166
Ki mennyire hisz benne?
  • FtranX
    #126
    Az étkezés és a piszokkal járó tevékenységek kapcsán felfedezhető némi hasonlóság. :))
  • Dead
    #125
  • Audrey
    #124
    Tuti, hogy kizárólag a kínai szerint? Egyébként semmi hasonlóság?
  • FtranX
    #123
    én a kínai szerint disznó. :D
  • mikike
    #122
    biztos valami állat
  • Dead
    #121
    A K-i egy kicsit jobban tetszett, csak már elfelejtettem, hogy mi vagyok
  • Dead
    #120
    Jaja
    Nekem is
  • FtranX
    #119
    nekem meg mindkettő egyformán valótlannak tűnik :)
  • Audrey
    #118
    Nekem a keleti horoszkóp sokkal valódibbnak tűnik, mint a nyugati.
  • ozeus
    #117
    Hali

    Én hiszek benne, és legtöbbször be is jön.Persze kivétel, amikor nem.:)
  • Aspyrin
    #116
    ezekszerint ezért nem érdekel engem
  • mikike
    #115
    másik fórumon egy Tné Zsuzsa meg teljesen horoszkóp guru
    úgy látszik minél hátrább van az ABCben annál jobban izgatja
  • Sné Zsuzsa
    #114
    Picit :) Figyelmeztet..max :D
  • progee
    #113
    ha jobban odafigyelsz, akkor máris befolyásolja, tehát meghatározza :)
  • Sné Zsuzsa
    #112
    Horoszkóp...megnézem, de nem határozza meg az életem, max jobban odafigyelek dolgokra.
  • sz4bolcs
    #111
    bal?
  • lakika
    #110
    még szerencse, hogy szerinted
  • progee
    #109
    az, hogy régi, még nem azt jelenti, hogy nem babona.
    szerintem lehet logikus magyarázatot keresni, de nem szabad fanatikusan, sarkosan értelmezni.
    az emberek nagyobb százalékának a viselkedésre, és ezzel együtt a gondolkodásmódjára lehet hatással az, hogy milyen évszakban születtünk, de ezt még rengeteg környezeti hatás változtathatja. szerintem az sem lényegtelen, hogy az adott évben épp hosszú volt-e a tél. nem húznék napra pontos határokat a csillagjegyek szülöttei között. az épp aktuális időjárás sokkal többet számíthat, mint az épp aktuális csillagállás.
    a születésből történő "jóslás" pedig az emberek jövőbelátásának vágyát próbálja megvalósítani csupán. szerintem sikertelenül...
  • freegirl
    #108
    ha jó elhiszem ha rossz fel sem veszem!
  • Flórika
    #107
    Szerintem az asztrológia elég régi tudomány ahhoz, hogy komolyan lehessen venni.

    Én hiszek a horoszkóp(ok)ban, elég sok embert ismerek, és 2 ember kivételével teljesen passzol rájuk a saját jellemzésük.
  • sz4bolcs
    #106
    "hozzá kell tennem azt a linket egy női asztrológustól kaptam, akinek a véleménye szerint számít a hit
    ha hiszel a horoszkópban használ, ha nem hiszel akkor nem
    viszont a férfi (okosabb) asztrológus megmondta a frankót:
    Figyelj haver! Nem számít mit hiszel. Ez van, ez az igazság."

    Itt van még egy érdekes dolog. A nő nem azt mondja, hogy a hitetlenség kétségbe vonná a létezését. Csak azt, hogy a hit befolyásolja, és ez így van, ahogy leírtam előző hozzászólásom végén. Mit kéne használnia egy horoszkópnak? Egyetlen dolog ami használ belőle az a hit.
  • sz4bolcs
    #105
    Már mindent megbeszéltetek? Volt már fekete macska, babonák, inkvizíció, telihold, napkitörés, statisztika, volt pár ellenérv, érvek még nem.

    Szerintem asztrológia, mint tudomány csak megfigyeléseken alapuló általánosítás lehet, olyan mint az orvostudomány pár tüneti kezelése. A bolygók valószínüleg hatnak ránk. Annyira, mint mi rájuk. Vagy a Föld rájuk? Hold a gravitációjával biztosan...
    De hogy valaki ebből megmondja, hogy az életem következő szakaszában mi fog történni velem, az van szerencsésen tippel, vagy szerencsétlenül tippel, vagy jósol. Jóslást ugye nem akarjuk keverni az asztrológiával... Ha pedig nem jóslás, akkor maximum hajlamossá tehet dolgokra, vagy pozitívan/negatívan programoz, de ezek egyáltalán nem törvényszerüen következnek be, tehetem én az ellenkezőjét is, de ezt soha senki nem fogja tudni, mert nem lehet bizonyítani, én csak ezért nem hiszek benne. Nem abban, hogy a bolygók hatnak az emberre, az egy dolog..., hanem hogy az ilyen szintű tippelésnek, mint amit mikikének írt a jós. Az, hogy hiszel valamiben sokkal hajlamosabbá tesz, mint bármelyik égitest. Ezért van az, hogy ha nem hiszel benne, tényleg nem igazság, csak egy tipp, ami bejöhet.

