1678
Joystickok, gamepadok és más játékvezérlők
  • Gascan #1478
    Egyik haveromnak van annyi pénze, hogy nem tudja hova tenni ezért vett magának 10 perc játékélményért egy X52 pro-t.. ez a HOTAS.. kölcsönkértem tőle két hétre.. nem rossz darab tényleg :)

  • Gascan #1477
    Nekem nem fontos hogy az HOTAS legyen... ilyen szempontbol inabb az olcsobbat keresem.. az also Thrustmaster T flight X szerintetek jo valasztas lenne?

    nem tökölnék ennyit ha sok pénzem lenne.. nehéz megtalálni úgy a legjobbat, hogy meg sem foghatom :)
  • Solt
    #1476
    Döntsd el, hogy mennyire gondolod komolyan a repkedést. Ha érdekel a szimulációs része, akkor érdemesebb egy használt X52-s hotast nézni. Ha csak "bohóckodni" akarsz, akkor ár/érték arányban szerintem a cyborg evo a nyerő...

    A TM joyokról nem merek véleményt mondani, mert nekem nincs vele tapasztalatom... másoknak meg látatlanban én nem nagyon hiszek! :)
  • DummyBoy
    #1475
    A T Flight HOTAS-ról lehet jókat olvasni, olyan szimekhez igazán jó, ahol fontos a pontos gázadagolás vagy ilyesmi, pl: DCS Black Shark ...

    Ráadásul az már HOTAS, és nem is drága ... Jó, nem egy Cougar, de Hotas :)
  • Gascan #1474
    És egyébként ezekről a Thrustmasterekről mi a véleményed?

    Thrustmaster T flight HOTAS

    Vagy Thrustmaster T Flight X
  • DummyBoy
    #1473
    Hmmm ... Ez a TM joy azért nem elvetendő alternatíva ...

    Bár én is Saitek párti vagyok, azt érdemes tudni, hogy ez a TM joy Hall sensor-okkal van felszerelve, nem pedig potikkal ...

    Mindenesetre én ársorrendben a következőket ajánlanám:

    Saitek Cyborg Evo, Saitek Cyborg X, Saitek Aviator majd a TM 16000M...

    Ehhez viszont még egy kicsit hozzádobsz, akkor már tudsz venni egy használt X52-est :)

    Engem ezen a TM-en leginkább az idétlen "gázkar" zavar ... szóval inkább a Saitekek!
  • Solt
    #1472
    Igen! De mondom előbb nézz körül valami nagy multiban, mert előfordulhat, hogy olcsóbb.
  • Gascan #1471
    Erről beszélünk ugye? Mert akkor meg is rendelem Saitek Cyborg Evo
  • Solt
    #1470
    A fos hawx... :S
  • Gascan #1469
    Milyen játék az amiben a bemutató készült?
  • Solt
    #1468
    Arra tökéletes a Saitek Cyborg... nézz körül Tescoban, vagy valami műszaki multiban... ;)
  • Gascan #1467
    Wings of Prey :)
  • Solt
    #1466
    Tescoban tuti van... nézz körül... ebben az árban a saitek a legjobb...

    Egyébként mihez kell?
  • Gascan #1465
    Felvideki vagyok es ez sajnos nalunk nem elerheto... csak annyi postakoltseg mellett mint maga a joystick

    Ehhez mit szolsz? Thrustmaster T16000M

    Thrustmaster T16000M
  • Neoncsoves
    #1464
    nekem is ilyen van
    olcsó, viszont nagyon precíz. az egész nagyon kényelmes. jó vétel volt
  • Gascan #1463
    Sziasztok... tudnátok tanácsot adni, hogy milyen joystickot érdemes venni olyan 27 euróig?
  • AlieN911
    #1462
    OFF
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem kell valakinek egy Saitek Cyborg EVO? PM!

    ON
  • Solt
    #1461
    Így hirdeti az egyik üzlet! :D
  • pointer4
    #1460
    "Vérprofi kialakítás, extrém durva élmények"
    Ez egy gomb, vagy a mellékelt szoftver ? :D
  • Solt
    #1459
    G940 leírás az egyik oldalon:

    - Műterheléses Botkormány
    - Ipari kivitel,szimuláció
    - Valósághű,kettős gázkar
    - Speciális gombok a gázkaron
    - Kormányzópedálok lábfékkel
    - Egyszerű rögzíthetőség
    - Extrém durva élmények
    - Vérprofi kialakítás,minőség


