1678
Joystickok, gamepadok és más játékvezérlők
  • DummyBoy
    #1518
    Most akartam linkelni ... simhq-n és lockonfiles-en is vannak + ott vannak már X65F tesztek is :)

    Engem az iponos teszt végén a szék fogott meg ... Milyen cucc lehet ez?
  • Solt
    #1517
    Én is X52Pro-t vadásztam anno... csak addig keresgéltem, amíg megjelent a G940! :)

    Végszóra... :)
  • Sharks
    #1516
    Ma már tuti nem fogok reagálni, mert elfáradtam . A stílus miatt bocs annál a résznél, nem szoktam így írni általában, csak nem tudtam eldönteni, hogy megsértődjek e a te hasonló írásodon, így inkább ugyanúgy reagáltam sértődés helyett. Erre a mondatra gondolok:
    "Tudod, hogy mit jelent a force sensor?"
    Részemről nem kerítenék túl nagy feneket ennek. Legközelebb kicsit jobban megtiszteljük a másikat és kész. A pedállal kapcsolatban nem érzékeltem, hogy mivel jobb. Az ára biztos magasabb, de ugyanúgy műanyag és még az érzékenység sem állítható, ha jól láttam.
    A joyokat tényleg jó lenne élőben megnézni egy helyen. Kár, hogy nálunk nincs akkora divatja ennek, hogy odafigyeljenek a gyártók ilyesmire. A G940-nél az a jó, hogy nagyon erős a marketingje. Gyorsan lehet róla sok infót találni. Bár pont az anyagát elfelejtették megemlíteni a hivatalos lapon is!
    Hát mára ennyi szerintem. Szép időt, jó repülést mindenkinek!

  • DummyBoy
    #1515
    Az tényleg a legjobb, ha egészséges vita megy mint a veszekedés :)

    Pont azért írtam még az elején, hogy sok rosszat olvasni külföldi fórumokon a G940-ről, de hazai tapasztalatok alapján (3 emberről tudok, hogy ilyen joy-a van, ebből kettő tökéletesen elégedett vele - ebből az egyik Solt :) ) meg semmi gond ...

    Nekem X-52 Pro-m van, erről pl: nagy általánosságban csak jókat olvasni (Tudom, karácsonyfa meg minden, nem realisztikus, műanyag ...) ellenben hazai viszonylatban (vmh fórumon olvastam) sok a hibás :)

    Jelenleg mindenféle szimekkel játszom (direkt játszom-ot írok, nem repülök ... még van mit tanulnom :) ) - FC2, DCS-BS - ROF - WOP, szóval jó lenne az FFB is (ROF-DCS-BS) jó lenne a FS-t is kipróbálni (FC2 ... Bár nem "realisztikus" állítólag nagyon könnyen megszokható, és igen precíz cucc ... Ha megtehetném, hogy az X-52 Pro mellé veszek egy joy-t lehet ezt választanám ... de mindenesetre kipróbálnám az tuti :)) Sajnos mivel mindenevő vagyok ezért vagy több joyom kellene, hogy legyen = asszony költözik, vagy összvérmegoldást kell találnom, ami hosszútávra jó :(

    Sokat segített a G940 vs X52 + pedál dologban, hogy sikerült egy jó állapotban lévő Saitek pedált vennem ...

    Egyvalamit viszont felhoznék: ez pedig a fém-nemfém dolog ... Jó dolog a vas az ember keze alatt meg minden, de nem biztos, hogy ez határozza meg, hogy jó-e az adott joy, vagy nem ... Régebben olvastam egy Cougar tulajtól, miszerint nagyon jó érzés hogy olyan a cucc mint az igazi, de ahhoz el kell jutni és bizony "hideg" és kényelmetlen tud lenni :)

    Mindenesetre annyit tudok, hogy az X52 Pronál időtállóbb joy nincs jelenleg ... Nem elég hogy az X-men-ek ezt építik a hajójukba, még az Avatarban is ott figyel

    Árakról: A Warthog a hivatalos oldal szerint olyan 400 ojróról indul majd ...

    Pedálokról pedig: ott vannak a Simped pedálok, azokról sok jót olvasni, és hallani, de azok igen keményen túl vannak egy bizonyos (sőt, több bizonyos) lélektani határon is :)
  • Solt
    #1514
    "A G940-nél is lehet minőségromlás egy idő után. Még nincs kint annyi ideje a joy, hogy ezt lehessen tudni. Bár látom, hogy te meg vagy győződve mindenről... hát legyen igazad."

    Ha valaki itt meg van győződve, az nem én vagyok... lassan egy éve kint van, és egyelőre a szoftveres oldal hiányosságain kívül nincs rá panasz... ettől még lehet, hogy a 24hónap lejárta után darabjaira esik... de ez ugye a X65-F-re hatványozottan igaz, mivel az még kevesebb ideje van kint. Szóval az ilyen irányú megközelítés zsákutca. Azt pedig egy árva szóval nem mondtam, hogy a G940-nél nem lehet minőségromlás... ezt nem tudom honnan vetted...

    "Persze, a G940 ár/érték bajnok, csak most nem erről van szó, hanem arról, hogy melyik a jobb!!! Egyébként meg te írtad, hogy szerinted 90.000 körül van az X65-F, nem egészen értem, hogy hogy jön ide a G940, mikor szó nem esett róla a mondatban, az X65-F áráról volt szó... arra válaszoltam."