    "hozzá kell tennem azt a linket egy női asztrológustól kaptam, akinek a véleménye szerint számít a hit
    ha hiszel a horoszkópban használ, ha nem hiszel akkor nem
    viszont a férfi (okosabb) asztrológus megmondta a frankót:
    Figyelj haver! Nem számít mit hiszel. Ez van, ez az igazság."

    A második ügyesebben csinálta. Ne hidd el, hogy lehet más is ezen kívül/felül, ne is kételkedj benne, hiszen ő sem teszi. Tudd, hogy ez az igazság, ez így lesz, ahogy ő elmondta punktum. Ez így profi programozás. Én is sokszor már csak dacból is megmutattam, hogy "Jó akkor neked lesz igazad" dacból? Nem azért, mert nekem így lett jó, vagy a másiknak így lett volna jó, hanem mert könnyebb volt másra ruházni a felelősséget félelemből. Mert féltem a döntésem következményétől, így az mellett döntöttem, hogy más döntött helyettem. Ezt akkor még nem éreztem így át, de szerencsére meguntam, és elegem lett ebből a fajta programozásból.

    Végére csak annyit, ha működik ez a jóslás szintü horoszkóp (aminek már köze nincs a bolygók egymáshoz való viszonyához), akkor én miért élek úgy sok embertársammal, hogy nem hiszek benne? Mert ha létezik, nem kell benne hinnem. Ha hinnék benne, már az sokkal többet változtatna, mint bármely bolygó (egyrészt programozás, másrészt plusz információ amihez hozzájutok asztrológustól, aminek a földolgozása közben több hatás ér, ami megint változtat rajtam)

    Ez kicsit sok volt így hajnalra, de remélem sok ember fantáziáját megindítottam.
  • mikike
    #104
    de honnan tudod, hogy ő biztosan jó?

    és mostanában egy másik dolog is foglalkoztat:
    mire jó a horoszkóp

    mert az, hogy megtudod belőle a jövődet az (főleg egy született pesszimista számára) több kárt (aggódást) jelent mint hasznot (reményt)
  • ZsirosKenyer
    #103
    90% hogy ingyen megcsinálja!
    10% hogy már halott..
  • mikike
    #102
    rádveti azt nézelődhetsz
  • JackDaniels #101
    Én valahogy fenttartással viseltetek ezen dolgok felől. Nostredamus vesse rám az első követ!:))))
  • mikike
    #100
    szép elmélet
    de gondolom, ha szólnék az ismerősödnek, hogy csináljon nekem elemzést, nem adná ingyen ő sem
  • ZsirosKenyer
    #99
    azstrológia igenis működő dolog, de ne mindig a kommersz barmokra alapozzatok..én ismerek egy idős embert(túl a 70. életévén) és neki van asztrológiai köre. Votl egy olyan időszakom mikor nekem si tanította ezt a "tudományt" és már az elején kikötötte, hogy ebből soha de soha nem szabad pénzt csinálni. Akiket a tv-ben stb helyen láttok mind kis tudatlanok akik aszitték ha elvégeznek jósok pénzért egy ilyen sulit mindent tudnak. Úgy "jósolnak" mint ahogy az átlag jóska a gyárban kupakokat csavar fel üvegekre! Miattuk nem érdemes általánosítani...
  • CéZé
    #98
    Ezt a könyvet keresem, ha látta valahol valaki és szólna azt megkösszönném.
  • mikike
    #97

    badarság-e az asztrológia?
  • K.András
    #96
    Nem is azon van a hangsuly,azon hogy ugy kérdezte a barátod hogy mikor fogok már nem a szüleimmel lakni,erre meg a csávo hasára ütve azt mondta ekkor vagy akkor.Én is hiszek bizonyos dolgokban,de azért abban nem hogy azért lesz neki barátnöje mert a csillagok igy vagy ugy állnak...Az igazság az hogy a barátodnak dilidokihoz kéne mennie nem asztrologushoz,egyébként mennyit kért ezért az ember???
  • mikike
    #95
    amit nem mondtam el, hogy még egy csomó mindnet elmondott az illetőröl, annak ellenére, hogy valahonnan ismerte volna
    nem csak a december környékén sok ajándék várható, január elején meg nagy bulizások féle jóslat, te kis szaki
  • mikike
    #94
    na persze
    látszik, hogy otthon vagy a témában
  • K.András
    #93
    Volt egy asztrologus az atv-n a Vágo István musorában,na kérem olyan szinten égett be hogy ember ugy még soha.
  • K.András
    #92
    "horoszkópos emberünk nagy változásokat ígér, azt mondja, hamarosan jön a nagy lamur és költözés is lehetséges"

