74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • G_ArchAngel #66342
    nem, de jó helyen van...
    elindítottuk a karantént (6 hónap), majd áprilisban eldöntjük, hogy mi legyen...
  • Punker
    #66341
    kutyád vitted?
  • G_ArchAngel #66340
    ezen belül is az angolok beszélnek csúnyábban, mert a bevándorlók ugyanazt az iskolai angolt használják, amit mi...

    na, de egy alacsonyabb társadalmi osztályhoz tartozó angol!?
    egy szót sem mond ki végig, mindent elharap, hadar, röfög - mentségükre szólva, ha kapnak egy "sorry"-t, akkor elismétlik érthetően:)
  • magus
    #66339
    az amerikait elég könnyű megérteni, a britek, pláne ha alacsonyabb társadalmi osztályban vannak akkor olyan gusztustalanul képesek hányni az angolt, hogy inkább meg se szólalsz
  • G_ArchAngel #66338
    építész, most egy 60 lakásos társasházon dolgozom és egy óvodán...
  • norbre
    #66337
    nem akarnék turkálni csk kérdem h mit dolgozol amivel ilyen jól keresel? :)
  • hykao #66336
    Kezdem úgy érezni nem voltam elég érthető...
  • Nuki
    #66335
    Mivel én iskolás korú vagyok, és ott is voltam iskolában azt elmondhatom,hogy a tanárok érthetően beszélnek odakinnt :D

    (igazándiból szerintem elég azt az angol megtanulni ami nem a 'nyelvkönyvekben' van, és akkor már könnyebben meg lehet érteni mindkét fajtát)
  • G_ArchAngel #66334
    az angolt szoktad meg a filmekből, sportközvetítésekből, zenékből - persze, hogy jobban érted:)
  • hykao #66333
    Szerintem a (normális, nem hadaró és nem nyammogó) amerikai kiejtés sokkal jobban érthető egy magyar számára, mint a brit, amiben szinte egy (magyar fül számára) tiszta magánhangzó sincs... :)
  • Nuki
    #66332
    Igen az amerikai akcentussal mindig is problémáim voltak. (habár új Heroes évad aránylag már érthető számomra.. tudtommal az amerikai:)

    Köszönöm szépen a tanácsaitokat :) #66328 #66329
    Ha visszajutok és lesz módom variálni, akkor meggondolom.
  • G_ArchAngel #66331
    mondtam, hogy nem a pénz érdekel...
    most nyomban dobnám az autóm azért, ha a Guardian iraki fotósa lehetnék

    (nem a pénz miatt mondtam le Mo.-ról, hanem mert tanulni akarok, de szerintem nem is kellene egymás zsebében turkálni)
  • [Walaki]D`Lair
    #66330
    Akkor csak szimplán telhetetlen vagy...
  • G_ArchAngel #66329
    legjobbak a skótok, azokat a skótok sem értik, ha már egy várossal odébb születtek:)
  • Darkon
    #66328
    Meg attol is fugg hova mesz mert azert Manchester kornyeken is tudnak ugy beszelni, hogy ketteall a fuled, de altalaban mindenhol igaz, az iskolazottabb reteg szepen beszel en szemelyszerint irtozom az angol-angoltol mert nagyon affektalnak. De ajanlom menj el skociaba vagy irorszagba, ha azt megerted akkor az amerika,angol,kanadai akcentus sem fog problemat okozni.
    Ide kapcsolodo:)
  • Nuki
    #66327
    #66321: Hmm.. nos hogy így végiggondolom, van ebben valami :)

    #66322: Nekem ami újdonság volt, hogy egyáltalán nem ejtik ki az R betűt. (legalábbis az a környék ahol én laktam). Kérdeztek egy két szót magyarul, de a gy betűnél (győztes) már megakadtak

