986
garancia?
  • steweee
    #26
    mi az a kód?
  • Dzsini
    #25
    csak szólok, hogy amíg beszéltek róla, addig nincs gond, de linkelés ne legyen jó? meg proginevek felemlegetése... ha valaki nagyon akar úgyis tud magának keresni
  • cSuwwi
    #24
    A nokiák nagy részéhez meg nem is kell kábel, a simlock feloldásához, csak egy kódot kell bepötyögni. :)
    A progit meg egy tucatnyi helyről le lehet tölteni... :)
  • steweee
    #23
    aki függetlenít az csal, aki csak az lop ! csalni, lopni csúnya dolog !
  • dikki*yysw
    #22
    Ja. Nekem van több tízféle kábelem, csak nem használom :) DCT4hez meg..
  • dikki*yysw
    #21
    Pontosan. Ergo a hálózatból nem tudják lekérdezni, hogy te függetlenítetted-e a telefonod. Ezt mondom.
  • Cat #20
    ugy beszéltek erről a függetlenítésről, mintha hatalmas nagy dolog lenne
    rádugod a telot a gépre, betölt a progi, EGY KATT (egy pipát ki kell venni) és kész. Kb. 1 perc alatt bárki megcsinálhatja otthon is, netről leszedhető szinte minden telefonhoz progi (a legujabbak kivételével)
  • Taranov
    #19
    Na gyerekek, én meg azt mondom, hogy a 7210-esemet gyárilag kártyafüggetlenül vettem 64 ezerért, Nokia boltban 80 volt, Pannonnál meg 70. Szóval törvénysértést sem követtem el és még olcsóbb is volt. Nem teljesen idevágott ez, csak elmondtam.
  • ReTeK
    #18
    a sim-lock is magától visszaáll. ez tapasztalatból mondod ???

    mert nállam még nem állt vissza 1ik telefonom sem, mokor frissítettem, valamit elront6tam biztos
  • Dzenu
    #17
    ???

    A telefonból szervízkábelen állapítható meg az, hogy független-e, vagy egyetlen operátorral működik-e kizárólagosan.
  • Dzsini
    #16
    Davos80: lásd 5. hozzászólás.
  • dikki*yysw
    #15
    Eh, válaszolok én: sehogy. Hihi.
  • dikki*yysw
    #14
    És hálózaton keresztül hogyan kérded le?
  • davos80
    #13
    Függetlenítés = szabálysértés
    IMEI szám átírása bűncselekmény
  • ollie
    #12
    elkérdezhető=lekérdezhető

    Amúgy meg minden szervízelés alkalmával automatikusan frissítik a szoftwert is a legfrissebbre, szal tutira kiderül a dolog.
  • Dzsini
    #11
    visszarakják, és nem jelentenek fel :)
  • ollie
    #10
    Biztos hogy elkérdezhető, sőt ha frissítik a software-ért, akkor a sim-lock is magától visszaáll.
  • hit-man
    #9
    Kérdés, hogy lekérdezik-e a szervízben.
  • Loál János #8
    A SIM-lock lekérdezhető funkció.
  • dikki*yysw
    #7
    Telefon nem tudja magáról, hogy független-e, így nem hiszem hogy le tudják nyomozni. Ha mégis, sem foglalkoznak vele.
  • Dzsini
    #6
    persze további kérdés, hogy ezt hogy követik le, de onnantól jobb nem céges szervizbe vinni a telefont
  • Dzsini
    #5
    pl. Westelnél ez így van leírva:
    Tudomásul veszem, hogy amennyiben a csomag készüléket is tartalmaz, az kizárólag a Westel hálózatának igénybevételét biztosító Westel Előfizetői Kártyával használható. Aki a készülékbe programozott SIM-lock kódot módosítja, illetve abban közreműködik, szoftverbűncselekményt követ el, amely a Büntetőtörvénykönyv 300/C $ (1-2) rendelkezései alapján 10 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

    ezt (vagy ennek valamilyen formáját) minden előfizetői/kártyás szerződés tartalmazza
  • hit-man
    #4
    Köszi a segítséget.
  • ollie
    #3
    Igen, elveszik a garancia.
  • Dzsini
    #2
    minden szoftveres (és hardveres) módosítás a garancia elvesztésével jár, és ha előfizud van hűségszerződéssel vagy ilyesmi, akkor törvénybe ütköző is.
  • hit-man
    #1
    Helo!
    Az érdekelne, hogyha kifügetlenítem a vodafone-os mobilom akkor elveszik-e a garancia? És hogy 6100-t csak adatkábellel lehet függetleníteni?