    Ha mondasz valamit, amiben hivatkozol valamire, akkor idézd, hogy tudjam egyáltalán mire gondolsz! Én ott szálltam be, hogy elmondtam a véleményem a G940-ről. Hát így jön ide a G940!

    "Igen, tudom mi a force sensor, de minőségileg nem lehet összehasonlítani azt a technológiát a mechanikussal."

    Minőségileg nem lehet összehasonlítani? Már miért ne lehetne? A force sensor talán elromolhatatlan, vagy nem értem mire gondolsz...

    "Ha mondjuk F-16-ossal repülsz, akkor biztos, hogy jobb a force sensoros, ha viszont F-15-el, akkor biztos, h a mechanikus. Tehát ezért felesleges hasonlítgatni."

    Nézd, nyilván az dönti el, hogy ki mivel játszik. Úgy gondoltam ez egyértelmű. Aki csak F16-l repked, annak kiváló, aki több játékkal, több típussal annak nyilván nem... számold össze hány olyan játék van, ami force senses botot használó gépet dolgoz fel...

    "Szintén nem állítottam, hogy az X65-F jobb, de ezt az általad idézett mondatban is elolvashatod az elején."

    Ez akkor nálad mit jelent?

    "Csak hogy eloszlassam a kételyeidet az X65-F-el kapcsolatban: 69.650 Ft. A pedál hozzá valóban 28-30 körül van, de én úgy vagyok vele, hogy ha 70-et kiadok valamire és 100-ba kerül egy sokkal jobb megoldás, akkor inkább türelmesen spórolgatok még mellé 30-at."

    Mellesleg, ha nem jobb, akkor miért adnál érte többet? Mint említettem nem egyszer, ha valami egyforma minőségűnek tételeződik, akkor érdemes tán azt venni, amelyik olcsóbb... vagy, az alapján érdemes választani, hogy ki, mire használja. Nekem kell az FFB, mert hasznos, és élvezetes, tehát nálam az X65-F szóba sem jöhet! Ha lenne egy FFB-s nem force senses változata, akkor az bizony érdekelt volna...

    "Tisztában vagy egyébként a korlátozott szó jelentésével? Ha korlátozott lenne, az azt jelentené, hogy nem használható valamihez, de ahogy te is írtad, csupán érdekes lenne egyes típusokhoz használni. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne."

    Ezt a stílust ne velem légy szíves! Úgy érzem kulturált hangnemben írtam neked, kifejezetten jó szándékkal. Elmondtam egy állás pontot, erre átmész ebbe a ... ( inkább nem minősítem stílusba ) és ilyen kis szurkálásokkal próbálkozol, mivel nem azt mondom ami a fülednek tetszik... Ha esküt tettél az X65-F felé, akkor vedd azt, vagy vegyél Cougart. Én azért bátorkodtam beleszólni a történetbe, mert igazságtalannak érzem a G940 degradálását. Egészen pontosan az alábbi mondat miatt írtam:

    "én nem javasolnám a G940-et, bár nem rossz, de abban az árban szerintem kapsz jobbat is."

    Na ez az a mondat, ami nemes egyszerűséggel valótlan. Ezért írtam, ennyi...

    És, hogy a kérdésedre is válaszoljak. Igen, tisztában vagyok a korlátozott szó jelentésével. Tekintettel arra, hogy a mondandómat egyes szám első személyben fogalmaztam meg, úgy érzem helytálló a korlátozott szó használata. Én ugyanis korlátozottan tudnám használni, mivel engem kifejezetten idegesítene egy messerben ülve, hogy nem mozog a bot. Ergo számomra ennek a Hotasnak a használata a force senses botot használó gépek szimulálására korlátozódna!

    "Egy csöppet kihegyezted az egész beszélgetést arra, hogy G940 az anyaúristen. Talán a logitechnél dolgozol ???"

    70ezerért egy ilyen minőségű FFB-s Hotas + pedál konkrétan überelhetetlen jelenleg. Ez nem jelenti azt, hogy hibátlan... csupán annyit jelent, hogy ár/érték bajnok mivel relatív jó áron ad jó minőséget, és széleskörű tudást. Nem, nem dolgozom a logitechnél, csupán ami jó, az jó. Egy ilyen terméket pedig nem ajánlani egy érdeklődőnek azzal az érvvel, hogy ennél van ugyanennyiért jobb... úgy érzem, ez a másik félre vezetése!

    "Azt javaslom, hogy ne vegyél mindent személyes támadásnak. Én csak magánvéleményt osztottam meg veled és nem állítottam semmit, hogy az úgy van, mivel nálam ott kezdődik a tapasztalat, ha legalább már hozzáértem az életben ahhoz a termékhez, amiről beszélek. Olvasás alapján nem lehet tapasztalatot szerezni. Amit olvastam, az alapján ez a vélemény alakult ki bennem, a vásárlásnál majd megnézem élőben mindegyik terméket, mielőtt döntenék (főleg ha lesz rá lehetőség), de jól mondtad, arra költöm a pénzemet, amire akarom."