    [apro] Egyszer azt találtuk ki, majd ha nagyon vicces és poénkodós kedvünkben leszünk, és megkérdeznék hogy "hogy mondják azt magyarul hogy Magyarország?" akkor válaszolásképpen elkezdünk csettintgetni meg kattogni a szájunkkal, mint ahogy az etiópok szoktak...
  • G_ArchAngel #66326
    csak vigyázni kell, hogy az afrókkal ne úgy beszélj, mert ha tévesztesz, akkor összehúzzák a szemöldöküket:)
  • G_ArchAngel #66325
    annál kicsit többet keresek a magyar melómmal:)
  • ivjoe
    #66324
    MTV angol!!! :DDD
  • [Walaki]D`Lair
    #66323
    Nemtom te mennyit keresel, húgom barátja havi 1400 fontot keres úgy, hogy fél 10-től dolgozik 6-ig, 1 órás ebédszünettel, az NCSoftware-nél (a Guild Wars fejlesztőcége) És nem hajtja szét magát...pl. ma este jön hozzánk (illetve hát húgomhoz...ehh ehh:)) 8 napra vakációzni :))
  • G_ArchAngel #66322
    minnél jobban beszélsz vagy jól beszéled a szakmádhoz tartozó angolt, annál jobb melóhelyed lesz (pl. buisness english)

    egyszerű hétköznapokon elég a minimális nyelvtan, a sok bevándorló miatt megszokták, hogy mindenki furcsán beszél, megértenek mindent ami hasonlít az angolhoz:)

    ami néha leveri őket az a posh angol, ezt tanuljuk mi suliban, ezt inkább csak a felső réteg beszéli, bár ők affektálva:)

    én szerencsére inkább az "MTV" angolt beszélem, igaz ezzel egy indiai kereskedőt sokkolni lehet, mert vannak olyan népek, akik kimondják a szavakat...
    nekem a húsz kiejtve: tveni
    nekik: tventí
    egy betű és már nem érti...
  • Takezó
    #66321
    Nem az igeidőktől lesz angolos a mondandó, úgyhogy nekem fura a kérdés. Ha mondjuk legalább egy felsőfok körül tudsz, akkor szvsz egy-két óra alatt belerázódsz, és természetes lesz a dolog.
    Mindenesetre az tény, hogy rohadt nagy különbségek vannak beszélő és beszélő között, ha kultúrált emberek közé mész, akkor könnyebb érteni őket, és megértetni magad, de nekem még jó nyelvtudással is rohadt izzasztó volt egy-két paraszttal beszélni.
  • Nuki
    #66320
    Aki járt már angliában, attól azt szeretném kérdezni, hogy amíg kinnt volt (vagy van) mennyire kellett megerőltetnie az angoltudását? Úgy értem, hogy ahol én jártam, csak ott használtak 2 igeidőt az összes közül, vagy csak én jutottam olyan helyre, ahol eldurrantottam egy Present Perfect-et akkor már okos ember voltam? :P [kis túlzás, de remélem a lényeget értitek]
  • Kata
    #66319
    jé milyen emberek is betévednek ide :O
  • G_ArchAngel #66318
    nice
  • Crazygirl
    #66317
    Sziasztok!

    Nah tegnap volt a szalagavatom gondoltam toltok fel egy kepet rola :)

    Kerem a tobbi koze feltenni :) A kép alatti szoveg:"A szalag feltűzése előtt"
    Koszi
  • G_ArchAngel #66316
    karrier, de barátnőm válasza is ez lenne
  • Random_
    #66315
    Később késznek fogod érezni magad? Hogy van ez? Ha döntened kellene pl most, hogy család vagy karrier?
    Anno egyszer felmerült ez a kérdés, hogy kész lennék-e egy családra és akkor nem éreztem magam. Most már bánom. Nekem már csak egy saját család hiányzik az életemből úgy érzem egy jó alkalmat elszalasztottam és ezt kicsit bánom bár akkor nem is itt lennék.
  • G_ArchAngel #66314
    nincs gyerekem, még 5-6 évig nem is szeretnék, engem nem érdekel a szocpol, nem pénzért nemzek utódokat, jelenleg nem vagyok kész arra, hogy apa legyek, később meg bármi megtörténhet
  • KG21
    #66313
    Luxushajón dolgoztam és az bement egy gleccser elé Alaszkában
  • ugot2know
    #66312
    úgy látom,hogy tüntetésekre már nem marad időd,de komolyabban kérdezve,ha esetleg lenne egy gyereked,akkor csak feladnád azt az egy-két ügyfelet miatta
  • Timbo
    #66311
    3. kép ! meg lehet tudni hogy hol készült ? :)
  • KG21
    #66310
    Üdv, hoztam pár új képet, az összes előzőt kérném törölni