    Vérprofi kialakítás, extrém durva élmények! :D :D :D Sírok... :D
  • Sanyix
    #1458
    például a lineage2-ben (és gondolom a többi unreal2 motoros játéknál is) azért mert a motor egy fos bugos szar :)
  • Evoluti0N
    #1457
    Szerintetek mitől lehet az, h néhány játékban magától forog balra a kamera, illetve magától megy balra a karakter amikor be van dugva a gamepad? A legtöbb játékban jó. Genius Maxfire G-12U gamepadom van.
  • Solt
    #1456
    IL-2 alatt, és DCS alatt is jól jön az FFB. Nekem ezzel az kigyilkolt cyborg evo-val pontosabban megy a repülés, ha van FFB. Ráadásul az élmény is jobb úgy... :)

    Valaki linkelt régebben az IL-2 topikban egy FFB beállítást, azzal nagyon jó az FFB...
  • DummyBoy
    #1455
    Én is azzal nyugtatom magam, hogy várom a Warthogot :)

    De én inkább propelleres huszár vagyok, én olyan dolgokkal szeretek repülni aminek az elején vagy a tetején pörög valamilyen kütyü xD

    ROF alatt pl.: állítólag qrva jó és sok segítség az FFB ...

    Nembaj, várok ... Aztán majd kiderül ...
  • Solt
    #1454
    Na jóóóó... az már megint egy más világ... :)
  • Bucser
    #1453
    Akárki akármit mond én megmaradok a Thrustmasternél ha HOTASt veszek. Úgyhogy reménykedve várom a Warthogot vagy a CH saját megoldását.:)
  • Solt
    #1452
    Na igen... én sem dúskálok... :S Nem dohányzom, nem iszom, nem drogozok, nem kurvázom... valamire költeni kell! :D
  • Solt
    #1451
    Én elszántam magam... van pár hely ahol 65ezer környékén beszerezhető, ahogy érkezik, veszek egyet.

    Hihetetlen, de egy X52-re heteket kéne várni, és az is olyan 25ezer környékén van. Hosszú távon a G25 pedáljait sem használhatom erre, tehát pedált is vennem kéne, ha nem a G940-t veszem. A saitek pedál, aminek a látványától a frász kitör, az is 35ezer. Egyébként az X52-vel is a kinézete a bajom... mint valami gyerekjáték... egy rakás műanyag, plusz kék ledek... arról nem is beszélve, hogy azért annak is vannak nyűgjei...

    No mindegy, teszt alanynak jó leszek! :D Egyébként az nyugtat, hogy a logi csúcstermékei azért jók. Nekem a G25 például makulátlan mind külsőre, mind minőségre... és szoftveres gond sem volt eddig vele...
  • DummyBoy
    #1450
    Az a baj, hogy nekem is volt kedvem és "kedvem" is hozzá, de sajnos az ilyen promó kedvcsinálókon kívül tele van a net negatív kritikákkal :(

    Emiatt is dédelgetem tovább az X-52-esemet ... Majd ha rendberakják Sw-esen a cuccost, akkor lehet belevágok ...

    Mellesleg a sok negatív kritika ellenére én pl: sokat kérdezgettem Sanyo-t miatta, neki a saját véleménye az hogy jó kis cucc, Ő nem találkozott egy csomó olyasmivel ami miatt hisztiznek a fórumokon, ráadásul pár dolog lehet hogy csak túlságosan fel van fújva ...

    Mindenesetre én azért még kivárok ...
  • Neoncsoves
    #1449
    Kedv mindig van ilyen cucchoz, csak pénz nincs :(
  • Solt
    #1448
    Egy kis kedvcsináló a G940-hez...
  • DummyBoy
    #1447
    Jaaa xD Nem okoskodni akartam vagy javítgatni :)
  • repvez
    #1446
    ja ugy értettem csak a vessző lemaradt
  • DummyBoy
    #1445
    Nem csak teszt :) a joy jön februárban ... 400 dodó ...

    Szép ... kiváncsi leszek a tesztekre :)
  • repvez
    #1444
    teszt szerüség az x65f-röl februálba jon ki
  • Solt
    #1443
    Nekem most egy szétnyüstölt ( tulajdonképpen már halott ) cyborg evo force-m van, de amíg jó volt, nem voltam elájulva az ffb-s dolgoktól...

    Il-2 alatt ki is kapcsoltam... jóval túl lehet azon a ponton húzni a gépet, amikor elkezd az ffb darálni... nagyon zavaró... vagy pl lősz a gépágyúval, és úgy berángatja a joy-t, hogy sokkal nehezebb vele így pontosan célozni... :S

    arról nem beszélve, hogy a szoftverek itt sem az igaziak... pl a win7-s driver rendre leáll kalibrálás alatt, és nem tartja meg a beállításokat sem... :S
  • DummyBoy
    #1442
    Leginkább Sw-es bugok ... pl: a ministick elveszti a kalibrációt, bizonyos beállítások kékhaláloznak !!! (Mondjuk X-52 és Pro után kicsit érdekesnek találom, hogy miért is kell kalibrálgatni 2009-ben egy joy-t???)