    Nem veszem személyes támadásnak, csupán felhívtam a figyelmet dolgokra! Egyébként amilyen stílusban néha beszélsz, meglehetősen félre érthető... ( lehet én öregszem )

    Mint írtam, a G940 ugye saját tapasztalat. Nem azért védem, mert nekem ilyen van, hanem azért, mert az én tapasztalatom szerint tényleg jó! Azt is írtam, hogy saitekkel is van tapasztalatom... személyesen tudom, hogy jó joyokat csinálnak. A top termékük nyilván legalább ilyen minőségű... én csak azt állítom, hogy egy átlag júzernek a 70ezres G940 igencsak jobb választás mint a több mint 100ezer forintos X65F + pedál kombináció! Főleg abban a kérdésben vizsgálva, ahonnan az egész kérdés indult! Ugyanis a Rodlee nevezetű srác az X52-t akarná G940-re cserélni, vagy pedig venne egy pedált ugye...

    "Az X65-F ár/érték aránya valóban nem a olyan jó, mint a G940-é első ránézésre. Az, hogy nem jó választás, mert nem élethű minden típushoz egy nagyon jó felvetés, ugyanis épp ezért agyalok rajta én is. De mi van akkor, ha én pont azokat a típusokat kedvelem, amikhez élethű? Akkor sem jó választás? (Jelen esetben mondjuk fennáll az a probléma, hogy az általam repült szim-ben nincsenek benne ezek a típusok, ezért erősen gondolkozom még a választáson, de ebben ha úgy nézed a kérdést, hogy azokkal a típusokkal repülne vele az ember, amikben élethű, akkor már lehet, hogy jó választás szerintem)."

    Második ránézésre sem olyan jó! :D Az X65-F azoknak jó, akiknek már van pedáljuk, és kifejezetten force sensoros hotast akarnak, mivel ilyen gépeket szimulálva repkednek a legtöbbet. És nem utolsó sorban nem zavarja őket, hogy nem mozog a bot előttük amikor például egy messerben ülnek... és végül ugye a 70ezres ár sem zavarja őket...

    Szóval az X65F egy drága réteg Hotas... míg a G940 egy elérhető árú, széleskörű alternatíva. Például kiváló alternatívája egy olyan X52-nek, amihez még nincs pedál...

    "Na elhangzott egy fontos infó, amit meg is akartam kérdezni, hogy jól láttam e a képeken. A G940 nem fém... innentől kezdve nálam biztos, hogy szóba sem jöhet, de ízlések és pofonok. A cougar-nél azért nincs ffb, mert az F-16-ban sincs a valóságban. Itt mondjuk feltettem én is azt a kérdést, hogy akkor miért nem gyárilag fs-es, ha már élethűre akarták?! Ok, mindenesetre az ffb lehet vonzó tulajdonság, hisz a legtöbb gép esetében ez élethű, de kíváncsi leszek majd, hogy ez mennyire eszi a G940-ben lévő alkatrészeket hosszútávon."

    Ezen én is végig mentem. Én pl azért nem vettem sima X52-t, mert azokkal a kék ledekkel, meg azokkal a gombokkal úgy néz ki, mint valami céllövöldés, két pálcás gyerekjáték. Az X52pro már sokkal jobban néz ki, de akkor az még nagyon drága volt. (40 ezer körül mozgott) Így lett a G940, aminek legalább normális a kinézete is. Az, hogy nem fém, az már nem zavar... eleinte tartottam tőle, de szerencsére jó a súlya, és elég masszív darab ahhoz képest, hogy műanyag. Arról ugye nem beszélve, hogy a G940 után már akkora az ugrás árban, ami számomra már sok. Egy moddolt Cougar 120ezer körül már durva... hiába fém... se pedál, se FFB, és majdnem kétszer annyi mint a G940.

    A cougar azért nem force senses tudtommal, mert az F16-nak is csak bizonyos típusai force sensesek... ( ha jól emlékszem )

    A logitech FFB technológiája pedig nagyon jó. Ez volt az egyetlen dolog amiben nem kételkedtem. Van G25-m is... több mint 2 éve megvan, semmi gond nincs vele, pedig nyúzom rendesen... ( remélem a G940-l sem lesz )

    "A vitával nincsen semmi gond, hisz előre visz. A veszekedésbe ne menjünk át, azt én sem szeretném . Remélem megvan a különbség a kettő között..."

    No ebben teljesen egyetértek, remélem maradunk is ebben a mederben...

    "A G940-nek egyébként milyen a pedálja? Milyen egy komolyabb pedál (kérek linket, ha tudsz adni!)?"

    Minőségre mint a Saitek pedálja... ez is műanyag, tudod fékezésre is használni, állítható a pedálerősség... számomra normálisabb kinézetű mint a Saitek, de ez nyilván szubjektív...

    Ez egy picit jobb mint a Saitek, vagy a G940... Aztán innentől a csillagos ég a határ, de számunkra ezek bőven megfelelnek... itt a legkisebbek a különbségek tudásban.

    A warthog-ra én is kíváncsi leszek... bár attól tartok, hogy az árszabása nem hozzánk fog igazodni... meglepne, ha 100ezer alatt lenne majd...
  • Sharks
    #1513
    Teljesen egyetértek veled, de nem baj, ha vitázunk, erre van a fórum. Én perpillanat egyébként nem is foglaltam állást, sőt, pont azért vagyok itt, hogy okosabb legyek a vásárlás előtt, de szintén elég sok idő áll a rendelkezésemre, mire a vásárlásig jutok, szóval nincs gond. Egyébként meg nem degradáltam le a G940-est, de az általad említett ok miatt (műanyag) én alapból nem szerepeltettem, mint lehetőséget. Ettől másnak még lehet ez a legjobb. Engem nem zavar! Tényleg reménykedjünk, hogy a warthog eloszlatja a kételyeket majd .
  • Sharks
    #1512
    A G940-nél is lehet minőségromlás egy idő után. Még nincs kint annyi ideje a joy, hogy ezt lehessen tudni. Bár látom, hogy te meg vagy győződve mindenről... hát legyen igazad.

