143
Betegségek
  • sumi
    #1
    hali.Erre lennék kiváncsi,hogy ez mi a szösz lehet: staplylococcus aureus sepsis ??help...
  • Punker
    #2
    estére megkérdezem neked
  • sumi
    #3
    ez komoly??tényleg szeretném megtudni mi a franc ez.
  • FtranX
    #4
    csak nem ilyened van?
  • Dzsini
    #5
    google...

    Staphylococcus aureus:

    A baktérium az egészséges emberek körülbelül 30-50 százalékának bőrén és nyálkahártyáin is megtalálható, valamint a felszíni sérüléseken. Minden élelmiszerben előfordulhat, amellyel a baktériumhordozók érintkeztek. Ha elszaporodik (5 fok feletti hőmérsékleten képes erre), mérgező anyagokat, toxinokat termel. Bár a főzés elpusztítja a baktériumot, a toxinokat nem, ezért az egyetlen védekezés a baktériumok szaporodásának megakadályozása, vagyis az ételkészítés és tárolás során biztosított maximális higiénia.

    A fertőzés tünetei:
    Erős hányás, émelygés, időnként hasmenés és gyomorgörcsök. A beteg általában nem lázas. A tünetek általában 1-8 órával a fertőzött étel fogyasztása után jelentkeznek és 1-2 napig tartanak. Legyengült szervezetű emberek és kisgyerekek számára nagyon súlyos kimenetelű lehet.


    vagyis ételmérgezés
  • sumi
    #6
    nem neke,de egy családtagomnak sajnos igen.
  • Punker
    #7
    jaja sepsis az mérgezés szokott lenni
  • sumi
    #8
    és mi a sepsis??
  • Dzsini
    #9
    volt már nekem is elég súlyos (utcakaja :P ), kb 2-3 napig semmi sem marad bent, utána 1-2 hét kemény diéta (üreskrumpli, üresrizs, tea) és rendben lesz... nem árt, ha van egy kis energiatartaléka a testnek, én olyan 6 kilót fogytam...
  • Punker
    #10
    széntabletta nem árt
  • Dzsini
    #11
    sepsis a baktériumos fertőzések gyűjtőneve. a St. aureus pedig a baktériumfajta neve.
  • sumi
    #12
    staplylococcus aureus sepsis ez a jó megfogalmazás,

    google...

    Staphylococcus aureus:
    staplylococcus aureus sepsis :látod?eltér egy betüd..
    nem bántani akarlak..
  • Dzsini
    #13
    staplylococcus nem létezik, de google lendületből felajánlja a javítást. elgépelted.
  • Dzsini
    #14
    sőt, leírják még úgy is, hogy "sztafilokokkusz" - kiejtés szerint. és még így is helyes.
  • sumi
    #15
    A teljes diagnózis ez volt a zárójelentésen:
    staplylococcus aureus sepsis
    infarctus lienis
    anaeamia et thrombocytopenia sec.
    erosiv gastritis et bulbitis
    nephrolitiasis 1.d.
    sinusitis maxillaris 1.s.
    prolapsus valvuale mitralis

