166
Ki mennyire hisz benne?
  • GTV
    #166
    Érdemes elolvasni.
  • mester1987
    #165
    Visszaolvastam a régi hsz-eket itt majdnem 10 évre vissza és csak ezt tudom rá mondani csak, hogy ez egy áltudomány, főleg a kíváncsi embereknek.
  • mester1987
    #164
    10ezrek körülbelül, de több alkalmat ajánlanak...meg lehet vele szedni magad az 100 :)
  • Zero 7th
    #163
    Nem egyértelmű? Pénzért. A legkönnyebb dolog hiszékenyek lehúzásából élni. Nem olcsó ám egy "személyre szabott" horoszkóp. Egy asztrológia tanfolyam még borsosabb.
  • mester1987
    #162
    Na látod...ezt mondom énis tényleg bárkire illhet, csak felfigyeltem rá még régebben :)
  • Zero 7th
    #161
    Egyébként a második linkedben gyönyörűen látszik, mi a baj az egész asztrológiával.

    Jellemzésnél akkora banális általánosságokat ír, amit BÁRKIRE rá lehet mondani.
    "Mindig kész a külvilágból származó élmények befogadására, hangulata az eseményekkel párhuzamosan, éles váltásokkal tarkítva, állandóan változik."
    "A Rákkal való kapcsolattartásnál mindig fel lehetne tenni a kérdést: ki az irányító, és ki az irányított?"

    Hihetetlen, hogy van, aki ennek bedől.
  • mester1987
    #160
    Én sem hiszek benne, de akkor miért van szerinted szakág belőle, hogyha nincs igazságalapja, szóval nem valós? Tényleg érdekel a vélemény.
  • Zero 7th
    #159
    Nem értem a kérdést.
  • mester1987
    #158
    Akkor miért van csak 2 nagy elemzés magyar oldalon?

    Ha érdekel nézd meg, én ezeket találtam amit érdekesek: [URL=http://www.felsofokon.hu/zodiakus/]#1[/URL] #2
  • Zero 7th
    #157
    Nincs mit megérteni rajta, hacsak azt nem, hogy szándékosan olyan a rendszere, hogy bármit, és annak a homlokegyenest ellentétét is kihozhasd belőle. Ellentmondó állításokat tesz, és a horoszkóp készítőjére bízza, hogy döntse el (a meghoroszkópolt személy ismeretében!) hogy a két ellentmondó állítás közül kiválassza azt, amelyik passzol. És a meghoroszkópolt illető meg csak tátja a száját, hogy jé, "működik". Faszt működik, nagy büdös parasztvakítás az egész.
  • GTV
    #156
    Én nagyobb elemzéseket olvastam el; ezekből csak 3-at találtam ami normális magyar oldalon és az még mindig nem tiszta (sokak közül), hogy tegyük fel 2 egyforma jegyű párkapcsolatban milyen.
    Valakire azt írja, hogy semleges (bak bakkal) valakire azt, hogy jól kijönnek (bika bikával), valakire azt, hogy versengenek (skorpió skorpióval) valakire meg azt, hogy kakaskodnak, ami a versengéssel majdnem ugyanazt jelenti (szűz szűzzel)...baromság ez az egész iparág, azért is mert éppeszű ember szerintem nem érti meg.
    Én személyszerint betiltanám ezt az ágat félrevezetés miatt, bár ha nem olvassuk nem téveszt meg ez is igaz.
    Aki viszont meg megérti annak tényleg egy NAGY TAPS jár. Remélem fellendül a topik.
    Sziasztok.
  • 7th uwu
    #155
    Meg éppenséggel én is láttam beszéd közben :)
  • 7th uwu
    #154
    Nekem meg van egy rokonom aki hallott arról, hogy valakinek az ismerőse maga a pápa.
  • lolSL
    #153
  • mikike
    #152
    aha...
    amit én kaptam az nem volt éppen "egyforma", de mind1...
  • blackgamer
    #151
    működés? lál, ilyen horoszkópos írásokat bárki összedob egy perc alatt, ha jobban megnézed mind egyforma
    csillagok állásából látják a sok baromságot, persze...
  • adsa
    #150
    ti értetek a számmisztikához is?
  • mikike
    #149
    horoszkópnak
  • patiang
    #148
    nagyon helyesen azt mondod, hogy minden okozatnak van oka.
    akkor, hogy képzeled el, hogy valami, ami még be sem következett, ne lenne oka?

    Minek láttad a működését?
  • mikike
    #147
    hát...
    én már legalább láttam olyat, aki hallott olyanról, aki ismerte a működését
    szóval nem csak beleugatok valamibe, amiről lövésem sincs

