377
  • Alice Sabbat
    van msotanában valami hír a játékról?:O ...
  • cain
    jelentősen túlbecsülöd az esélyeket. jó az pár ezred százaléknak is.
  • b-type
    áhám, asztem hamariak ott :DDD
    Sajna később még rosszabb, kicsit felborul az életem gépre nem igazán lesz időm :(
  • [Jakuza]
    ?????
    Ez meg odebb van. :P
    Feliratjkozol, es ha makod van akkor majd valamikor ertesitenek.
    Amugy meg alfa fazisban van a jatek, tehat lesz meg par het vagy honap mire betateszt elindul
  • b-type
    huha!
    ...most sajnálom hogy lehalt a gépem és csak egy gyík kölcsön laptop van :((
  • [Jakuza]
    http://lotro.turbine.com/betasignup
    Beta feliratkozas.
  • Reyes
    Open bétáról tud vki vmit?
  • Since
    Másik topicba keresd a választ...Ez nem az a játék...
  • eres
    Sziasztok!
    Ki tudja megmondani, hogy a Harc Középföldéért II.-ben, hogy lehet tovább jutni az első pályá(k)ról. Bizonyos idő eltelte után ugyanis mindig hírtelen halál a vége.
  • Since
    Külön klienst akkor fogsz tudni letölteni ha beválasztanak a bétába. Nemakarok számolgatni de kb. pár százalék esélyed van hogy bekerülsz a bétába :-) Lehet hogy magyarokkal nem is foglalkoznak alapból :-)
  • ZsakosFrodo
    már regeltem a bétára...én még sose bétáztam...hogy lesz ez?külön klinset tudok majd letölteni ? vagy hogy?ja,és a béta mikor kezdődik?és meddig tart?
  • Curze
    Nekem nem megy valamiért. Nem tudok bejelentkezni a Code M regemmel. Nevet/passt beírom, katt, és nem történik semmi. Explorer és firefox alatt is. :(
  • MrStokes
    A tegnapi naptol kezdve lehet jelentkezni a closed betara.
    LOTRO closed beta jelentkezes
  • Csacsi
    Hardwireeden video+képek.
  • Reyes
    Azt hiszem, hogy a 3., vagy a 4. negyedév...:S
  • UnsuBoy
    Nem tudjátok esetleg hogy melyik hónapban várható a játék kiiadása?
  • Johnyy
    egyébknét mostanában miahelyzet ... a játékkal ?:O tud valak ivalami érdekeset ...

más: elvieg és gyakrolatilag is ... a sötté erők képviseletében nem játszhatunk.. de mienmár az ... kinek ne lenne vágya végreegy nazgul lidért org uruk hai stb bőré bújni ... ez végeleges ter hogy tejes egészévben kihagyák mint választható falyokat? ...
  • Yoyoyo
    Hát reménykedjunk:)
  • Reyes
    10 óra????

Eredetileg majdnem egy év volt:DDD
    Na mind1, a lényeg tényleg az, hogy azért ne lógjanak bele a nagyobb helyszínek egymásba:)