    Azt tudom, hogy nem gyárilag force sensoros. Remélem, hogy majd Bucser tud mesélni többet a cougar-ről, mert én még a döntés előtt állok és ez is számba van véve.

    Persze, a G940 ár/érték bajnok, csak most nem erről van szó, hanem arról, hogy melyik a jobb!!! Egyébként meg te írtad, hogy szerinted 90.000 körül van az X65-F, nem egészen értem, hogy hogy jön ide a G940, mikor szó nem esett róla a mondatban, az X65-F áráról volt szó... arra válaszoltam.

    Igen, tudom mi a force sensor, de minőségileg nem lehet összehasonlítani azt a technológiát a mechanikussal. Ha mondjuk F-16-ossal repülsz, akkor biztos, hogy jobb a force sensoros, ha viszont F-15-el, akkor biztos, h a mechanikus. Tehát ezért felesleges hasonlítgatni. Szintén nem állítottam, hogy az X65-F jobb, de ezt az általad idézett mondatban is elolvashatod az elején. Tisztában vagy egyébként a korlátozott szó jelentésével? Ha korlátozott lenne, az azt jelentené, hogy nem használható valamihez, de ahogy te is írtad, csupán érdekes lenne egyes típusokhoz használni. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne.

    Egy csöppet kihegyezted az egész beszélgetést arra, hogy G940 az anyaúristen. Talán a logitechnél dolgozol ???
    Azt javaslom, hogy ne vegyél mindent személyes támadásnak. Én csak magánvéleményt osztottam meg veled és nem állítottam semmit, hogy az úgy van, mivel nálam ott kezdődik a tapasztalat, ha legalább már hozzáértem az életben ahhoz a termékhez, amiről beszélek. Olvasás alapján nem lehet tapasztalatot szerezni. Amit olvastam, az alapján ez a vélemény alakult ki bennem, a vásárlásnál majd megnézem élőben mindegyik terméket, mielőtt döntenék (főleg ha lesz rá lehetőség), de jól mondtad, arra költöm a pénzemet, amire akarom.

    Az X65-F ár/érték aránya valóban nem a olyan jó, mint a G940-é első ránézésre. Az, hogy nem jó választás, mert nem élethű minden típushoz egy nagyon jó felvetés, ugyanis épp ezért agyalok rajta én is. De mi van akkor, ha én pont azokat a típusokat kedvelem, amikhez élethű? Akkor sem jó választás? (Jelen esetben mondjuk fennáll az a probléma, hogy az általam repült szim-ben nincsenek benne ezek a típusok, ezért erősen gondolkozom még a választáson, de ebben ha úgy nézed a kérdést, hogy azokkal a típusokkal repülne vele az ember, amikben élethű, akkor már lehet, hogy jó választás szerintem).

    Na elhangzott egy fontos infó, amit meg is akartam kérdezni, hogy jól láttam e a képeken. A G940 nem fém... innentől kezdve nálam biztos, hogy szóba sem jöhet, de ízlések és pofonok. A cougar-nél azért nincs ffb, mert az F-16-ban sincs a valóságban. Itt mondjuk feltettem én is azt a kérdést, hogy akkor miért nem gyárilag fs-es, ha már élethűre akarták?! Ok, mindenesetre az ffb lehet vonzó tulajdonság, hisz a legtöbb gép esetében ez élethű, de kíváncsi leszek majd, hogy ez mennyire eszi a G940-ben lévő alkatrészeket hosszútávon.

    A vitával nincsen semmi gond, hisz előre visz. A veszekedésbe ne menjünk át, azt én sem szeretném . Remélem megvan a különbség a kettő között... .

    A G940-nek egyébként milyen a pedálja? Milyen egy komolyabb pedál (kérek linket, ha tudsz adni!)?

    Elég nagy reményeket fűzök a warthog megjelenéséhez, ha már itt tartunk. Talán tökéletesebb lesz, mint amikről most beszélgetünk és akkor könnyebb lesz dönteni.
  • Solt
    #1511
    Kb egyetértek Uram, de! :D A G940 FFB kezelése szerintem kurva jó. RoF és DCS alatt legalábbis nagyon jól muzsikál. RoF esetében például nagyon pontosan érezni, hogy hol az a határ ahol már túlhúzás van, és onnantól már kopik a sebesség... szóval az FFB-nek köszönhetően nagyon jól meg lehet találni azt a pontot, ahol még nem kopik a sebesség jelentősen egy fordulónál...