    LOL,hát most frankon,ezt minden egyedülállo fiatalnak el lehetne mondani,és igaz is lenne...
    Kb olyan ez mintha azt mondanám hogy egyszer meg fogsz halni,aztán lehet belöle azt a következtetést levonni hogy nézd mán ez tudja hogy én meg fogok halni...
    Ez nevetséges,közhelyeket én is tudok mondani söt még évszámokat is rakok hozzá ha akarod...
  • mikike
    #91
    jól van hitetlenek
    elmondok nektek egy megtörtént esetet
    közeli ismerősöm M
    róla annyit kell tudni, hogy időtlen idők óta nem volt barátnője (1-1 akadt, de szerelem nem volt) és a szüleivel él
    már M is nagyon unja ezt az állapotot, de mivel tenni nem tud ellene, elhatározza, hogy megkérdez egy horoszkópos embert, hogy ő már talán a szüleinél fg megdögleni?
    horoszkópos emberünk nagy változásokat ígér, azt mondja, hamarosan jön a nagy lamur és költözés is lehetséges
    M magában kacarászik, de aztán egyik nap emilt talál az outlokkjában
    egy csajtól jött a randivonalra írt (amin M már évek óta rajt van, de emilt még egyszer sem kapott rá), hogy nagyon szimpatikus neki, szeretné jobban megismerni
    M kicsit csodálkozik, de azért válaszol a nőnek, megírta, hogy se pénze, se állása és amúgyis a szüleivel él, mit akar tőle?
    szóval olyat ír amitől minden épelméjű nő hanyatt homlok menekül
    de ez neeem
    olyan kedves emilt ír másodszorra, hogy megindul a levelezés
    aztán találkoznak is és most boldogan élnek
    a csaj imádja M-et, M pedig szereti a nőt, már arról van szó, hogy M a csajhoz költözik

    pedig azért nem volt olyan egyszerű a dolog, amit lehetett megtett, hogy nehezítse a sors helyzetét
    pl. a találkozás után megírta a nőnek, hogy nem tetszik neki a melle, a fogaiban is látszanak a tömések és van a nyakán hátul egy szemölcs
    a nő a számítógép mellett zokogott ezek láttán, de M is gyötrödött a kis szobájában rendesen. másodszorra aztán felvette a nő a telefont és sikerült kimagyaráznia magát
    azóta is többször megbántotta már, de ez annyira rosszul esik neki is, hogy ilyenkor ő is alig kap levegőt
    persze lehetne kemény srác is, ellenszegülhetne a sorsnak és dobhatná a nőt, de ennek kb. annyi az esélye, mint hogy puszta kézzel benyúl a mellkasába és kiveszi a saját szívét. kb. ugyanaz az érzés is lenne
    szóval a horoszkópos embernek igaza lett, de azért van pár dolog ami nem stimmel
    elsőre 2005 elejére tippelte a nagy lamurt és a második kérdésnél tette át 2003.okt.20.-ára
    hozzátéve, hogy a jupiter több mint 1 évig lesz az 5. házban, vagyis a szerelem legalább eddig tart.
    de akkor mi ez a 2005ös évszám?
    tévedett vajon a horoszkópos ember? vagy akkor már egy másik nővel lesz M? vagy mégjobban beleszeret az eddigibe?

    összefoglalva: elmondhatjuk, hogy M életét nem oldotta meg a horoszkóp, az hogy megtudta mi fog vele történni, de kétségtelen, hogy a horoszkópos embernek igaza volt

  • K.András
    #90
    Értelmetlen,hát a kábel áramot vezet nem zenét!!!És mint tudjuk a kábel hoszusága nem befolyásolja az áramot,ha az emlitett degenerált nem hisz nekem probálja ki ezt:
    Fogjon meg egy levágott végü kb 100 méter hosszuságu hosszabitot aztán kérjen meg valakit hogy dugja be a végét,na kérem ugyannnyi idö alatt fogja megrázni az áram mintha egy tiz méterest dugott volna be.
    Egyébként LOL ekkora barmoságot életemben nem hallottam még :)))
  • mikike
    #89
    úgy van
    hozzá kell tennem azt a linket egy női asztrológustól kaptam, akinek a véleménye szerint számít a hit
    ha hiszel a horoszkópban használ, ha nem hiszel akkor nem
    viszont a férfi (okosabb) asztrológus megmondta a frankót:
    Figyelj haver! Nem számít mit hiszel. Ez van, ez az igazság.
  • FtranX
    #88
    szerintem úgy kell érteni, hogy ha megfordítod a kábelt, akkor máshogy szól a zene.
  • O0D:
    #87
    Ezt megmagyarázná valaki:
    Hogy a magnóból nem egyformán szól a zene aszerint, hogy a konnektorhoz vezető kábel milyen irányú?
    Csak én nem értem vagy tényleg értelmetlen?