    Valami olyasmi van, hogy ha hirtelen irányt váltasz, akkor az ellenkező elmozdulás mértékétől függetlenül 4%-nyit mozdul vissza a kitérés alapból vagy mi ... Ez azért gáz ... Ésatöbbi ...

    Valamint az FFB-nek túl nagy deadzone-ja van ... A logitech szerinte ez a játékokban szar, de érdekes módon a többi FFB-s joy-al nem ilyen nagy a gáz ... ésatöbbi ...

    Érdemes olvasgatni a külföldi fórumokat, van aki agyon dicséri, van aki szop vele, vagy pár nap után simán visszaküldte ...

    Ami a legjobban zavar, hogy eleinte minden fórumon ott figyelt "Logitech Mark" és figyelte a visszajelzéseket ... majd egyszer csak eltűnt ... azóta se kép, se hang ... És ettől félek ...

    Félreértés ne essék, a Logitech profi billentyűzeteket, egereket és kormányokat gyárt ... De joy-ban nagyon gyenge volt idáig ... ezért sem mertem megvenni a G940-est ... pedig 5x ropi volt akkor ... Most megint 70 felett van ...

    Engem az FFB érdekelne leginkább ... De a 940-el is kiderült, nem csak a joyokkal van gond, a játékokban sem az igazi az FFB support, nem olyan mint az autószimekben ...

    Mivel én főleg ROF-al repülök, ott nagyon jól jönne az FFB-s joy, hogy jelezze előre mikor fogok átesni ... De nem merem lecserélni a X-52Pro-t, mert félek hogy megbánom :(

    (Főleg, hogy így moddolva még jobb mint előtte volt ...)

    Mindenképp megvárom Sanyo tesztjét, mert ő pl: nem írt ilyeneket ... És hiába mondanak bármit a külföldi fórumok, én azért az ő véleményére többet adok, és ő meg van vele elégedve ...

    Mindegy, most úgy is spórolok, majd kiderül mi lesz ...
  • Bucser
    #1441
    A Thrustmaster software-e a cougarhoz isteni volt.

    Ha hasonlóan jót dobnak piacra a Warthoghoz már nyert ügyük van nálam (plusz ha a simped pedálom ugyanúgy csatolható lesz rá akkor még + pont)

    Szóval megvárom azt a warthog megjelenést a dual throttle miatt.
  • Solt
    #1440
    Egy X52PRO-val én is kiegyeznék, de az új közel 40ezres ára rengeteg.

    Logitech csúcstermékei szerintem nagyon jók. Van egy G25-s kormányom, évek óta nyúzom, de eddig kiváló. A G940 is elvileg zászlós hajó, nem hiszem, hogy túl sok gond lenne vele, de persze ahhoz drága, hogy én legyek a kísérleti nyúl! :D

    Egyébként milyen negatívumokat mondanak róla?
  • DummyBoy
    #1439
    Nekem semmi bajom sincs az X-52 Pro műanyag külsejével ... De anno a simával sem volt gondom :)

    Én is filóztam a G940-esen ezerrel .. majdnem meg is vettem (Akkor tudnék neked X52 Pro-t adni xD) de a pénzügyminisztérium visszadobta a költségvetés-tervezetet xD Mondjuk lehet nem is baj, bár sok ember elégedett vele, elég sok negatívumot lehet olvasni a G940-esről ... És bár majdnem minden SW gond, hiába tud a Logi profi egeret és billentyűzetet gyártani, a SW-ei mindig szarok ... ez visszatart ...

    Főleg a FFB és a pedál miatt érdekelt ... az X-52-vel tökéletesen elégedett vagyok, de a pedálom az hómméd, és abból is a legegyszerűbb, ezt szerettem volna cserélni ... Viszont nem vagyok hajlandó 35 rongyot kiadni 3 potiért és egy fél kiló műanyagért ... Ennyi pénzből Hall szenzoros replika pedált lehet építeni ...

    Most várom az újakat, és majd kiderül ... Nagy valószínűséggel egyik új sem lesz 100 ropi alatt sajna :(

    Ha nem lenne olyan zsákbamacska a G940, akkor az lenne az egyik legjobb ajánlat a piacon ...

    De várjunk a driverekre ... meg az új megjelenésekre.