    A G940-nek a szoftveres része nem az igazi egyelőre, bár anomáliák a saitek szoftverénél is vannak. Amit én is tapasztaltam, az a ministick középpont elvesztése, illetve behülyülése DCS alatt. Bízom benne, hogy ezt a következő driverben javítják. Egyébként pedig ahogy én olvastam, a hisztik jó része júzer error... én is beleestem egy ilyenbe. Nem tartotta meg az FFB a trimmelt joy állást DCS alatt. Tiszta ideg voltam miatta... aztán kiderült, hogy le kell ragasztani egy érzékelőt a boton, és utána jó... mivel gyárilag úgy van megcsinálva, hogy, ha elengeded a botot, akkor azt az ffb középre állítja... :)

    A sörös próbanapban benne lennék én is... :D
  • DummyBoy
    #1510
    Kár ezen vitatkozni :)

    Ár / Érték / Bugok tekintetében jelenleg az űberelhetetlen TOP az az X-52 :)

    Ez van ... mind a G940, mind az X65F mind a Cougar nagyon jó, de nem hibátlan és drága ... A G940-est is sokan szidják, az X65F-et is és a Cougar(alapmechanikás ...)-t is (Cougar-nak a modjai dobják meg az árát ...) ... Pedig mind a 3 elég komoly cucc ...

    Valamint vannak sokan (Köztük pl. kapásból 2 olyan G940-es tulajt is tudok, aki ilyen ... az egyik pont Te vagy :) ) akik ugyanezeket a joy-okat teljes megelégedettséggel használják, semmi problémájuk nincs velük!

    Nekem X-52 Pro-m van, előtte sima X-52-esem volt, mindkettővel tökéletesen meg vagyok elégedve (Pedig őket is van aki szidja rendesen ...)... Én is gondolkodtam az G940-es cserén, de a review-k, és a tesztek elbátortalanítottak ... de nem is baj, van időm, kivárom a Warthogot ...

    Az a baj, hogy mind a G940, mind az X65F célközönségnek készült ...
    A G940 FFB-je szuper, de a Logitech sem a legjobb driveríró, meg a programok is elég mostohán kezelik az FFB-t szóval az FFB mint legnagyobb előny mindjárt háttérbe szorul ...

    Az X65F ugyanígy van a propelleres cuccokkal és helikkel (amikhez állítólag nem a legjobbak a FS cuccok ...) sok embert olvastam, hogy nincs semmi problémája BS, vagy mondjuk ROF alatt vele, van aki nem tudja használni ... Emberfüggő ...

    Az lenne a legjobb, ha lenne alkalmunk kipróbálni őket ... De sajna nincs ...

    Egy kis vitatéma a végére: x65F vs Logitech: Ha levonjuk a 2 joy-ból azt ami miatt különlegesek és ami korlátozza a felhasználásukat (FFB vs FS ...) akkor kapunk egy műanyag vs fullfém cuccost ...

    Ebben mind a Cougar, mind az x65F jobb mint a G940 vagy az X52-esek ... Egyel magasabb kategóriát képviselnek ...

    Valamint Saitek pedál :) Nekem az van ... Szerintem nem gyerekjáték kinézetű ... és ergonómikusabb (szélesebb ...) mint a Logi ... de 30-ért tényleg necces beszerezni ...

    De ne csináljunk ebből hitvitát, mindenki a sajátja felé fog húzni úgy is ...

    Egyszer jó lenne találkozni egy olyan rendezvényen, ahol mindhármat - négyet - ötöt ki lehet próbálni ugyanazokkal a szimekkel (BS, FC2, ROF, IL2, ha kijön a BOB, DCS-A10) egy sör mellet és elvitázgatni, hogy kinek mi jön be ... De sajna szerintem egy darabig ilyen nem lesz :)

    Mégvalami:
    X-52 Pro: Kipróbáltam a programozható MFD-t FreeFalcon-al ... Mit ne mondjak ... el tudnám viselni, ha menne FC2 alatt is :)
  • Solt
    #1509
    "A G940-ről miből gondolod, hogy az nem szorul moddolásra?"

    Mi az, hogy miből gondolom? Nem igazán értem a kérdést... a G940 az ami. A Cougar moddolás nélkül egy fémházas, jól programozható X52 3x annyiért. Ha moddolod, akkor egy elnyűhetetlen profi Hotas. A modd hozzá még egyszer annyiba kerül mint maga a Cougar.

    "A cougar-nél is van force sensoros..., de hogy a duplája lenne a 60-nak azt nem tudom, honnan vetted."

    Igen van... de NEM gyárilag! Moddolni kell, ami még egyszer annyi mint az egész Cougar! Hogy honnan veszem? Nézz utána... bár Bucser szerintem előbb utóbb befog kapcsolódni ebbe a témába... ő tudna neked a Cougarról beszélni, neki egy moddolt kis cumója van. 100ezer felett volt neki bőven, és még az sem force sensoros. A force sensoros mod hozzá ha jól emlékszem 300usd körül van! ( nem gyári )

    "Csak hogy eloszlassam a kételyeidet az X65-F-el kapcsolatban: 69.650 Ft. A pedál hozzá valóban 28-30 körül van, de én úgy vagyok vele, hogy ha 70-et kiadok valamire és 100-ba kerül egy sokkal jobb megoldás, akkor inkább türelmesen spórolgatok még mellé 30-at."

    Nincsenek kételyeim. A G940 ennyi pénzért ár/érték bajnok... ez tény! Mint említettem, az X65-F NEM SOKKAL JOBB mint a G940... főleg nem 30ezerrel... A Cougar pedig más dimenzió anyagilag! Arról nem beszélve, hogy a 30ezres pedál sem a top minőség...

    "Ez csak feltételes volt, nem állítom, hogy a saitek jobb, mert nem tudom, de a Te verziódat sem fogadom el, mert Te sem ismered a saitek-et, csak a G940-et. Az ráadásul biztos, hogy nem egy minőség, hisz Te is írtad, hogy az egyik mechanikus technológia a másik fs, innentől kezdve meg nem is nagyon lehet összehasonlítani őket, ízlés kérdése, hogy kinek melyik a jobb, mihez használja."

