209
The Day After Tomorrow
  • Scholes18
    #89
    The.Day.After.Tomorrow.TS-fbC
    Nehogy letöltsétek!
    nagyon szar a minőség!
  • Bandew
    #88
    Hát ennyit a látványról. Ha semmit nem ad unalmas lesz. Én legalább azzal, hogy röhögök, valamennyire szórakozok. Meg kemény is vagyok.
  • Sherad
    #87
    Tegnap megneztem. Haaaaat. Latvanyos oke. De 30 perc utan roppant unalmas. Ahogy neztem mozi nagy resze ugyanugy unta ahogy en.
  • mochee
    #86
    Nagyon kemény vagy...
  • Bandew
    #85
    Eltátod a pofádat? Ez érdekes, én ezeket a filmeket végig szoktam röhögni.
  • Scholes18
    #84
    Van aki letöltötte már a 7wrz-röl a filmet???
    Ha igen akkor milyen a minősége?
  • OPM
    #83
    "...elszakadt a cérna, és hangos röhögésbe tört ki a díszes társaság"

    :DDD
  • mochee
    #82
    Nem? Beülök, és eltátom a pofámat, meg nem is merek pislogni, mert még nem láttam ilyet máshol, és ez nálam pozitív dolog, tetszik nekem, és attól, hogy van benne amcsi zászló, meg nyáladdzanak egy cseppet, még nem vehetik el tőlem ezt az ÉLMÉNYT!!! Egy film akkor igenis jó, ha tud újat mutatni.
  • Cat #81
    ennél a filmnél csak a látvány számit, semmi más
  • Cat #80
    Kiröhögték a tudósok a Holnaputánt

    A klimatológusok azt hihették, hogy vígjátékot látnak. A film alatt végig kuncogtak és egymást böködve mulattak a moziban, ugyanakkor komoly politikai erők szerveződtek a film mögé.

    Akár a csintalan kisgyerekek, úgy mocorogtak a film vetítése alatt Washington Egyetem jeles klimatológusai a Seattle Times tudósítása szerint. A komoly tudósok popcornos zacskóikkal játszottak, kuncogtak, sőt, egyes megfigyelők szerint egyenesen mosolyogtak. Amikor a film szakérőjét játszó Dennis Quaid komoly arccal bejelentette, hogy a globális felmelegedés miatt jégkorszak köszönt az északi félgömbre, méghozzá pár nap alatt, a professzorok már hallhatóan nevettek. Miután azonban az egyik jelentben a levegőben, repülés közben megfagy egy helikopter, az Atlanti óceán pedig hirtelen ötlettől vezérelve elönti Manhattant, elszakadt a cérna, és hangos röhögésbe tört ki a díszes társaság.

    A helyzet még érdekesebb, ha figyelembe vesszük, hogy olyan tudósok ültek a nézőtéren, akik komolyan veszik a film alapjául szolgáló teóriát, nevezetesen azt, hogy egy lehetséges klímaváltozás akár teljesen át is formálhatja a Föld ma ismert arcát. "Ha ez a film ráébreszti a világ közvéleményét arra, hogy milyen veszélyeket rejt magában a környezetszennyezés, akkor már megérte" - próbálta menteni a menthetőt David Battisti klimatológus, majd nem tudván leplezni érzelmeit egy mosoly kíséretében elhessegette magától a gondolatot: "Olyan abszurd volt az egész, nem hiszem hogy bárki is komolyan venné."

    Pedig a film cselekménye, felvetése nem alaptalan. Egy teória szerint az északi jégsapkák megolvadása, és az ezzel az óceánba kerülő irgalmatlan mennyiségű édesvíz leállíthatja a Golf-áramlatot, ami addig melegen tartotta az északi félteke jelentős részét, mondta Mike Wallace, Joint Institute for the Study of the Atmosphere and Ocean igazgatója. Persze ezt az alapot Godzilla jó alaposan megrágta és darabokra tépte. A filmben ugyanis szimultán tornádókban gyönyörködhetünk Los Angelesben, focilabda méretű jégesőcseppeket figyelhetünk meg Tokióban, valamint hóviharokat élhetünk át Új-Delhiben. Mindennek pedig az igazgató szerint a valósághoz nincs túl sok köze.

    Persze a rutinos mozilátogatók nem vártak realizmust a speciális-effektusokért rajongó Roland Emmerich 125 milliós filmjétől. Nem emiatt szerettük, vagy éppen nem szerettük a rendező egyik első kasszasikerét, a Függetlenség napját sem, vagy gondoljunk a másik blockbusterre, melyben a Godzilla névre keresztelt gigamutáns csínytevéseit követhettük nyomon.

