevasztok! csak egy kis nyugtatás kéne,hogy nem azért fáj a fejem,és a szemem(hátulja),mert tumorom van:D köszi
  • sumi
    #118
    Mindenkinek !!!!

    Azért annak nagyon örülök,hogy nem kellett mostanában betegségekről társalognunk.

    Csak igy tovább !! E G É S Z S É G !!!!
  • sumi
    #117
    hali.Srácok,mitől lehet az embernek 100-as a vérsülyedése??a normális kb 20-ig jó!!
  • hen-tes
    #116
    értem
    de az sincs :DDDDD
    na mind1
    majd kérek vmit anyámtól ha még össze futok vele :)
  • Adam5
    #115
    ja mind2 őt ugy képzeld el hogy egész északa jársz a WC-re mert fáj a hasad és hátha
  • Adam5
    #114
    nagyon végső esetben:
    igyál csómó szénsavasat ne büfögd ki hanem várd meg hogy leliftezzen ez után 2dolog lehet
    1. qrvára fáj a hasad de nem történik semmi.
    2. qrvára fáj a hasad de egy idő után sikerül
    (nekem már mind2 volt)
  • hen-tes
    #113
    hehe :))
  • Adam5
    #112
    faternek meg a nagymamám bora :)
  • hen-tes
    #111
    értem
    akkor kajálok most vmit
    azt lemegyek a szuterinba és rágyújtok
    nem tom mér de az MINDIG meghajt :DD
    foggalmam sincs mitől lehet :D
  • Adam5
    #110
    hát nekem a sok tej szokott még betenni
  • hen-tes
    #109
    az sincs
    mik vannak még ?
  • Adam5
    #108
    paradicsomlé?
  • hen-tes
    #107
    értem
    nekem nem sok balyom van
    csak most jött ez az izé
    de már múlik
    csak a gipszet kéne kiüritenem (nenevess)
    megettem egy üveg barackbefőtett de nem hajt meg :(
    hashajtó meg nincs itthon :((
  • Adam5
    #106
    és egyre csökken
  • Adam5
    #105
    nagy melegben jön ki általában de kenőcs segít rajta ilyen téli időszakban nem is látszik
  • Adam5
    #104
    én úgy tudom hogy csak kéz és láb