74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • DecenS
    #66302
    szorgalom, tettre készség, és munkavágy nem kell?
    dehogy... csak az ismeretség és a "kivételes tehetség".

    szerintem meg elsősorban a fentiek kellenek. ha ezek megvannak, meglesz az ismeretség is (senki nem úgy születik, hogy csak jóakarói/lekötelezettjei vannak, akik majd szépen kikövezik előtte az utat.)
    ez a hozzáállás az én szememben tipikusan annak a mentalitásnak a szépen megfogalmazott változata, hogy az embernek az ég egy adta világon semmit nem kell tennie, mert predesztinálva van, hogy ki juthat előre és ki nem. ezt úgy hívják: lustaság, és kényelmesség.
    kényelmesebb azzal áltatni magunkat, hogy valahogyan kivételesnek kell lenni ahhoz, hogy vihesse valamire az ember. és mivel nem vagyok kiválasztott, szépen el is üthetem magamtól a gondolatot, ahelyett, hogy nekiállnék megfeszülni egy kicsit az áhított célokért.
    jellemzően magyaros hozzáállás.
  • Random work
    #66301
    Igen sajnos nekem is ez a véleményem. Ismeretség kell vagy kivételes tehettség. Ha bármelyik megvan akkor már kitűnhetsz a tömegből és sikeres lehetsz.
    Legyünk optimisták. :)
  • Aspyrin
    #66300
    Közhely, hogy mindenhez ismerettség kell, de sajnos igaz. Ha nincs kapcsolat, kereshetsz akármennyit is, nem fogsz közelebb kerülni a tűzhöz.
    Ettől függetlenül a Te életed, cselekedj úgy, ahogy jónak látod, még ha sok mindenben nem is értek Veled egyet.
  • Random work
    #66299
    Sok sikert a küzdelmedhez és kívánom, hogy párod tényleg kitartson és támaszod legyen. Azért elég megterhelő egy kapcsolatra nézve is ez.

    Az álmok megvalósítása fontos és hát te tudod mit ér ez meg neked. Nekem kicsit erősnek tűnik így a leírásod alapján, de ha ez az egy módja van akkor nincs mit tenni.
  • G_ArchAngel #66298
    arra pl. nem elég, hogy jó iskolában tanuljak majd (University of Arts, London), arra nem elég, hogy őshazájában tanuljam az angolt, arra nem elég, hogy a legújabb trend szerint tanulhassak stúdió/divat/reklámfotózni, arra nem elég, hogy egyszer bejussak egy nívósabb laphoz/magazinhoz...

    lehet nem fog semmi sikerülni, de köszi, megpróbáltam...
  • Aspyrin
    #66297
    Hmm, én már csak azt nem értem mire nem volt elég az a 400000 havi fix?
    Gondolom a párod is keres valamennyit, havi félmillával nem keresném a lehetőségeket külföldön.. Én a proli osztályba tartozom, kettőnknek jóval kevesebb fizuja van és nem panaszkodom.
  • Z
    #66296
    "Szóval koszosság, fél gazdagság. :D" --- de inkább legyünk teljesen gazdagok!
  • Trance Angel
    #66295
    Az angol fürdő tulajdonságai ellenére én azért minden nap fürödtem. :D
  • Dynamic
    #66294
    A hideg-meleg vizes csapot sokáig nem bírtam megszokni.Ritka idióta találmány:)Ha véletlenül valahol találkozol keverős csappal az is olyan hülyén van megcsinálva(két kis cső van a csapban vagy valami ilyesmi lehet sztem), hogy nem permanens langyos vizet érzel, hanem hogy felváltva jön a hideg és a meleg.
  • Nuki
    #66293
    Nekem teljesen mások a tapasztalataim :P akkor kár volt így előre kijelentenem talán hogy "rossz oldalaival együtt"?
  • G_ArchAngel #66292
    mondjuk angol fürdőszobában nekem is nehezen ment...
    szerencsére itt indiai a landlord és európai fürdőszobánk van:)

    angol fürdő:
    - külön csapból folyik a meleg és hideg víz, ergó vagy lefagy az arcod, vagy leég
    - a villanykapcsoló egy zsinór, ami a mennyezetről lóg
    - nincs konnektor
    - szőnyeg van a padlón, vagy vmi műanyag
    - a kádnak lambéria burkolata van
    - vagy vízlepergető festék van a falakon és csak a kádnál csempe, vagy az sem

    remélem az európait ismeritek:)
  • Nuki
    #66291
    Én West-Molesey, Kew, és egy valahol Richmond mellett... Egy Esher College nevü "Sixth form" intézményben voltunk cserediákok.
    Én komolyan mondom szerelmes lettem angliába az alatt az idő alatt (életemben először és talán utoljára blogot írtam, arról a három hétről, körülbelül annyira :D )