    Érdekes azonban a film politikai súlya. Környezetvédők és liberálisok sorakoztak fel Al Gore korábbi alelnök mellé, és a film keltette hullámokat meglovagolva vadul támadni kezdték George Bush környezetvédelmi politikáját. A hétvégén számos aktivista vonul majd azok elé a mozik elé, amelyekben a filmet játsszák és szórólapokkal riogatják majd a gyanútlan nézőközönséget. "Tudjuk, hogy a film fikció, de legalább lehetőséget teremt arra, hogy beszéljünk ezekről a komoly problémákról, melyek már most is jelentkeznek" - mondta a megmozdulás seattle-i szervezője, Lisa Maschmeier. A jéggé fagyott New York talán meghatja a közvéleményt, a konzervatívok és az üzleti érdekcsoportok azonban máris ellentámadásba lendültek. Komoly gazdasági érdekeket sértene ugyanis az üvegházhatás visszaszorítása, mely legutóbb is csak nyolc szavazat miatt bukott el a szenátus előtt.

    Karen Kerrigan, a munkahelyteremtésért harcoló United for Jobs Coalition vezetője szerint a környezetvédelmi veszélyek elhanyagolhatók ahhoz képest, amit a munkanélküliség vagy a gazdaság hanyatlása képes okozni. A társaság kiadott egy írást "The day after Kyoto" címen, ami tulajdonképpen a film paródiája, és a munkahelyteremtés versus tiszta levegő harcában az előbbire tesz.

    Tudvalevő, hogy az Egyesül Államok azon kevés fejlett országok egyike, amelyek nem írták alá az üvegházhatás megfékezésére kidolgozott kiotói egyezményt. Japán és az Európai Unió mellett már Oroszország is hajlandóságot mutat arra, hogy elfogadja a környezetvédelmi szabályozásokat tartalmazó írást, Bush azonban nem támogatja az elképzelést.

    A politikai harcba a film közvetlenül is beszállt. Emmerich meg sem próbálja leplezni, hogy mennyire utálja a Bush-koalíciót, és ennek a filmben is számos nyomát fedezhetjük fel. A karakterek - beleértve a gyenge elnököt - mind az alelnöktől függnek, aki a moziban gúnyos mosollyal intézi el a klimatológusok figyelmeztető szavait. Sokak szerint a figura kiköpött Dick Cheney, hivatalban lévő alelnök.

    A film alapjául szolgáló elmélet egyébként 17 ével ezelőtt jelent meg először. Eszerint a globális felmelegedés leállítja a Golf-áramlatot, ezáltal megváltoztatja Európa klímáját. Komoly kutatások támasztják alá, hogy a 15 ezer évvel ezelőtti jégkorszak is hasonló okok miatt alakult ki, igaz hosszú évtizedek, évszázadok alatt. Az idén megjelent Pentagon tanulmány még tovább ment: extrém változásokról írt, aszályokról, erdőtüzekről, hóviharokról, illetve - az egyre fogyó javak miatt - regionális háborúkról. A klímaváltozással a Magyar Tudományos Akadémia is foglalkozott. A legtöbb tudós azonban rámutatott arra, hogy minderre meglehetősen csekély az esély. Közel sem ömlik ma annyi édesvíz az óceánba, mint amennyire korábbról találtak bizonyítékokat. Más tanulmányok szerzői szerint pedig egyáltalán nem is fogja leállítani a Golf-áramlatot az édesvíz. A tudósok szerint ha történni is fog valami, az nagyon lassan fog végbemenni, és nem feltétlenül úgy, ahogy azt a film bemutatja.
  • Bandew
    #79
    Ezt sosem értettem!
    Hogy lehet attól JÓ egy film, ha látványos???
    Az nem is a film része! Nem ad hozzá semmit!!!
    Erre te 8 pontot adsz neki, mert jó volt az áradat, meg a sok pusztulás.
  • mochee
    #78
    Én is megnéztem a filmet, nekem tetszett. Amcsis baromságoktól most eltekintek, mert látványos volt, ilyen képeket nem láthattunk még más filmben, de véleményem szerint nyomathatták volna többet is az áradatot meg ilyenek. 8/10
  • Sephi
    #77
    Itteni multiplexben ket reklam van... Tuborg es valami sampon reklam :PPP
  • LezLee
    #76
    Én őszintén szólva sajnálom, hogy Jake Gyllenhaal ilyen filmekre pazarolja el a hatalmas tehetségét.
    Még az is hírlik, hogy őt akarják talán az új Superman filmbe. Nagyon remélem, hogy nem fogja elvállalni.
  • LezLee
    #75
    Emmerich filmjei sosem a sztoriról voltak híresek :)))

  • GregSB
    #74
    Én tegnap láttam... 5/10, de csak az effektek miatt. Történet szempontjából senki ne várjon tőle semmi újat. (mondjuk én nem is vártam a Függetlenség napja után...)