    Tudod, hogy mit jelent a force sensor? Szerintem itt kavarodásban vagy... Ha pedig valami ízlés kérdése, az még nem válasz a minőségre! Attól, hogy az X65-F force sensoros, még nem jobb minőség! Más, de nem jobb! Ráadásul mint említettem korlátozott a használata... elég érdekes lenne IL2-höz force sensoros joyt használni. Persze, ha ez téged nem zavar... ez az ízlés kérdése.

    Egyébként a Saitek minőségét ismerem... évek óta jó joyokat készítenek. Ebből gondoltam, hogy az X65-F is jó minőség... és ebből kiindulva mertem hozzá hasonlítani azt a G940-t, amit saját kezűleg használok... Egy dolog biztos, minőségben nincs köztük nagy különbség... főleg nem 30ezer forintos különbség nincs... Persze én tőlem arra költöd a pénzed, amire akarod...

    "A lényeg, hogy nem tudhatod, mennyivel jobb az X65-F vagy a G940, mert csak az egyiket ismered."

    Amelyiket ismerem az kiváló! És mivel feltételezem, hogy a másik is az, így összehasonlíthatóak. Akkor nem hasonlíthatnám őket össze, ha azt állítanám, hogy az X65-F szar. De én ilyet nem állítok... az X65-F biztos, hogy kiváló Hotas. Viszont mivel a használata korlátozott, ( értsd nem élethű minden típushoz, és ez bizony ebben a közegben sokaknak számít ) és ugyanazért a pénzért még pedált is venni kell hozzá, nem jó választás ár/érték arányban. Saitek mániásoknak jó... ez kb olyan ATI vs NV történet... Valószínűleg azért ennyi az ára mert a force sensoros technológiában ez az első gyári cucc.

    "A használata nem korlátoltabb, csak kevésbé élethű a legtöbb géptípusnál"

    Vagyis korlátoltabb! :D A szimulátoros világban az élethűség azért nem hátrány. Az egy dolog, hogy nem olyan bot van előttünk, mint amilyen géppel repülünk... ez nyilván irreális elvárás is lenne... viszont, hogy egy force sensoros hotassal repüljünk mondjuk egy messert... azért az vad! :D

    "A moddolt cougar nem tudom mennyibe kerül, ha írsz egy árat róla, akkor vitázhatunk erről is , bár szerintem az alap is jobb a G940-nél..."

    A modot hozzá "házilag" készítik, ami még egyszer annyi mint maga az egész Hotas. Bucser tudna neked pontosabb árakat mondani, de a 300usd az a minimum. Plusz az egészet kintről rendeled, ha szétkapod ugrik a garancia, stb. Szóval egy moddol Cougarra szert tenni nem egyszerű, nem olcsó dolog... nem átlag usernek való!

    Azt pedig bátran kijelentem neked, hogy az alap Cougar nem jobb a G940-nél... kb egy szint szerintem... azzal a különbséggel, hogy a Cougar fém... és akkor ugye az FFB-ről nem is beszéltem... az iszonyatosan jó a G940 esetében... ( ugye a Cougar ezt nem tudja )

    Vitázni én semmiképpen nem szeretnék. Elmondtam a véleményem, a te dolgod, hogy figyelembe veszed, vagy sem. :) Én tökéletesen elégedett vagyok a G940-l. Kisebb hülyeségei vannak, de az szoftveres... ebben egyik gyártó sem makulátlan, ráadásul ez még viszonylag új cucc... szóval lesz ez jobb.

    A lényeg, én biztos nem adnék ki 100ezer forintot egy force sensoros hotasért, plusz egy külön pedálért. Arról már nem is beszélve, hogy egy komolyabb pedál nem 30ezer... 30ezerért azt a gyerekjáték kinézetű saitek pedált lehet megvenni... ha kapható egyáltalán az is annyiért... :)
  • Bucser
    #1508
    " A cougar-nél is van force sensoros..., de hogy a duplája lenne a 60-nak azt nem tudom, honnan vetted."

    Pedig annyi (Cougarom van FCC2-vel).

    Force sensorosokkal sokaknak az problémája, hog nem mozog a stick és ezért a relatív pozíció megállapítása során elvesztheted könnyedén a fonalat és olyan manőverbe ránthatod a gépet amit egy FBW-s gép letilt, de egy huzalos gép szimulációja során laposdugóba viszed át símán...

    Cougar árral kapcsolatban pedig alul a keresőbe írd be hogy cougar még én magam írtam róla egy elég szép összefoglalót.
  • Sharks
    #1507
    A G940-ről miből gondolod, hogy az nem szorul moddolásra? A cougar-nél is van force sensoros..., de hogy a duplája lenne a 60-nak azt nem tudom, honnan vetted.
    Csak hogy eloszlassam a kételyeidet az X65-F-el kapcsolatban: 69.650 Ft. A pedál hozzá valóban 28-30 körül van, de én úgy vagyok vele, hogy ha 70-et kiadok valamire és 100-ba kerül egy sokkal jobb megoldás, akkor inkább türelmesen spórolgatok még mellé 30-at. Ez csak feltételes volt, nem állítom, hogy a saitek jobb, mert nem tudom, de a Te verziódat sem fogadom el, mert Te sem ismered a saitek-et, csak a G940-et. Az ráadásul biztos, hogy nem egy minőség, hisz Te is írtad, hogy az egyik mechanikus technológia a másik fs, innentől kezdve meg nem is nagyon lehet összehasonlítani őket, ízlés kérdése, hogy kinek melyik a jobb, mihez használja.