    kép1
    kép2
    kép3
    kép4

    htx
  • Z
    #66309
    És már vissza is tértünk az eredeti témához, ti. ami a kép alapján indult, hogy csak annak nincs ideje edzeni, aki nem akar edzeni, és inkább kifogásokat keres... Viszont ugyanígy AZ nem fog kitűnni a tömegből, aki nem akar. Mert az hasonlóképp lusta, alulmotivált, önbizalom hiányban szenved, nem mer egy nagyot ugrani, miközben tudja, hogy két lépéssel nem tud átkelni a szakadékon.

    Hát igen, a siker érdekében áldozatra (néha nagyon komolyra) van szükség, kockázat nélkül nincs győzelem, pénz beszél, kutya ugat, aki korán kell, megdughatja az éjjeliőr lányát, és addig jár a korsó a kútra, míg el nem lopják.
  • Random work
    #66308
    A külföldi dolog nem neked szólt az úgy még bennem maradt a témával kapcsolatban.
    A második részhez annyi, hogy én azokat az isméreveket soroltam fel amelyek feltétlenül kellenek a kitöréshez. A munkavágy és szorgalom meg tettre készség szerintem mind egy tulajdonság csak többféleképpen megfogalmazva. Igazad van kell a szorgalom is akkor legyen három tényező.
  • Random work
    #66307
    Külföldön is azért ez a helyzet. Lehetsz akármilyen szorgalmas és munkabíró ha nincs egy olyan ismerettséged aki lévén áttörhetsz és bekerülhetsz egy magasabb körbe. Tehetség az fontos ha van kivételes tehettséged az föltűnik és akkor már egyengetik az utad.
  • DecenS
    #66306
    idézd pls a hsz-emből, hogy hol írtam, mi szerint csak külföldön lehet sikeres az ember.
    idézd pls, hol írtam, hogy CSAK megfeszített munkával, ismeretség és tehetség nélkül (is) elismert lehetsz.

    miről beszélsz???
  • Random work
    #66305
    Írtam egy hosszabb véleményt, de inkább megtartom magamnak. A lényeg az, hogy én nem hiszem el, hogy csak külföldön lehet sikeres és boldog az ember. Valamint sajnos nem hiszem, hogy csak megfeszített munkával valaki sikeres és elismert lehetek oda kell tehetség és ismerettség is.
  • Aspyrin
    #66304
    Itt nem azon van a hangsúly, hogy lehetsz-e sikeres az életben az általad előbb említett három jelzővel, vagy sem. Az "áttöréshez" igenis kell egy kis lendület vagy zsenialitás.
    Jellemzően magyaros hozzáállás? Nem. Jellemzően magyar munkahelyi viszonyok. Ezek szerint nem tapasztaltad még azt, hogy milyen az amikor egy középvezetői munkát nem kapsz meg(pedig túlképzett is vagy), mert ott már megvan a fix helye valakinek, aki lehet, hogy tök hülye az egészhez..
    Ezzel a helyzettel bárhol találkozhatunk, és sajnos nem csak a kis magáncégeknél, hanem a nagy multiknál is. De ez már politika.
  • magus
    #66303
    van kifogásom miért nem sportolok az egyetem és barátnő mellett. lusta vagyok, időt tudnék szakítani ha akarnék. tényleg mindenre lehet szerintem ha akarsz. Persze ha hajtasz mint az állat, hogy elérj valamit, akkor nem szakítasz rá, érhető.

    "Zuhanyozni meg amúgy is kell, szóval az nem ér:)"

    igen?