    Én is fotózgattam, egy korrekt Leica Digilux 1-el (legalább 6-7 éves lehet már szegény pára) de egyszerűen nincs az az aksi, és memórakártya amit ne lehetne teletömni ott :D (nem mintha 'itt' pesten hiányoznának a fotótémák, de a hely újdonsága, varázsa teljesen magával ragadott, méga rossz oldalaival együtt is:)

    [apro](ez akár lehetne egy valamilyen "Külföldre kijutó kisfiú naplója" című gyerekmese, ami velem történt)
  • autoszimulator
    #66290
    akkor jó angol lord lennék :D
  • Trance Angel
    #66289
    A sok pénzt biztos a nemfürdéssel spórolják össze. Én is voltam angol családnál, hát sajnos nem igazán szokásuk fürdeni.
    Szóval koszosság, fél gazdagság. :D
  • G_ArchAngel #66288
    Golders Green, Észak-Nyugat London, zsidó-magyar-jómódú kerület:)
    nem kevés a Ferrari vagy Porsche errefelé:)
  • Nuki
    #66287
    :o

    Ez tiszteletreméltó, bátor vállalkozás!
    Én jártam kinn tőzsgyökeres angoloknál (mint cserediák, 3 család 3 hét) és ott úgy láttam hogy azért magasak az árak, de mindenkinek futotta egy egy (itthon vagyonokat érő) Apple gépre, és talán a gyerekeknek 1-1 számítógép, hogy érezzék a törődést.

    Természetesen ők ugye ott születtek, élnek, dolgoznak, angolok ízig vérig, nem gondoltam hogy tejjel mézzel folyó kánaán, de az alapján amit te mondasz...

    (amúgy Londonon belül hol? :)
  • G_ArchAngel #66286
    a dolog már nem ilyen egyszerű...
    most már Londonban élek és hogy a korábbi színvonalon tudjak élni, többet kell dolgoznom, mert amíg havi 400e tiszta jövedelem otthon jó fizetés, addig itt hajszállal több, mint a minimálbér:)

    nem akarom sajnáltatni magam, mert én választottam, mellette tanulni akarok, és szakmát váltani, 40 éves korom után már csak fotózni szeretnék...
    áldozatokat kellett hoznunk az asszonnyal, de remélem megéri és végigtudjuk csinálni - ebbe a tempóba pedig se kondi, se mozi nem fér bele, de még egy jó sörözés sem...
  • Random_
    #66285
    Tudod erről csak egy véleményem van.
    Ott van a főnököm 31-32 éves lehet és jelenleg a Kft. ügyvezetője ahol dolgozom. Ez egy építőipari cég több külföldi irodával full magyar tulajdon 500-600 dolgozóval és folyamatosan utazik és a terjeszkedésen meg a jövőn küzd. Vele volt egy esti kötetlen beszélgetésünk. Ő is a cégnél kezdte még kis senkiként és végigjárta a szamárlétrát ennek ellenére most nem bunkó köcsög. Kérdeztük tőle, hogy mégis mennyire bírja a család ezt a felpörgetett tempót. Ő erre ezt mondta, hogy ha nem képes a munkáját napi 8-9 óra alatt elvégezni akkor vagy rosszul osztja be az idejét vagy sokat vállal. És tökéletesen igaza van!
    Én is elgondolkoztam azon, hogy ha nem netezgetnék munkaidőben csak melóznék akkor több munkát tudnék elvégezni és többet is keresnék, de ennyire nem vagyok mániákus.