    A lényeg, hogy nem tudhatod, mennyivel jobb az X65-F vagy a G940, mert csak az egyiket ismered. A használata nem korlátoltabb, csak kevésbé élethű a legtöbb géptípusnál (ez számomra is hátrányos tulajdonság egyébként, mivel az általam repült szimulátorban nincs tökéletes F-16, gripen vagy F-35 modell). Nincs hozzá pedál valóban, e miatt drágább.
    A moddolt cougar nem tudom mennyibe kerül, ha írsz egy árat róla, akkor vitázhatunk erről is , bár szerintem az alap is jobb a G940-nél...
  • Solt
    #1506
    A Cougar többéves cucc, ráadásul igencsak moddolásra szorul, ha sokáig akarod használni. Egy tartós, kiválóan működő Cougar több mint a duplája annak a 60ezernek...

    Tudtommal az X65-F 90ezer körül van... de, ha mégis 70 ezer, akkor is még 30 ezer hozzá a pedál! Ekkora különbség meg nincs az X65-F és a G940 közt... sőt, szerintem a kettő kb egy minőség.

    Arról nem beszélve, hogy az X65-F ezért az árért ugye force sensing-s... ami szerintem inkább hátrány mint előny. Nekem tuti nem kéne emiatt... légcsavaros gépekhez, vagy mondjuk DCS-hez kifejezetten szar...

    Szóval a lényeg, a Saitek X65-F egyáltalán nem sokkal jobb mint a G940, ráadásul korlátoltabb a használata, és pedál sincs hozzá...

    Ami a G940-hez képest sokkal jobb, az minimum egy moddolt Cougar... na az pedig nem 70 ezer... ;)
  • Sharks
    #1505
    A G940 70 eFt perpillanat, a Cougar hotas 54-60 eFt között szerezhető be, az X65-F szintén 70 eFt, ha külön veszel hozzájuk egy normálisabb pedált (pl. saitek pro rudder pedal), az 26-33 eFt között van. A G940 valóban jó ár szempontjából, mert van hozzá pedál is, de mégis egy kategória a másik kettővel technológiailag. Mivel nincs személyes tapasztalatom egyikkel sem még, így nem tudhatom, hogy pontosan milyen különbségek vannak, de a saját véleményemet fejtettem ki az olvasottak alapján. Igazából még lenne is pár kérdésem a G940-ről, ha már így összeakadtam egy tulajjal . A logitech joyokkal meg egyébként semmi gond nem szokott lenni, nagyon is jókat csináltak eddig is, csak felső kategóriában ez nekik az első és nem is várható el, hogy jobbat csináljanak egyből, mint az x éve ezen a téren tevékenykedő cégek.

    A jóval drágábbakat nem egészen értettem... ha már kiadsz 70.000-et egy hotas joyra+pedálra, akkor - egy esetleg sokkal jobb - másikra pedállal együtt 80-90 eFt miért sokkal drágább? Akinek nem az élete a (virtuális)repülés, az 70-et sem ad ki ilyesmire szerintem, vagy ha igen, akkor tényleg sok a felesleges pénze, vagy egyszerűen hül-e.
  • Solt
    #1504
    Nékem G940-van, és teljesen elégedett vagyok vele. Ezért a pénzért ilyen minőségű Hotas + pedál kombinációt nem kapsz, az fix... a G940 nem a szokásos logitech joy minőség... ez olyan G25 szint, ha a kormányokhoz hasonlítjuk...

    Amiket felsorolsz, X65-F, Cougar jóval drágábbak pedál nélkül mint a G940... ezeket annak érdemes megvenni akinek nagyon sok pénze van, vagy pedig szó szerint élete a virtuális repkedés...
  • Sharks
    #1503
    Hello,