btype free: Köszi az infót, utána nézek, nem fővárosi vagyok, de majd megoldom.
    Amíg meg nem jelenik, fel akarok készülni a könyvekből:) Meg azért érdekel is:D
  • [Jakuza]
    10 ora az egesz ?
    Hat nem tudom, azert kozepfolde nem kicsi.
    Remelem azert nem log bele Volgyzugolyba a Minas Tirith. :P
  • Yoyoyo
    Nah a forumon ugy olvasom h kezdetben 2 óra lessz a átmenni a "pályán". Kiegészítőkkel viszont 10órára tervezik. Ezek szerint amikor megvesszuk a játékot benne lessz Középfölde ötöde....se:S
  • Yoyoyo
    Ez a topic meghozta a kedvemet h ujra elolvassam:)
  • b-type
    huh, hát sztem bármelyik komolyabb könyvesboltban kell hogy legyen, nekem az Europa könyvkiadótól van meg. Ha fővárosi vagy akkor pl. SilverLand ahol nagyon érdemes körülnézni.
    -
    Silverland online
    náluk pl. ennyi minden van Tolkien-től:
    - Ez több oldal
  • Reyes
    Mondjatok nekem egy helyez, ahol meg tudom venni a Szirmalirokat pls:)
  • b-type
    Ez a történet akkora, és olyan szövevényes, hogy állandó utánolvasást igényel. :)
    Amennyire én tudom, minden tünde örökéletű (kivéve #151 bla-bla), még a szürkék és a sötét tündék is, és kivételt csak a kevert vérűek képeznek.
    De term. lehet hogy nem így van, hanem úgy ahogy te gondolod, erre viszont csak két nap múlva lesz válaszom, mert most szép kényelmesen elolvasom előlről a Szilmarilokat, és utána kutakszok is kicsit. :)
  • [Jakuza]
    De ez csak a nemes tundekre vonatkozik a Noldakra, legalabbis en ugy emlekszem.
    Mikor elhagytak az osi szigetuket, akkor ezektol a kivaltsagokat a legtobb tunde elveszitette.
  • b-type
    Hát így hirtelen csak annyit találtam, hogy:
    "..Mert a tündék nem halnak meg, míg meg nem hal a világ, hacsak meg nem ölik őket, vagy sírba nem viszi őket a bánat (mert a halál e két nemének ők is ki vannak téve); s az idő nem csökkenti az erejüket sem, hacsak bele nem fárad valaki tízezer évszázadba; s haláluk után összegyűlnek Mandos csarnokaiban Valinorban, ahonnan idővel visszatérhetnek."
    Azt most nem találtam meg hogy meddig kell pihenniük mielőtt visszatérnek, az hogy ezt megtaláljam, bizots több idő, mert nincs garancia hogy nem mondjuk a Gyűrű Keresésében olvastam az összegyűjtött írói széljegyzetek között...
    Amit még érdekes hogy Elrond félelf származása ellenére megkapta ezeket a tünde kiváltságokat, miután elhatározta hogy a tündéket választja népének.
    Aragorn és Arwen esete is nagyon hasonló Beren és Lúthien-hez, de náluk már valszeg túl sok volt a kevert vér. Meg szegről-végről rokonok is voltak és ez már nem fért be..:)) Mondjuk ez inkább a tünde emlékezetnek zavaró, mert Aragorn ága a Númenori vére ellenére azért már több nemzedéket megélt.
  • [Jakuza]
    Hivd oket te is nemes tundeknek. :P
  • ceas
    Elda=tünde=elf, a noldák a tündék-en belül az "elit" kaszt
  • b-type
    hát ez már közelítés, mert a Noldák is Eldák..meg a Vanyák is, meg még mittomén. :)
  • [Jakuza]
    Fel nolda volt, nem elda. :P
  • b-type
    nem tudom, ha otthon leszek akkor átolvasom, jól is jött, most van is kedvem, és szivesen olvasom.
    Azt sem tudnám megmondani, hogy A gyűrűk ura jegyzeteiben van, vagy pedig a Szilmarilok-ban, de olvastam..emléxem pont eszembe jutott mikor meghalt Haldír a filmben(!) a szurdok ostrománál. :)
  • Reyes
    "Hát amennyire emléxem amelyik tünde erőszakos halált hal, annak pihenni kell 1-2-3ezer évig." - ezt hogy érted?

Asszem elolvasom a könyv hátulján lévő történeteket még1x:)
  • b-type
    Hát amennyire emléxem amelyik tünde erőszakos halált hal, annak pihenni kell 1-2-3ezer évig.
    szal multiban figyelni kell milyen karaktert indítasz :)))
    Elron ha jól tudom kevert vérű nem tiszta Elda származással bír, de ehez fel kellene lapoznom a könyvet és most nem tudom. :(
  • Reyes
    Pl.: Elrond, meg a többi tünde, ami szerepelt a könyvben, filmben, ugyanis ők mint tudjuk örök életűek, és már az Angmari boszorkányúr előtt is jóval itt voltak...
  • Reyes
    Sejtettem, hogy nem lehet választani a főszereplőket, úgy értettem, hogy NPC-k formájában megjelenhetnének...
  • [Jakuza]
    Nem lehet valasztani Gandalfot. :P
    Sot ha jol emlekszem, akkor a trilogiaban szereplo neveket sem.
    Az mas kerdes, hogy az elozmenyekben szereplo nevekkel mi lesz az abra.
    Ertem ezalatt pl Szirmarilokbol vagy Tuor, Rian vagy hasonlo fontos szereplok mas Tolkien konyvekbol.
  • Reyes
    jaja, azt majd max Gandalf fogja tudni legyőzni, habár nem tudom, hogy a játék mikor játszódik, de gandalf a 2. Gyűrű háború idején kb. 500 éves volt, ez meg ha jól emlékszem több, mint 1000 évvel előtte, vagy még régebben játszódik...
  • [Jakuza]
    Remelem legyozhetetlen lesz a Balrog es megfutamitja a powerplayereket. :)
  • Reyes
    Ha megjelenik, az első dolgom lesz megnézni Völgyzugolyt:)

Aztán Mória - lenne, de gondolom azt magasabb szintű karaktereknek készítik elő, nehogy má az egész szerver belakja Móriát:)