    ennyi....még szerencse.
    szal ezek mit jelentenek?
  • Dzsini
    #16
    hát, ezeket már egy orvostanhallgatótól kellene megkérdezni...
    googlezva a dolgokat annyi kiderült hogy a lienis a máj... a többivel még nem szenvedtem - egyszerűbb a dokit megkérdezni
  • sumi
    #17
    megkérdeztem,de érthetetlenül adta elő a dolgokat mintha titkosak lennének...
  • Dzsini
    #18
    akkor magyaráztasd el, kötelessége érthető magyarázatot adni a betegnek legalább.
  • Punker
    #19
    várj estig
  • sumi
    #20
    ok
  • M313R
    #21
    Úgy tudom, hogy a Staphilococcus aureus baktérium fertőzés egyik típusa, az MRSA megkapható korházi ápolásból, bentartózkodásból eredően is, bár gondolom akkor ezt a fertőzés típust tüntették volna fel a zárójelentésen. Ha mondjuk valaki korházban kapott ilyen fertőzést akkor érthető a "szakmai" titkolózás...
  • sumi
    #22
    staplylococcus
  • Dzsini
    #23
    hidd el, hogy elírás.
  • sumi
    #24
    nem lehet elirás mert az általad irt tünetek,mint:Erős hányás,gyomorgörcsök nem is volt.annál inkább magas láz kb 3hétig.(38 - )ami addig csökkent amig a lázcsillapittó hatott,és akkor is volt a folyamatos hőemelkedés...
  • Punker
    #25
    írd le pontosan mi volt a papíron és ha beszélek anyámmal akkor megkérdezem, ok?
  • sumi
    #26
    15-ösben leirtam a diagnózist.A többi bla bla bla...6 oldal.
    már a 4. fajta antibiotikumot szedetik még mindig...
  • Dzsini
    #27
    staplylococcus: 43 találat
    staphylococcus: 427 000 találat

    de legyen, biztos valami új, teljesen ismeretlen dolog...
    (mellesleg a láz meg ilyesmi lehet a lista többi részétől is nem?)
  • Dzsini
    #28
    valami csúnya fertőzésegyüttes, ami rendesen felborogatta neki "odabent" a dolgokat...
    mihamarabbi jobbulást
  • sumi
    #29
    azt nem tudom,kérlek...a magas lázon kívűl nem volt semmi.a diagnosisban leírt dolgok a sepsis következményeinek írják le.
  • Voltan
    #30
    Akkor nekem se ártana egy ilyen sepsis. Fogyni kellene egy kicsit.
  • sumi
    #31
    ?????
  • Dzsini
    #32
    Voltan: még viccből se kívánj ilyesmit magadnak...
  • dikki*yysw
    #33
    Én soha többé nem leszek beteg, és ez tök jó. Utáltam beteg lenni, szerencsére ez már a múlté.
  • M313R
    #34
    Előző kommentemből lemaradt, hogy természetesen jobbulást a betegnek.

    Teljesen laikusként:
    Szerintem egyről beszélünk, az az egy betü eltérés eredhet szerintem valamilyen latin nyelvtani szabályból is amit más és más nyelvterületen máshogy értelmeznek, használnak.

    Sajnos amit erről a dologról tudok az az, hogy ez a baktérium erősen ellenálló az antibiotikumos kezeléssel szemben, minden korház egyik rémálma egy ilyen járvány, egyáltalán nem egy "laza" fogyókúráról van szó.
    Nem illendő ezt a dolgot elviccelni, főleg ha ez valakit személyesen érint...
  • sumi
    #35
    hahóóó....
  • Punker
    #36
    szerintem ma már nem tom megkérdezni bocs :(
  • 111
    #37
    türelem.előkaparom a latin szótáramat oszt meglátom mit
    tehetek.
  • Punker
    #38
    bakteriális vérmérgezés
    lépállomány elhalás
    vérszegénység
    gyomor nyálkahártya hurur ( vérzéses)
    jobb oldali vesekő
    bal oldali arcüreg gyulladás
    szív-billentyű elégtelenség
  • Punker
    #39
    ezek mind együtt volt? hogyan? mitől? fater azt mondta erre így nem tud mit mondani.
  • 111
    #40
    staplylococcus aureus sepsis -???biztos staplylococcus?
    infarctus lienis -ék alaku elhalás a lépben
    anaeamia et thrombocytopenia sec.-vérszegénység,vérlemezkék számának kóros csőkkenése
    erosiv gastritis et bulbitis -gyomornyálkahártya gyulladás,
    nephrolitiasis 1.d. -vesekő betegség(jobb oldali)
    sinusitis maxillaris 1.s. -arcüreg gyulladás(bal oldali)
    prolapsus valvuale mitralis