    én nem javasolnám a G940-et, bár nem rossz, de abban az árban szerintem kapsz jobbat is. Mivel magam is tervezek egy komolyabb joystik-beszerzést, kicsit olvasgattam és már nem emlékszem pontosan, de a G940-nel kapcsolatban volt valami hátrányos tulajdonság. Az X52-pro elég jó kis szerkezet a középkategóriában. Ha felső kategóriás joy-t szeretnél, akkor a thrustmaster cougar hotas, saitek X65-F, amiket érdemes megnézni, illetve nemsokára kijön a thrustmaster warthog joystik-je. A cougar-el kapcsolatban két verzió van, a manuál-érzékelős és a force sensoros, tehát ezt is érdemes elsősorban eldönteni, h melyiket szeretnéd! Perpillanat azt javasolnám Neked, h várd meg a warthogot és utána a 3 közül válassz, de próbáld meg élőben megtekinteni a kiszemelt áldozatot, akár a G940-et is, ha Neked az tetszik.
  • Tomek83
    #1502
    Eladó egy Logitech Cordless Rumblepad2 gamepad, 1éves és még egy év garancia van rá. Újszerű,keveset használt.
    Ár fix 6500Ft
    Bp-Cegléd útvonal között átvehető.
    Ha valakit érdekel,akkor privi.
  • Dobronski
    #1501
    xDD
  • pointer4
    #1500
    Új cucc :)
  • RODLEE
    #1499
    Hajol!
    Van 1 Saitek x52.
    Nemtudom érdemes e lecserélnem szerintetek 1 Logitch g940 re,vagy vegyek hoozzá inkább 1 saitek pedált?
    Esetleg vkinek van tapasztalata a Logiról!?
    Köszz!
  • dinomano
    #1498
    Segitseget szeretnek kérni... Nemreg vettem egy Logitech Dual Action joykart(USB-s). Feltelepitettem hozza a szoftvert is (de plug-and-play-el is felismerte a gép. Leellenöriztem a működését a mellekelt tesztprogrammal is. Mégis, ha jatekot inditok; hiaba dugom be (egér USB-jéhez+masik USB porthoz is probaltam); egyszerüen semmit sem reagal a gép. Az analog-kar-os LED-et is tudom ki-be kapcsolni (vilagit). Ha barki tud barminemu helpet, megköszönöm...
  • Relax99
    #1497
    Üdv! látom kicsit régi a komment, de cyborg x az egy fos lötyög, olcsó anyagokból van öszetéve, csak egy dizájnra hegyezett cucc, egyedüli jó tulajdonság a szétválasztható gázkar, cyborg evo sokkal jobb nála
  • DummyBoy
    #1496
    Ez egy spray-szerűség, és azért ésszel kell alkalmazni, de elvileg nem okozhat neki gondot :)
  • DrG77
    #1495
    Klassz
    Köszi!
  • Bucser
    #1494
    az nem bántja.
  • DrG77
    #1493
    Köszi a tanácsot!
    De nem folyik bele a zsír-olaj magába a szerkezetbe?
  • DummyBoy
    #1492
    Hali!

    Embere válogatja ... Van aki sosem zsírozza, van a ki rendszeresen ...

    Én Teflonos zsírt használtam hozzá, a joy rész allján ott van a tányér, ami középre visszatéríti a joy-t, annak az alját szokták kenni, hogy kevésbé kopjon (Pro-nál ez fém, szóval nem akkora gáz ...) és hogy jobban csússzon ... Általában teflonos vagy grafitos zsírokat ajénlanak hozzá.

    Most egy Ballistol nevű fegyverolaj-atkenőolajat használok hozzá, nekem eddig ez jött be a legjobban ... picit drága, de a legkisebb kiszerelés is évekig elég :) Ha csak nem naponta fújod :)
  • DrG77
    #1491
    Sziasztok!
    Most vettem egy saitek x52pro joystickot.
    tudtok tanácsot adni, hoy milyen karbantartásokat kell rajta végezni, hogy jól működő legyen?
    Pl olvastam valahol, h zsírozni kéne. De melyik részt és mivel?

    köszi előre is
  • Ombika
    #1490
    Nekem nagyon bejott, mikor hasznaltam!
  • Fehercsoki
    #1489
    X52 megéri az árát?Ahogy látom most 22 ezer ft körül van.
  • Neoncsoves
    #1488
    Aviator... hmm. én nem nagyon olvastam róla, tehát nem ajánlották sehol se. visszaolvashatsz mert amikor én kerestem meg a megfelelő joystickot saját magam számára, kaptam pár fajta választ. nem is olyan rég volt
  • Fehercsoki
    #1487
    Köszönöm a választ,és az aviator?Az olyan kevés gombosnak tűnik elsőre és shift gombot sem véltem felfedezni,az milyen?
  • Neoncsoves
    #1486
    Igen. Főleg azért mert jobban néz ki, meg a két hajtómű külön irányítható... 2 kar van rajta csak nem nagyon látni elsőre képen
  • Fehercsoki
    #1485
    Értem köszi,tehát e közül a kettő közül mindenképpen Cyborg X?
  • Neoncsoves
    #1484
    Cyborg X-et ha kapsz, az a legjobb, de ha az nincs akkor Evo (nekem is Evo van, nem rég vettem. tök jó az evo is, bár X-et akartam)
  • Fehercsoki
    #1483
    Szerintetek melyiket éri meg megvenni ezek közül: Saitek Cyborg Evo,Saitek Cyborg X,Saitek Aviator(ennél nekem kevésnek tűnt a gombok száma de lehet csak úgy tűnik)
  • Lacusch69
    #1482
    A Cyborgnál valóban le lehet pattintani felül a bal szélső gombot a hüvelykujjal. (Jobbkezes emberke esetében)
    Az X52 is Hall jeladós az X és az Y tengelyeken, a Z tengely potis (ha van pedálod, akkor nem érdekes)
    Én kivettem az 52-esből a rugót és a nyomótányért, eleinte furcsa érzés volt, de sokkal pontosabb lett.

    Ha valaki jó joyt akar olcsón, akkor keressen egy használt Microsoftot. (Vigyázat: van belőle gameportos is!)
  • Neoncsoves
    #1481
    Én nem tudom neked milyen kezed van, de nekem még nem sikerült lepattintani egy gombot se akárhogy próbáltam
  • Gascan #1480
    Az ejtett gondolkodoba az Evo Saitkenél, hogy a kisulyam amikor a felső gombok valamelyikét akarnám hirtelen nyomni akkor ha gyorsan felhúzom az ujjam akkor le tudom pattintani az egyik gombot
  • Solt
    #1479
    Na az a legrosszabb választás ár/érték arányban jelenleg! :D Vagy sima X52, vagy G940, de utóbbi már más világ... :)