    Érdekes lesz ha körülnézel 40 évesen és számba veszed mit értél el. Nem akarok vészmadárkodni, de ilyen pörgés mellett nem sok mindened lesz max pénzed meg elismertséged. Tudom milyen az a tervezés folyamata és az építőipar. Nem leányálom, de ha tényleg olyan sok munkát kapsz és rengeteg az elégedett ügyfeled akkor meg van a módja annak, hogy több munkát fel tudj vállalni és ne szakadj meg személyesen.
  • Dynamic
    #66284
    Középiskolás koromban csóró voltam.Nem volt pénzem edzőteremre. Rájöttem, hogy otthon a fekvőtámasz, húzódzkodás és néhány kézisúly csodákra képes.Szal pofonegyszerűen megoldható miközben pénzt és időt spórolsz.Zuhanyozni meg amúgy is kell, szóval az nem ér:)
  • Aspyrin
    #66283
  • G_ArchAngel #66282
    ugyanazon a gépen fórumozok, amin dolgozok, ha edzenem kellene, akkor elkell utaznom a legközelebbi gym-ig, majd edzés, visszaút, zuhany.. 2óra kiesik?
  • Dynamic
    #66281
    Igazából innentől válik meddővé és értelmetlenné egy ilyen vita, hiszen mit tudunk felhozni?Én hajtogathatnám a végtelenségig, hogy de igenis ha akrnád meg tudnád oldani és lenne rá egy minimális időd(mint ahogy a fórumozásra is megoldod), te pedig azt, hogy nem, nem, nem, akkor sincs rá időd.
    Más részről meg szerintem lehet boldogan és stressz mentesen élni, hogy ne kelljen előtte 10 évig 24 órából 25-öt dolgozni bónuszként fizikai és mentális leépüléssel, szívrohammal és agyvérzéssel megfűszerezve.Lehetne ezt a témát nagyon hosszan vesézni, de mindenki maga dönti, hogy neki mi a fontos és hogyan akarja elérni.
  • Rockynhooo
    #66280
  • G_ArchAngel #66279
    én tudnék többet dolgozni, mert van munkám szerencsére, egyszerűen fizikailag nem bírom, 4 óra alvás kell, mert másnap hulla vagyok...

    ha szakítanék időt filmnézésre, vagy edzésre, esetleg 30 percnél hosszabb táplálkozásra egy nap, akkor máris veszítenék ügyfelet...

    lehet mesélni ilyen hülyeségeket, hogy arra van idő, amire akarunk, de akkor ellehet felejteni, hogy egy vállalkozás jól menjen és folyamatosan fejlődjön...
    inkább negyven éves koromban leállok és élvezem amim van, és amit elértem, vagy lesz egy könnyedebb munkám és nem fogok beállni a hitelből élők vagy hitelből vásárolók sorába - sem autót, sem házat nem kellett eddig részletre vennem, később sem akarok, inkább sörhasam legyen, mint stresszes életem, hogy miből fogok élni, ha befizetek mindent:)
  • Dynamic
    #66278
    Miközben nyílvánvaló hazugság, MERT semmi kedve az egészhez

    így akartam...
  • Dynamic
    #66277
    Annyira nevetséges, amikor a legtöbb ember a "nincs időm" védekezési forma mögé bújva azt próbálja sugallni, hogy ő tulajdonképpen a rendszeres testmozgás és a sport híve, csak hát...
    Miközben nyílvánvaló hazugság, hogy semmi kedve az egészhez
  • Mirk
    #66276
    itt a lényeg
    az embernek arra van ideje amire szakít
  • Dynamic
    #66275
    Az igénytelenség, hogy jön ide?
    Kb. annyi az összefüggés, mintha az mondtad volna, hogy az egyetemi tanárok nem tudnak énekelni
  • Dynamic
    #66274
    Minden nap 6-kor kelek és este fél 7 előtt nem igazán vagyok otthon, emelett tanulok is, de hogy, hogy nem, valahogy mindig be bírok szorítani heti 3x1 órát edzésre.Régi közhely, de tényleg arra van ideje az embernek amire akarja, és ugyanígy kifogást is mindig talál ha akar...
  • ugot2know
    #66273
    oh
  • Kata
    #66272
    Tudtam!
  • BiG G
    #66271
    bevallom, igazad van, nem tudom magam előtted megjátszani -.-
  • Kata
    #66270
    Azt azér raktad bele, mert nem értetted.
  • BiG G
    #66269
    dehogynem, én pont azért raktam bele szmájlit:)
  • Kata
    #66268
    Nincs szar napom, esetleg nem érted a viccet, ha nincs telerakva szmájliva?
  • Nuki
    #66267
    Vécésnéni?
  • ivjoe
    #66266
    Portás.
  • BiG G
    #66265
    [a marketing gépezet áldozata]
  • Rockynhooo
    #66264
    az igénytelen hogyha zabálja a kokszot!
  • bracsek #66263
    akkor mi a gond azt mondjuk pirospont te meg elhiszed :)