  • Punker
    #73
    szal akkor figyeltek az effektekre nagyon :)
  • Davidus
    #72
    igen
  • Punker
    #71
    az igaz hogy a legnagyobb fagyban se látszik a szereplők lehelete?
  • Ams
    #70
    jó, csak televan bugyuta klisékkel...
    amikor Nú-Jorkot elönti az ár waaah, azon beszartam...

    6.5/10
  • Bandew
    #69
    Engem nagyon fel tud baszni ez a rendező az amcsis nyáladzásaival, meg a sok logikai bukfenceivel.
  • Bandew
    #68
    LOL
    Azért volt annyi reklám, mert multiplex.
  • LezLee
    #67
    Hát én láttam :)))
    Már a film előtt felhergeltem magam, mivel 30 perc!!! reklámot volt pofájuk a film elé rakni egy multiplexben. Mondom ilyen nincs. Aztán végre elkezdődött a film. És mit látok kezdő képsorként?? Hát amcsi zászlót. A hányinger kerülgetett, hogy ilyen nincs, már kezdtem azon filózni, hogy kár volt ennyire várnom ezt a filmet. De a folytatásról csak jót tudok mondani. Egyetlen negatívum talán, hogy szokás szerint tele van tipikus amcsi klisékkel. Apa-fiú rossz kapcsolat. A fiú szerelmes egy lányba, de nem meri neki bevallani. Igazából nem értem, mért kellettek ilyen motívumok egy katasztrófafilmbe. De ettől eltekintve baromira tetszett, minden politikussal, és nagy vállalatvezetőkkel meg kéne nézetni a filmet, hogy ébredjenek rá, hogy hova vezet a természet korlátlan kiszipolyázása. De persze ez sem változtatna semmin :((
    Szóval a film jóó, mindenképpen nézze meg mindenki, aki csak teheti.
    8/10.

    Bocs a hosszú értékelőért :)
  • Shaman
    #66
    [NA JÓ MÉG NEM LÁTTA]
  • Shaman
    #65
    sztem nem volt rossz..:-ppp
  • Csacsi
    #64
    Engem, már nagyon érdekel, de csak szombaton megyek Kedvessel,majd akkor írok.
  • asdasdasd
    #63
    Latta mar valaki?
  • PResident Evil
    #62
    MONDTAM HOGY 28. !!!!!!!!!!! :DDDDDDDDDDDDDDDD
  • guardian hero
    #61
    Háááááááááááááááááááát...
    Ha valakinek telik projektorra, mégis ócska divx screenereket bámul rajta, az több mint szánalmas. Meg amúgy is, akkora vászna kevés embernek van, mint amit a multiplexben láthatsz :).
  • shaba23 #60
    mi a fenének jöttök mindig az imdb-vel? ebből a szempontból ki a francot érdekel, hogy másnak mi a véleménye? Nehogymár attól tegyem függővé egy megnézett filmről alkotott véleményem irányát (tetszett, vagy nem), hogy a kurva listán hogy szerepelt.
  • winnie
    #59
    nana, nemcsak monitoron lehet warezni:) vászonra kivetítve projektorral máris más érzés:)
  • guardian hero
    #58
    Vazz ez tipikusan az a film, amit moziban kell látni. Persze minden film jobb moziban, de egy ilyet monitoron bámulni bűn!
  • Loál János #57
    Ahova akarsz, szabadon választott. Csak ne érezzem a bűzét.

    Sablonduma: Neked tetszik, nekem nem, mindketten hangot adtunk véleményünknek, ennyi.
  • zaki
    #56
    Loál János: és most hova sz*rjak?
  • shaba23 #55
    ütős tréler
  • GregSB
    #54
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

    Vomit-fest
  • Cat #53
    én tuti meg fogom nézni, persze nem moziban...
  • Loál János #52
    Én ezt ajánlom mindenkinek a Függetlneség napjával kapcsolatban. :D
  • Csacsi
    #51
    Hoppá, tényleg. Sorry :)
  • zaki
    #50
    hmmm, nem rossz, nem rossz :) (újj az 1 j :P)