    meg éppenséggel én is láttam működés közben
  • blackgamer
    #146
    ezzel mire céloztál? te talán jobban tudod?
  • patiang
    #145
    ....horoszkópom szerint én már milliomos vagyok, csak én veszem észre, a fene egye meg!
  • mikike
    #144
    te már csak tudod...
  • blackgamer
    #143
    ezeket úgy szerkesztik, hogy valami igazságot mindig talál benne az ember
  • kaldea
    #142
    megértelek. én kezdő vagyok és tudom milyen könnyű tévedni sajnos. maga az asztrológia egy tökéletesen felépitett rendszer, amit csak az asztrológus tudatlansága ill. figyelmetlensége torzithat el. sokan vannak, akik nagy lelkesedéssel vetik bele magukat, aztán 4-6 év helyett elvégeznek kb. 2 évet, vagy talán csak könyvekből sajátitják el, aztán hatalmas önbizalommal és elégedettséggel mindenkinek mondanak mindent. nagyon nehéz munka, visszaszámolni és meghatározni a pontos születési időt. 4 perc tévedés is hozhat merőben más személyiséget.
    a bolygók nem nagyon tudnak hatással lenni az emberre, legalábbis -a Holdon kivül- ez még nem bizonyitott, ezért az asztrológia szimbólumként használja ezeket. pl. a Szaturnusz szimbolizálja az illető korlátait, félelmeit, kötelességtudatát stb... tehát egy ember személyiségében fellelhető tulajdonságokat analógiába lehet hozni ezekkel a bolygókkal. ha megkérdeznéd, hogy hogy lehet ez, azt mondom: FOGALMAM SINCS, de működik. talán ezért nem fogadják el különböző kultúrákban, mert konkrétan nem lehet bebizonyitani.
    a nagy általánosságokról pedig az a véleményem, hogy csak annak lehet bemesélni hogy ő ilyen vagy amolyan, aki egy kicsit sincs tisztában önmagával. szerintem minden ember egyedi és mindenkiben megvan minden, ami a másikban is, csak mindenkinél más dominál, és ettől válik "látszólag" mássá mint a többi. mindenkinek megvannak a maga félelmei, gátlásai, hobbija, vagy családi problémája, de az már nem mindegy, hogy kinél milyen a rangsor. pl. egy anya halála amig a.-t alkoholistává teszi, b.-t rádöbbenti arra, hogy mostmár felelősségteljesen kell gondolkoznia, addig c.-t pedig arra tanitja, hogy fogadja el a dolgok ill. személyek mulandóságát. hát ennyi...és még sok más minden
  • norbre
    #141
    Gondolom nem az újságok általános horoszkópjairól beszélünk, mert úgy tudom azt normális asztrológusok is kinevetik.
    Nem szeretnék senkit megsérteni, de sztem ez az egész egy nagy belemagyarázás.
    Volt egy barátnőm aki vérprofi módon tudott számolgatni mindenféle dolgokat, meg az ő rokona is, egy idősebb fazon.
    mikor megismertem nekem is megmondta hogy a csillagok alapján milyen tulajdonságaim vannak, és h ezek milyen jók de nem nagyon ismertem magamra.
    Eltelt 1 év, és közölte hogy basszus elszámolt valamit és az alapján már nem is vagyok olyan nyerő a csillagok szerint. Hozzáteszem az új elemzésből sem ismertem magamra, de enek ellenére még kb 1 évig voltunk együtt.

    Neki azért próbáltam elhinni ezt az egészet mert tudtam hogy nem akar átverni, meg nem pénzért számolgatja, mégsem tudott meggyőzni.

    Nem mondom hogy a bolygók nem lehetnek hatással az emberi szervezetre, mert pl a Hold is ár-apályt idéz elő, stb stb, de az hogy egy több milliárd fényévre lévő csillag ami már lehet h nem is létezik is befolyással legyen az már nehezebb dió.
    Plusz ehhez jön hogy ugye minden képlet és táblázat tapasztalati úton jöt létre.

    Szóval sztem ez "találgatás", ami a nagy számok törvénye alapján néha eltalálja v közelíti a valóságot. És ami kicsit is közelíti arra már az ember hajlamos ráfogni: jéé ez tényleg jellemző rám..

  • kaldea
    #140
    szia!
    nagyon szivesen, csak az a kérdésem, hogy mennyire pontos, mert pont jegyhatáron van az ASC-ed, és anélkül nem vállalok elemzést, mert csak félrevezetés lenne a vége...
    ha esetleg nem tudsz erről semmit, akkor írj privüzben pár életeseményt/dátumot (pl.: szülők, testvérek születési dátuma, műtét, baleset, házasság, gyermek születése, utazások, tanulmányok érettségi után, stb...) és tedd hozzá, hogy negatívan vagy pozitívan érintett és akkor be is állítom (elég kb. 5 adat).
  • Pluskast
    #139
    KALDEA!
    Engem is légyszíves!!!!
    1978.04.26 10:00
    Budapest

    Előre is köszi!!
  • mikike
    #138
    ügyes
  • kaldea
    #137
    ment privüz!
  • munka_gorilla
    #136
    Lécci-lécci engem is horoszkópálj meg! :)))
  • mikike
    #135
    ahogy gondolod
  • kaldea
    #134
    ide írhatom?
  • kaldea
    #133
    jó, megnézem!...és megpróbálok úgy tenni, mintha még nem láttam volna "ezerszer" a képleted...
  • mikike
    #132
    nem tudom
    mi az amit meg tudsz állapítani ebből?
  • kaldea
    #131
    sajnos nem tudom igy megállapitani, hogy számodra mi az érdekes és mi az általános. mire vagy kiváncsi igazából?
  • mikike
    #130
    engem is megnézhetnél
    1975.01.07. 13:38
    Tapolca
    de ne általános legyen hanem valami érdekes
  • kaldea
    #129
    persze, nagyon szivesen, csak arra kérlek Téged is és mindenkit, hogy adja meg a szül. helyét, idejét (év, hó, nap, +lehetőség szerint: óra, perc), mert különben csak nagy általánosságokban tudok beszélni, azt meg minek...
    (ha nem publikus, akkor ----->privüz)
  • Kandurex
    #128
    Ha volna kedve akkor nekem segíthetnél! Halak vagyok..egy általáos jellemzés vagy vmi?:) Sné Zsuzsa voltam!
  • kaldea
    #127
    én még csak nemrég kezdtem el tanulni, de szivesen segítek, ha van valami kérdésetek ezzel kapcsolatban. nem olyan "elvont" dolog ez, mint amilyennek elsőre tűnik...